Awatar użytkownika
eve.ok
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5871
Rejestracja: 12 mar 2007, 19:20

30 sty 2008, 20:10

beatko no niestety to racja, ze wykładziny i dywany mogą uczulać. Co więcej - pokój alergika powinien w ogóle być pozbawiony takich rzeczy jak dywany, zasłony, firany ciężkie, jakieś bibeloty itd. Lekarka Jagi mi pokazywała pokój swojego syna, który ma azs i przy tym jeszcze na drogi oddechowe czasem mu alergia wchodzi -ten pokój prawie jak cela wygląda :ico_haha_02:

kate_k82
Śmigam już bez trzymanki po forumku
Śmigam już bez trzymanki po forumku
Posty: 883
Rejestracja: 11 mar 2007, 07:08

31 sty 2008, 09:27

dziewczyny mam pytanie, u Mateusza pojawiła się czerwona plamka na pupie wielkości 2 groszy powiększa się. co to może być??? mały ma skazę, zmian atopowych nie ma i tak się zastanawiałam czy to może być właśnie zmiana atopowa??? to coś nie jest szorstkie, nie łuszczy się, może Wy pomożecie mi co to może być???

Awatar użytkownika
Blanka26
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3583
Rejestracja: 07 mar 2007, 17:37

31 sty 2008, 11:27

kate z tego co opisujesz przypuszczam, że to zmiana skazowa, nawilżaj to kilka razy dziennie, zniknie po kilku dniach, a jeśli nadal się będzie powiększać idźcie do lekarza.
Moja Olcia miała takie coś na szyjce, dużo czasu minęło, zanim jej znikło,ale ona miała to dużo większe.

Awatar użytkownika
beata
Maniak forumowy
Maniak forumowy
Posty: 338
Rejestracja: 14 lis 2007, 13:57

31 sty 2008, 12:14

często dzieci ze skazami mają jakieś zmiany na skórze ale najczęsciej to znika tylko tak jak pisze delicja nie zaszkodzi to nawilżać, Eve.OK ja wiedziałam od dawna że w pokoju alergika to nie powinno się wieszać zasłon, firanek ,kłaśc wykładzin im tak dalej tylko on nigdy aż takich objawów nie miał, ale dzisiaj pani alergolog do mnie dzwoniła i wypisała mi leki, mówiła też że czasem takie reakcje są w organizmie że po prostu jakieś infekcje są przechowywane jakby przez organim i leki które mi dała pmogą je zwalczyć i będzie ok trzeba to może przeczekać

kate_k82
Śmigam już bez trzymanki po forumku
Śmigam już bez trzymanki po forumku
Posty: 883
Rejestracja: 11 mar 2007, 07:08

31 sty 2008, 13:31

dzięki dziewczyny będę nawilżać, mam diprobazę, znacie może coś innego, lepszego???

Aleksandrowicz
Gaduła niepokonana!
Gaduła niepokonana!
Posty: 823
Rejestracja: 16 sie 2007, 17:59

01 lut 2008, 20:40

beata, herbatek już Alkowi nie daje, poczytałam Was i wzięłam poprawkę, hm przedtem jakoś o ty,m nie pomyślałam..teraz Alek pije wodę, albo samą albo z wapnem,
zmiany skórne raz na jakiś czas sie pojawiają nadal, raz mniej raz wiecej...podaję mu teraz dynie z indyczkiem, w niewielkich ilościach..mimo ze ma ochote na wiecej..:-)
dziękuję za wszystkie wskazówki


[img]http://tickers.baby-gaga.com/t/dogdogtdr20070619_-8_Nasz+Aleksander+ma+już.png[/img]

Awatar użytkownika
beata
Maniak forumowy
Maniak forumowy
Posty: 338
Rejestracja: 14 lis 2007, 13:57

02 lut 2008, 20:15

ekspertem nie jestem i nei chcę się wymądrzać ale odkąd Szymon skończył pół roku to mu się zaczęło coś dziać ze skórą więc przerobiłam troche uczuleń tip oczywiście zawsze njajepiej iść do lekarza jak coś się poważnego dzieje zdrówka życzę :ico_haha_02:

Awatar użytkownika
Alineczq
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3407
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:26

08 lut 2008, 19:32

widzę, ze temat aktywny..nie chciałabym tez być tu aktywna (czyt. zeby moja mała nie miała AZS) ale obawiam się, ze jednak ma AZS :ico_placzek:
Mam pytanko. Czy Wasze dzieciaczki miały robione badanie poziomu swoistych IgE w surowicy krwi???
Odebrałam dziś wyniki i nie wiem co to oznacza :ico_noniewiem:
Napisane : wynik ujemny. Ktoś wie co to oznacza??
Badanie wykonane ALLERGODIP

Awatar użytkownika
Blanka26
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3583
Rejestracja: 07 mar 2007, 17:37

08 lut 2008, 23:16

Alineczq nie sugeruj się za bardzo wynikiem, bo testy u maluszków w tym wieku mogą dać fałszywy wynik ujemny. :ico_nienie:
mojej Oli co prawda wyszła alergia na mleko, ale alergolog nas ostrzegała, że może nie wyjść

Awatar użytkownika
beata
Maniak forumowy
Maniak forumowy
Posty: 338
Rejestracja: 14 lis 2007, 13:57

12 lut 2008, 11:19

delicja ma racje wszystkie testy na alergie wykonuje się gdy dziecko skończy trzy lata organizm dziecka może sie przyzwyczaić do podawanych mu produktów tylko trwa to dłużej i stąd na przykład jakieś na skórze zmiany

Wróć do „Ogólnie o zdrowiu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość