Awatar użytkownika
ULA_TOMEK
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2681
Rejestracja: 07 mar 2007, 20:12

20 gru 2007, 10:35

Moniw mój tez tak czasmi sie budzi z płaczem, praktycznie płącze przez sen i uspokaja sie dopiero jak go mamusia przytuli :-D ale troszke lepiej jest od czasu jak przysuneliśmy jego łózeczko do naszego łóżka i nawet jak sie przebudzi w nocy to wystarczy mu ze mnie dotknie lub na mnie popatrzy i zasypia spokojnie :-D

a przepis na pierozki jest prościutki :-D
kapuste kiszonka ugotowac, od czasu zagotowania ok. 20 minut, odcedzić i jak wystygnie dobrze odcisnąć, zmielić
jajka ugotowac na twardo i poktroić w drobna kosteczkę,
cebule pokroic w drobna kosteczke i podsmażyć na margarynie złoty kolor,
kapuste, jajka i cebulke z tłuszczem dobrze razem wymieszać i odstawić na troche w zimne miejsce, bo jak margaryna zasygnie to sie farsz dobrze zwiaze :-D

Zrobić ciasto, i lepić pyszne pierogi, ugotowac i wcinac, :-D mi najbardizej smakuja kjak przestygna i usmaży sie je na patelni, mniamu :-D

[ Dodano: 2007-12-20, 10:03 ]
Moniw ten nemo mi sie tez strasznie podoba, ale raczej go nie kupisz, bo dostalismy go od kuzyna z kanady :-D

barbapuppa
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3446
Rejestracja: 08 mar 2007, 20:37

20 gru 2007, 11:36

witajcie
dziekuje w imieniu Wiki za zyczenia (trudo pisac jedna reka z Tadziem)
po pierwsze dzięki za miłe słowa, ale szycie na maszynie to nic takiego, trzeba po prostu mieć chwilę czasu, najgorsze to odmierzanie, szpilkowanie i fastrygowanie
w każdym razie, muszę wam wyjaśnić, że pościeli nie szyłam a kupiłam gotową i wtedy zrodził się pomysł dorobienia kilku rzeczy, żeby było ładniej, a że akurat udało mi się kupić podobny materiał na zasłonki i fatuszek, to dokupiłam jeszcze białą firankę (bo przedtem była kremowa) i efekt wyszedł naprawdę świetny, bo teraz pokoik jest super jasny (jakby słoneczko świeciło) i Wiki częściej się tam bawi i strasznie jej się podoba, szczególnie motyle, którym namiętnie odrywa oczka :ico_haha_01:

dziewczyny zdjęcia waszych maluchów w przepięknych strojach są fantastyczne, a jakie kreacje się szykują
kingo też zdolna kobietka z ciebie, a jak ślicznie na avatarku wyglądacie
abegano ja karmię Tadzika, po czym odkładam do łóżeczka, daję smoka i przytulankę i jeśli sie kreci to włączam pozytywkę, a jak nie pomaga, to lekko kołyszę łóżeczkiem (mamy bieguny), a w nocy to przy cycu zasypia

u nas wczoraj Tadziu pierwszy raz odwrócił sie na prawy boczek, ot lezal na podlodze, a prababcia ogladala Mode na sukces i ja mu nie pozwalałam, to nogi podniosł i na bok sie obrocił, zeby lepiej widziec telewizor, cwaniak jeden

Awatar użytkownika
sosim
Dorastam! Mam 1 ząbek!
Dorastam! Mam 1 ząbek!
Posty: 726
Rejestracja: 08 mar 2007, 19:26

20 gru 2007, 11:52

heloł babeczki

Tadziu na nareszcie :ico_brawa_01: , gartulacje :-) czego te nasze maluchy nie zrobia zeby telewizor lepiej widziec :ico_smiechbig:

Kinga oczywiscie powiele zdanie, ale na aviatorku to cie nie poznalam super wygladasz, no i pomysl z ubrankami dla Elizki tez udany :ico_brawa:

Abegano co do spania to u nas od poczatku Zosiak mówila zdecydowane "NIE" na spanko :-D
teraz radzimy sobie tak:
kąpiel miedzy 20.00 a 21.00 potem karmionko z cycolka a nastepnie smoczek, trzymanko za rączke i sama zasypia, z tym ze Zosieńka śpi z nami.
Potrafi nam sie wybudzic po 30 min. ale wtedy wystarczy dac smoka (jak wypadl :-D ) i trzymac za raczke. Podstawa - jak sie wybudzi to do niej nic nie mowie tylko buziaczek w policzek :-D
co do spania z nami to ja juz mam ochote na wyprowadzenia córci z łóżka ale...............................................mąż stawia opór :ico_smiechbig:

zreszta w sumie mi tez to pasuje, bo co tu duzo mowic karmie Zosie 3,4 razy w nocy wiec wstawac tez mi by sie niechcialo, a tak wyciagam cycolka , zapakuje do buziolka i śpimy razem :ico_oczko:

Viola na pizze tez sobie pozwalam od czasu do czasu, ale Zosiak jest uczulona na krowie mleko wiec tez na zólty ser, tym samym po pizzy zawsze mi wiecej ulewa :ico_placzek: ale jakos odmowic sobie nie potrafie

jak czytam o tych pierogach z kapusta i jajkiem to mi ślinka leci, ale ja w tym roku przez to ze karmie to mam bardzo ograniczona liczbe potraw ktore bede mogla zjesc :ico_placzek: :ico_placzek:

Ula kombinezon Pawełka jest cudny i jaki z niego już wielki mężczyzna :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

aha z którego regionu Polski jest ten przepis na pierogi bo 1 raz sie z nimi spotykam??????

barbapuppa
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3446
Rejestracja: 08 mar 2007, 20:37

20 gru 2007, 12:03

sosim ja też sobie kiedyś pozwoliłam na pizzę z żółtym i tak mi Tadzio przez tydzień ulewał, że niestety teraz obchodzę się smakiem
oj mleczkowa para z Zosi i Tadzika

a ja kąpię o 19 (inne godziny się nie sprawdziły, ale nie ważne o której, byle zawsze o tej samej) i około 19:30 Tadzio już najczęściej śpi w swoim pokoiku (bo ja od początku dzieciaki do swoich pokoi dawałam), czasami też się wybudzi jak Wiki idzie się kąpać i robi za dużo rabanu koło 20, ale wtedy wystarczy wsadzić na nowo smoczka
powiem wam jeszcze, że to naprawdę dobry sposób na kondycję chodzenie w nocy do dziecka na karmienie i tu się pochwalę... weszłam w dżinsy, których nawet nie nosiłam po Wiki, więc teraz tym bardziej mnie to nocne wstawanie motywuje

Awatar użytkownika
ULA_TOMEK
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2681
Rejestracja: 07 mar 2007, 20:12

20 gru 2007, 12:27

Ten przepis to mamy od takiej przyszywanje cioci, która była w połowei niemka, ale przepis jest z syberii, bo tam była na zesłaniu, ciocia juz nei zyje ale przepis przetrwał :-D

Basiu ty to zdolniacha jestes, bo cudny ten pokoik wyszedł, nie dziwie sie ze Wiki sie pokoik podoba :-D TAdzika, te nasz dzieciaczki to kochane sa, mój tez by wszytsko zrobiłzeby tylko telewizorek poogladac :-D a najbardziej to lubi reklamy

sosim pisze:co do spania z nami to ja juz mam ochote na wyprowadzenia córci z łóżka ale...............................................mąż stawia opór


wiesz mi się wydaje ze mąż tak szybko nie pozwoli sie małej z łozeczka wyprowadzic, bo wiesz faceci to zawsze maja takie marzenia zeby sie z dwoma super laseczkami przespać :-D

A ostatnio w programi e"Mamo to ja" mówili ze juz od 5 miesiaca mzona dac maluszkom buraczki czerwone,w eic na wiglie pawełęk bedzie mógł z nami barszczyk zjeść :-D

barbapuppa
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3446
Rejestracja: 08 mar 2007, 20:37

20 gru 2007, 13:00

uleńko pokoik to jest dla Wiki, nie dla Tadzia, na szczęście mam jeszcze jakieś 2,5 roczku na wymyslenie pokoiku dla niego
te nasze chłopczyska, to by pewnie chciały juz mecze z tatusiami poogladac :ico_oczko:

Awatar użytkownika
sosim
Dorastam! Mam 1 ząbek!
Dorastam! Mam 1 ząbek!
Posty: 726
Rejestracja: 08 mar 2007, 19:26

20 gru 2007, 13:27

a oto próbki robótek mojego męża

Obrazek

Obrazek


Ula cos w tym chyba jest, ale sie na 100% nie przyzna :ico_smiechbig:

a to bardzo pieknie ze przepis przetrwal, to jest wlasnie tradycja :ico_brawa_01:
u nas w domku to łaczymy to co Tomek z domu wyniósł i to co ja
i to własnie w świętach lubię

[ Dodano: 2007-12-20, 12:29 ]
oj ta moja cócia spi na tym balkoniku jakby chciala a nie mogla :ico_smiechbig:

justyna30
Forumowy szkolniak!
Forumowy szkolniak!
Posty: 1112
Rejestracja: 08 mar 2007, 20:52

20 gru 2007, 13:35

witam ja tak na chwile, a posty nadrobie pózniej, bo mała marudzi. Veronika waży 8700 takze mam co dzwigac a długa prawie 70 cm :ico_szoking: .
A przy szczepieniu płakała bo chyba jej żle igłe wbiła :ico_zly: bo krewka poleciała, i dostała drugą dawke na pneumokoki.

joanna1111
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3382
Rejestracja: 11 mar 2007, 21:49

20 gru 2007, 13:51

Hej
Matko ale naklikaliscie :ico_olaboga: :ico_olaboga:
wszystkie zdiecia piekne :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:
widze ze robi sie swiatecznie :-D

[ Dodano: 2007-12-20, 12:52 ]
robicie tradycyjnie 12 potraw?

[ Dodano: 2007-12-20, 12:54 ]
szkoda ze nie wiem jak sie wstawia filmik to bym Wam pokazala jak Juli posowa w chodziku.Ale wszedzie gdzie mama

Awatar użytkownika
Viola
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3773
Rejestracja: 12 maja 2007, 12:08

20 gru 2007, 14:35

Sosim śliczne...oj zdolnego masz męzusia...bardzo piekny aniołek :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

Joasiu ja próbowałam raz przygotować 12 potraw...ale za duzo mi wyszło i potem jeszcze po świętach jedlismy... :-D

Justysiu
no brawa :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: ale duża panienka z twojej Veronisi :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:


[ Dodano: 2007-12-20, 13:38 ]
ULA_TOMEK pisze:
A ostatnio w programi e"Mamo to ja" mówili ze juz od 5 miesiaca mzona dac maluszkom buraczki czerwone,w eic na wiglie pawełęk bedzie mógł z nami barszczyk zjeść :-D



Ula a ja dwa dni temu przeczytałam (siedząc na fotelu u fryzjera :-D ), że teraz wg. nowego schematy żywienia już 5 miesięcznym maluszkom można ugotować rybkę, na parze, albo w małej ilości wody :ico_szoking: , no i od 5 m-ca dawać kaszę mannę.

Basiu brawa dla Tadzia za przewrót :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość