Awatar użytkownika
Blanka26
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3583
Rejestracja: 07 mar 2007, 17:37

12 lut 2008, 17:40

aniulek pisze:u nas ciemieniucha miała postać żółtych maleńkich łusek,nie przypominało to łupieżu.

u nas tak samo to wyglądało.
CleoShe, najlepiej posmaruj głowkę na godzinę przed kąpielą oliwką, niech to zmięknie, a potem wykąp malucha i wyczesz to. ale z tego co piszesz to on chyba nie ma ciemieniuchy :ico_noniewiem:
ja nakładałam oiliwke tylko wtedy gdy coś sie pojawiało, uwazam, że nie ma potrzeby codziennie tłuścić dziecku głowki.
a ciemieniucha robi się w ten sposób, że najpierw pojawiają się takie pojedyncze żółte płaskie strupki, potem jest ich coraz więcej, aż w końcu zlewają się w skorupkę

eSKa
4000 - letni staruszek
Posty: 4196
Rejestracja: 10 mar 2007, 20:17

16 lut 2008, 17:01

delicja pisze:ciemieniucha robi się w ten sposób, że najpierw pojawiają się takie pojedyncze żółte płaskie strupki, potem jest ich coraz więcej, aż w końcu zlewają się w skorupkę
U nas dokładnie tak to wyglądało , zwalczyliśmy to w ciągu chyba 4 dni.
2 godzinki przed kąpielą smarowałam głowkę "Olejuszką"-Skarb Matki i przed samym kąpaniem wyczesywałam delikatnie małym plastikowym grzebykiemschodziło płatami :ico_sorki: (szczotka nie dawała takich efektów) a po kąpieli jescze raz zczesywałam ale juz szczoteczką.
I na pewno ciemieniucha nie jest wynikiem zaniedbania, ewentualnie może być spowodowana nieodpowiednią pielęgnacją, która często jest wynikiem niewiedzy lub niedoświadczenia ale to tylko jedna z wielu przyczyn.

Lalka
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2955
Rejestracja: 12 maja 2007, 17:25

19 lut 2008, 11:20

Hania miała ciemieniuchę ale skutecznie ją zwalczyłam w ciągu 2-3 dni.smarowałam jej główkę oliwą z oliwek musi być bdb gatunkowo potem czapa po godzinie zdrapywanie i mycie głowki i tak kilka razy i po problemie .jedyne kosmetyki które stosuje teraz to mydło nivea i krem przeciw odparzeniom nivea albo penathen.ah no i stosowałam szampon oilatum ale Hania po nim bardzo płakała (smierdzi jak dentysta)
główki ciałka a ni twarzy jej niczym nie smaruję

[ Dodano: 2008-02-19, 10:22 ]
wyszesywanie nic nie da ,trzeba to zdrapać delikatnie,ale najpierw nie to "rozmięknie" pod wpływem oliwki.te szczoteczki są za miękkie.ważne żeby się szybko pozbyc ciemieniuchy bo jak jest długo to dziecko będzie miało w tym miejscu łyse placki

[ Dodano: 2008-02-19, 10:23 ]
aha ,i trzeba pamiętac o tym żeby ściagac dziecku czapkę jak np jedziemy autem i od razu rozbierać z kombinezonu jak jesteśmy np w sklepie.
ciemieniucha może się robic nie tylko na główce

Awatar użytkownika
MamciaKochana
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2042
Rejestracja: 08 mar 2007, 00:02

23 lut 2008, 18:28

hej
ciemieniuche tez przerabialismy ale mala ja miala przez jeden dzien, od keidy ja zauwazylam, jedyne co zrobilam, do nawilzylam skore podczas kapieli, niczym specjalnym, woda zdrobinka plynu dla dzieci, ale pa kapieli nawilzyla sie jej ladnie glowka, i wtedy po kapieli wszysciutko wyczesalam grzebykiem dla niemowlat, takim z gietkimi zabkami co ich mnostwo i gesto. i tyle. oliwka u nas odpada, bo ma na nia alergie.

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość