Awatar użytkownika
Pruedence
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2325
Rejestracja: 23 cze 2007, 10:57

11 gru 2007, 18:40

wisienko- tak teoretyczie w polsce też jest teraz trend, żeby wprowadzać nowości od 6 miesiąca- takie nowe wytyczne-ale starzy pediatrzy dzialają według starych zasad, a jak jest na prawde, zalezy od dziecka, jesli zjada i dobrze toleruje i mu smakuje to nie widze przeszkody.

Ja dzisiaj dałam Tosi kaszke bananową i wypiła na pierwszy raz 50ml duszkiem co jak na nią, kiedy mleka zjada na raz max 70, jest dobra wiadomością, znaczy, że jej chyba smakuje :-D Jutro zaczynam próby z jabłkiem , zobaczymy co z tego wyjdzie....bo do łyżeczki ma uprzedenia niestety!

Awatar użytkownika
karolina-ch
Śmigam już bez trzymanki po forumku
Śmigam już bez trzymanki po forumku
Posty: 899
Rejestracja: 09 mar 2007, 19:27

11 gru 2007, 20:44

witajcie ja znowu malo czasu, bylam z mala u pediatry wazy 7,150 :ico_szoking: :ico_szoking: :ico_szoking: :ico_szoking: lekarz powiedzial ze wyglada jak krolowa angielska :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: i wogole ze duza i zdrowa :)
:ico_tort: :ico_tort: :ico_tort: :ico_tort: :ico_tort: :ico_tort: dla Tosienki :)

lece papapapa

Awatar użytkownika
Pruedence
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2325
Rejestracja: 23 cze 2007, 10:57

11 gru 2007, 21:00

Karolina twoja córcia to na prawde duża królewna :)

A Tosia wlasnie wypiła na raz 100ml, co jej sie do tej pory nie zdażało, jestem pod wrazeniem :-D
I dzisiaj podnosiła sztywno głowe leząc na brzuszku... więc robi mała postępy, gonimy wasze dzieciaki, tylko masy nam brakuje :-D

Mam pytanie: jakie kolory oczu maja wasze dzieci, dalej niebieskie? czy się zmeniajaja im powoli?

Awatar użytkownika
Dorunia20
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 26
Rejestracja: 07 mar 2007, 16:29

11 gru 2007, 23:42

moja malutka ma oczka brazowe to znaczy zmieniaja sie na brazowe po moim mezu :)

pruedence twoja tosia dogoni inne dzidzie w swoim czasie, zobaczysz!!! :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

Awatar użytkownika
karolina-ch
Śmigam już bez trzymanki po forumku
Śmigam już bez trzymanki po forumku
Posty: 899
Rejestracja: 09 mar 2007, 19:27

11 gru 2007, 23:46

dziewczynki ten mail poprzedni to moj tylko ze byl profil mojej siostry :) ale to wlasnie moj siostrzeniec i wkrotce chrzesniak

Awatar użytkownika
wisienka24
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2589
Rejestracja: 07 mar 2007, 16:31

12 gru 2007, 05:32

karolina-ch, super masz siostrzenca!!! :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

Szymon ma dalej niebieskie oczka ale jakos inaczej niebieskie niz wczesniej... Nie wiem jak to powiedziec. :ico_wstydzioch: Troche ma ciemniejsze. :ico_haha_01:

Pruedence, bardzo sie ciesze, że Tosia tak szybko nadrabia braki. Juz niedlugo dogoni (i przegoni) nasze inne sierpniowe dzieciaczki. :ico_oczko:

Pruedence pisze:jesli zjada i dobrze toleruje i mu smakuje to nie widze przeszkody


Zgadzam sie w 100% Wg mnie trzymanie dzieciaczka na samym mleku przez pol roku to troche przsada.

A my jutro idziemy na sprawdzenie tych bakterii. :ico_noniewiem:

Awatar użytkownika
Pruedence
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2325
Rejestracja: 23 cze 2007, 10:57

12 gru 2007, 14:22

Pytałam o oczka, bo Tosia ma dalej tak samo niebieskie i chcielibysmy zeby jej tak zostało ( po mezu) , ja mam brązowe, ale moja mama miała niebieskie więc taki kolor jest mozliwy. Dlatego się zastanawiałam czy jakby jej miały się zmieniać to czy już by sie zmieniały.

Wisienko-trzymamy kciuki, żeby nie było ani jednej bakterii:)

karolina- siostrzeniec pierwsza klasa!

A ja dzisiaj próbowałam jej dać łyżeczką troche jabłka, ale wrzask był okropny :ico_placzek: , nie wiem jak ją do tego przekonać.

Yvone
Dorosłem już do Liceum!
Dorosłem już do Liceum!
Posty: 1338
Rejestracja: 26 mar 2007, 12:19

12 gru 2007, 21:49

Amelcia dzisiaj dostała soku z marchwi, ale był tak gęsty, że karmiłam ją łyżeczką, bo z butelki nie chciał leciać, a ona ma dodatkowo uczulenie na butelkę. Jak tylko zobaczy, to wrzeszczy. Zastanawiam sie czy nie jest zbyt wcześnie, żeby wprowadzić kubek niekapek, bo to dopiero jednak połowa 4 miesiąca. Jutro speóbuję sok z marchwi i jabłka.
Prudence, ja pozwalam Amelci potrzymać łyżeczkę i wkładac do buźki, czasem jest zamoczona w jabłku, bo lubi. a dzisiaj była w marchewce. Strasznie się brudzi, ale się cieszy. Najpierw krzywi, bo ona zawsze na początku się krzywi, a potem próbuje i próbuje. Teraz to nawet cebion łyka mimo krzywienia się.
Oczy ma nadal niebieskie, ale nie są już tak intensywna, jak wcześniej. Robią się szare, jak taty. Do kiedy się zmieniają?
Zabawa w kołysanie się w foteliku osiąga po prostu apogeum. Ona potrafi się tak huśtać przez 2 godziny, a jak ją wyciągam, to jest wrzask. A najlepiej, że jak odkładam ją do łóżeczka, to macha nogą w ten sposób, w jaki zawsze buja się w foteliku i wrzeszczy, że się nie kołysze.
No i dzisiaj mnie bardzo zaskoczyła, bo zaczęła ssać grzechotkę przy skarpetce. Najpierw stękała i puszczała bąki. To nie zwracałam na to uwagi, a potem sie zdziwiłam, bo zobaczyłam nad czym tak ciężko pracuje. Musiałam obciąć guziki (oczy).
Anitko świetnie Cię rozumiem z psem. To jednak przy dziecku jest kłopot. Najgorzej z rana i wieczorem, bo w południe mój idzie z nami, no i jeszcze pogoda. Ale jest radość, kiedy się już do siebie przekonają. JA dzisiaj uśmiałam się z mojego psa jak mu głowa latała, kiedy sie dziecko bujało i jak się dziwi, kiedy Amelcia próbuje ją złapać i uderza i całkiem przypadkiem złapie za fafla. Za to pies delikatnie bierze w pysk stopy dziecka, a ona się cieszy, macha nogami, psu znowu lata głowa i jest śmiechu, że hej.

Awatar użytkownika
Pruedence
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2325
Rejestracja: 23 cze 2007, 10:57

13 gru 2007, 00:56

Yvone- ja mam nadzieje, że to krzywienie się jej przejdzie. Za to kaszka chyba jej zasmakowała, wyduldała dzisiaj popołudniu na raz 100ml :) Jutro spróbuje jeszcze z jabłkiem, a potem zaczne ją namawiac na marchewke.
Jak będziesz miała chwilke to podeslij jakieś zdjęcie aktualne Ami bo jestem bardzo ciekawa jak wygląda.

Ja mam tylko kota, ale z kotem to nie ten sam konakt co z psem, chadza swoimi drogami, generalnie Tosi nie zauważa, czasami jest tylko zdziwiona, że jak chce wskoczyc na moje kolana to tam "coś" innego leży.

Ja miałam dzisiaj troche więcej czasu, więc zgrałam troche zdjęć:
http://picasaweb.google.pl/gaustohasyou/4MiesiC

No i nie wytrzymałam i ja dzisiaj zważyłam i waga pokazała 5kg :) Czyli przybyła w tym tygodniu przepisowo :ico_brawa_01:

Awatar użytkownika
wisienka24
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2589
Rejestracja: 07 mar 2007, 16:31

13 gru 2007, 17:10

Pruedence, zdjecia cudne!!! Od razu widac, że tosienka podrosła :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: A ten drugi bobasek to kto?

U nas juz ok. Bakterie wyleczone i antybiotyk odstawiony. Szymek wazy 9500 :ico_szoking: :ico_szoking: :ico_szoking: Niedługo bedziemy musieli sie rozejrzec za nowym fotelikiem samochodowym. No i na nieszczescie naszego synka hustawke bedziemy musieli odstawic w kat. :ico_placzek:

Dziewczyny, powiedzcie mi jak to jest w Polsce z fotelikami. Ja mam taki do 13 kg i Szymek jezdzi tyłem do kierunku jazdy. Nastepny model jest od 13 kg i jezdzi juz przodem a niby dziecko do roku powinno jezdzic tyłem do kierunku jazdy. No i nie wiem co robic... :ico_olaboga:

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość