Awatar użytkownika
surtsey
4000 - letni staruszek
Posty: 4271
Rejestracja: 06 mar 2007, 19:27

22 mar 2007, 09:43

Mój mały ma skazę białkowa i ona się właśnie u niego objawia czerwonymi lakierowanymi policzkami, zupełnie jak u lali....

paulina83
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2398
Rejestracja: 07 mar 2007, 14:13

22 mar 2007, 10:19

agami7, zapraszam Cie na watek alergie AZS, mój mały jest atpowcem ma uczulenie na nabiał....u niego objawia sie to sucha szorstka skóra i czerwonymi plamami, radze Ci pójsc do alergologa dlatego ze lekarze rodzinni bagatelizuja sprawe - tak było u nas :ico_wstydzioch:
a nie leczone uczulenie ma bardzo powazne skutki: katar, zapalenie ucha, oskrzeli, astma itp
na jakim mleku jest Twoje malenstwo? jesli na piersi ogranicz nabiał jesli na modyfikowanym
podawaj mu "Nutramigen" lub "Bebilon Pepti"....
w razie pytan pisz.....
pozdrawiam :ico_oczko:

Awatar użytkownika
Izabelaa-75
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 64
Rejestracja: 12 mar 2007, 22:25

22 mar 2007, 20:59

agami7, myślisz, ze za miesiąc i mojemu sie pierś znudzi i będzie wolał butlę?? czasem wolałabym go karmić butlą, nie miałabym wyrzutów sumienia, czy aby na pewno jem tylko to co nie szkodzi małemu :) ale żeby go tak samej odstawić to nie umiałabym się zdecydować.

Awatar użytkownika
eve.ok
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5871
Rejestracja: 12 mar 2007, 19:20

22 mar 2007, 21:35

Ja też miałam myśli, by po tym jak dowiedziałam sie, ze Jagusia ma AZs odstawić ja od piersi, ale nie rób tego! Tym bardziej z wygody. Nie jest łatwo, ale dla maleństwa to dodatkowa porcja ochrony, wiec głowka do góry :ico_haha_02:
Sama tydzień temu przeżywałam to co Ty teraz, ale to nie jest takie straszne :ico_haha_02: I zapraszamy na wątek Alergie-AZS :ico_haha_02:

agami7
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 9
Rejestracja: 21 mar 2007, 22:04

23 mar 2007, 00:09

paulina83, dzięki :) jak tylko się dowiem dokładnie co to jest to na pewno bede pytać :)
Izabelaa-75, ja bym sie chyba nie zdecydowała sama odstawic Mikiego od piersi, cóż widac zdecydował za mnie :) ale jeszcze staram się go podkarmiać w ten sposób zeby jak najdł€zej korzystał

Awatar użytkownika
Izabelaa-75
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 64
Rejestracja: 12 mar 2007, 22:25

23 mar 2007, 00:33

wiem, doczytałam :-)

Awatar użytkownika
jane125
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 16
Rejestracja: 13 mar 2007, 16:16

29 maja 2007, 22:25

paulina83...ja potrzebuje wiecej informacji bo moj Kuba jest na nutramigenie wlasciwie od jakiegos 4 tygodnia zycia (ze wzgledu na kolki) a teraz za 2 tyg skonczy 6 mcy i wlasnie robili mu typowe badania i we krwi odkryto skaze..to co ma jesc skoro nutramigen juz mial a skaza jednak jest?skore ma ogolnie przesuszona.sa tez miejscami takie szorstkie male miejsca,czasem sie lekko zaczerwieniaja..a kiedy najwczesniej mozna udac sie do alergologa?i czy potrzeba skierowanie od pediatry?bo ja slyszalam ze jakiekolwiek testy alerg mozna dopiero po ukonczeniu 2 lat..kurcze..co to ta skaza i jak przezwyciezyc wroga?mozna wogole?ani w mojej ani meza rodzinie nie ma alergikow..czy to prawda ze mozna z tego wyrosnac do 2 lat?i czy to jest to samo co azs?bo o tym to czytalam i az mi sie wlosy zjezyly..to okropne jest..az czasem ma sie rany.. :ico_placzek: :ico_olaboga: jesli dysponujesz to wyslij mi jakies linki do strona z takimi informacjami..(bo nie wiem co znaczy "zapraszam na alergie").z gory bardzo dzieki

Dorota120
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 52
Rejestracja: 01 kwie 2007, 19:19

30 maja 2007, 16:35

cześć
Może ja się wypowiem.
Mój maluszek ma skazę białkową, która objawia się suchą przesuszoną skórą lub czerownymi krostkami - AZS.
Szwagierki synek miał skazę i ulewało mu się bardzo -chlustał mleczkiem i dławił się.
Z dwojga złego nie wiem co gorsze.

Wróć do „Zdrowie dziecka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość