Awatar użytkownika
Paulina82
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2301
Rejestracja: 17 kwie 2007, 13:26

Zapalenie oskrzeli a zapalenie płuc czym sie rózni????

15 lis 2007, 12:03

Dziewczynki mam patenie czy znacie może różnice miedzy tymi dwoma zapaleniami???Bo moja Oli ma właśnie zapalenie oskrzeli i coś nie bardzo jej to przechodzi oczywiście jest pod stała opieka lekarza ale chciałam sie bardziej dowiedzieć jaka jest różnica :ico_noniewiem:

Awatar użytkownika
Dora1
JEEEST! Przekroczyłem 1000 postów!
JEEEST! Przekroczyłem 1000 postów!
Posty: 1045
Rejestracja: 07 mar 2007, 22:59

15 lis 2007, 14:25

Trudno powiedzieć Paulina :ico_noniewiem: A ile juz dni córeczka jest chora?Bo kaszel czy przy oskrzelach ,czy płucach tak szybko nie przechodzi ,trzeba troszkę poczekać.Jedynie do końca trzeba wziąść antybiotyk i syropki na kaszel.Wiem ,że przy zapaleniu płuc dziecko najczęściej w nocy ,w dzień też bardzo mocno kaszle ,aż prawie dusi sie ,nie może złapać oddechu ,jest mu ciężko.I oddycha bardzo cięzko ,z trudem :ico_noniewiem: :ico_noniewiem: Obserwuj małą przez ten czas ,sprawdzaj ją ,nacieraj może na noc pulmexem ,dobra jest też inhalacja ,żeby dziecku lepiej się oddychało :-) I szybkiego zdrówka życzę :-)

Awatar użytkownika
ruda
Maniak forumowy
Maniak forumowy
Posty: 311
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:50

15 lis 2007, 15:01

przy podejrzeniu zapalenia płuc najlepiej zrobić RTG pluc - wtedy wszystko widać trzeba ytlko poszukac gdzie dobrze robią.
na odatek przy zapaleniu chyba gorączka sie długo utrzymuje.
trzymam kciuki za szybkie wyzdrowienie - też przez to juz przechodziłam.

Awatar użytkownika
Paulina82
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2301
Rejestracja: 17 kwie 2007, 13:26

15 lis 2007, 17:02

zapalenie oskrzeli jest na pewno łagodniejsze od płuc w zapalenie płuc * osłabieniem
* bólami mięśni
* nagłą wysoką gorączką, która spada po 7-9 dniach
* dreszczami
* zlewnymi potami
* kaszlem, najpierw suchym, a następnie wilgotnym z odkrztuszaniem śluzowej lub ropnej wydzieliny
* bóle klatki piersiowej przy oddychaniu
* duszność o różnym stopniu nasilenia.

Podczas osłuchiwania słyszymy szmer oddechowy oskrzeli lub szmer pęcherzykowy zaostrzony. Początkowo we wczesnej fazie choroby występują trzeszczenia, a kolejnym objawem jest rzężenie drobno i średniobańkowe, dźwięczne świsty, furczenia. Stwierdza się stłumiony odgłos opukowy a także wzmożenie drżenia piersiowego. Tarcie opłucnowe może być słyszalne w pierwszych dniach choroby. Gdy w jamie opłucnej pojawia się większa ilość płynu >300 ml - wystąpi przytłumienie lub stłumienie odgłosu opukowego i osłabienie szmerów pęcherzykowych.
zapalenie oskrzeli...Jak się objawia

Kaszlem, początkowo suchym, głębokim, dudniącym. Jest on męczący i napadowy, a napady kończą się odkrztuszeniem wydzieliny. Trzeba pamiętać, że samo odkrztuszanie jest trudne. Początkowo chorobie towarzyszy stan podgorączkowy, charakterystyczne jest to, że kaszel "zamęcza" chorego.
Leczenie

Stosuje się środki wykrztuśne, rozkurczowe, wzmacniające, antybiotyki. Terapia musi odbywać się pod nadzorem lekarza. Wszelkie próby samoleczenia mogą spowodować przejście choroby z fazy ostrej w przewlekłą, bardzo trudną do wyleczenia. Może ona sukcesywnie niszczyć oskrzela i upośledzać oddychanie. Podczas kuracji trzeba pić dużo płynów - wody mineralnej, herbat ziołowych, owocowych. Chory powinien leżeć w łóżku i często zmieniać pozycję ciała z boku na bok, ponieważ ułatwia to odrywanie się i wykrztuszanie wydzieliny. Ważne jest też tzw. aktywne wykrztuszanie - chory musi intensywnie pracować i kasłać, by odkrztusić wydzielinę. Może w tym pomóc oklepywanie pleców dłonią.

To przyniesie ulgę

Podczas infekcji wirusowych, szczególnie zapalenia oskrzeli warto jeść kaszę jaglaną. Ma właściwości antywirusowe i wysuszające produkowaną w nadmiarze wydzielinę błon śluzowych układu oddechowego.

Tutaj dostałam od dziewczyny szczegółowy opis to wklejam i tutaj dla zainteresowanych jednak wygląda mi to bardziej na te oskrzela bo temperatury już wogóle nie ma a miała tylko stan podgorączkowy ale dzięki tez za odpowiedzi to na wyleczenie tego kaszlu muszę jeszcze poczekać ona już tak z dwa tygodnie ale to przez to ze jak zaczęła tylko kaszleć to poszłam do lekarza i niestety trafiłam na niezbyt dobrego lekarza bo ona stwierdziła ze Oli nic nie jest :ico_olaboga: ale po paru dniach dostałam sie juz do swojej lekarki i ona już powiedziała ze to zapalenie oskrzeli dlatego dopiero teraz dostała antybiotyk może wogóle by do tego nie doszło gdyby nie ta pierwsza lekarka :ico_puknij: no i teraz już mleko sie wylało niestety :ico_noniewiem:


Awatar użytkownika
Paulina82
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2301
Rejestracja: 17 kwie 2007, 13:26

15 lis 2007, 18:17

Dzieki mall napewno sobie poczytam :ico_sorki:

Awatar użytkownika
Dora1
JEEEST! Przekroczyłem 1000 postów!
JEEEST! Przekroczyłem 1000 postów!
Posty: 1045
Rejestracja: 07 mar 2007, 22:59

15 lis 2007, 18:37

Ano widzisz Paulinka-są lekarze i lekarze :ico_noniewiem: :ico_noniewiem: Poczekaj2-3 dni ,aż antybiotyk zacznie działać i zobaczysz ,że będzie widać z dnia na dzień poprawę :ico_haha_02:

Awatar użytkownika
Paulina82
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2301
Rejestracja: 17 kwie 2007, 13:26

16 lis 2007, 12:16

Właśnie jestem po wizycie lekarza wezwałam do domu trochę zapłaciłam ale nie wiedziałam ze tak można dziecko zbadać,super lekarz Oli jest wybadana od dołu do góry :-D powiedział ze nie jest jeszcze wyleczona ale na dobrej drodze do wyleczenia :-D wogóle dużo mi powiedział o wszystkim prawie wiec jestem zadowolona i trochę mi lżej ze już nie jest tak groźnie nadal ma dostawać antybiotyki i w poniedziałek do kontroi ...mam nadzieje ze już będzie dobrze :-)

mal
Wodzu
Wodzu
Posty: 17507
Rejestracja: 06 mar 2007, 13:33

16 lis 2007, 16:42

mam nadzieje ze już będzie dobrze
i bedzie na pewno :-) ucaluj Oliwke :ico_buziaczki_big:

Awatar użytkownika
Paulina82
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2301
Rejestracja: 17 kwie 2007, 13:26

16 lis 2007, 17:06

Ucałuje napewno dziękuje mal, :-D

Wróć do „Zdrowie dziecka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość