Awatar użytkownika
asiab
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5300
Rejestracja: 20 paź 2007, 09:20

03 sty 2008, 10:14

Witam wszystkie śpioszki :ico_ciezarowka:

Ja dzis w nocy sie kreciłam i o 5 juz nie spałam pochodziłam trozke po mieszkanku i udało sie jeszcze na 1 h usnac. Cos mój męzuś przeziebiony pewnie mnie zaraz zarazi czy mozna w ciąży brac rutinoskorbin albo witc ? musze sie zabezpieczyc za wczasu .

Dzis mam w planie wybrac sie po jakies bodziaki dla małego chce kupic w rozmiarze 62 tak mi siostra doradziła bo dzidzia szybko rosnie a moze urodzi sie 58.

pozdrawiam :-)

basia24
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2897
Rejestracja: 21 lis 2007, 11:42

03 sty 2008, 10:14

u nas pada dzis snieg od rana i jest bardzo zimno,wiem bo musialam isc rano z psem,zuzia w nocy nawet ostatnio spokojna sie zrobila w dzien sie przeciaga ciagle malo kiedy uda jej sie kapnac biedna ma juz juz malo miejca ,ale jak zapoda to :ico_olaboga: fajnie wypycha mi pepek :ico_brawa_01: jutro jedziemy do lekarza na kontrole i odbieram wyniki jutro na przeciwciala :-) dzis zaczyna nam sie 30 tydzien ale ten czas szybko leci szok,caluje was mocno kochane i nie dajcie sie :ico_ciezarowka:

Awatar użytkownika
asiab
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5300
Rejestracja: 20 paź 2007, 09:20

03 sty 2008, 10:16

basia24, mój synek tez ostatnio mniej kopie raczej sie wypycha ale jest juz spory wiec pewnie mu ciasno :-)

basia24
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2897
Rejestracja: 21 lis 2007, 11:42

03 sty 2008, 10:17

asiab, ja mam dosłownie po 5 sztuk taich malych 56-58 pajacykow i body a reszte mam 62 bo tak szybko dzidzia rosnie szkoda kupowiac a potem wcale nie zalozyc,siostra jest madra i dobrze ci doradzila.

Awatar użytkownika
asiab
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5300
Rejestracja: 20 paź 2007, 09:20

03 sty 2008, 10:17

basia24, zdaj oczywiscie relacje od lekarza

Awatar użytkownika
22540MONIKA
Wodzu
Wodzu
Posty: 11813
Rejestracja: 27 mar 2007, 21:45

03 sty 2008, 10:37

Aneta 30


[shadow=violet][size=150]Niech ten radosny dzień.
Na zawsze Twe troski,
Odsunie w cień.
I niech się śmieje do Ciebie świat,
Blaskiem szczęście i długich lat.
[/size][/shadow]



Obrazek

Awatar użytkownika
asiab
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5300
Rejestracja: 20 paź 2007, 09:20

03 sty 2008, 10:50

KOCHANA ANETKO Z OKAZJI TWOICH URODZINEK ZYCZE CI SPELNIENIA NAJSKRYTSZYCH MARZEŃ I TO OCZYM PRAGNIESZ BY SIE SPEŁNIŁO

100 LAT 100 LAT NIECH ZYJE ZYJE NAM :ico_tort: :ico_zdrowko: :ico_prezent: :ico_buziaczki_big: :509:

Dona
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2039
Rejestracja: 27 cze 2007, 08:37

03 sty 2008, 11:10

czesc.
Sylwia.O., juz piszę, czego się dowiedziałam.
W "moim" szpitalu robi się lewatywkę, trzeba w domku wykonac golenie.
Do szpitala jedzie się, gdzy: jest krwawienie (nie; plamienie), regularne skurcze co 5 min., odeszły wody.
W 1 fazie porodu, w czasie skurczu oddychac przeponą ( zeby nie zrobilo się słabo - max. 4 oddechy, wydech 2 razy dłuższy od wdechu), jak skurcz minie, oddychamy normalnie.
Nie wiem, jaki wybrałyście poród i jak wyglądają sale. U nas są pokoje, w których jest piłka, drabinki, materace, prysznic itp., położna zagląda co 2 godzinki. Jak któras zdecyduje sie na prysznic, który ma złagodzic bol, to musi pamiętac, by woda nie była za gorąca (temp. naszego ciała), bo dzidzia moze byc niedotleniona.
Mielismy tez rózne cwiczenia na piłce, podano nam listę rzeczy do szpitala (nie wiem, czy to mam wam napisac).
Ogólnie jestem zadowolona, zwłaszcza ze nie wiedziałam, jak to jest z ta lewatywą i tymi oddechami. Jak dowiem się czegos ciekawego, to jeszcze napiszę.

Aneta 30, wszystkiego najlepszego z okazji Urodzinek !!!
:ico_buziaczki_big: :ico_prezent: :509:

Awatar użytkownika
Aneta 30
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2137
Rejestracja: 09 mar 2007, 19:54

03 sty 2008, 12:08

Dziewczynki bardzo dzikuje Wam za zyczenia :-D
tylko tak moge Was poczestowac
:ico_tort: :ico_kawusia: :ico_tort: :ico_kawusia: :ico_tort: :ico_kawusia: :ico_tort: :ico_kawusia: :ico_tort: :ico_kawusia: :ico_tort: :ico_kawusia: :ico_tort: :ico_kawusia: :ico_tort:
:ico_buziaczki_big: :ico_buziaczki_big: :ico_buziaczki_big: :ico_buziaczki_big:
jeszcze raz wielkie dzieki :-)

[ Dodano: 2008-01-03, 11:11 ]
Dziewczynki bardzo dzikuje Wam za zyczenia :-D
tylko tak moge Was poczestowac
:ico_tort: :ico_kawusia: :ico_tort: :ico_kawusia: :ico_tort: :ico_kawusia: :ico_tort: :ico_kawusia: :ico_tort: :ico_kawusia: :ico_tort: :ico_kawusia: :ico_tort: :ico_kawusia: :ico_tort:
:ico_buziaczki_big: :ico_buziaczki_big: :ico_buziaczki_big: :ico_buziaczki_big:
jeszcze raz wielkie dzieki :-)
Dona, jak mozesz to napisz co trzeba do szpitala :-)

[ Dodano: 2008-01-03, 11:14 ]
o jak sie smiesznie napisalo ale cos mi TT wolno chodzi :-D

Dona
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2039
Rejestracja: 27 cze 2007, 08:37

03 sty 2008, 13:29

Aneta 30, proszę bardzo. oto lista:

dla mamuski: 3 koszule (najlepiej rozpinane), bawełniane (!) jednorazowe majtki, duuuże podpaski, laktator, kosmetyki (te, które uzywamy codziennie, ale najlepsze bezzapachowe), kapcie i klapki pod prysznic, talerz, sztuce, kubek, ręcznik papierowy, szlafrok, stanik do karmienia, wkładki laktacyjne, warto miec po porodzie taką specjalną poduchę pod pupę, dokumenty (dowód, książeczka RUM, jesli u was są, karta ciąży, wynik USG po 35tc i wynik grupy krwi - potwierdzony przez lekarza, jak ktos mam stary dowód z grupą, to jest to honorowane)

dla dziecka: mała paczka pampersów (pampersy do 2,5kg), kosmetyki: oliwka, mydełko, nawilzone chusteczki (połozna polecała te na bazie ciekłaej parafiny, np. Oilatum), 3-4 kaftaniki, 2 pajacyki, 2 pary spioszków,tzw. łapki-niedrapki, skarpetki, czapka bawełniana (niewiązana), 3-4 tetrowe pieluszki, ubranko na wyjscie z szpitala, mozna miec rożek

A, przypomniało mi sie, ze nie można miec zadnych tipsów, pomalowanych paznokci.

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość