lucy23
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3386
Rejestracja: 07 mar 2007, 19:16

12 lut 2008, 11:15

avisku u nas cycek po przebudzeniu,w ciagu dnia raz moze 2 , i przed spaniem...a potem w nocy 3 lub4 razy :ico_szoking: moj to uwielbia cyca i staram sie mniej dawac,zeby tez co innego jadl ....ale i tak jak marudzi to sie na cycu konczy....szczegolnie teraz jak mu zabki ida,to go bardzo uspokaja ....on jak juz dorwie cyca to jest taki szczesliwy,ze ho ho....a moze on w dzien mi tak malo je ostatnio,bo zaczal w nocy cyca jesc po 4 razy ? :ico_noniewiem:

[ Dodano: 2008-02-12, 10:16 ]
a teraz wlasnie zjadl i dalej spi jak zabity :ico_haha_01:

Awatar użytkownika
ania1980
Profesor Tik-takologii
Profesor Tik-takologii
Posty: 1715
Rejestracja: 07 mar 2007, 14:07

12 lut 2008, 11:21

Helenka też je mleczno-ryżowe kaszki, m.in. bananową (ona jest zdaje się od 5 miesiąca). Na śniadanko Helenka je kaszkę (gęstą), póżniej daję jej albo banana rozgniecionego widelcem (czasem wkruszam biszkopta), albo starte jabłuszko (też z wkruszonym biszkotem). Przymierzam się też do gruszki, ale chyba najpierw spróbuję lekko ugotowaną. Później obiadek (ze słoiczka najczęściej), choć ostatnio sama ugotowałam :) z tych przepisów, co któraś z dziewczyn podawała. Na podwieczorek deserek ze soiczka. Wieczorem przed snem, kaszka z butli na mleku GR. Poza tym w międzyczasie chrupeczki albo próbuje czasem coś od nas z talerzy :). No i w nocy cyc, raz lub dwa. Oczywiście w dzien do picia herbatki. Jak w dzień daje cyca, to następny na posiłek po cycu Helenka je połowę tego co zazwyczaj. W sumie po ostatnim ważeniu wprowadziłam jej te owoce między śniadaniem a obiadem, bo trochę spadła na wadze.

[ Dodano: 2008-02-12, 10:26 ]
lucy23 pisze:a moze on w dzien mi tak malo je ostatnio,bo zaczal w nocy cyca jesc po 4 razy ? :ico_noniewiem:

lucy, całkiem możliwe; 4 razy w nocy to bardzo dużo, Helenka tyle jadła jak była noworodkiem. Teraz jak już pisałam raz lub dwa w nocy je. A Jak sie budzi więcej to dostaje odrobinę herbatki, pociagnie parę łyków i zasypia dalej. Chociaż myślę, że wkróce zastąię tą herbatkę przegotowaną wodą - może wtedy będzie się mniej buzić?? Woda nie taka atrakcyjna jak herbatka przecież :-D

Awatar użytkownika
asiula26
Beze mnie to forum nie istnieje!
Beze mnie to forum nie istnieje!
Posty: 1985
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:07

12 lut 2008, 11:45

kurcze Emi to chyba za dużo mleka pije, ale od dziś biore sie do roboty i poszerzam jej diete, bo boje sie że te plany to skaza, właśnie dlatego ze nadal tyle mleka wcina, ale co ja moge za to ze ona chce tyle mleka??

Awatar użytkownika
avisek
Dorastam! Mam 1 ząbek!
Dorastam! Mam 1 ząbek!
Posty: 735
Rejestracja: 18 maja 2007, 10:48

12 lut 2008, 12:06

lucy w nocy pokarm jest tresciwszy, duzo tlustszy.. moja tez je ze 4 razy w nocy
a co do cyca ciagnela tak jak lucy ale ostatnio staram sie jej ograniczac bo i ja tym cycem jestem wykonczona i nie ma juz tyle pokarmu

aniu, ja mam taka kaszke i pisze na niej od 10 miesiaca

Awatar użytkownika
Jasnie Pani :)
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2730
Rejestracja: 23 mar 2007, 12:53

12 lut 2008, 12:12

avisek, pewnie z nestle masz, a on zawyzaja. ja mam z bobowity i jest od 4 miesiaca

Awatar użytkownika
-indigo-
Jestem najmądrzejszy na forum!
Jestem najmądrzejszy na forum!
Posty: 1514
Rejestracja: 07 mar 2007, 17:20

12 lut 2008, 12:15

hejka!!

Dominika ja tam rozumiem wszystko co Ty piszesz, nie wiem o co ci chodzi :ico_noniewiem: ?
A za to Ty mnie nie zrozumiałaś wczoraj. Nie miałam na mysli, że zasypiam od kompa. Po prostu zasypiałam a spać nie szłam tylko klikałam w kompie zamiast sie wczesniej położyć.
No i oczywiście miałam rację. Jak się położyłam to do2 w nocy wózki mi krążyły po głowie :ico_puknij: . Juz odsuwałam od siebie te mysli ale nie mogłam. No walnięta jakas jestem chyba.

Co do menu Luśki to ja juz też się nie dziwię. Chociaż ja bardziej ostrozna jestm w tych sprawach.

Lucy kukurydziana możesz oczywiście dodac, ale przy zwykłej chyba lepiej będzie czuć jajeczko, bo ta kukurydziana specyficzny ma smak sama w sobie.

Avisku a gdzie ty sie podziewałas??
Ja tez juz karmie piersią tylko rano na sniadanie. No i w nocy ewenualnie jak juz nie mam wyjścia. No ale pomalutku Tomek odzwyczaja sie od nocnego karmienia. Chociaz dzis sie domagał dwa razy: o 1 i o 6. Ale to tez chyba z powodu zębów. Ciągl,e grzebie w tym dziobie i marudny jest bardziej niż zwykle.

Ja tez troche pozmieniałam proporcje i czas jedzenia.
Rano i 8 cycek, czesem powtórka ok 10 przed drzemka.
Jak sie budzi ok 11-12 to jedzonko z jajkiem co Lucy podawałam co drugi dzień lub kaszka kukurydziana lub zwykła polana owocami.
Przed 15-tą obiadek swój lub ze słoiczka (taki duży zazwyczaj 190g)
Ok 17 deserek (różne) budyń, kisiel, i owoce na różne sposoby.
Ok 19-20 kaszka i lulu.

[ Dodano: 2008-02-12, 11:18 ]
Ja tez mam taka od 4 miesiąca kaszkę bananowa.

Avisku ja bym chętnie karmiła piersia bo lubię, ale mam dość karmienia w nocy. Po pierwsze jestem niewyspana, a po drugie nie moge nigdzie wyjść na imprezke bo muszę latać co trzy godziny z cyckiem do domu. Bezsens totalny. A teraz wreszcie nadchodzą te leppsze dni. mam nadzieje.

Awatar użytkownika
avisek
Dorastam! Mam 1 ząbek!
Dorastam! Mam 1 ząbek!
Posty: 735
Rejestracja: 18 maja 2007, 10:48

12 lut 2008, 12:21

gdzie sie podziewalam? probowalam zrobic sobie maly detoks internetowy bo ogolnie za duzo netu, za malo realu :-) a tak powaznie to mam ostatnio dosc duzo obowiazkow i spraw na glowie i nie nadazam ze wszystkim, a na forum to trzeba ciagle byc obecnym zeby potem latwo w nie znow wejsc, bo jak sie wypadnie z rytmu to juz koniec...
mam pewne plany zawodowe, ktore wymagaj dosc duzo nazwijmy to pracy a i tak nie wiem czy cos z tego wyjdzie, wiec wybaczcie mi ze rzadko wpadam

[ Dodano: 2008-02-12, 11:23 ]
ja juz w ogole nie chce karmic, po pierwsze mam dosc wyciagania cyca i patrzenia na to w jak kiepskiej sa formie... pozatym nie chcialabym juz dalej kojarzyc ich glownie z karmieniem
ale przede wszystkim chodzi o to, ze mala je przez nakladki i ostatnio tak slabo ciagnie ze nic nie leci... albo leci wolno i cycki slabo produkuje... do tego nie wiem czy sie najada bo ciagle kwęka a w nocy budzi sie 2 razy na godzine :-(

[ Dodano: 2008-02-12, 11:38 ]
ok, zbieramy sie na spacer bo mala cosik spac nie chce :-(

Awatar użytkownika
asiula26
Beze mnie to forum nie istnieje!
Beze mnie to forum nie istnieje!
Posty: 1985
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:07

12 lut 2008, 12:46

AVISKU ZDJĘCIE W PODPISIE POPROSTU REWELKA :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

Awatar użytkownika
-indigo-
Jestem najmądrzejszy na forum!
Jestem najmądrzejszy na forum!
Posty: 1514
Rejestracja: 07 mar 2007, 17:20

12 lut 2008, 12:50

My tez na spacer uciekamy zaraz, tylko jesz cze amciu.

Avisku wiadomo, że każdy ma swoje sprawy więc nie ma o czym mówic, wpadaj kiedy masz ochotę. Ja tez staram sie ograniczac troche kompa.

a z karmieniem to juz od twojej małej zalezy czy ci pozwoli na odstawienie. Podawaj jej kaszke na wieczór to może nie będzie głodna i nie będzie sie budziła. Powodzenia.

Awatar użytkownika
asiula26
Beze mnie to forum nie istnieje!
Beze mnie to forum nie istnieje!
Posty: 1985
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:07

12 lut 2008, 13:13

MNIE TEŻ EMISIA NA SPACERKU W PRACY ODWIEDZIŁA. SZWAGIERKA WZIĘŁA JA NA SPACER I ZROBIŁA MI NIESPODZIANKE I PRZYJECHALA DO MNIE DO PRACY, UWIELBIAM TO KIEDY MOGE SOBEI NA NIA POPATRZEC JAK TAK SŁODKO SOBIE ŚPI W WÓZECZKU. DZISIEJSZA NOC TEZ BYLA SPOKO, TYLKO O 4 SIE OBUDZIŁA, A POTEM TO PZED 7 I JUZ NIE POSZŁA SPAĆ, ALE BAWIŁA SIE GRZECZNIE TO JA JESZCZE POLEŻAŁAM SOBIE :-D

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość