Awatar użytkownika
jagodka24
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 8382
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:05

skurcze mięśni u dziecka

08 cze 2008, 21:12

dziewczynki doradzcie mi prosze
moja coreczka od jakiegos dluzszego czasu wzdryga sie
nie wiem czy jasno to pisze ale poprostu ma takie niekontrolowane skurcze miesni troche jak odruch moro tylko rączki ma przed sobą
na poczatku myslałam ze to poprostu od nerwow ze sie przestraszyla czegos
ale teraz zauwazam ze nawet jak sie bawimy i jest smiesznie i fajnie to tez tak robi

poradzcie co to moze byc?
czy zwykla nadwrażliwośc czy moze cos powaznego

NICOLA_1985

09 cze 2008, 17:16

pracowałam jako opiekunka do dziecka - chłopczyk którym się zajowałam też miał takie objawy o których piszesz i ja informowałam jego mame o tym po jakimś czasie to zupełnie zanikło.Ten chłopczyk miał takie objawy w rączkach i nóżkach. najprawdopodobniej to nic poważnego. moim zdaniem powinnaś zgłosic sie z tym do pediatry który prowadzi twoje dziecko i opowiedzieć o swoich obserwacjach, poproś o skierowanie do OWI (ośrodek wczesnej interwencji) do neurologa, lub idź sama bez skierowania do neurologa dziecięcego prywatnie ponieważ do neurologa w ośrodkach czeka sie od 2 tygodni do nawet 2 miesięcy.
nie matrw sie to pewnie nic powaznego ale dobrze by było by obejrzał ją neurolog.

[ Dodano: 2008-06-09, 17:20 ]
moge ci jeszcze tylko tyle napisać, że małe dziecko ciagle sie rozwija i to bardzo szybko. czasem mózg i mięśnie które nie są jeszcze przeciez do końca dojrzałe wysyłaja do siebie niekontrolowane impulsy co moze byc widoczne jako wzdrygnięcia, drgawki, a nawet mozemy zaobserwowac, ze dziecko sie przez krótka chwilę trzęsie.

Awatar użytkownika
edulita
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3326
Rejestracja: 07 gru 2007, 02:10

09 cze 2008, 23:17

jagodka24, - myśle że najlepiej będzie jeżeli skonsultujesz swoje obawy i objawy dziecka z lekarzem pierwszego kontaktu on powie co dalej. Mam nadzieje że to nic poważnego ale sama wiesz że dziecko to największy skarb więc lepiej się upewnić że wszystko gra. Popieram poprzedniczke często jest tak że niedojrzały jescze organizm dziecka różnie reaguje i czasem ćwiczy sobie pewne rzeczy ale najlepiej niech fachowiec to sprawdzi.

Awatar użytkownika
jagodka24
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 8382
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:05

10 cze 2008, 08:30

bylam wczoraj u pediatry i u niej mała zaprezentowała te swoje drgawki
oczywiscie lekarka nie wiedziala co to jest ale dała skierowanie do neurologa wiec pojdziemy

ale macie racje
dziecko teraz odbiera tyle bodźców ze nie nadąża za nimi
ale warto sprawdzic

NICOLA_1985

10 cze 2008, 08:58

po konsultacji u neurologa napisz nam co z tego wyszło. ale nie martw sie trzymamy kciuki, na pewno będzie wszystko dobrze.

Awatar użytkownika
jagodka24
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 8382
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:05

10 cze 2008, 09:07

wielkie dzieki

Wróć do „Zdrowie dziecka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość