CMonikA
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5781
Rejestracja: 11 mar 2007, 12:51

11 lut 2008, 16:20

niunia, ja też mam ochotę zwłaszcza na słodycze (tak jak w pierwszej ciąży), a jak zobaczę ogórki kwaszone, to muszę chociaż jednego zjeść :) chociaż na początku musiałam codziennie zjeść trochę kapusty kwaszonej i trochę rybki po grecku :)

BeataW
Wodzu
Wodzu
Posty: 10941
Rejestracja: 07 mar 2007, 13:58

11 lut 2008, 16:31

niunia pisze:napiszcie czy zmieniają Wam sie np. hemoglobina z morfologii, spada trochę? ja robilam tylko raz narazie ale była b.dobra, słyszalam ze ma prawo troche spaść ale trzeba pilnować aby nie było anemii

U mnie do tej pory było ok,ale przy Izie od ok. 5 -m-ca miałam anemię,pewnie i teraz mnie nie ominie... :ico_noniewiem: Sama jestem ciekawa,jak mi wyjdą wyniki :ico_sorki:
niunia pisze:ale trzeba pilnować aby nie było anemii .

Ale jak tego pilnować? :ico_noniewiem: Przy Izie łykałam witaminki,Feminatal,piłam barszczyk,sok pomidorowy,a anemia i tak była :ico_noniewiem: To wcale nie takie proste :ico_noniewiem:

[ Dodano: 2008-02-12 ]
mam wyniki badań, :ico_noniewiem: Nie moge znaleźć norm badań w jednostkach,w których mam zapisane, może ktoś mi pomoże???
Hemoglobinę mam 73,3g/100 11,7 g/l (to chyba w normie,bo znalazłam od 11,5-16-norma)
krwinki czerwone 3885000/ul
krwinki białe 6900/ul
MCHC 0,94

Rozszyfrujcie to,proszę :ico_sorki: Bo na necie podane są jakieś inne jednostki :ico_olaboga:

Na dodatek w moczu jest taka adnotacja:
składniki mineralne: poj.bak.w pn... co to znaczy???????????? :ico_szoking:

niunia
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 142
Rejestracja: 04 lip 2007, 13:14

12 lut 2008, 15:05

Beata wprawdzie nie jestem specjalistą ale na moje oko sa jak najbardziej ok, Hg mogłaby być wyższa, ale ciągle w normie. Masz dosc wysokie krwinki czerw. to b. dobrze :ico_brawa_01: ja przeważnie mialam 3,6 tys. przed ciążą.

preparat Hemofer jest dobry na Hg i anemie jakby co , może zapytaj lekarza przy okazji ?
pojedyncze bakterie w moczu, jesli nie czujesz infekcji to raczej nic poważnego. :-)

Awatar użytkownika
Marta26
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7825
Rejestracja: 06 sie 2007, 13:19

12 lut 2008, 15:32

niunia, nsa samo słowo hemofer mój żołłądek robi fikołka- parę tyg. temu dostałam te tabletki od gin. i po 5 dniach łykania wróciły mi wymioty -ale nawet gorsze iż w I trymestrze, koszmar! Lekarka przepisała inne, z mniejsza dawka żelaza- efekt podobny- całodzienne mdłosci, :ico_olaboga: łykałam feminatal przez parę dni- wzięłam od kolezanki 3 tabletki no próbe-no i po tym nic mi się nie dzieje ,więc chyba je zakupię z tym że one maja 1/3 ilosci żelaza w porównaniu z tymi o których pisałam powyżej :ico_olaboga: wybredna jestem, nie? :ico_oczko:

niunia
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 142
Rejestracja: 04 lip 2007, 13:14

12 lut 2008, 16:00

Marta26 :ico_olaboga: no to nie wiem :ico_oczko: ,- zostaje wcinanie wątróbki, szpinak, pomarańcze i te rzeczy wkółko :-D ja tez strasznie sie meczylam z tymi mdłosciami, dopiero 2 tyg. temu sie zminimalizowały :ico_sorki: a teraz po Feminatalu tylko troszke mi "podchodzi " :ico_noniewiem: boje sie ze moze byc tak samo jak u ciebie , krew zrobie sobie za miesiac dopiero to sie dowiem jak z Hg,
wiecie, pytalam lekarke czemu tak ciągle siusiam- w sumie duzo pije wody mineralnej ( zalecenie na wątrobe ), ale co pół godz....??? az nie lubie z domu wychodzic bo ledwie dotrzymuje do WC. nie mam zadnego pieczenia przy tym, a mocz zrobie dopiero 18.02 bo wtedy wizyta :ico_ciezarowka:

BeataW
Wodzu
Wodzu
Posty: 10941
Rejestracja: 07 mar 2007, 13:58

12 lut 2008, 16:16

niunia pisze:preparat Hemofer jest dobry na Hg i anemie jakby co , może zapytaj lekarza przy okazji ?
pojedyncze bakterie w moczu, jesli nie czujesz infekcji to raczej nic poważnego

Brałam to w ciąży z Izą,zobaczymy,czy teraz tez gin mi każe :ico_oczko: Dzięki za interpretację :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_haha_02:
niunia pisze:dopiero 18.02 bo wtedy wizyta

Ja tez mam wtedy wizytę,na którą idziesz???Bo ja na 17:15 :ico_oczko:

niunia
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 142
Rejestracja: 04 lip 2007, 13:14

12 lut 2008, 16:41

na 13.30 do przychodni, ale juz jutro na 8.30 USG dzidzi w szpitalu :ico_brawa_01: , ciesze sie ze mąż jedzie ze mną.
denerwuje sie bo to pierwsze USG zewnetrzne, jak bylam w 8tc prywatnie , to nic konkretnego nie usłyszalam, poza tym ze to "żywa" ciąża..a ja mam naprawde maleńki brzuszek- rano go nie widac wogóle, wieczorem go wypycha jak sie duzo najem :-D - to normalne w 17 tc ?

BeataW
Wodzu
Wodzu
Posty: 10941
Rejestracja: 07 mar 2007, 13:58

12 lut 2008, 16:59

niunia pisze:to normalne w 17 tc ?

Normalne,ja pokazywałam dziewczynom na innym wątku- w 17 tc miałam wielki brzuch,a za kilka dni,prawie w 20 tc-prawie płaski...podobno do ok.22-24 tc to normalne "zjawisko"...Potem rosnie w oczach :ico_oczko:
niunia pisze:ale juz jutro na 8.30 USG dzidzi w szpitalu

Ale Ci fajnie,daj znać po USG...ja będę mieć w poniedziałek USG podczas wizyty,pewnie dowiem sie,kto u mnie mieszka :ico_brawa_01:

Awatar użytkownika
Serena
Forumowy szkolniak!
Forumowy szkolniak!
Posty: 1140
Rejestracja: 02 lut 2008, 18:53

12 lut 2008, 18:26

LAUPINA
Serena, napisz nam coś o sobie,czy to Wasze pierwsze dzidzi i skąd jesteś[/quote]

oj juz pisze wiecej o sobie: tak to nasze pierwsze dziecko jestem troche wystraszona bo nie wiem co mnie czeka i naco sie nastawic...
a jestem z pod Rybnika dokładniej z Bełku jezeli to komus coś mówi , bo jest to miejscowość raczej nieznana.
Ostatnio cos nie dobrze sie czułam ; bolał mnie brzuch i jakies plamki dziwne ale lekarz twierdzi ze niby jest ok, chodz dziwne bo usg nie zrobił....
troche sie martwie :ico_olaboga:
pozdrowionka :-)

Awatar użytkownika
laupina
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3921
Rejestracja: 16 wrz 2007, 14:39

12 lut 2008, 20:49

Serena, wiem gdzie jest Bełk,mam pryzjaciółke która mieszka w Ornontowicach. Ach ci lekarze :ico_olaboga: mam nadzieję,że złe samopoczucie szybko minie,nie zamartwiaj się
BBeatko,ja przy takiej Hb miałam już zalecone przez ginkę żelazo,bo stwierdziła,że jak jkest w dolnej granicy to będzie miało tendencję do spadku i nie będziemy czekać i patrzeć jak organizm będzie się anemizował,ale zobaczysz co Ci Twój lekarz powie

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Semrush [Bot] i 1 gość