Awatar użytkownika
riterka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 9316
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:26

11 kwie 2007, 20:48

Ostatnio wygrzebaliśmy kartony z moimi bajkami z dzieciństwa, mama na szczęście wszystko pochowała i Jaś będzie miał dużo bajeczek, moje ulubione to placek zgody i pogody, baśnie Andersena, Syrenka Warszawska i wiele wiele innych bajeczek

Awatar użytkownika
biedroneczka
maniakogadacz
maniakogadacz
Posty: 390
Rejestracja: 07 mar 2007, 20:36

02 lip 2007, 14:35

Moje książki już dawno powędrowały do jakichś innych dzieci, więc ich nie mam.

Ale bardzo lubiłam książkę z serii "poczytaj mi mamo..." pt.: "Dziewczynka, która chciała być chłopcem" :-D A to pewnie dlatego, że wychowywałam się z 2 braćmi :ico_haha_01:

Poza tym uwielbiam nawet teraz Pipi, Dzieci z Bullerbyn, Anie z Zielonego Wzgórza i wiele innych. Muszę powiedzieć, że wogóle kocham książki i ich czytanie :ico_haha_02:

Awatar użytkownika
Ewcik
4000 - letni staruszek
Posty: 4042
Rejestracja: 09 mar 2007, 10:28

02 lip 2007, 14:41

Książek które darzę sentymentem jest sporo. Ostatnio kupiłam "O czym szumią wierzby". A książki które napewno przeczytam Ali to będzie seria Mikołajka, Uwielbiam je i prawie już znam na pamięć. To była pierwsza książka którą sama przeczytałam. Miałam wtedy chyba z 6lat.....
Poza tym chcę żeby Alunia poznała polską klasykę: Brzechwa, Tuwim, Szelburg-Zarębina, Konopnicka....

Awatar użytkownika
biedroneczka
maniakogadacz
maniakogadacz
Posty: 390
Rejestracja: 07 mar 2007, 20:36

06 lip 2007, 18:03

Mikołajek jest super, ostatnio myślę o kupieniu sobie tej książki :-D

Małgorzatka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7230
Rejestracja: 08 mar 2007, 12:27

31 sie 2007, 03:53

Dla mnie najcudownejsza książką z dzieciństwa była "Tygrys i Róża" M. Musierowicz no i oczywiście jedna z nowszych książek pani Małgosi "Żaba"- ale to już nie z dzieciństwa :ico_haha_02:

lilo

31 sie 2007, 08:14

"Dzieci z Bullerbyn" znałam kiedyś na pamięć :ico_oczko: Poza tym cała seria M.Musierowicz o rodzinie Borejków jest świetna, książki L.M.Montgomery, ale niekoniecznie seria o Ani - mi się bardziej podobały "Czarodziejski świat Marigold", "Dziewczę z sadu"... I uwielbiałam serię o "Mary Poppins" P.L. Travers...
Te najbardziej mi się wryły w pamięć, ale było jeszcze wiele świetnych książek które warto swoim dzieciom poczytać :ico_oczko:

Krecik_5
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 127
Rejestracja: 16 mar 2007, 11:00

02 gru 2007, 19:39

Ja tak samo nawet teraz czasem sięgam po Dzieci z Bullerbyn, Anię z Zielonego Wzgórza i resztę Montgomery do tego Siesicka i Musierowicz:)

Krecik_5
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 127
Rejestracja: 16 mar 2007, 11:00

06 gru 2007, 17:36

Super

mister
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 22
Rejestracja: 22 gru 2007, 21:29

22 gru 2007, 21:37

zdecydoiwanie buszujacy w zbozu, nawet ostatnio nowe wydanie znalazlem na stronie empiku, jak mi "swiety" nie przyniesie, to z checia po swietach sobie kupie nowe wydanie, to jest ksiazka do ktorej bardoz czesto wracam, moj egzemplarz, ktory byl zarazem pierwszym przeze mnie przeczytanym zaginal gdzies podczas przeprowadzki, chyba czas wrocic do tej lektury

małolata
Śmigam już bez trzymanki po forumku
Śmigam już bez trzymanki po forumku
Posty: 852
Rejestracja: 10 mar 2007, 11:36

28 kwie 2008, 22:22

moje ukochane książki to "Pies, który jeździł koleją" (to jedyna książka, przy której się popłakałam), "Chłopcy z placu broni", a będąc już starszą zakochałam się w lekturze "Krzyżacy". Pamiętam też z mojego wczesnego dzieciństwa taką serię bajek o rodzinach zajączków i kotków i były przepiękne ilustracje rysowanie nie w ten prosty sposób, jak kreskówki, tylko już taki bardziej dopracowany. Ostatnio zauważyłam, że są te bajki w telewizji! Na tvp1 lub tvp2 i kiedy tylko mam czas, a natrafię na nie to zasiadam przed TV z malutkim i oglądamy razem :-D :ico_wstydzioch:

Wróć do „Nasze hobby”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość