asika82
4000 - letni staruszek
Posty: 4112
Rejestracja: 03 sie 2007, 10:46

19 cze 2008, 21:06

AgaSza pisze:ja też Ci mogę przywieźć nosidełko
Dzięki Agata ale Tobie jest potrzebne a Magda pożyczy mi na dłuzej jeśli mi się spodoba.

Awatar użytkownika
Myszka_
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3255
Rejestracja: 08 mar 2007, 15:25

19 cze 2008, 21:45

Witajcie kochane,
widzę, że mamusie mają coraz więcej czasu :ico_brawa_01:
u nas leci, mój mały rośnie jak na drożdżach i jest przekochany choc miewa i gorsze dni, ale nie narzekam :ico_oczko:
Co do pytań
1. Jakich używacie pampersów?
2. Jakich używacie chusteczek?
3. Jakich kremów, maści używacie to pupci?
4. W czym kąpiecie maluszki?
5. Czym smarujecie maluszki po kąpieli?
6. Czym smarujecie maluszki na wyjście na dwór?

1. Pampersów używamy 3, są trochu jeszcze luźne, ale 2 na mego "wielkoluda" już za małe :ico_oczko: ;
2. od samego początku Nivea Soft&Care, ale używałam też Sensitive (są bezzapachowe) i Pure i były tak samo ok;
3. Do pupki od początku krem na odparzenia Nivea ewentualnie jeśli jest coś "większego" (miał brzydkie odparzenia zaraz po szpitalu pod paszkami) to sudocremu, ale jak narazie nie ma potrzeby;
4. Jak narazie nic nie dodaję do kąpieli, przez jakiś czas dolewaliśmy oliwki, ale narazie nie ma takiej potrzeby;
5. Oliwka też z Nivey
6. Kremem ochronnym z filtrem 30 z Nivey, na początku, zaraz po smarowaniu zostawia na skórze taki lekki białawy filtr, ale zaraz się wchłania i nie widać nic. Mam też na każdą pogodę, ale jego używałam do czasu słońca i upałów, potem przeszłam na ten z filtrem. Ten na każdą pogodę zostawia taką tłustawą powłokę, ale wiadomo dzięki temu w czasie chłodów bardziej chroni :ico_oczko:

Ja narazie karmię tylko cycem, też mam flaczki, ale się nie przejmuję wiem, że laktacja się unormowała to dlatego tak jest i mimo to wiem też że mam pokarm, bo dosłownie sika mi mleko z piersi czasami - więc wkładki obowiązkowo i w dzień i w nocy.
Mój mały też od jakiegoś czasu śpi w nocy dłużej, tzn. w zależności od dnia 4-6 godz. ma taką jedną przerwę, zazwyczaj jest to 5 godz. ale bywa i dłużej i krócej, potem jak jest pora karmienia to mam pełne piersi, bo przerwa dłuższa niż zazwyczaj.
Raz spał nawet w ciągu 8 godz. :ico_szoking: a ja budziłam się 3 razy w między czasie - z przyzwyczajenia, bo już mi się rytm wyrabia hehe i sprawdzałam czy oddycha, ale nie panikowałam zbytnio, bo to po prostu było ze zmęczenia, 2 dni pod rząd, nie spał wcale w dzień, raz spał godz. potem nocka też nie była za dobra i następny dzień jeszcze gorszy bo nawet godzinki snu nie było, strasznie był marudny i strasznie wyglądał, ale po kąpieli i karmieniu, akurat był to pierwszy taki chłodniejszy wieczór, pokój przewietrzony, to wykąpany pojedzony utulony i spał jak zabity, ale potem było nie to dziecko, wrócił do siebie, bo odespał :-D
ale za to myślałam że mi cyce rozerwie, noi co mały jednego opróżnił a z drugiego laktatorem ściągałam, bo siara :ico_olaboga:

Moje dziecko jest bardzo aktywne, w ciągu dnia ma zazwyczaj jedną przerwę 2-3 godz. a tak to szaleje, wymachuje łapkami, nóżkami i śmieje się od ucha do ucha :ico_haha_01:
Czasem zdarza się że śp[i więcej, ale są to takie raczej drzemki półgodzinne czasem godzinne. Kąpiemy go tak między 19-20, potem karmienie i albo usypia albo rozrabia, chodzi spac po kąpaniu tak między 20-23, potem też różnie,
zasypia ok. 20 to - mniej więcej budzi się ok.2, 4, 6 i od 6 to już różnie bywa...
jak zasypia później to budzi się ok. 4, 6/7 i czesto już od 6/7 mam pospane...
Dziś np. od 4 były pobudki co godz. ...
Czasem zasypia od razu w nocy po karmieniu a czasem musi poszalec (nieraz trwa to nawet 2 godz.), ale ja do niego nie mówię, nie zaczepiam go, po prostu czekam potem znów cyc i lulu.
Ale się rozpisałam, ale i tak nie jestem pewna czy wszystko co chciałam Wam napisałam :ico_szoking: wybaczcie :ico_wstydzioch:

Awatar użytkownika
Magda Sz.
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1430
Rejestracja: 23 sie 2007, 13:07

20 cze 2008, 11:50

Hej mamuski :-)
Juz chyba troszke lepiej u was wszystko sie normuje co mnie cieszy :-)

AgaSza a moze ja bym sie przylaczyla do waszego spotkanka z :ico_wstydzioch: ???
ja 19 wracam z nad morza z familia i bede w siedlcach jeszcze tydzien wiec moze bysmy urzadzily sobie zbiorowe pogaduchy o dzieciach??? :ico_haha_01:

Pozdrawiam wszystkie mamuski,podczytuje was co raz z przyzwyczajenia bo ciekawa jestem jak pociechy wam rosna :ico_oczko:

Awatar użytkownika
słoneczko4
Biegaczostruś na forum
Biegaczostruś na forum
Posty: 248
Rejestracja: 20 lip 2007, 22:03

20 cze 2008, 11:50

Hejka :ico_haha_02:

ad1
Pampers 3 lub huggies 3 , w zależności od promocji
ad2
chusteczki różne od pampersa,bambino,dzidziuś, happy-żadna rewelacja, słabo je oceniam,
ad3
tylko linomag z tlenkiem cynku (unas się sprawdza Oliwia nie miała jeszcze czerwonej pupci , natomiast u Matiego uzywałam sudokrem tylko od mu s łużył)
ad4
na początku kąpaliśmy Jonsons Baby top-to-toe ale małej wychodziło jakieś uczulenie w sumie chyba nie od tego ale wycofałam goz całego ciała muje nim tylko głowkę , póżniej było olilatum obecnie przeszłam na klasyczne mydło bambino ,stosowałam go również z Matim i było ok.
ad5
obecnie niczym , na początku była oliwka firmy linomag ale wkurzyło mnie wyciskanie jej bo za mocno leciała przeszłam na bambino i tu własnie jest klops bo chyba ona dawału nam te uczulenie ,wiec jestem w trakcie szukania czegoś innego.tylko bużkę po kąpaniu kremem bambino.
ad6
smarowałam kremem bambino ale obecnie niczym nie jeżdze po słońcu jak narazie a za dużo kosmetyków to też niedobrze .

Dziś byliśmy u szczepienia bidulka płakała jak niewiem , mała waży 5830 g.

Awatar użytkownika
AgaSza
Mam Doktorat z forum!!!
Mam Doktorat z forum!!!
Posty: 1642
Rejestracja: 06 mar 2008, 10:54

20 cze 2008, 12:47

asika82 pisze:
AgaSza pisze:ja też Ci mogę przywieźć nosidełko
Dzięki Agata ale Tobie jest potrzebne a Magda pożyczy mi na dłuzej jeśli mi się spodoba.

Nie no jasne, że mi jest potrzebne i nie dam Ci mojego :-) Tylko myślałam, że sobie zobaczysz i jak Ci się spodoba to sobie kupisz swoje hi hi :-)

[ Dodano: 2008-06-20, 12:48 ]
Magda Sz. pisze:AgaSza a moze ja bym sie przylaczyla do waszego spotkanka z :ico_wstydzioch: ??

Też o tym myślałam szczerze mówiąc :-) bardzo fajnie będzie Cię poznać. To do zobaczenia!

asika82
4000 - letni staruszek
Posty: 4112
Rejestracja: 03 sie 2007, 10:46

20 cze 2008, 13:15

AgaSza pisze:Magda Sz. napisał/a:
AgaSza a moze ja bym sie przylaczyla do waszego spotkanka z :ico_wstydzioch: ??

Też o tym myślałam szczerze mówiąc :-) bardzo fajnie będzie Cię poznać. To do zobaczenia!
Ale fajnie!!!! :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: Agata poznasz moją Magde i naszych chłopców , mam na myśli wszystkich trzech bo Olek i Dawidek dla mnie to jak rodzina. Magda pozna Agatę i będzie super. Poogladamy Agata te Twoje panienki może na synową któraś się nada :ico_haha_01: Ciekawe jak my sobie poradzimy z ta cała gromadką hahaha. No to teraz dziewczyny kiedy i gdzie?

[ Dodano: 2008-06-20, 13:17 ]
AgaSza pisze:Nie no jasne, że mi jest potrzebne i nie dam Ci mojego :-) Tylko myślałam, że sobie zobaczysz i jak Ci się spodoba to sobie kupisz swoje hi hi :-)
awidzisz ja mam dobrze z ta moja Magdą. Mam tylko nadzieję,ze nie zapomni zabrac nosidełka z Irlandii :ico_wstydzioch:

[ Dodano: 2008-06-20, 13:18 ]
słoneczko4 pisze:mała waży 5830 g.
no juz wcale nie taka mała :ico_haha_01: :ico_haha_01: Brawo Oliwka ślicznie nam rośniesz :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

Awatar użytkownika
mamamonia
Gaduła nie do pokonania
Gaduła nie do pokonania
Posty: 532
Rejestracja: 13 sie 2007, 12:55

20 cze 2008, 13:27

Cześć, ja na momento dałam radę wpaść tu do Was :-D

Małgośka ja mam Tomme Tippee i bardzo sobie chwalę, Jula też :-D

Edit mam dokładnie ten sam problem, ale obawiam się że na jeszcze większą skalę. Moja córeczka od 3 dni nie chce już wcale cyca, tylko i wyłącznie butla. Odciągam więc w dzień i w nocy ile się da, a mam mleczka sporo - nawet zamrażam :ico_haha_01: Wcześniej było tak, że się odrywała po chwili i krzyczała, chwilę znowu pojadła i się odrywała, teraz praktycznie już nie je, tylko się wkurza że w ogóle jej tą pierś daję. Z butelki przynajmniej wiem ile zje i że będzie spokojnie jadła. Bałam się że mi się dziecko nerwicy nabawi. Poza tym teraz się tak nie zagazowuje przy butli jak przy piersi.

Sztuczne daję czasem na noc ale nie zmienia to w naszym przypadku godzin pobudki. Małą kąpiemy o 19, potem jeść, spać, o 23 pobudka, potem o 2 i o 5. Wstaje całkiem o 5 lub 8 - różnie. To chyba tak jak u Joanny a Jula jest w podobnym wieku co Antoś, więc to nie kwestia 3 miesięcy musi być. Wcześniej spała jeszcze ładniej...

My używamy Pampersów i pieluch i chusteczek, kąpiemy Oilatum i w tej sytuacji już niczym jej nie smarujemy, po przewijaniu Alantan maść lub jak upał to puder, na spacer Nivea - ale go nie lubię przez tą białą warstwę.

Edit, Asika super fotki!!! :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

malgoska
Profesor Tik-takologii
Profesor Tik-takologii
Posty: 1756
Rejestracja: 25 sie 2007, 10:10

20 cze 2008, 14:30

...
Ostatnio zmieniony 27 lut 2009, 22:09 przez malgoska, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
AgaSza
Mam Doktorat z forum!!!
Mam Doktorat z forum!!!
Posty: 1642
Rejestracja: 06 mar 2008, 10:54

20 cze 2008, 16:17

asika82 pisze:Poogladamy Agata te Twoje panienki może na synową któraś się nada

No jasne, że się nada i jedna i druga, ale czyżbyś chciała Antosiowi żonę wybierać? No tak - cała mamusia Asia :-)
asika82 pisze:No to teraz dziewczyny kiedy i gdzie?

Dam znać jak przyjadę,ale dla mnie to by było najlepiej jakbyście przyjechały do mnie, bo ja z dwiema dziewczynami to nie bardzo mam jak przyjechać, bo samochód to bym mogła od rodziców pożyczyć,ale nie będę miała fotelików. No a poza tym jak Magda weźmie chłopców to im mój tata pokaże gospodarskie zwierzaki-powinno im się podobać, co mówicie? No chyba, że oni nie lubią takich rozrywek :ico_noniewiem:

[ Dodano: 2008-06-20, 16:19 ]
A i jeszcze mi się przypomniało, że my w poniedziałek tzn. 21.07 mamy jechać do Kazimierza, czyli mogłybyśmy się spotkać w dowolny dzień tygodnia oprócz poniedziałku.

Awatar użytkownika
Joanna24
4000 - letni staruszek
Posty: 4260
Rejestracja: 19 mar 2007, 17:31

20 cze 2008, 19:14

Zobaczcie jakie śliczne:

Obrazek

Obrazek

A my zaszaleliśmy i kupiliśmy małemu nową mate edukacyjną:

Obrazek

Obrazek

I czekamy an buciki i mam nadzieje że nie zaginęły bo w następną sobotę idziemy na wesele i mam nadzieje że dojdą.

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość