Awatar użytkownika
zborra
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 9819
Rejestracja: 19 kwie 2007, 21:41

09 lis 2007, 23:25

Lady to powodzenia jutro!!! będę o Tobie myśleć...a Ty nie myśl o Mili tylko skup się na sobie! trochę zdrowego egoizmu tylko pomoże!!!

KUlka gratuluję zęba!!!

Massumi a ja i tak nie wierzę, że Ty spać pójdziesz :-D allegro???

No i KUlka spoko, może masz rację...ale chyba przeginasz w drugą stronę...Ja robiłam na nocnik jak miałam ok.8miesięcy. Nie mam traumy...nie siedziałam tam na nim całe dnie...i też nie o to mi chodzi, bo to nie nauka. Chodzi o to, że od przypadku do przypadku się uda...Ja nie mam zamiaru Hani przyspawać topka do nonono i myślę, że każdy kto myśli o nocniku w tym wieku ma na tyle poukładane w głowie...no i widzi, że dziecko nie siedzi dobrze...więc...Nauka w tym wieku to rzecz przypadku. Ja wiem, kiedy Hanka będzie robić kupę, albo ją po prostu do tego "motywuję'. Nic nie poradzę na to, że jak jej powtarzam, "rób aaaa..." i podegnę nóżki, to zrobi. Więc po cóż mam latać z dupką pod kran itp, skoro można ją podtrzymać na nocniczku lub nad WC i też zrobi?
Mi się wydaje, że jesteś bardzo przewrażliwiona i uprzedzona do babcinych metod...A kto powiedział, że wszystko co kiedyś to bleee....a teraz cacy? mi się wydaje, że akurat z fizdjologią to babcie miały super sposób! a nie teraz...sranie w pampersy do 4roku życia! bezsens!
Mam nadzieję, że się nie :ico_zly: ale jak po prostu wyrażam swoje zdanie. Każdy zrobi jak chce. A ja uważam, że wszystko jest dozwolone, w granicach zdrowego rozsądku. Także chodziki... Więc może czasem czytaj z przymrużeniem oka? bo o ile pamiętam, co do diety maluszków też miałaś inne zdanie, a potem Cię pokusiło wprowadzanie nowości...więc...

Ja już mam błysk wszędzie...Hanka smacznie śpi nadal...jeszcze troszkę posiedzę i idę kimać...Jutro się muszę zwlec ok.7...na 9muszę być w pracy, sprzątanie...zakupy, praca, znów sprzątanie, bo w poniedziałek mam na popołudnie...i biegiem do chaty...Miłej nocki!!!

Awatar użytkownika
GLIZDUNIA
Wodzu
Wodzu
Posty: 16362
Rejestracja: 09 mar 2007, 07:29

09 lis 2007, 23:26

tym nocnikiem to u nas napewno nie da rady...matko...ona kupe robi czasem raz dziennie..innym razem 3 albo 4 i czasem nawet nie wiem....a jak ona ma mi to powiedziec jak swiadomie nie wymawia jeszcze wyrazow?dla mnie dziwactwo....ale to osobista opinia....ja w wieku 1,5 roku sie zalatwialam jak i moje rodzenstwo...i tak wczesnie nikt mnie na nocnik nie sadzal!!!na dzien dzisiejszy to moje dziecie jedynie co moglo by pomyslec na widok nocnika to to ze mozna go polizac bo gladki :ico_haha_01: :ico_puknij: .....nie ublizajac jej inteligencji :ico_oczko:

dobra...moi juz spia...znaczy sie jeszcze sie nie obudzili wiec ja szybko pod prysznic i nyny....
do juterka papa

Awatar użytkownika
zborra
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 9819
Rejestracja: 19 kwie 2007, 21:41

09 lis 2007, 23:33

a to specjalnie dla Gosi...
http://www.allegro.pl/item261627564__ko ... tomik.html

wyobraź sobie, że ta w czerwonym to ja :-D

ladybird23
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5261
Rejestracja: 27 kwie 2007, 17:27

09 lis 2007, 23:34

a ja poczyniłam pewne postepy jesli chodzi o internetowe zakupy, a raczej przymiarke do nich - zarejestrowałam sie na allegro, wiem ze to nic wielkiego, ale dla mnie jednak tak, bo ja tak sie wszystkiego nowego boje, ale wkurzyłam sie ostatnio bo mogłam miec dla Miluni takie fajne spodnie i bluzke z Next'a za 26 zł, ale nonono nie miałam jak licytować,a teraz bede mogła :ico_brawa_01: :ico_haha_01:

kulka ja mysle ze to nie tylko o miesnie chodzi..mysle ze jak juz dziecko rozumi o co chodzi to spokojnie mozna go uczyc, jak zawoła czy pokaze co chce to ja nie widze problemu,
ale oczywiscie wszystko wyjdzie w praniu..ale z tym uczeniem od 6 m-ca to tez uwazam ze lekka przesada i sama sobie nie wyobrazam Milenki siedzacej na nocniku, nawet z m-c czy dwa..czy trzy....
i :ico_brawa_01: dla Jakuba za zębole..tylko sie cieszyc ze w genach macie mocne, zdrowe, wieczne zeby :-)

Awatar użytkownika
KUlka
4000 - letni staruszek
Posty: 4217
Rejestracja: 07 mar 2007, 20:24

09 lis 2007, 23:37

No dokładnie masz racje Zborra .... pokusiło mnie i podałam w 5 miesiacu jabłko i nie załuje ...

Ale swoje zdanie podtrzymuje .. i uwazam sadzanie 6 miesiecznego dziecka na nocnik za :ico_puknij: :ico_puknij: :ico_puknij:
a do babcinych metod nie jestem uprzedzona ale uwazam ,ze trzeba sie rozwijac myslec ... i uczyc .... na ich bładach ..... bo jeszcze tylko brakuje maku do ssania ...... w koncu to tez uspokajało dizecko i tez sa pewnie ludzie ktorzy zyja .. i tej traumy nie pamietaja

co do przewrazliwienia to trudno bys przewrazliwiona samotna matka - nie ma sie raczej na to czasu .... zycze powodzenia - moez sie uda na pieluchach zaoszczedzic ....

[ Dodano: 2007-11-09, 22:39 ]
a bielizna sexi :-D :ico_haha_01: :-D :ico_haha_01:

ladybird23
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5261
Rejestracja: 27 kwie 2007, 17:27

09 lis 2007, 23:40

zbora to niby taki komplecik sexy sobie śmigłas??no no pięknie...za niedługo też bede sobie taki mogła sprawic nie wychodzac z domu... :-)
Mojemu A. by sie na pewno podobał i jeszcze do tego pończoszki i juz wogole by miał odjazd..

glizda Milunia to na pewno tak samo by na nocnik zareagowała jak twoja Maja :ico_haha_01:

kurcze przyzwyczajona jestem do takiego dłuzszego siedzenia, a jutro o 5:30 pobudka, wiec zmykam spac, bo moge byc jutro nieprzytomna, a jeszcze rozpiske musze mamie i Arkowi zrobic co i jak...
wiec :516: slodkich :555:

Awatar użytkownika
zborra
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 9819
Rejestracja: 19 kwie 2007, 21:41

09 lis 2007, 23:47

KUlka wiesz...no troszkę uszczypnęłaś tym oszczędzaniem na pieluchach...aż taka pojebana nie jestem i nie jest to powód sadzania dziecka na nocniku. Po prostu uważam, że mogę niedługo zacząć nocnikowanie i to wyjdzie Hani tylko na dobre. No bo nie wiem o co tyle gadania, skoro ona na nim spędzi minutę robiąc kupę??? ale... I ja również nie zmienię zdania, że niestety nie wszystko co się teraz karze robić jest dobre i mądre. Zresztą chyba nie tylko ja tak myślę, bo jednak zmieniają ciągle zasady, choćby dotyczące jedzenia...
Chyba ta dyskusja zaczyna mnie męczyć...

Dobranoc...

Awatar użytkownika
KUlka
4000 - letni staruszek
Posty: 4217
Rejestracja: 07 mar 2007, 20:24

09 lis 2007, 23:59

tym oszczedzaniem na pieluchach nie miałam zamiaru uszypnac .... ja poprostu mam 2 dzieci i wiem ile kasy idze na pieluchy w ktore i tak robi sie kupe i sru do nocnika ...
to by było na tyle ...... nie musisz tu klnac od razu bo ja nikogo nie obrazam ... a przynajmniej takich zamiarow nie miałam ....

dobrej nocki :ico_spanko: :ico_spanko:

Awatar użytkownika
zborra
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 9819
Rejestracja: 19 kwie 2007, 21:41

10 lis 2007, 00:22

dobra... bo nie zasnę... Niech będzie, że nie chciałaś...a ja biorę do siebie..spoko...
Pozostańmy przy tym, że może nie będziemy się krytykować...ani metod wychowawczych, bo każdy ma inne podejście. Nie jesteśmy tu po to, żeby się pouczać czy przekonywać do swoich racji. Postaram się więc nie ingerować...i pisać tylko to, co konieczne.
A klnę zawsze...a nie dlatego, że wyszło jak wyszło.
I wiem, że masz 2dzieci...spoko...

Awatar użytkownika
mama_Dominika
Gaduła nie do pokonania
Gaduła nie do pokonania
Posty: 545
Rejestracja: 10 mar 2007, 20:04

10 lis 2007, 00:39

Kuźwaaaaaa napisałam tyle i mi zjadło wszystko, cholera :ico_zly: :ico_zly: ]

Dobra, już nie pamiętam co pisałam, aaaaaaa że jak dla mnie to też za wcześnie, jakoś ciężko mi wyobrazić małej na nocniku, jak stanie samodzielnie na łapkach i zacznie sie sama poruszać to wtedy pomyśle o nocikowaniu, ale teraz po prostu z czystego lenistwa nie chciałoby mi się kwitnąć przy nocniku i czekać aż coś tam się pojawi :ico_haha_01: bo u nas kupki nieregularne i raczej ciężko wyczuć że już zaraz będzie - więc trudno by było z trafieniem na nocnik w opowiednim momencie.

No...kazda z nas ma swoje zdanie jak napisała Karolinka więc nie ma sensu forsować swoich racji, bo i tak każda zrobi jak będzie uważała za stosowne, a my tu mamy przecież sie WSPIERAĆ, a nie SPIERAĆ :ico_haha_02: :-)

No to dobrej nocki

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość