Awatar użytkownika
mamamonia
Gaduła nie do pokonania
Gaduła nie do pokonania
Posty: 532
Rejestracja: 13 sie 2007, 12:55

10 cze 2008, 21:54

Hej.

Witaj Słoneczko :-D

Joanna dużo zdrówka życzę :ico_haha_01: Bądz dzielna.

Agasza Ty tez się trzymaj jutro!!!

Asika fiu fiu Antoś to niezły przystojniacha!!! :ico_brawa_01:

:ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

Moja kumpela rodziła na początku listopada i nie miała jeszcze okresu, mam nadzieję, że mnie to też będzie dotyczyć...

A ja wróciłam do częściowego odciągania mleka do butli. Zbyt dużo nerwów kosztuje i mnie i Julę karmienie piersią. Mała się zbytnio denerwuje, pręży, odrywa i płacze. Co więcej zauważyłam, że mam mniej pokarmu po 6 dniach samego cycania. A niby miało być odwrotnie... No ale laktator w ruch i zaraz nadrobię :ico_haha_01:

Awatar użytkownika
Myszka_
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3255
Rejestracja: 08 mar 2007, 15:25

10 cze 2008, 23:10

Witajcie,
AgaSza - trzymam kciuki aby Ci wszystko tam pięknie ponaprawiali :-)
mamamonia, za Was też trzymam kciuki, aby z karmieniem wszytsko dobrze się poukładało, a jak będziesz musiała przejśc na butlę, trudno, na pewno mimo to malutka będzie zdrowa i tak samo kochana jak do tej pory :ico_oczko:
a z tym pokarmem to jest tak, że jak karmisz tylko piersią to jest go tyle ile dziecku potrzeba, w trakcie karmienia do mózgu dochodzą sygnały ile maluszek wypija i w ten sposób wytwarza wg tego "porcję", jeśli dodatkowo odciągasz, pobudzasz dodatkową laktację i dlatego wtedy masz więcej pokarmu niż gdy karmisz tylko piersią.
Sloneczko, witaj fajnie że się pokazałaś, mój mały też mało śpi a wręcz prawie wcale, tak naprawdę w ciągu dnia ma jedną przerwę na spanie 2-3 godzinne, inne przerwy-jeśli takowe są to raczej drzemki.

Ale te Wasze maluszki kochane a jakie już duże, ależ ten czas leci!!

U nas leci, mały rośnie jak na drożdżach, śmieje się pełną buzią i już mu się wyrywają przy tym dźwięki, że zawsze nawet jak go nie widzę to słyszę że się chichra, mały śmieszek z niego :-D
Ja już czuję się dużo lepiej, ale jeszcze nie wyzdrowiałam w 100% ale pomału zbliżam się do końca antybiotyku i mam nadzieję, że razem z końcem opakowania całkowicie skończy się choróbsko.
Co do okresu, to różnie z nim może byc jak się karmi, może go nie byc nawet przez cały czas karmienia a równie dobrze może wystąpic po miesiącu. Tak samo jest z płodnością jak się karmi, może byc tak że nawet przez pół roku nie ma owulacji a może byc tak, że po miesiącu wystąpi. Za "bezpieczny" - czyli "bezpłodny", lecz nie w 100%, uważa się czas 6 tyg. od porodu, potem niestety brak okresu nie gwarantuje braku "zabezpieczenia".
Ja też jeszcze nie miałam okresu i nie tęskno mi do niego, nie myślę też o tym czy muszę uważać czy nie, bo od wizyty u lekarza biorę tabletki.
Niestety jeszcze się nie kochaliśmy, próbowaliśmy 3 razy, ale na próbie się skończyło, nie wiem cz ja za bardzo ię boję czy co... ale boli i od razu jak tylko czuję coś nie tak to mówię STOP :ico_placzek:
Nie wiem czy Wy też tak macie, ale jak mężu we mnie wchodził to blizna po nacięciu ciągła, straszny dyskomfort to powoduje :ico_noniewiem:
Kupujecie coś Waszym Panom z okazji ich pierwszego dnia ojca??

Awatar użytkownika
mamamonia
Gaduła nie do pokonania
Gaduła nie do pokonania
Posty: 532
Rejestracja: 13 sie 2007, 12:55

10 cze 2008, 23:17

Kupujecie coś Waszym Panom z okazji ich pierwszego dnia ojca??
Ja miałam taki plan, ale mój mąż na dzień matki średnio się wysilił, więc chyba będzie kara :-D

Co do tej produkcji pokarmu to ja wiem jak to działa. Tylko że jak daję raz cyca a raz butlę (czyli czasem odciągam) to tego pokarmu mam właśnie tyle ile trzeba. A jak tylko piersią karmię, to przez te nerwy małej i jej niechęć do wyciągania pokarmu, ona jest niedokarmiona, a mleka produkuje się mniej przez to że nie dojada do końca. No to chyba lepiej już odciągać i mieć świadomość że dziecko się najada. Trudno, moja córcia po prostu jest leniuszkiem śmierdziuszkiem i nie chce ssać w takie upały :-D Zdecydowanie preferuje butlę.
Ostatnio zmieniony 10 cze 2008, 23:22 przez mamamonia, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Myszka_
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3255
Rejestracja: 08 mar 2007, 15:25

10 cze 2008, 23:22

Ja miałam taki plan, ale mój mąż na dzień matki średnio się wysilił, więc chyba będzie kara :-D
hehe, no muszę przyznac, że mój też się mało wykazał, le stwierdziłam że jeśli mu coś dam w imieniu synka to będzie mały pstryczek w nosek za jego "starania", noi muszę mu wybaczyć, taki zapracowany :ico_oczko:
zamówiłam bodu z nadrukiem - wzór 104 - ale na białych bodach i z imieniem naszego Damiana w podpisie, ale chciałabym coś jeszcze a sama nie wiem co ...
http://allegro.pl/item373669357_super_p ... a_62_.html

[ Dodano: 2008-06-10, 23:25 ]
No to chyba lepiej już odciągać i mieć świadomość że dziecko się najada. Trudno, moja córcia po prostu jest leniuszkiem śmierdziuszkiem i nie chce ssać w takie upały :-D Zdecydowanie preferuje butlę.
No pewnie jeśłi dzięki odciąganiu masz byc spokojniejsza, to pewnie że tak, mój mały też nigdy nie obcyckami piersi do końca, zawsze tam coś zostanie, ale widac to mu wystarczy, raz je więcej, raz mniej ale widocznie tak mu potrzeba.
Mój za to w te upały nawet nieraz co pół godziny się upomina a ja nic przez to zrobic nie mogę bo ino z cycem latam :ico_noniewiem:

Awatar użytkownika
Joanna24
4000 - letni staruszek
Posty: 4260
Rejestracja: 19 mar 2007, 17:31

10 cze 2008, 23:28

mamamonia, co do karmienia to zrobisz jak uważasz ważne żebyście się obie dobrze czuły.

Myszka_, ja właśnie też kupuję body aczkolwiek cały czas się zastanawiam czy na allegro czy nie kupić bodów i zawieźć do nadruku bo listonosze strajkują. I mogą nie dojść. Na małego buty już czekam ponad tydzień :(

[ Dodano: 2008-06-10, 23:29 ]
Mój za to w te upały nawet nieraz co pół godziny się upomina a ja nic przez to zrobic nie mogę bo ino z cycem latam :ico_noniewiem:
Mój co dwie-trzy godziny ale ja go dopajam herbatką.

Awatar użytkownika
Myszka_
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3255
Rejestracja: 08 mar 2007, 15:25

10 cze 2008, 23:41

Myszka_, ja właśnie też kupuję body aczkolwiek cały czas się zastanawiam czy na allegro czy nie kupić bodów i zawieźć do nadruku bo listonosze strajkują. I mogą nie dojść. Na małego buty już czekam ponad tydzień :(
ja zamówiłam przesyłkę kurierem właśnie przez wzgląd na te strajki, akurat ta babka od tych body mieszka niedaleko, zamówiłam u niej 3 pary różnych body - 2 z nadrukiem a jedne body "kibica" z godłem polski z przodu i napisem na pleckach Damian i nr 9 :ico_oczko: i zmówiłam przesyłkę kurierską, nie majątek a na pewno szybko, pewnie dojdzie no i pod same drzwi :ico_oczko:

Awatar użytkownika
słoneczko4
Biegaczostruś na forum
Biegaczostruś na forum
Posty: 248
Rejestracja: 20 lip 2007, 22:03

11 cze 2008, 09:23

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Pati85
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5910
Rejestracja: 08 mar 2007, 18:05

11 cze 2008, 10:48

Joasiu Patryczek jest slodziutki, sliczny chlopczyk :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

Asika a Antos tez sliczniutki, maly przystojniak :ico_brawa_01:

malgoska
Profesor Tik-takologii
Profesor Tik-takologii
Posty: 1756
Rejestracja: 25 sie 2007, 10:10

11 cze 2008, 11:28

...
Ostatnio zmieniony 27 lut 2009, 22:01 przez malgoska, łącznie zmieniany 1 raz.

asika82
4000 - letni staruszek
Posty: 4112
Rejestracja: 03 sie 2007, 10:46

11 cze 2008, 12:27

Agata super są te bodiki, też sobie taki zamówię. Co do prezentu na dzień ojca to nic nie kupię ale zbliża nam się 5 rocznica poznania i chcę kupić Markowi zegarek, wykosztuję się no ale co tam :-D Milo mu będzie. Rok temu dostałam pierścionek z brylantem pokażnym na zaręczyny a on nie dostał nic więc w tym roku moja kolej.
Dziewczyny ile na dobę dajecie herbatki maluchowi?

[ Dodano: 2008-06-11, 12:28 ]
A ja w przeciwieństwie do Was chcę okres!

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości