Awatar użytkownika
marcia_pod
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1476
Rejestracja: 26 cze 2007, 20:46

03 sty 2008, 20:36

No czesc. ja byłam dzis u doktorka, mam na 1,5 cm rozwarcie. przyszłam do domu i od tamtej pory co chwile mam skurcze, do tego strasznie boli koło krocza i w srodku.
i na dodatek cisnienie mam 160/110 i boje sie troche czy nie musze pojechac jednak do szpitala. doktor mi powiedzial ze maksymalnie moge miec 140/90. poczekam chwile ide sie położyc i zmierze znów cisnienie. jak bedzie takie wysokie i te skurcze nie ustapia to chyba pojade!
Ide bo nie mam siły tu siedziec. pa

madziarka81
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3081
Rejestracja: 23 mar 2007, 17:10

03 sty 2008, 20:40

Marcia a te skurcze masz regularne? Co ile?
Nie zwlekaj jeśli ciśnienie bedzie takie wysokie. Trzymam kciuki, daj znac koniecznie co z Tobą. Buziaczki. :-)

Awatar użytkownika
Fintifluszka
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3623
Rejestracja: 16 mar 2007, 20:39

03 sty 2008, 21:49

No Marcia... Mam tylko nadzieje, że jeśli się zdecydujesz pojechać do szpitala to napiszesz do nas najpierw? :ico_noniewiem:
ja przed 19 wstawiłam ciasto do piekarnika wlazłam na górę ze strasznym bólem podbrzusza, aż musiałam głęboko wdychać powietrze, bo bolało okropnie-ale to taki ciągły ból był, nie żadne skórcze... trwało to z pół godziny więc poszłam pod prysznic, który wszystko załagodził, aczkolwiek ciąle mnie pobolewa, tyle że tak jak na co dzień, bo ten ból sprzed godziny był na prawdę nieznośny...
Mam jeszcze pytanie do naszych doświadczonych rodzicielek... skurcze to ból całego brzucha czy tylko w podbrzuszu??? :ico_sorki:

madziarka81
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3081
Rejestracja: 23 mar 2007, 17:10

03 sty 2008, 21:57

Fintifluszka pisze:skurcze to ból całego brzucha czy tylko w podbrzuszu???

Justyna ja miałam bóle w podbrzuszu, najpierw takie delikatne jak na okres, potem coraz mocniejsze. Krzyżowych nie miałam.

Awatar użytkownika
Fintifluszka
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3623
Rejestracja: 16 mar 2007, 20:39

03 sty 2008, 23:59

mary pisze:Marudzę Mężowi że chciałabym już rodzić, a On mi na to ze On też chciałby żebym rodziła.... i taka nasza rozmowa
to całkiem jak u mnie :ico_haha_01:
ciekawa jestem co z Marcią :ico_noniewiem:
jak mnie dzisiaj ten ból złapał to miałam nadzieję, że to może już :ico_oczko: Kuba tak stęka, żeby się już rodziła i gada do brzucha, że ma już wyłazić stamtąd, ale jak mu powiedziałam, że mnie tak boli i zaczęłam mu dyszeć to widziałam w jego oczach przerażenie :ico_haha_01: eh ci faceci :ico_oczko:

[ Dodano: 2008-01-03, 23:02 ]
A to jak weszłam na górę z tym bolącym brzuchem-zaraz się rozebrałam, bo mi się gorąco zrobiło :ico_noniewiem: z resztą teraz to już codziennie brzuszkowi fotki robię-nigdy nie wiadomo, która będzie ostatnia :ico_oczko:
Obrazek

Awatar użytkownika
CleoShe
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2938
Rejestracja: 06 lis 2007, 22:04

04 sty 2008, 00:12

Witam Dziewczynki :-)
madziarka81 pisze:ja dostałam takiej zgagi ze poszłam do jego łózka i połozyłam się w pozycji półsiedzącej. Jak juz zasnęłam to zaczęło się chodzenie siusiu.Dzisiaj chyba z 5 czy nawet 6 razy byłam

Ja chyba miałam szczęście bo wogóle nie miałam zgagi w czasie ciąży :ico_noniewiem: A z chodzeniem siusiu w nocy to ja tylko raz wstawałam w nocy :ico_noniewiem: Zwykle robiłam siusiu tuż przed snem, potem wstałam w środku nocy, a później już rano.. Choć w ciągu dnia to mnie goniło co pół godz nawet :-D

mary pisze:Najpierw kupiłam na 56 cm ale mogą być za małe więc dokupiłam na 62 i 68.

Mój Norbert mierzył 48cm jak się urodził zatem wszystkie body były na niego za duże ;-) ale też tak jak Renia powiedziała - w te większe rzeczywiście się łatwiej ubiera.

mary pisze:A właśnie Dziewczyny...mam niedyskretne pytanie- czy prosicie u lewatywę przed porodem?No właśnie...to mimo wszytsko krępująca sytuacja. Położne to pewnie się z tym często spotykają ale mi byłoby strasznie głupio.

W czasie ciąży sama się zastanawiałam jak to z tym będzie. Ale już w szpitalu przez skurcze nawet nie myślałam o tym. Już na sali porodowej widziałam jak położna podkłada mi taką szeroką podpaskę.. potem już przy parciu położna do mnie "przyj tak jakbyś kupę robiła", fakt-pomyślałam sobie a co jak kupę zrobię.. ale szybko ta myśl uciekła i w sumie nawet nie wiem jak było :ico_wstydzioch: :ico_wstydzioch: :ico_wstydzioch:
Ale w sumie to naprawdę nie ma się tym co przejmować bo to normalne jest przy takim parciu a i będziesz tak przejęta porodem i swoim nowonardzonym dzieciątku, że też sama nawet uwagi na to nie zwrócisz :ico_oczko:

marcia_pod pisze:ja byłam dzis u doktorka, mam na 1,5 cm rozwarcie. przyszłam do domu i od tamtej pory co chwile mam skurcze, do tego strasznie boli koło krocza i w srodku.

To może u Ciebie Marcia coś się już święci.. :ico_oczko: Życzę oby tak :ico_haha_01:

Fintifluszka pisze:Mam jeszcze pytanie do naszych doświadczonych rodzicielek... skurcze to ból całego brzucha czy tylko w podbrzuszu???

Czuję się taką dumną doświadczoną rodzicielką :-D :ico_wstydzioch: Tak jak Magda mówiła to bóle podbrzusza - początkowo naprawdę jak przy okresie.. potem coraz i coraz silniejsze :ico_oczko:

mariola
Jestem mózgiem tego forum!
Jestem mózgiem tego forum!
Posty: 1805
Rejestracja: 29 sie 2007, 21:50

04 sty 2008, 10:00

Ja rowniez mialam najpierw bole jak przy miesiaczce ale niestety potem mialam bole krzyzowe ktorych wam nie zycze.Co do lewatywy to u mnie nie robia no chyba ze chcesz to mozna kupic sobie w aptece no i przed porodem zrobic.szczerze mowiac to ja nawet nie wiem czy przy parciu zrobilam niespodzianke czy nie maz twierdzi ze nie no wczesniej bylam sie wyproznic ale naprawde to moze kazdego spotkac i nie przejmujcie sie tym bo do poloznych to juz normalna sytuacja. :ico_ciezarowka:

madziarka81
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3081
Rejestracja: 23 mar 2007, 17:10

04 sty 2008, 11:24

Witam Was.

Widze ze Marta sie nie odzywała, ciekawe co u niej :ico_noniewiem:

Justynka fajny masz ten brzuszek, taka piłeczka z przodu.

Ja sie zbieram do sprzatania, jest taki bałagan ze nie wiem za co najpierw się wziąść.

Monia, Gonia odezwijcie się bo u Was to juz więc moze tez coś się zaczyna.

buziaczki, miłego dnia. :-)

Awatar użytkownika
Renia0601
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5742
Rejestracja: 15 lis 2007, 14:27

04 sty 2008, 11:27

ja lewatywę miałam, chciał czy nie chciał, zawsze robią, choć w domu przy odpływaniu wód wypróżniłam się dostatecznie. Niewiem jakby to było gdyby jej nie było ale ja i tak cały czas czułam że zaraz im coś tam zostawię :ico_oczko:
No Marcia mąż w domu to może się zaczynać :ico_brawa_01:

Awatar użytkownika
Fintifluszka
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3623
Rejestracja: 16 mar 2007, 20:39

04 sty 2008, 12:09

dzień dobry, ja się dopiero wykulgałam z łóżka :ico_wstydzioch:
Nad ranem obudził mnie pies-coś zjadła przed spaniem i ją szarpało do wymiotowania, piszczała, żeby ją na dwór wypuścić-a ja o niej zapomniałam i godzinę na podwórku siedziała, bo przysnęłam... na szczęście sobie otworzyła drzwi do ganku i jak zaczęła tam piszczeć to się obudziłam :ico_oczko: Major był mniejszy od niej a sam sobie otwierał-skakał i brodą walił w klamkę :ico_haha_01: minus tego taki, że jak zimą akurat się na przykład kąpałam to przez kilkanaście minut się dom ziębił, bo drzwi otworzył, ale już nie zamknął :ico_oczko:
No i po godzince mnie ból brzucha obudził :ico_noniewiem: moja dzidzia się ze mną w kotka i myszkę bawi :ico_nienie: od rana mnie w sumie brzuch boli i nic więcej-by się zdecydowała, albo w te, albo w drugą stronę :ico_ciezarowka: Kuba mi podstępnie proponuje gorącą kąpiel :ico_haha_01: a jakbym nagle skurczy dostała to pewnie zaraz by zbladł i by nie wiedział co robić :ico_puknij: na wszelki wypadek wypisałam już kartkę co ma kupić w razie czego. Już jestem tak zniecierpliwiona :558: Wy pewnie też! :030:

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot], Donaldrak i 1 gość