Awatar użytkownika
osita
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3480
Rejestracja: 08 mar 2007, 14:22

15 lut 2008, 14:21

Carmen nie ma 3 lat i tez zna wiele kolorow a jak ktoregos nie zna to odnosi do podobnego, np ciemny roz to czerwony :ico_oczko: kolory teczy + bialy i czarny zna :ico_oczko: ponoc dobrym sposobem zeby dziecko rozpoznalo kolory to zabawa w kolory, np. na spacerze szukanie czerwonych samochodow.
Z warzywami trudniej.. ale mozna tez pocwiczyc, np w smaki. Wziasc ksiazke kucharska i spytac co ci smakuje (po obrazkach). Ale w sumie to dziwne ze dziecko nie zna tylu slow, widocznie mu niepotrzebne do codziennej komunikacji. Moja mala uwielbia jesc, tak wiec sila rzeczy zna warzywa czy owoce, bo lubi marchewke a nie lubi cebuli i zawsze sie ze mna sprzecza o zawartosc talerza :-)

Awatar użytkownika
magda77
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 79
Rejestracja: 05 lut 2008, 22:22

15 lut 2008, 15:57

Julia ma 6 lat i juz od dobrych dwóch lat zna kolory.Obecnie umie już pisac i czytać i powoli także uczy się liczyc,tzn:dodawać i odejmować

Awatar użytkownika
czarnulka lbn
Specjalista od nawijania
Specjalista od nawijania
Posty: 260
Rejestracja: 16 gru 2007, 01:28

16 lut 2008, 13:46

Moja ma 5.5 roku kolory zna juz dobrze, umie napisać sowje imie, mama, kot, policzyć do 10 po angielsku i polsku

kici
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 20
Rejestracja: 25 lut 2008, 20:07

27 lut 2008, 11:09

Witam, moje córeczki już dawno znaja kolory. Ale zdazyło sie tak, że u mojej córki w zerówce jedna dziewczynka nie znała kolorów. Powiem szczerze bardzo mnie to zdziwiło. Niestety, wina jest tu tylko rodziców. Brak zainteresownia dzieckiem.

Elissa23
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 1
Rejestracja: 19 mar 2008, 14:20

19 mar 2008, 14:26

Tak, w wieku 5-6 lat dziecko już powinno znać kolorki. Właściwie już czterolatkowi nie sprawia to problemu, pod warunkiem, że dziecko było przez zabawę juz np. o 3 .roku zycia uczone rozróżniania kolorów.


---------------------------
Gry dla dzieci, kolorowanki, bajki
http://www.gry-on-line.com/

Awatar użytkownika
riki_miki
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 33
Rejestracja: 27 cze 2008, 15:31

27 cze 2008, 16:16

Madziunia nie ma z tym żadnego problemu na szcęście. no i ostantnio mnie zaskoczyła jak powiedziała że cos jesst "śkarlatjowe" musiała w przedszkolu tkie fajne słówo usłyszeć :ico_oczko:

Awatar użytkownika
Crazy
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 16
Rejestracja: 10 lip 2008, 15:58

15 lip 2008, 14:28

moje coreczki znaly wszystkie kolory już w wieku około 2 lat, podobnie wowoce i wazywa, uczyly sie tego bardzp plynnie, w trakcie nauki mowienia, jakos samo im to przychodzilo razem z poznawaniem nowych slowek i wyrazen. bardzo pomagaly w tym ksiazeczki z obrazkami i kolorowanki. polecam wlasnie to kolorowanie jako nauke barw, jeśli dziecko ma kredki w reku i maze sobie nimi po kartce, b;lyskawicznie uczy się nazw kolorow. mozna uczyc je nazw kolorow w trakcie zabawy, na pszyklad „teraz malujemy kotka brazowa kredka” albo „sloneczko namalujemy zolte”. wspaniala rozrywka i dla dzieci i dla rodzicow! pozniej moje brzdace weszly na wyzszy etap i doszly do wniosku ze sciany tez doskonale się nadaja do malowania, haha, pozwolilam im smarowac po jednej wydzielonej scianie w kuchni, pomyslalam, ze pozniej to zamaluje s powrotem na bialo, ale okazalo się… ze jakos nie mam serca zamalowac tych obrazkow i już od dwoch lat jest niepomalowana sciana 

Awatar użytkownika
Alineczq
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3407
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:26

06 wrz 2010, 10:18

Moja córeczka rozpoznawała kolory, umiała policzyć do 10 i znała calutki alfabet w wieku 2 lat. Owoce, warzywa itp. ok. 2,5. Ale to jest indywidualna sprawa każdego dziecka i wiele też zależy od środowiska w jakim dorasta, czy i jak zajmują się dzieckiem rodzice.

W syt. opisanej przez autorkę wątku wydaje mi się, że to dziecko jest ciut zaniedbane po prostu, ma zaniżoną samoocenę i czuje się nielubiane... takie odniosłam wrażenie

JoannaS
Wodzu
Wodzu
Posty: 19289
Rejestracja: 21 lut 2010, 07:51

06 wrz 2010, 10:24

Moja córeczka rozpoznawała kolory, umiała policzyć do 10 i znała calutki alfabet w wieku 2 lat.
To wielkie brawa, bo moja córka ma 2 lata i 4 msc i jeszcze nie mówi tak super wyraźnie a co dopiero pisanie liter i liczenie do 10 . :ico_haha_02: :ico_oczko: :ico_oczko:
A strasza córka nauczyła sie tak super liczyc bez błędu do 10 w wieku 3 lat a nawet 3,6msc bo wcześniej miała małe pomyłki . :-)
Znam wiele dzieci w wieku 2 lat i jeszcze żadne z nich nie umie bez błedu liczyc do 10 a tym bardziej pisac. :-)

No ale wracajac do tematu to fakt dziecko w wieku 5/6 lat juz powinno znac kolory i nazywac je . :ico_haha_02:

Awatar użytkownika
Alineczq
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3407
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:26

06 wrz 2010, 10:34

JoannaS, moja mała nie umie pisać, umie tylko rozpoznawać. Kiedyś jej kupiłam takie puzzle piankowe z abecadłem. Ona go przekład układa i przy okazji wymienia literki.
Liczenie udoskonaliła poprzez wchodzenie na schody. Zawsze liczyliśmy idąc na lub ze schodów :) teraz jakoś wypadło jej 6 i 7 z ciągu całego :-D

A kolory nazywa niewyraźnie np. ciwoni (czerwony), zióty (zółty), nioni (zielony) i temu podobnie, ale mama słownik swojego dziecka zna :-D

Wróć do „Przedszkolaczki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość