Awatar użytkownika
aniulka
Już śmiało chodzę po forum!
Już śmiało chodzę po forum!
Posty: 639
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:21

05 cze 2007, 14:24

Witaj maryla, na skalniaka nadają się według mnie rośliny niskopnące. Nie znam poszczególnych nazw. JA robiąc swojego poprostu chodziłam na specerek po sąsiednich działkach i tam ludzie sami dawali :-D lub jeśli cośrosło poza działeczką to "pożyczałam".

Mama tylko takie zdjęcia. Kliknij na nie to siepowiększą

Obrazek

Najładniejsze są te "różyczki" te małe zielone, bardzo szybko się rozmnażają.

NA skalniak musisz naznosić też kamieni i dużooo ziemi bo jeśli chcesz mieć poziomowy to musisz to jakoś utwardzić i zatamować aby woda nie spływałą z góry.

Obrazek

Awatar użytkownika
pachuc1979
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 43
Rejestracja: 26 wrz 2007, 11:44

28 lut 2008, 11:33

A co powiecie na takie rozwiązanie? http://inspiracje.leroymerlin.pl/read.php?30,2407
W przypadku domów na wzniesieniu, to chyba całkiem fajne rozwiązanie. Wprawdzie nie jest to typowy skalniak, ale ten motyw kamieni, go przypomina go trochę. Ja jednak dałabym więcej traw czy bylin

Awatar użytkownika
szkrab
Dorosłem już do Liceum!
Dorosłem już do Liceum!
Posty: 1382
Rejestracja: 21 mar 2007, 16:23

28 lut 2008, 12:41

Witam nie wiem jak duzy ma byc twoj skalniak .´Rosliny musisz wybrac do miejsca sloneczne czy polcien zeby sie dobrze czuly .Polecam rozaneczniki niskopienne rojniczki rozchodniki ploxy wrzosy wrzosce

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
pachuc1979
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 43
Rejestracja: 26 wrz 2007, 11:44

04 mar 2008, 15:51

Szkrab(ku), co to za cudeńka różowe na zdjęciu 4 i 5? Są piękne?

Awatar użytkownika
maybell
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 58
Rejestracja: 12 lis 2007, 16:05

07 maja 2008, 13:12

dziewczyny sliczne macie te skalniaczki strasznie mi sie podobaja na pewno wykorzystam wasze rady,pomysly my wlasnie z mamcia i siorka planujemy skalniaczek a wasze to sa super takie kolorowe :-)

Awatar użytkownika
edulita
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3326
Rejestracja: 07 gru 2007, 02:10

12 cze 2008, 11:23

maryla, -ŚLICZNIE :ico_brawa_01:

lilo

18 kwie 2009, 10:06

Poczytałam sobie temat bo noszę się z zamiarem założenia skalniaka... Mam takie miejsce na podwórku, bo trudno to ogrodem nazwać, które tworzy małą skarpę. Zrównać tego terenu nie można z trawnikiem bo po prostu jest przy podjeździe który został podniesiony - musiało tak być bo jak zrobili ulicę asfaltową to jej teren bardzo się podniósł. Więc mam dość stromy zjazd na podwórko.
No i na tej skarpie myślałam o skalniaku, bo taki obrośnięty trawą uskok, zabezpieczony jakimimś bloczkami z kostki brukowej, nie wygląda fajnie...
Z tego co czytam to będę musiała zerwać trawę, wykopać trochę ziemi, podsypać gruzem dla drenażu, poukadać kamienie, zasypać ziemią no i wsadzić roślinki... Taki jest plan... Muszę się wybrać po jakieś kamienie - chcę parę większych, a nie dużo drobnych....
Rośliny wolałabym wieloletnie bo ogólnie to ja średnio lubię prace w ogrodzie :ico_wstydzioch: Wychowałam się na wsi i w życiu już siętyle naplewiłam, nakopałam i nasadziłam że chyba mam dość :ico_haha_01: Zresztą nigdy tego nie lubiłam za bardzo...
Jeśli jest tu jeszcze ktoś kto może mi coś podpowiedzieć to będę wdzięczna. Może też bardziej by mnie to zmobilizowało do roboty :ico_oczko:
Moje wątpliwości:
- jakie kamienie będą najlepsze???? podobno nie na wszystkich roślinki chcą dobrze rosnąć...
- czy ziemię trzeba zmieszać z czymś czy mogę dać tą którą wykopię????

Sama jestem ciekawa czy coś z tego mi wyjdzie...

Awatar użytkownika
edulita
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3326
Rejestracja: 07 gru 2007, 02:10

18 kwie 2009, 10:11

lilo, - co do ziemi to ja dałam taką jaką wykopałam choć słyszałam że dobrze jest wymieszac z piaskiem, a kamienie mam takie jakie znalazłam na spacerach i to co mam to mi tam ładnie rośnie
A czy ten skalniak będzie w nasłonecznionym miejscu czy raczej w półcieniu ?

lilo

18 kwie 2009, 10:12

edulita, jak będziesz mogła to wklej swój skalniak :ico_sorki:

edulita pisze:A czy ten skalniak będzie w nasłonecznionym miejscu czy raczej w półcieniu ?

Raczej nasłoneczniony, po południu słońce się chowa za domem.

[ Dodano: 2009-04-18, 10:15 ]
Największy problem to myślę sensowne ułożenie tych kamienii i dobór roślin żeby ładnie razem wyglądały...

Awatar użytkownika
edulita
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3326
Rejestracja: 07 gru 2007, 02:10

18 kwie 2009, 10:17

Mój skalniak jest raczej płaskawy i malutki
http://www.naobcasach.pl/forum/viewtopi ... &start=290

Wróć do „Mieszkanie i dom”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość