Awatar użytkownika
Asikk
Forumowy szkolniak!
Forumowy szkolniak!
Posty: 1129
Rejestracja: 23 sie 2007, 18:02

08 gru 2007, 15:59

ania25, no ja mam taka nadzieje że to szybciej bedzie!!!
Dziewczyny mam pytanko bo tak was czytam i co nie które dokarmiacie z butelki, czy maluchy nie maja potem obiekcji co do powrotu do cyca. Jakich butelek używacie albo raczej jakich smoczków do tych butli, bo ja wszedzie czytam żeby nie karmić butlą bo potem nichca ssać cyca? jak to jest . Ja mam kupione 3 różne butle , mam z kompletu od laktatora Aven , potem mam taka małą okrągło Tommee Tipee smoczek ma kształt cycka i sutka mamy i jeszcze jedna Nuki . I ciekawa jestem jak to jest z tymi butelkami naprawde??!! :ico_puknij:

Awatar użytkownika
kilolek
4000 - letni staruszek
Posty: 4553
Rejestracja: 07 mar 2007, 16:27

08 gru 2007, 17:50

Kubuś w szpitalu na zmianę dostawał nan i bebiko. Mówili, że na bebiko szybciej przybierze, ale on chętniej jadł nan więc na nie się zdecydowałam.
Asik, o do butelki to ja też mam tt i avent (tylko herbatki nią podaję) a ostatnio ze względu na kolki wypróbowuję dr Brownasa i powiem Wam, że chyba działa (odpukać), bo owszem bywa marudny, ale na pewno nie tak jak przy kolkach.
Nie ma problemu ze ssaniem cyca, ale on od początku był cycoch i tylko na cycu by wiiał. Problem w tym, że on woli sobie lekko possać dla uspokojenia niż dla jedzenia. Ale to był problem od początku. Nawet jak stracił 1/3 masy ciała to wolał się przytulać niż jeść.

Dziewczynki czytam, że wy wszystkie dokarmiacie swoje pociechy, a czemu? Przecież Wasze mleczko najlepsze! Ja jakbym nie musiała to bym nie dokarmiała.

Słuchajcie, a czy Wasze dzieciaczki zawsze jedzą po kąpieli, przed spaniem? My mamy problem z usypianiem Kubusia, bo nie chce spać po kąpieli, a jeść tym bardziej, bo karmię na żądanie, a on żąda np. o 18, a potem dopiero o 22 i tak właściwie to chodzi spać po 22 dopiero, choć z tym też rożnie bywa. Dziś np. śpi większą część dnia więc pewnie w nocy wcale nie będzie spał, zwłaszcza, że do tej pory prawie w dzień nie sypiał. Powiedzcie jakby to zrobić, żeby go przestawić na rytuał: kąpanie, jedzonko, spanie???

Awatar użytkownika
Ika202
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6883
Rejestracja: 09 mar 2007, 20:37

08 gru 2007, 23:06

kilolek, wiesz co mój śpi praktycznie cały czas a wieczorem jest kąpiel cycek i spanko ale po kąpieli to jest tak padnięty ze tylko trochę pocyca i pada potem wstaje około 24 i wtedy daje mu z butki to śpi już teraz praktycznie do 5:00 czasami 6:00 ,a z butli daje mu dlatego aby lepiej spał to tak to by cała noc przy cycku chciał być a tak jest spokój :ico_oczko: Asikk, co do karuzelki to naprawdę super sprawa moja to nawet reaguje na pilota od cyfry bo jak zmieniam kanał to ona się włącza Obrazek
A tak ona wygląda zdjęcie było robione po ciemku ale jak widać mój aparat ma za dobrą lampę błyskową :ico_haha_02: a na ścianach poprzyklejaliśmy małemu gwiazdki które świeca w ciemności też dają w nocy fajny efekt :-D

ania25
Gaduła nie do pokonania
Gaduła nie do pokonania
Posty: 534
Rejestracja: 22 mar 2007, 20:09

08 gru 2007, 23:11

kilolek ja też zapierałam się że będę tylko karmić piersią, ale moja dziecina ciągle by jadła, i spała przy cycusiu, jak ją odkładam to się kreci i stęka a potem płacze. Jak dostanie 60 ml mleczka to śpi 2 godzinki, a ja wtedy wiozę Zuzię do przedszkola robie szybko zakupy i szykuje obiad. Dokarmiam rano i na noc żeby troszkę dom ogarnąć, kuchnę posprzątac i pospać.
My kąpiemy około 18.00 i potem jest cycuś i tak o 22.00 dostaje butelke z mlekiem i śpi czasami do 3.30 :ico_oczko:
asik ja dokarmiam butelką avent i nie ma różnicy, i cycuś chętnie i buteleczke tak samo.

mambii82
Mistrz pióra
Mistrz pióra
Posty: 433
Rejestracja: 09 mar 2007, 11:13

09 gru 2007, 11:50

Hej
Widzę, że się rozpisałyście. :-)
Ja też zamówiła tą karuzelkę i już nie mogę się doczekać. :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: ma przyjść we wtorek.

Dziewczynki moja mała na początku była dokarmiana i też sobie ciągnęła cyca, nie było problemu. Niestety ostatnio po badaniach jak mnie zdenerwowali lekarze 2 dni pod rząd to strasznie to przeżyłam i pokarm mi się wstrzymał. Karmiłam mała prawie cały czas butelką i dawałam cyca. Niestety mleka mam za mało a mała poczuła butlę i jak tylko cycek jej wypadnie z buzi albo źle chwyci to jest przeogromny płacz. Poczuła butelkę.Poza tym mam wrażenie, że podoba się jej jedzenie z butli bo może się w tym czasie też porozglądać.
Troszkę jestem zasmucona tym faktem.

Kilolek ja swoją mała kąpie ok19, przed kąpielą karmię ją ok18 bo tak sobie sama ustaliła bo je co 3,5 -4 h. Z tym, że nie je dużo. Po ką pieli dostaje jeszcze butlę, dojada i tak ok 21 sobie zasypia i śpi jakies 4-5h.

Awatar użytkownika
kilolek
4000 - letni staruszek
Posty: 4553
Rejestracja: 07 mar 2007, 16:27

09 gru 2007, 18:49

mambii82 pisze:Niestety ostatnio po badaniach jak mnie zdenerwowali lekarze 2 dni pod rząd to strasznie to przeżyłam i pokarm mi się wstrzymał.
Współczuję. Niestety u mnie było dokładnie tak samo. Jak dotarłam z małym do szpitala to jeszcze jak nas przyjmowali to Kubusia karmiłam, a po tym jak mnie wyzwali od patologii i zagrozili wezwaniem policji bo ich zdaniem nie karmiłam dziecka to już ani kropla nie popłynęła, a teraz już tylko troszkę.

Awatar użytkownika
Asikk
Forumowy szkolniak!
Forumowy szkolniak!
Posty: 1129
Rejestracja: 23 sie 2007, 18:02

09 gru 2007, 19:11

mambii82, no włsnie to jest to czego się boje ,że jak dam butle to potem nie bedzie chciała cycka. Najwyzej potem poprostu bede odciągać mleko do butelki i potem karmic butlą , naj ważniejsze że to moje mleko bedzie .
Kochane życze wam samych sukcesów w karmieniu i docieraniu się z waszymi maluszkami , mnie już nie długo też to czeka już nie moge sie doczekac!!!!!!! :ico_ciezarowka:

Awatar użytkownika
Evik.kp
4000 - letni staruszek
Posty: 4003
Rejestracja: 11 lip 2007, 13:24

10 gru 2007, 11:22

No ja niestety też musze dokarmiać bo mam za mało mleka. daje mu nan1 ale chyba nie jest dobre bo robi po nim tylko raz kupkę na dzień a to chyba trochę za mało. no i kolki bez zmian. może spróbuje innego mleka ale to fakt ze kazde dziecko moze inne. no i jak mam wieczorem pokarm to przesypia do 4-5 rano od 9 wieczorem a na sztucznym tylko do 2 i potem do rana marudzi na brzuszek. a moe ja mam teraz ten zanik mleka bo mówia ze w 3 tygodniu zanika :ico_noniewiem: ja bym chciała ogóle nie dokarmiać

Awatar użytkownika
Asikk
Forumowy szkolniak!
Forumowy szkolniak!
Posty: 1129
Rejestracja: 23 sie 2007, 18:02

10 gru 2007, 11:30

Evik.kp, głowa do góry napewno wróci pokarm i to ze wzmożoną siłą!!!!! trzymam kciuki!!!

Awatar użytkownika
kilolek
4000 - letni staruszek
Posty: 4553
Rejestracja: 07 mar 2007, 16:27

10 gru 2007, 11:31

Evik, może nie tyle masz zanik tylko Tymon ma skok i potrzebuje więcej, ale na to jedna rada - przystawiać częściej albo częściej ściągać i do końca. Nie słyszałam żeby pokarm w 3 tygodniu zanikał, ale może coś w tym jest, bo u mnie to był koniec 2.
Kubuś na nan śpi zdecydowanie dłużej, bo 4 godz, a na moim tylko 2,5, ale on przyzwyczajony do jedzenia trochę na zegarek, bo w szpitalu musiałam go paść i jednocześnie uważać żeby za często nie jadł, bo wtedy kolki się wzmagały. Kubusiowi pomaga zmiana butelek. Zmieniliśmy na te dr Brownsa tylko to cholerstwo okropnie drogie - 35 zł butelka i powiem Wam, że strasznie ich nie lubię, bo to ani mleka w tym nie można wymieszać i z myciem tej rurki w środku problem, no ale jak Kubusiowi pomaga to najważniejsze.

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość