Awatar użytkownika
AniaZaba
Profesor Tik-takologii
Profesor Tik-takologii
Posty: 1795
Rejestracja: 25 mar 2008, 13:47

30 maja 2008, 10:19

dostałam na receptę Tandyferon Fol :)
też to właśnie zażywałam, ale nie poskutkowało. Łykalam to chyba od 5 miesiąca, oprócz tego cały czas feminatal, a dopiero pod koniec magnez B6 na skurcze. Jednego faktycznie Wam wszystkim współczuję - końca ciąży w upałach - ja rodziłam w lutym, a ostatnie dwa tygodnie to już mnie wszystko denerwowało, nawet stanik mnie uwierał i drapał, a jakbym miała jeszcze 30 stopni ciepła ... :ico_olaboga: nawet nie chcę myśleć (mimo że do samego końca byłam naprawdę sprawna.. wiązałam sobie buty i wychodziłam z mojej dziwnej wąskiej i wysokiej wanny o własnych siłach, myłam podłogę na kolanach itp)

Awatar użytkownika
margarita83
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2038
Rejestracja: 29 lut 2008, 19:50

30 maja 2008, 14:49

(mimo że do samego końca byłam naprawdę sprawna.. wiązałam sobie buty i wychodziłam z mojej dziwnej wąskiej i wysokiej wanny o własnych siłach, myłam podłogę na kolanach itp)
No cóż AniaZaba tylko pozazdrościć tej sprawności :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

Gie ja też się zastanawiałam nad tym i też mam takie plany jak Ty, tzn. macierzyński i urlop za 2008 rok, a dalej nie mam pojęcia. Też nie wiem czy będzie nas stać żebym siedziała w domu, a wychowawczy będę miała bezpłatny - nie wiem kto te przepisy wymyśla, przecież jest to karygodne, wg. mnie każda pracująca matka powinna mieć płatny wychowawczy.
Podanie w pracy złożę od razu o urlop za 2008 rok i wychowawczy na około rok, a w między czasie będziemy sie zastanawiać co zrobić. Teściowa pracuje a moja mama nieżyje więc nie będzie miał mi kto zosać z maleństwem :ico_olaboga:

Miłego popołudnia gwiazdeczki :-D

Awatar użytkownika
AniaZaba
Profesor Tik-takologii
Profesor Tik-takologii
Posty: 1795
Rejestracja: 25 mar 2008, 13:47

30 maja 2008, 20:20

15 czerwca mi się kończy macierzyński :ico_olaboga: a potem zostaję na wychowawczym bezpłatnym, na pewno póki Zuzia je tylko z cycka czyli do 6 miesiąca, a potem chciałam jeszcze co najmniej miesiąc żeby ją przyzwyczaić do innego jedzenia, a nie odstawić wszystko na raz. Mój szef dał mi super propozycję pracy (4 godziny dziennie+samochód do dyspozycji żebym mogła wyskoczyć w czasie pracy do dziecka np.nakarmić albo iśc na szczepienie), więc muszę tylko wymyślić z kim zostawić dziecko na 4-5 godzin dziennie. W innym przypadku siedziałabym chyba z Zuzią do ukończenia roczku a potem chcąc nie chcąc do żłobka. A do tego czasu bida by była :ico_olaboga:

Awatar użytkownika
margarita83
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2038
Rejestracja: 29 lut 2008, 19:50

30 maja 2008, 20:38

AniaZaba, nie każdy ma takiego szefa, poza tym ja akurat pracuje poza miejscem zamieszkania, tzn. mam pracę w terenie w promieniu ok. 100 km od domu więc wyskoczenie na karmienie czy szczepienie nie wchodzi w grę :ico_placzek: :ico_placzek: :ico_placzek:

Awatar użytkownika
Jagna30
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3396
Rejestracja: 07 mar 2008, 11:08

30 maja 2008, 23:58

Gie, ja jak zaszlam w ciaze nie pracowalam...Ale postanowilam,ze od stycznia 2009 roku szukam pracy,dzieci zostawie pod opieka swiezo co upieczonej emerytki w osobie mojej mamci.Obcej babie nigdy nie zostawilabym swojego dziecka.Widzialam co potrafia takie nianie gdy zostaja sam na sam z dzidzia.

Co do wynikow badan-ja heoglobine mam caly czas 12,0 -12,4.Lekarz nic nie mowil,ze za niska i nic nie biore.

Dziewczyny,zaczynaja sie upaly :ico_olaboga: Masakra...strasznie poce sie pod biustem(a mam juz ogromny :ico_olaboga: )mam juz male odparzenie :ico_olaboga:

Musimy sie trzymac,to juz niedlugo :ico_sorki:

Do milego kochane brzuchatki :ico_oczko: Pa

Awatar użytkownika
AniaZaba
Profesor Tik-takologii
Profesor Tik-takologii
Posty: 1795
Rejestracja: 25 mar 2008, 13:47

31 maja 2008, 10:59

AniaZaba, nie każdy ma takiego szefa
wiem i dziękuję Bogu, że ja mam takiego. Chce tylko żebym wróciła od lipca, a to nie wchodzi w grę.
Obcej babie nigdy nie zostawilabym swojego dziecka
Ja też nie zostawię Zuzi z obcą osobą.
Trzymajcie się ciepło :ico_oczko: (naprawdę szczerze współczuję)

Awatar użytkownika
Jagna30
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3396
Rejestracja: 07 mar 2008, 11:08

31 maja 2008, 11:08

Ja dzisiaj jade do tesciow na wies..........pogrilluje,moze troche sie poopalam.

Papatki dziewczynki,trzymajcie sie bo bedzie upalnie..........buziaki

Awatar użytkownika
margarita83
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2038
Rejestracja: 29 lut 2008, 19:50

31 maja 2008, 12:09

Gie,
Co do wynikow badan-ja heoglobine mam caly czas 12,0 -12,4.Lekarz nic nie mowil,ze za niska i nic nie biore.

Dziewczyny,zaczynaja sie upaly :ico_olaboga: Masakra...strasznie poce sie pod biustem(a mam juz ogromny :ico_olaboga: )mam juz male odparzenie :ico_olaboga:

Musimy sie trzymac,to juz niedlugo :ico_sorki:

Do milego kochane brzuchatki :ico_oczko: Pa
Jagna hemoglobina na poziomie 12-12,4 to rewelacja, najniższy poziom dla kobiet w ciąży to 11, ja narazie mam niewiele mniej ale troszkę się boję że może być gorzej.
Co do upałów to masz rację - masakra - nogi puchną, wiecznie jestem mokra, a na doatek klima popsuła mi się w samochodzie :ico_placzek:

Jagna miłego wypoczynku u teściów :ico_szoking:

[ Dodano: 2008-05-31, 12:16 ]
A wracając do opieki nad maleństwami naszymi to ja również nie wyobrażam sobie zostawić półroczne dziecko obcej babie :ico_nienie: :ico_nienie: :ico_nienie:
Jeszcze nie wiem co zrobimy ale będziemy się zastanawiać później, narazie nie chcę się zamartwiać sprawami które czekają mnie dopiero w "odległej" przyszłości.

Jeszcze mi się przypomniało...
...mianowicie wczoraj jak moja Maja zaczęła poruszać się lekko w brzuszku puściłam muzykę z telefonu i położyłam na brzuch - normalnie kopała jak najęta, o mały włos tel by spadł z brzuszka a ja prawie się popłakałam ze wzruszenia - moja mała wiercipięta :-D :-D :-D Najlepsze w tym wszystkim jest to, że reaguje tylko na jeden utwór - Oddział Zamknięty "Zabiorę Cię właśnie tam" :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

Awatar użytkownika
Gie
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6179
Rejestracja: 07 mar 2007, 14:52

02 cze 2008, 21:08

witajcie, wpadłam tylko na chwilkę...

wklejam zdjęcia brzusia z minionej soboty:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

i obiecuję zajrzeć na dłużej w tygodniu, ale na racie mam mały kociołek...
dzisiaj byłam ostatni dzień w pracy, jutro rano do lekarza, biorę zwolnienie, zawożę do pracy i WAKACJE :)

buzialki

Awatar użytkownika
AniaZaba
Profesor Tik-takologii
Profesor Tik-takologii
Posty: 1795
Rejestracja: 25 mar 2008, 13:47

03 cze 2008, 09:32

Gie, strasznie superowy brzusio :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot] i 1 gość