Awatar użytkownika
agnieszka01.04
4000 - letni staruszek
Posty: 4895
Rejestracja: 08 mar 2007, 12:09

21 lut 2008, 20:18

ania0709 pisze:Taki wielki jak Mój :ico_olaboga:

terroryści :ico_oczko:
Kicia10 pisze:Ania,Aga to żeczywiście macie co dźwigać,mnie nieraz plecy bolą od Kacpra.

no ja już nie wytrzymuję, dobrze, że zaczął zasypiać sam w łóżeczku bez bujania :ico_brawa_01:
KICIA Kacperek tylko do schrupania :ico_brawa_01:
MAMOZUZI Nell też ładnie rośnie, dalej ma taką czuprynkę śliczną? :ico_noniewiem: :-D
Dominisia pisze:wazy 8800 i ma 70 centymetrow :-D

no to prawie jak Darek :ico_brawa_01: też masz co nosić :ico_brawa_01: i super że plecki lepiej :-D mężulkowi się należał opieprz :ico_oczko:
Dominisia pisze:A no i mamy skierowanie do dermatologa dzieciecego

to dobrze, w końcu się dowiesz co to :ico_noniewiem: samajestem ciekawa :ico_noniewiem:
paulina1978 pisze:postaram sie czesciej do was zagladac

no :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki: ale super że się odezwałaś :ico_brawa_01: malutka prześliczna :ico_brawa_01:
eve81 pisze:moj tez jadl dzisiaj zupke mojej roboty i tez chyba mu smakowalo

:ico_brawa_01: musi mu smakować :ico_oczko: pewnie jest dumny z mamy :-D
Lalka pisze:6200 ale tylko na cycku :-D

no mój jak miał 6 tyg to tyle ważył :-D też na cycu :ico_oczko:

DOMINISIA :ico_tort: ja tam też idę do Was z tortem :-D naj naj naj dla Jasia :-D

eSKa
4000 - letni staruszek
Posty: 4196
Rejestracja: 10 mar 2007, 20:17

21 lut 2008, 20:26

Hej, ja jak zwykle melduje sie pod koniec dnia :ico_noniewiem: , jakoś dziś jestem padnięta i nie chce mi się myśleć, poczytałam co u was i pozwólcie że odpisze tylko tyle ile zapamiętałam, a więc:

brawa dla Dariuszka i Nell za wagę , Dariuszek z Krystiankiem jak na razie na prowadzeniu :-D a Nelcia oczywiście wśród pań tak jak przewidziałam :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

eve81 pisze:Hania jest od wszystkich prawie miesiąc młodsza
Lalka, eve ma 100% racji

Kicia Kacperek śliczniutki i te słodkie uśmieszki :ico_haha_02: :ico_brawa_01:

Jasiowi życzym duuużooo zdrówka i uśmiechu :ico_buziaczki_big: Dominisia ja mam nadzieje że ty tego tortu dziś nie postawiłaś ze względu na mnie co? Bałaś się że jak postawisz dziewczynom ciacho to dla mnie na wieczór nic nie zostanie :ico_smiechbig:

Paulina fajnie że zajrzałaś, zapraszamy częsciej.

[ Dodano: 2008-02-21, 19:34 ]
Kocura ja mam dokładnie taki blender http://www.allegro.pl/item315980860_ble ... _6150.html
Dzis miksowałam nim jabłko, nawet nie poczytałam czy można ale co tam, zrobiła się papka i Oluś wcinał jak szalony :ico_brawa_01:

Ten też fajnie wygląda i też ma 400 W, no cena lepsza http://www.allegro.pl/item311143513_ble ... ancja.html

[ Dodano: 2008-02-21, 19:38 ]
eSKa pisze:eve81 napisał/a:
Hania jest od wszystkich prawie miesiąc młodsza
Lalka, eve ma 100% racji
teraz tak myślę, że przecież Nelcia jescze młodsza od Hani a jaka baba z niej :-D

Lalka
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2955
Rejestracja: 12 maja 2007, 17:25

21 lut 2008, 22:22

za wyjątkiem Nell która tez więcej waży a jest o dzien młodsza od Hani,ale rzeczywiście na cycu wolniej przybierają.Hania ma jeszcze 6 tygodni żeby przybrac 800g a tym samy podwoić masę urodzeniową ,da radę :-D

Awatar użytkownika
eve81
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3419
Rejestracja: 01 maja 2007, 14:24

21 lut 2008, 22:43

Lalka pisze:da radę :-D
NAPEWNO :-D

Szymon spi, a ja dzisiaj obmyslilam plan ze o 23.00 dam mu butle przez sen i przez to mam nadzieje ze dospi do rana, ale jak bedzie to zobaczymy...
przeczytalam zeby tak robic w ksiazce "jezyk niemowlat" i tam wlasnie pisze ze ostatnie karmienie powinno byc ok 23 przez sen...no to sprawdzimy jak to sie ma w rzeczywistosci... :ico_oczko:

Awatar użytkownika
agnieszka01.04
4000 - letni staruszek
Posty: 4895
Rejestracja: 08 mar 2007, 12:09

21 lut 2008, 23:00

Lalka pisze:da radę :-D

a może Hania będzie taka drobniejsza...najważniejsze że zdrowa.... od takiego klocka jak Darek to na boku jak go sobie kładę jak go noszę...to ten bok cały mam obolały :ico_oczko:
eSKa pisze:brawa dla Dariuszka i Nell za wagę

nie dają się prześcignąć małe dranie :ico_oczko:
eve81 pisze:no to sprawdzimy jak to sie ma w rzeczywistosci... :ico_oczko:

u mnie to nie działa :ico_placzek: niestety :ico_noniewiem:

Awatar użytkownika
Kocura Bura
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5842
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:44

21 lut 2008, 23:02

eve81 pisze:obmyslilam plan
a to szczwany plan :ico_haha_01: :ico_oczko:

Zozulek padł i normalnie zasnął na brzuchu :ico_szoking: Pierwszy raz jej się tak zdarzyło. Ale ja i tak ją na plecki dałam :ico_oczko:
Opuściła sobie ostatnią drzemkę i dlatego zasnęła w moment. Koleżanki były, jedna z rocznym dzieckiem, zamieszanie i chyba dlatego nie zasnęła, ale grzeczniusia była, więc nie musiała spać.

Pytanko- czy Wy karmicie dzieciaczki o konkretnych godzinach, czy po konkretnych czynnościach? Zuzia zawsze jadła po spanku i przed nocką, czyli tak co 3 godzinki, wychodziło 5 karmień (nie licząc nocy). Ale teraz muszę to inaczej poustawiać, bo mniej śpi, no a nie chcę,żeby głodna była :ico_noniewiem:

Lalka, my to mamy mniej do noszenia, bo dziewczyny nasze nie ważą jeszcze tak dużo. Mnie to akurat cieszy, bo dla mnie te ponad 6 kilo to i tak spory ciężar.

eSKa, dzięki za linki! A Ty jesteś ze swojego zadowolona? Może zobaczę w sklepie jeszcze, zawsze to za przesyłkę płacić nie trzeba :-) Kupić coś muszę, bo zazdroszczę Wam tych zupek :-)

eve81, fajny pomysł z tym mrożeniem. Od jutra nie będę wyrzucać słoiczków!

Awatar użytkownika
Dominisia
Jestem najmądrzejszy na forum!
Jestem najmądrzejszy na forum!
Posty: 1599
Rejestracja: 03 maja 2007, 12:45

21 lut 2008, 23:28

eSKa pisze:Dominisia ja mam nadzieje że ty tego tortu dziś nie postawiłaś ze względu na mnie co? Bałaś się że jak postawisz dziewczynom ciacho to dla mnie na wieczór nic nie zostanie

No wlasnie zgadlas! Stwierdzilam ze slodkosci sa najlepsze na noc, wiec prosze bardzo
:ico_tort: No i dla zainteresowanych mam jeszcze cos mocniejszego: :ico_zdrowko:

Lalka to jak dzieciaczki przybieraja na wadze uzaleznione jest nie tylko od rodzaju pokarmu, duzo czynnikow ma na to wplyw. Ja i Krzysiek nalezymy do tych duzych i podejrzane by bylo jakby Jasiu byl kruszynka :ico_oczko:

Paulina ja Ci nie wybacze ze tak nas zostawilas :-D Ja slyszalam o kobiecie ktora tez chciala odstawic dziecko od cyca i bobas wogole nie chcial butli, wiec ona rozpinala bluzke tak jak do karmienia i jak juz przytulala mala to wciskala jej butle. Wogole to napisz cos wiecej, jak wasze nocki, jak duza jest Majeczka itd.

Eve wizyte u dermatologa mam we wtorek, zobaczymy. Dla mnie skora wyglada fatalnie dam wam jutro fotki.

Kocura jasiu tez je 5 razy na dobe, tylko wiesz on na butli jest bardzo przewidywalny i wiem ze na sto procent nie jest glodny po 2 godzinach.

Agnieszka Jasiu tez terrorysta, ale on jakos na boczku noszony byc nie lubi, ja najczesciej trzymam go tylem do siebie tak zeby widzial wszystko dookola.

Spijcie slodko!
Lece na zakupki internetowe :-)

Awatar użytkownika
Kocura Bura
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5842
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:44

21 lut 2008, 23:49

Dominisia, torcik pyszny! A moje zbędne kilogramy prześlę Tobie jutro pocztą :-D Kto to widział tak nas tuczyć na noc :ico_olaboga: :-D
Całuski dla Jasieczka :ico_buziaczki_big:

Zuzia teraz dostaje jedną butlę na dzień i zupkę zamiast cyca. Myślę,że takie 5 razy wystarcza jej, bo cyc też był 5 razy.
Dominisia pisze:Ja slyszalam o kobiecie ktora tez chciala odstawic dziecko od cyca i bobas wogole nie chcial butli, wiec ona rozpinala bluzke tak jak do karmienia i jak juz przytulala mala to wciskala jej butle
hehehe, ja tak Zuzi dałam herbatkę. Bo teraz dostaje zupkę i butlę to chyba musi pić,a za bardzo nie ma ochoty. A oszukać się dała :-D

Awatar użytkownika
paulina1978
Już śmiało chodzę po forum!
Już śmiało chodzę po forum!
Posty: 640
Rejestracja: 21 mar 2007, 16:26

21 lut 2008, 23:54

Dominisia no wiec tak:
Maja na koniec 4 m-ca wazyla 6800 wiec od urodzenia przybrala 4 kg bedac tylko na cycku wiec mysle ze nie jest zle :-D swoja wage urodzeniowa juz dawno podwoila wiec spoczko :-D dluga to ona nie jest bo ma zaledwie ok. 62 cm i taka z niej bardziej kluseczka :-D

a tym przystawianiem do butli to koszmar. tez tak probowalam jak napisalas ale nic to nie daje. dzis sie juz wkurzylam i stwierdzilam ze wezme ja na przetrzymanie i caly dzien nie bede jej dawac cycka tylko butle za kazdym razem kiedy edzie glodna. i co i nonono. o 8.30 jak zjadla cycka to do 13.00 ani nawet na butelke nie chciala patrzyc choc byla glodna. w koncu mi sie jej zal zrobilo i wymieklam i dalam jej cycka. problem polega tez na tym ze ona strasznie wymiotuje po mlekach modyfikowanych. juz probowalam NAN, BEBIKO, BEBILON i teraz mam BEBILON COMFORT. i na tym ostatnim zrobilam jej popoludniu kaszke brzoskwiniowa z bobovity z dodatkiem deserka jabluszka i brzoskwinie i mnie zaskoczyla. wcinala jak dzika :-D no i najwazniejsze ze nie zwymiotowala wiec chyba mleko w koncu jej odpowiada. teraz jeszcze tylko trzeba ja przekonac do picia samego mleka z butelki. zreszta na wszelki wypadek odciagam sobie i mam juz pol zamrazalnika swojego mleczka zamrozonego w razie czego :-D

jak tylko Majka zaczela 5 m-c to zaczelam jej podawac sloiczki z jedzeniem. narazie nieduzo tego bylo ale prawdziwym hiciorem dla niej jest deserek z HIPP-a morelki a z obiadkow to tez z HIPP-a lubi ziemniaczki ze szpinakiem. zreszta jakos sobie tego HIPP-a tak upodobala i dla mnie tez jest super wiec narazie podaje sloiczki a gotowac moze zaczne jak rodzice zaczna uprawiac swoja dzialeczke zeby wszystko bez sypania bylo :-D

co do przespanych nocych to ok. 19.00 Majka jest kapana potem dostaje cyca i jest czas na zabawe. o 21.00 cyc po raz drugi i idzie spac i juz zazwyczaj ok. 21.30 spi, ale za to budzi sie na jedzonko ok. 2.00, 4.00, 6.00, 8.00 i spi do 10.00. nie jest tragicznie bo jak ona je w nocy to ja i tak sobie przysypiam wiec mnie to nie przeszkadza :-D

a co do jej umiejetnosci to nauczyla sie przekrecac z pleckow na brzuszek i teraz caly czas tak robi. nie mozna jej zostawic bo zaraz robi siup i lezy na brzuchu :-D a ile przy tym ma radosci :-D oczywiscie cos tam gada sobie po swojemu, wyciaga rece po zabawki i przeklada sobie je z reki do reki. narazie ja nie sadzam bo mi szkoda jej kregoslupa zreszta jeszcze nie skonczyla 5 m-cy i uwazam ze ma jeszcze czas na to :-D

no to w skrocie to by bylo tyle :-D
chyba juz bede uciekac do spanka. jeszcze tylko mam eklerka do zjedzenia bo mi mezus kupil. a co tam niech sobie kalorie szaleja he he :-D

dobranoc wrzesnioweczki :ico_spanko:

mama_zuzi1980
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5549
Rejestracja: 07 mar 2007, 17:51

22 lut 2008, 00:01

oj jak sie tyle naczytam to sie wszystko mi miesza i nic juz nie wiem.
Lalka, Nell ladnie przybiera ale dopiero jej od 4 dni daje zupki tak byla na czystym mleczku, tyle ze modyfikowanym. Ja tam mysle ze najwazniejsze jest z jaka waga urodzeniowa dziecko sie urodzilo, Nell miala 3890 wiec jakby startowala z wyzszego pulapu. Najwazniejsze aby w dzien 1 urodzin dziecko potroilo mase urodzeniowa. A w sumie tak mysle ze z takich grubaskow to sie nie ma wcale co tak cieszyc, bo moze to i slodko wyglada ale pozniej dziecie moze miec sklonnosci do bycia kluseczka i bedzie trzeba im slodycze wydzielac :-D

Cos kiedys pisalyscie o podawaniu slodkiego. Zuzia zaczela jesc slodkie jak miala 2 latka. Wczesniej dostala torta slodkiego na 1 urodziny ale nie chciala. I w ogole uwazam ze to nie fajnie dawac bejbikom slodycze. Zero wartosci odzywczych i zle nawyki zywieniowe. Z Nel chce podobnie, do 2 latek nie ma slodkiego. A dodam tylko ze Zuzia ma sliczne, biale i zdrowez abki, nigdy nie miala nawet ubytku czy plamki na zabkach i tak sobie mysle ze troche w tym mojej zaslugi. :-D

Jesli chodzi o jedzonko to na razie kupuje sloiczki a pewnie po jakims czasie zaczne dawac malej cos podobnego do nas tyle ze bez soli i zmiksowane, ale tak mysle ze dopiero za jakies 2-3-miesiace.

Paulina, no masz szczescie ze sie odezwalas :-D Pisz czesciej!!! Maja cudna :-)

Moja mala wtrzepala dzis duzy sloik gruszki i potem walnela 3 kupole :-) Na zdrowko :-D

A ja ostatnio kupilam robot kuchenny z nadstawka na miksowanie zupek i takich tam, ale jesczze nie testowalam. :-)

Co tam jeszcze?

nie pamietam niestety.... wiec uciekam do wanny do mezulca :ico_wstydzioch:
papa

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość