Awatar użytkownika
Sylwia
Beze mnie to forum nie istnieje!
Beze mnie to forum nie istnieje!
Posty: 1917
Rejestracja: 04 kwie 2007, 13:25

18 lut 2008, 12:00

HEJ KOCHANE :ico_haha_01: tu mama kubusia u ktorego stwierdzono 5 mc temu skaze bialkowa i atopowe zapalenie skory... powiedzcie mi bo moja siostra sie ze mna spiera ze to nie jest jedno i to samo... mowi ze to sa 2 zupelnbie inne choroby CZY MA RACJE CZY JA MAM RACJE??

Awatar użytkownika
jagodka24
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 8382
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:05

18 lut 2008, 12:36

mi sie wydaje ze siostra ma racje
skaz to skaza a azs to poprostu choroba skóry

Awatar użytkownika
beata
Maniak forumowy
Maniak forumowy
Posty: 338
Rejestracja: 14 lis 2007, 13:57

18 lut 2008, 20:56

Sylwia twoja siostra ma racje azs to choroba skóry ,a skaza białkowa to co innego
:ico_oczko:

Awatar użytkownika
Sylwia.O.
4000 - letni staruszek
Posty: 4534
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:17

26 lut 2008, 23:18

Zgadzam się z dziewczynami. Skaza białkowa to poprostu uczulenie na białka mleka krowiego a AZS to uczulenie w postaci czerwonych suchych plam na skórze. Skaza białkowa może mieć różne postaci np krostki, problemy z kupkami, katar itp a AZS to czerwone plamy - ponoć swędzące chociaż mojego Kubę chyba nie swędziały

Aleksandrowicz
Gaduła niepokonana!
Gaduła niepokonana!
Posty: 823
Rejestracja: 16 sie 2007, 17:59

27 lut 2008, 23:44

jeżeli chodzi o AZS i skazę białkową - Z tego co mówiła mi nasza alergolog - AZS to alergiczna choroba skóry - ma podłoże alergiczne, czyli może ją wywoływać każdy alergen, wiec jeśli dziecko nie toleruje np białka mleka krowiego, może to sie objawiać m.in. zapaleniem skóry(choć nie musi, moga być tylko np bóle brzuszka, brzydka kupka itd), ale AZS moze występować też u dzieci uczulonych na roztocza kurzu domowego itd. ; AZS ma to do siebie że skóra jest sucha i bardzo swędzi niestety;-(u nas tak właśnie jest, mój synek jak ma jakis wysyp to bardzo sie drapie, czasem nawet do krwi:-(

z tego co wyczytałam (ulotka Nestle "żywienie niemowląt i dziec zagrożonych alergią" to: "...zmiany skórne są wynikiem reakcji alergiczno - zapalnych, które powstaja pod wpływem działania szkodliwych alergenów pokarmowych, wziewnych i kontaktowych; AZS potocznie nazywane jest skazą białkową, a wynika to z faktu, że najczęstszą tego przyczyną są białka różnego pochodzenia, głównie białko mleka krowiego, ale i białko jajka, orzechy czy roztocza kurzu domowego"

[img]http://tickers.baby-gaga.com/t/dogdogtdr20070619_-8_Nasz+Aleksander+ma+już.png[/img]

Maja9
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 4
Rejestracja: 28 lip 2007, 00:26

29 lut 2008, 15:47

Hej dziewczyny! Pojawiam sie tutaj po raz pierwszy:) Powodem jest AZS( przynajmniej podejrzenie lekarzy) u mojej córki. Od małego walczyliśmy z alergią pokarmową. W tym niesiącu skończyła trzy latka i myśleliśmy, ze wszystko za nami. A tutaj taka niemiła wiadomość. Maja dostała drobną, czerwoną wysypkę na całych rękach i nogach po remoncie mieszkania; a było to konkretnie malowanie i nowa wykładzina. Jedna z lekarek sugeruje, że to reakcja na nową wykładzinę. Beato, możesz napisać co w końcu z tą nieszczęsną wykładziną w Waszym wydaniu? Usuwacie ją całkowicie, czy wystarczy ją wyprać. Sama nie wiem co robić. Lekarka twierdzi, że jeżeli nie zejdzie do wtorku to konieczne będzie leczenie szpitalne. :ico_placzek: I jeszcze jedno pytanie. Piszecie, że testy można robić po skończeniu trzech latek? Nasz dermatolog twierdzi, ze po skonczeniu 5 lat? Już nie wiem sama co robić?

Awatar użytkownika
beata
Maniak forumowy
Maniak forumowy
Posty: 338
Rejestracja: 14 lis 2007, 13:57

04 mar 2008, 20:42

Maja9 dawno nie zaglądałam na forum no u nas na szczęście pomogły leki i do kąpieli Balneum wykładzina została ale Szymek ma jeszcze chropowatą skóre ale to jest nic w porównaniu z tym co było ,no właśnie taka wysypka jak piszesz to może reakcja skóry na wykładzine abo też na zapach jakiejs farby, mysle że bardzo dużo daje wietrzenie tego pomieszczenia gdzie robiliście ten remont, my wykładziny nie pralismy ale na prawde okno otwierałam jak najwięcej bo z wykladzin się wydobywa bardzo ostry zapach i pyłki teraz to wszystko już wywietrzało i jest nieżle ,a co do testów ja wiem że testy można robić od treciego roku życia i wystarczy iść do pediatry po skierowanie do alergologa

Awatar użytkownika
-indigo-
Jestem najmądrzejszy na forum!
Jestem najmądrzejszy na forum!
Posty: 1514
Rejestracja: 07 mar 2007, 17:20

05 mar 2008, 23:04

Cześć dziewczyny.
Wpadłam tutaj bo nie mam pojęcia gdzie szukać pomocy. Dwa dni temu mojemu synkowi wysypało przeokropnie całe plecki. Wygląda koszmarnie. Ale reszta ciała jest czyściutka. W dzień wysypka blednie, ale po kontakcie z ciepłą wodą wynik jest taki:
Obrazek
Przeraziłam się dzisiaj jak to zobaczyłam.
Nie wiem czy lecieć od razu do lekarza czy raczej odstawić podejrzane produkty i czekac aż zniknie samo?
Powiedzcie mi po jakim czasie uczulenie znika jak się wyeliminuje alergen?
Na co ta wysypka wskazuje według was?

Awatar użytkownika
jagodka24
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 8382
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:05

05 mar 2008, 23:30

moim zdaniem dieta i kapiele w jakims emoliencie tzn oliatum, emolium, balneum i smarowanko tym samym
a swedzi go to?
bo moze to nie jest alergia tylko np trzydniówka?
nie ma jakiejs gorączki?

Awatar użytkownika
Blanka26
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3583
Rejestracja: 07 mar 2007, 17:37

05 mar 2008, 23:43

-indigo-, a masz podejrzenie od czego to może być????odstaw to. niestety do zniknięcia krostek możesz czekać nawet 2 tygodnie. tak było u mojej córci. Ale ja należę do panikar i jak tylko pojawiały się krostki to biegłam do lekarza, aż okazało się, że moje dziecko ma alergię. Tomeczek z tego co wiem nie jest alergikiem, może dla świętego spokoju przejdź się do lekarza. niech to obejrzy. Może przepisze jakąś maść. i Nie kąp małego codziennie, przynajmniej do zniknięcia krostek. Np. co trzeci dzień go ukąp. powodzenia, trzymam kciuki i jeśli pójdziesz do lekarza to daj znać, co powiedział.

Wróć do „Ogólnie o zdrowiu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość