Awatar użytkownika
kasia1983
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2032
Rejestracja: 13 mar 2007, 10:20

22 kwie 2008, 13:02

no a ja dzisiaj zrobilam test :ico_wstydzioch: od wieczora zaczynam łykać kwas foliowy :ico_brawa_01: coprawda to tylko test a do lekarza to jeszcze nie zamierzam iść :ico_brawa_01: :ico_ciezarowka:

Awatar użytkownika
karolina-ch
Śmigam już bez trzymanki po forumku
Śmigam już bez trzymanki po forumku
Posty: 899
Rejestracja: 09 mar 2007, 19:27

22 kwie 2008, 13:51

kasia no to gratulacje :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: pisz nam tu wszystko jak juz pojdziesz do lekarza :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

my tam sie wstrzymujemy z dzidziusiem narazie, niech Amelka troche podrosnie :ico_oczko:

Yvone
Dorosłem już do Liceum!
Dorosłem już do Liceum!
Posty: 1338
Rejestracja: 26 mar 2007, 12:19

22 kwie 2008, 14:54

No to gratulacje Kasiu. W tej chwili test jest znacznie bardziej wiarygodny niż badanie lekarskie, oczywiście nie mówię o usg.
Ja jajko daję co 2 dni.
Aga co do audytu, niestety z tego co wiem nie ma przepisów wykonawczych, a zazwyczaj banki i tak jest w krajach, w których audyt już jest, mają swoich specjalistów. Mówię tu o dużych inwestycjach, np deweloperzy. Nie wiem jak jest i będzie z indywidualnymi.
Własnie mówiłam o branży spożywczej. Moja szwagierka jest specjalistą od tego i co z tego, kiedy duże firmy mają swoich specjalistów i nie masz tam wejścia, a drobni, indywidualnie przedsiębiorcy wdrażają te zasady nieświadomie i nie mają pojęcia co to jest. Nie wspominając o naszym sanepidzie. To tak w dużym skrócie, dlatego jestem do tego sceptycznie nastawiona. Oczywiście kurs warto mieć. Mój mąż będzie robił także, ale w momencie, kiedy będzie coś wiadomo na temat przepisów wykonawczych.
A teraz co u nas. Amelka podchodzi do progu przy balkonie, Rozstawia szeroko nogi i ćwiczy skłony. Wczoraj też postawiłam ją na próbe przy poręczy łóżeczka i stała. Do poręczy nie sięga bo jest zbyt mała. Za to poszufladach w kuchni idzie do góry. Tylko wygląda to tak śmiesznie, bo jest pochylona tak do przodu i te nogi tak szeroko.
Za to wojna o jedzenie kolacji. Na siłę w nią wmuszam. Może macie jakąś radę. Dwa dni pod rząd tak mnie zdenerwowała, że ja zostawiałam w pokoju, czekałam aż się uspokoi i dawaj od nowa karmić i znowu krzyk.
Zaczęła też przebudzać sie w nocy i muszę ją kłaść i usypia już sama. Siada patrzy na nas i robi aaaa, tak cichutko. Ja lub mój M wstajemy, kładziemy i zasypia już sama. I tak co parę nocy. Zresztą, zaczęła przez sen chodzić po łóżeczku i często kwili, bo pcha główką o boki. Trzeba wstawać, kłaść ją i już śpi normalnie. A to wszystko przez sen.
Anitko dzieci w wieku 9-11 miesięcy przechodzą pierwszy bunt i tak to wygląda. Trzeba przetrzymać.
Wisieńko dobrze jest mieć jakąś alternatywę, tak więc decyzja o wyrobieniu paszportu jest słuszna. Trzymam za Was kciuki. :ico_brawa_01:
Karolinko widzisz jaki skarb masz :ico_brawa_01:
Pruedence, kiedyś mówiłaś o ginekologii, że tym byś chciała się zajmować. Ale rzeczywiście trudna decyzja.

Awatar użytkownika
Pruedence
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2325
Rejestracja: 23 cze 2007, 10:57

22 kwie 2008, 16:15

kasia No to serdeczne gratulacja. testy raczej nie myla się na tak, jak coś to moge powiedziec fałszywie nie.

Co do buntu to jak isałam wyżej u nas jest awantura o jedzenie, normalnie wrzaski, ale jak sie ją przetrzyma to potem sie poddaje, takie małe a takie charakterne.

Co to postepów to Tosia jak zwykle wszystko będzi robic ostatnia, troche się denerwuje więc jak wyzdrowieje z ospy to pójde na wszelki wypadek znia do rehabilitanta bo ona dalej sama nie siedzi. No ale takie nasze życie.

U nas paskudna pogoda leje cały dzień ale to dobrze skoro i tak ie możemy wyjść na spacer.

Aga78
Umiem skakać na skakance po całym forum
Umiem skakać na skakance po całym forum
Posty: 965
Rejestracja: 07 mar 2007, 19:00

22 kwie 2008, 19:14

kasia1983, GRATULACJE !!!! :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: trzymamy kciuki :-)

wisienka ja też na Waszym miejscu wyrobiłabym małemu paszport i czekała na rozwój wydarzeń, ale może tak źle nie będzie - a jak wrócicie to też będzie dobrze - ponoć bezrobocie spada na łeb na szyję a średnie zarobki wynoszą już 3500 (dane GUS) :ico_oczko:

Pruedence, rozmawiałam ostatnio w przychodni z mamą chłopca po operacji serduszka- mówiła, że faktycznie nie jest tak sprawny fizycznie jak równolatki (ale dz\ielnie nadgania) za to intelektualnie jest najlepszy w klasie :ico_brawa_01: zatem wcale się nie denerwuj :ico_nienie: i daj Tosieńce troszkę czasu :ico_haha_01:

Karolina fajne zdjęcia z imprezki ale faktycznie jakoś fryzurki za bardzo nie widać, wklejaj jeszcze inne :ico_sorki: , jestem pod wrażeniem Amelki- naprawdę ona jak modelka do zdjęć się uśmiecha

Anitato dopiero początki łobuzowania - trzeba się przyzwyczaić :ico_oczko: :-D , kiedyś jak widziałam np w sklepie jak rodzice ciągną rozwrzeszczanego malca to byłam oburzona :ico_puknij: - dlaczego go nie przytulą nie wyjaśnią nie porozmawiają.... a teraz czasem sama widzę te pogardliwe spojrzenia :ico_olaboga: :-D

Yvone, Twoja Amelka musi być bardzo sprytna :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: Julka też jak wstanie to rozstawia szeroko nogi :-D
a proponuję żeby Twój mąż zainteresował się tymi świadectwami energetycznymi (nie sam audyt) myślę, że to będzie całkiem niezłe, żeby sobie dodatkowo dorobić, od 1 stycznia 2009 do uzyskania pozwolenia na użytkowanie lub do zawiadomienia o zakończeniu budowy trzeba będzie złożyć kopię takiego świadectwa (nowy pkt.7 w art 57 znowelizowanej ustawy Prawo Budowlane)

jak byście byli zainteresowani to tutaj parę linków
http://www.abc.com.pl/serwis/du/2007/1373.htm
http://www.mb.gov.pl/article/rynek_budo ... 245f128e39
aczkolwiek na stronie ministerstwa jest stara ustawa :ico_noniewiem:

Yvone
Dorosłem już do Liceum!
Dorosłem już do Liceum!
Posty: 1338
Rejestracja: 26 mar 2007, 12:19

22 kwie 2008, 22:48

Dzięki linki mu pokażę :-D
A my dzisiaj głodówka. Nie miałam siły sie awanturować i postanowiłam dzisiaj odpuścic, ale ten jeden raz. Z rana 100 ml mleka, potem parę łyżek kaszki i owoców z biszkoptem i powiedziałam, że do obiadu nic nie dostanie. Darła się juz od 12 i po pół godziny dałam obiad, zjadła cały. Potem yogurt- pół słoiczka i kolacja 190 ml. kaszki :ico_brawa_01: No zobaczę jak będzie dalej.
Nie wiem czy wam pisałam, ale odstawiłam Amelcie od piersi. Zaczęła żadko pić i po prostu powiedzialam dosyć i dzisiaj pierwszy niekontrolowony wyciek od tygodnie, który pewnie sama pobudziłam, bo masowałam piersi. Kiedy mleko zaniknie zupelnie?
Pruedence Tosieńka nadrabia i nadrobi. Już wagowo przegoniła moją Amelcie.
A i jeszcze mam pytanie jak było z wami i pierwszymi okresami po ciaży. Ja dopiero dostałam i trwa już 10 dzień. Pewni zatelefonuję do mojego gina, ale pytam, bo może to normalne.
Pogoda u nas pod psem. Amelcia pokasłuje i mam nadzieję, że nie będzie infekcji :ico_olaboga:

Awatar użytkownika
kasia1983
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2032
Rejestracja: 13 mar 2007, 10:20

23 kwie 2008, 08:24

dzięki za mile slowa :ico_oczko:
orientujecie się jak wyglada sprawa macierzyńskiego jak sie jest na płatnym wychowawczym (z opieki dostaję rodzinne z dodatkiem wychowawczaym)
u nas Łukaszek często robi tak żestaje na czterech na wyprostowanych nóżkach i zaglada do mnie spod dupki :-D znaczy się schyla głowę i patrzy miedzy nogami

od jutra odstawiam malego od piersi (trzeba dać odpocząć cycochom dla nastepnego dzidziusia :ico_brawa_01: ) powiedzcie mi tylko jak często dajecie butlę? i czy dajecie samo mleko czy takie z manna albo z innymi dodatkami?

[ Dodano: 2008-04-23, 08:27 ]
oczywiście dam znać co u lekarza ale wybiorę się dopiero po weekendzie majowym swoją drogą to myślałam że skoro już myślałam o odstawieniu od piersi toże w końcu będę mogła zapalić i coś wypic (mam 2 wesela w czerwcu i 2 we wrześniu) a tu kolejne miesiace wyrzeczeń :ico_oczko:

Yvone
Dorosłem już do Liceum!
Dorosłem już do Liceum!
Posty: 1338
Rejestracja: 26 mar 2007, 12:19

23 kwie 2008, 08:42

Ja nie dawałam butli w ogóle i miałam problem, bo przez parę dni się uczyła. Teraz pije normalnie, dzisija np, 160 ml. Daję butlę tylko raz dziennie z rana i to mleko modyfikowane z odrobiną kaszki smakowej, bo inaczej nie chce pić, a potem już dwa razy kaszkę na mleku i tu róznie: zazwyczaj ryżowa, choć jest i manna i kukurydziana, a reszta, to zupa, bądź ein top i owocki. Z butelki niedługo tez chcę zrezygnować, ale na razie, ona musi sobie coś possać.
Z odstawianiem od piersi, to kwestia nas kobiet nie dzieci, a z takimi maluchami to nie ma chyba problemu, bo one jeszcze tak nie rozumieją i się dostosowują. Kasiu to Łukaszek będzie miał 18 miesięcy, w momencie, kiedy urodzisz kolejnego szkraba. w sumie dobrze, bo nie wypadniesz z wprawy. U nas będzie duża różnica wieku, albo tylko Amelka. Mój M nie chce słyszec o kolejnej ciązy, a ja na razie nawet nie próbuję go przekonywać, bo nie ma szans.
A u nas dzisiaj słoneczko. Tak więc spędzimy trochę czasu na dworzu.
Napiszcie mi co z waszymi pierwszymi okresami. Ja wiem, że jestem spóźniona, ale to dla mnie ważne.

Aga78
Umiem skakać na skakance po całym forum
Umiem skakać na skakance po całym forum
Posty: 965
Rejestracja: 07 mar 2007, 19:00

23 kwie 2008, 09:16

Yvone, ja to Ci chyba nie pomogę z tym pierwszym okresem, bo ja dostałam już w drugim miesiącu po porodzie także ledwo się połóg skończył to już miałam okres, faktycznie pierwsze dwa były dziwne najpierw lekkie plamienie dzień spokoju i bardzo obfity, ale tak 4-5 dni- na szczęście się już unormowało

jedyne co się zmieniło to to, że teraz mój organizm daje bardzo czytelne znaki - co kiedy się u mnie dzieje :-D myślę, że planowanie płci teraz to pestka :-D

u nas też dzisiaj ładnie, byłyśmy już w przedszkolu a zaraz też zmykamy na spacerek

kasia1983, muszę przyznać, że Cię podziwiam, że tak szybko drugie- bo to ciężko, ale z perspektywy czasu to bardzo dobra decyzja :ico_brawa_01:

Awatar użytkownika
karolina-ch
Śmigam już bez trzymanki po forumku
Śmigam już bez trzymanki po forumku
Posty: 899
Rejestracja: 09 mar 2007, 19:27

23 kwie 2008, 10:44

Ja okres dostalam szybko bo karmilam piersia tylko 2 tygodnie, potem mialam okres dosc regularnie powiedzmy prawie co miesiac ale teraz czekam juz troche na nastepny i nic, ale to chyba przez przemeczenie, Amelusia szaleje na dywanie i musz eco chwilke ja przestawiac bo toczy sie po calym dywanie :)

Bylismy wczoraj na spacerku i zalacze kilka fotek :)
Obrazek
szykuje sie do wyjscia na spacerek :ico_oczko:
Obrazek
na placu zabaw na laweczce
Obrazek
Obrazek
z tatusiem
Obrazek
a to takie wspolne zdjecie na koniec
Obrazek
a tu wklejam golaska sprzed kilku dni :)

[ Dodano: 2008-04-23, 10:49 ]
a ja mam pytanko do was odnosnie zupek, jesli gotujecie to jakie miesko dajecie, bo ja daje glownie kuraczaka, a wy no i co z tym jajkiem???

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość