Jaką antykoncepcje stosujecie??

tabletki
46%
46
prezerwatywa
29%
29
stosunek przerywany
14%
14
spirala
10%
10
 
Liczba głosów: 99
Awatar użytkownika
Magda Sz.
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1430
Rejestracja: 23 sie 2007, 13:07

11 paź 2007, 14:07

Ja po drugim dziecku zdecydowalam sie na spirale ale najpierw pogadalam z lekarzem bo w internecie rozne dziwne rzeczy przeczytalam.Dowiedzialam sie ze precik owiniety jest drucikiem o dzialaniu plemnikobojczym a dodatkowym zabezpieczeniem jest to ze takie 2 "lapki" zamykaja jajniki ktore nie uwalniaja komorek jajowych.Wogole to bylam w szoku jak ta wkladke zobaczylam!To jest bardzo malenkie a wyobrazalam sobie inaczej.Takze mam na 4 lata spokoj czuje sie bardzo dobrze i wogole tego nie odczuwam.Na dodatek okres trwa krocej niz zwykle i nie jest tak obfity.
Tak naprawde nie ma 100% pewnosci przy kazdej metodzie i wybor nalezy do nas.Ja osobiscie nie chcialam sie faszerowac pigulkami bo mam dopiero 25 lat i musialabym przez dlugi czas jeszcze brac bo juz raczej dzieci nie planujemy a szkoda organizmu.No i systematycznosc!Nie dla mnie bo jestem zapominalska hih!

ivon
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5984
Rejestracja: 10 kwie 2007, 10:41

24 paź 2007, 14:47

Ja bralam Yasmin a ostatnio Cilest i dla mnie te drugie sa beznadziejne, źle sie po nich czuje. Yasmin droższy ale dla mnie zdecydowanie lepszy...

Pafi
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 12
Rejestracja: 08 lis 2007, 18:24

14 lis 2007, 21:15

ja tez biore cillest i jestem bardzo zadowolona. To kolejny dowod na to jak bardzo indywidualna rzeczą jest antykoncepcja. Cillest jest faktycznie dosc starym lekiem ale niektorym nie robi to roznicy. MOoja kolezanka bierze microgynon 21 i tez czuje sie swietnie, a czytałam opinie ze to najgorsze tabl na rynku.
Czasami jednak nie wiemy, nie zauwazmay lub nie skojazamy objawow skutkow ubocznych z tabletkami. Ja tak miałam przy Harmonecie. Dopoki nie zwrocono mi na to uwagi.

Awatar użytkownika
lulu
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 106
Rejestracja: 10 mar 2007, 21:25

23 lut 2008, 22:47

My używamy prezerwatyw od X lat i nam pasuje. Nie pękają, a męża nie uwierają. :-D :-D :-D Brałam kiedyś Cilest i było ok, ale jestem uprzedzona do wszelakich tabletek - w końcu to chemia.

Awatar użytkownika
aniulka8503
Gaduła nie do pokonania
Gaduła nie do pokonania
Posty: 512
Rejestracja: 21 lis 2008, 17:22

01 gru 2008, 00:58

My się nie zabezpieczamy...tzn. raczej stosujemy stosunki przerywane...ja to nawet bym się cieszyła na drugą ciążę :ico_haha_01: :ico_haha_01:

dorotaczekolada
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6769
Rejestracja: 11 mar 2007, 10:39

01 gru 2008, 17:46

ja biore diane. kiedys juz bralam ale wtedy lepiej sie czulam. a teraz juz 3 mce mdlosci,bole glowy itp...

misia81
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6721
Rejestracja: 17 paź 2008, 00:52

01 gru 2008, 20:12

Ja tez brałam antykoncepcje najpierw MICROGYNON potem CILEST i na koncu NOVYNETTE i te były super na początku;/ brałam je przez 3 lata kiedy chiałam odstawić zaczeły mi straszne włosy wychodzić więc aby nie wyłysieć wróciłam do tych tabletek i znowu włosy wróciły do siebie.Aż pewnego dnia miałam dosc tych tabletek bo zaczełam przez nie przybierać na wadze z 48 kg zrobiło sie 55 :ico_olaboga: wiec wkoncu je przerwałam włosy mi znowu zaczeły wychodzić,ale przeczekałam miesiąc dwa i sie jakos unormowało teraz jest jakies 2 lata od kad nie biore tabletek moze 2,5 i dopiero teraz wróciłam do swojej wagi.Nie polecam tych tabletek.pozdrawiam

NICOLA_1985

02 gru 2008, 17:45

Witam, ja biore tabletki Harmonet, wczesniej brałam Cerazette bo karmiłam piersią.
Pytałam ginekologa o spiralke ale odradził mi ją z racji młodego wieku i tego ze moge chciec jeszcze miec dzieci. Powiedział, że przy spirali jest taka możliwość że moge nigdy wiecej nie mieć dzieci i nie poleca spirali młodym kobietom..

Awatar użytkownika
milavanila
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 43
Rejestracja: 07 lis 2008, 11:28

12 gru 2008, 12:19

A ktoś może używa plastrów? Czy organizm reaguje na nie tak samo jak na tabletki?

Awatar użytkownika
Janiolek
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3084
Rejestracja: 05 sie 2007, 12:58

14 gru 2008, 15:43

sensibel, czytalam o tych implantach, tez mi sie to podoba bo spiralki sie panicznie boje. Badanie ginekologiczne zawsze mnie przerazalo, a sprawdzanie rozwarcia tak mi wjechalo na psychike ze nie ma opcji, a tak implancik z zalozenia podobny bo tez dziala kilka lat, ale jakos wszczepienie w przedramie jest bardziej akceptowalne.
Mam tylko pytanie: JUSTYNA170979 ile zaplacilas za to cudo
Ostatnio zmieniony 07 sty 2009, 18:44 przez Janiolek, łącznie zmieniany 1 raz.

Wróć do „Ginekologia - Położnictwo”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość