Awatar użytkownika
karolina-ch
Śmigam już bez trzymanki po forumku
Śmigam już bez trzymanki po forumku
Posty: 899
Rejestracja: 09 mar 2007, 19:27

Krostki i sucha skora na policzkach

21 lut 2008, 00:01

Mam taki problem z moja pol roczna coreczka od dluzszego czasu ma dosc suche policzki z malymi krotkami ktore z czasem robia sie suche i drapiace, myslalam ze samo przejdzie ale zaczelam teraz bardzo czesto smarowac a najpierw przemywac policzki ale to nic nie dalo, poradzcie co to?? czy to uczulenie ale skoro jest juz od dawna??

Awatar użytkownika
Izunia
Wodzu
Wodzu
Posty: 15798
Rejestracja: 07 mar 2007, 14:35

21 lut 2008, 12:19

karolina-ch, może powinnaś często kremować policzki córeczki. Mój maly miał tak samo zaczerwinione i suche poliki i zaczęłam co chwilę smarwać remem jego buzkę nie tylko wychodząc na dwór i poskutkowało!
Spróbuj może poskutkuje;)
Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
ruda
Maniak forumowy
Maniak forumowy
Posty: 311
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:50

21 lut 2008, 15:22

przeanalizuj swoją diete jeśłi karmisz piersią. MI kiedyś lekarka poweidziała że pierwszym rzędzie przy podejrzeni alergii trzeba całkowicie wykluczyć mleko i jego pochodne z diety +kakao.
Może to jednak tylko objaw na suchsze powietrze?

Awatar użytkownika
ania0709
Forumowy szkolniak!
Forumowy szkolniak!
Posty: 1131
Rejestracja: 28 sie 2007, 13:19

21 lut 2008, 15:49

Izunia pisze:może powinnaś często kremować policzki córeczki.


też tak uważam. Ja mojemu Małemu też muszę ciągle smarować buźkę. Nam pomaga emolium krem. Lekarka nam go zaleciła. Nam pomogło także możesz spróbować.
A córeczkę masz śliczną :ico_brawa_01:

mal
Wodzu
Wodzu
Posty: 17507
Rejestracja: 06 mar 2007, 13:33

21 lut 2008, 19:36

karolina-ch, moja tez to miala ,pomogl jej zwyjkly tlusty krem z wit A ,mozna za chyba 2,50 kupic w aptece :ico_oczko:

Awatar użytkownika
lulu
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 106
Rejestracja: 10 mar 2007, 21:25

23 lut 2008, 23:23

karolina-ch, U mnie to samo! Dotychczas smarowałam kremem Hippa, ale on nie jest tłusty. Mam za to Aquastop - stosuję jak wychodzimy na spacer, a teraz będę tego częściej używać. To taka niby wazelina, więc tłuste i polecam, bo nie zawiera wody. Mam nadzieję, że nie jest to żadna alergia.

Awatar użytkownika
karolina-ch
Śmigam już bez trzymanki po forumku
Śmigam już bez trzymanki po forumku
Posty: 899
Rejestracja: 09 mar 2007, 19:27

01 mar 2008, 15:25

dziekuje za odpowiedzi :-D pytalam takiej pielegniarki i uczulenie to nie jset, nie karmie piersia tylko butelka od dawna, chyba sie wybiore do lekarza, poza tym mieszkamy z mezem w uk wiec tutaj opieka nad dziecmi znacznie sie rozni ale przemywam jej policzki przegotowana woda i smaruje oliwka jak nie pomoze to chyba pojde do lekarza, najwyzej mnie wyzwie ze to blachostka :ico_puknij:

[ Dodano: 2008-03-01, 14:26 ]
a co powiecie gdyby sprobowac hydrokortyzonu?? czy to pomoze??

aniulek
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3286
Rejestracja: 05 gru 2007, 14:16

01 mar 2008, 23:03

karolina-ch, hydrokortyzon raczej można stosować u większych dzieci,na ulotce jest od 12 lat a do tego czasu za zgodą lekarza.Ja sporadycznie stosuję (2 razy do tej pory i to ten z najmniejszą dawką ) i to na pupcię bo mogą od tego powstać nawet przebarwienia na skórze więc na twarz bym odradzała .

Awatar użytkownika
karolina-ch
Śmigam już bez trzymanki po forumku
Śmigam już bez trzymanki po forumku
Posty: 899
Rejestracja: 09 mar 2007, 19:27

02 mar 2008, 09:39

starsznie dziekuje, ja chyba sie wybiore do lekarza w tygodniu, wczoraj ja kapalam, cialko ma tak delikatne jak aksamit a jak przejade bo buzi to jak papier scierny :ico_placzek: i chyba spytam co o tym mysli lekarz, najwyzej mnie wyzwie ze przychodze z byle czym :ico_puknij:
wiecie jakby to chodzilo o moj problem to bym sobie zrobila peeling, raz, drugi i po sprawie :-D ale z bobasami to nie wiadomo co tu zrobic zeby to zlikwidowac :ico_noniewiem:

[ Dodano: 2008-03-04, 14:34 ]
witajcie, bylam z mala jednak u lekarza, my mieszkamy w uk a tutaj z ta opieka to roznie bywa :ico_olaboga: czesto powazne przeziebienie lecza paracetamolem :ico_puknij: w ciazy bardzo malo badan i ogolnie opieka taka malo inwazyjna, ale poszlam z nia, i pani mnie swietnie zroumiala, nie wysmiala mnie ze przyszlam z glupstwem, powiedziala ze to nie alergia :-D ale ze to dzieci tak maja, przepisala krem na recepte aqueous, jeszcze nie bylam z recepta bo zimno u nas, i kazala kremowac tym ale jak bedzie bardzo sucha skora, ogolnie to nie jest nic takiego strasznego :ico_brawa_01: dziekuje wam bardzo za pomoc :ico_brawa_01: ogolnie Amelka zrobila swietne wrazenie na pani i ta zapewnila mnie ze cokolwiek byloby nie tak albo jakbym miala jakies watpliwosci jestesmy mile widziane wiec co nieco jestem ucieszona :-D podrowionka dla was i jeszcze raz dzieki :ico_buziaczki_big:

Awatar użytkownika
bozena
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5208
Rejestracja: 07 mar 2007, 18:20

04 mar 2008, 22:54

Ja mojemu maluchowi smaruje policzki oliwką i pomaga. Ale mam inny problem, mój synuś ma ogólnie suchą skórę na całym ciele a na łydkach to aż się takie jakieś strupy porobiły. Smaruje przy każdej zmianie pieluszki oliwką na zmianę z takim kremem Avonu intensywnie nawilżającym, który wygląda jak wazelina i okazuje się dość skuteczne. I tym kremem wyleczyłam buziaka mojego starszego synka. Pytałam lekarki, można stosować maluchom kremy dla dorosłych jeśli sa nawilżające.

Wróć do „Zdrowie dziecka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość