Awatar użytkownika
Lady
Mam Doktorat z forum!!!
Mam Doktorat z forum!!!
Posty: 1697
Rejestracja: 06 mar 2007, 14:05

20 mar 2007, 09:39

maua, ja sie zgadzam calkiem z moimi przedmowczyniami , jerzeli jest ci ciezko zrezygnowac z nabialu to moze na poczatek ogranicz jego sporzycie , a najlepiej na jogurt naturalny .

maua
Nakręcona katarynka
Nakręcona katarynka
Posty: 162
Rejestracja: 07 mar 2007, 23:11

20 mar 2007, 18:35

Nasz pediatra twierdzi, że przy AZS skóra ma prawo być szorstka i tyle. Czasem bardziej, czasem mniej. Więc absolutnie nie kazał mi odstawić nabiału - oczywiście nie obżerać się nie wiadomo ile mlekiem i przetworami, ale w rozsądnych ilościach nie kazał z niego rezygnować.
A na uczulające Ją produkty reaguje czerwonym rumieniem na całym ciałku - np. na paprykę, jajka, daktyle czy pomarańcze (to tak z ostatnio przetestowanych)

[ Dodano: 2007-03-20 ]
marboro pisze:Właśnie... jeśli skóra ciągle jest szorstka, to trzeba jednak na jakiś czas odstawić nabiał i obserwować...

Gdy odstawiłam nabiał na miesiąc, skóra Sabinki była identyczna, więc to nie jego sprawka :-) A z kolei bez sensu, żeby mi zęby zaczęły lecieć hurtem, a Jej to i tak miało nie pomóc :ico_oczko:

paulina83
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2398
Rejestracja: 07 mar 2007, 14:13

20 mar 2007, 22:10

maua, gdy karmiłam małego piersia sporadycznie pojawiały sie szorstkie plamki które po kilku dniach zaleczłam, ale gdy tylko odstawił cycuszka i zaczełam mu podawac mleko modyfikowane i kaszke na mleku modyfikowanym....skórka stała sie strasznie sucha i nadomiar złego porobiły mu sie wysieki z ropa i woda....miał straszne rany....wtedy dopiero lekarz stwierzdił ze to jest AZS....nie koniecznie to musi byc nabiał...ale w naszym przypadku to on własnie uczulił małego.... pamietaj również aby nieprzegrzewac Sabinki temp. w pokoju max 22 stopnie.....

Awatar użytkownika
maja
maniakogadacz
maniakogadacz
Posty: 363
Rejestracja: 07 mar 2007, 22:26

20 mar 2007, 22:18

wg mnie 1 lekarz nie wyda trafnej decyzji, ja z córa przetestowałam już 3 alergologów i dalej mam mętlik w głowie bo każdy mówi co innego, przepisuje inne leki i nie mam pojęcia dlaczego testy skórne są różne :ico_szoking: , zresztą ostatni lekarz też był zaskoczony :ico_noniewiem: .
Maua a czy Sabinka nie jest czy sem rozdrażniona i niespokojna? Moja mała jak ma sucha skórę to drapie się strasznie w nocy i jęczy przez sen, takie maleństo nie potrafi się podrapać i może być niespokojne, na twoim miejscu poradziłabym się innego lekarza,

Awatar użytkownika
eve.ok
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5871
Rejestracja: 12 mar 2007, 19:20

21 mar 2007, 11:38

No ja też nie uwazam, zeby sucha skóra byla normą...
A u nas 2 dni temu plamki się znowu pojawiły na buźce i na główce :ico_placzek: I najprawdopodobniej od ryby, bo cholerka nie doczytałam, ze jej jeść nie wolno! Ale zaleczyłam już ładnie maścią EXOMEGA - rewelacyjna jest! Teraz zaczynamy eksperymentowanie...bo do dziś pojęcia nie mam co jest przyczyną Jagusinych kłopotów ze skóra...

Awatar użytkownika
Sylwia.O.
4000 - letni staruszek
Posty: 4534
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:17

21 mar 2007, 16:07

maua pisze:Nasz pediatra twierdzi, że przy AZS skóra ma prawo być szorstka i tyle. Czasem bardziej, czasem mniej.

Nie zgadzam sie z tym. jeżeli dbasz o skórę dziecka i codzienni eja natłuszczasz i nie dajesz alergenów to skóra jest bardzo ładna. Tak jest u nas. Mały ma AZS i jak tylko dostanie coś co go uczula zaczynają się robić zmiany na zgięciach kolan a potem cała skóra jest szorstka a jak dbamy o maluszka to skóra jest super.

Awatar użytkownika
Lady
Mam Doktorat z forum!!!
Mam Doktorat z forum!!!
Posty: 1697
Rejestracja: 06 mar 2007, 14:05

21 mar 2007, 16:32

Sylwia.O. pisze:Nie zgadzam sie z tym. jeżeli dbasz o skórę dziecka i codzienni eja natłuszczasz i nie dajesz alergenów to skóra jest bardzo ładna. Tak jest u nas. Mały ma AZS i jak tylko dostanie coś co go uczula zaczynają się robić zmiany na zgięciach kolan a potem cała skóra jest szorstka a jak dbamy o maluszka to skóra jest super.



ja sie calkowicie z tym zgadzam , u mnie jest to samo , teraz zmiany skurne zdarzaja nam sie zadko , ale nadal dbam bardzo o skore Piotrka i ogulnie wyglada ladnie i nie jest szorstka .

paulina83
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2398
Rejestracja: 07 mar 2007, 14:13

21 mar 2007, 17:01

zgadzam sie z dziewczynami, od kiedy dbamy o to aby skóra małego była ciagle natłuszczona i odstawilismy potencjalne alergeny, rzadko zdarza sie ze mały ma zmiany skórne....

Awatar użytkownika
zubelek
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5747
Rejestracja: 07 mar 2007, 22:32

21 mar 2007, 18:12

jeżeli to nie nabiał uczula ,to sprawdź,bo moze pościel...jeśli jest z pierza czy nawet półpuchu...ja też kupiłam antyalergiczną z tych tańszych ale o niebo ładniejszą Zuzia ma skórę.I też radzę ten nabiał odstawić a zwłaszcza jaja i jeśli po miesiącu nadal skóra będzie sucha to wtedy może być,że to coś innego.

[ Dodano: 2007-03-21 ]
a może jakieś zwierze,bo to wcale nie musi być składnik zjadany ale może być chodzący :ico_haha_01:

Awatar użytkownika
marboro
Korona za gadulstwo;-)
Korona za gadulstwo;-)
Posty: 567
Rejestracja: 09 mar 2007, 10:52

21 mar 2007, 18:15

Albo latający :) Np. kurz... lub grzyby. Radzę też wynieść z pokoju dziecka dywany, ciężkie zasłony i kwiaty w doniczkach.

Wróć do „Ogólnie o zdrowiu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość