Awatar użytkownika
MamciaKochana
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2042
Rejestracja: 08 mar 2007, 00:02

27 lut 2008, 18:00

Dorota.M., tak mi przykro z powodu klotni z mezem, ale ci powiem ze cie rozumiem w stuprocentach, moze i sama posylam Julenke do opiekunki, ale innego wyjscia nie mialam bo inaczej do polski by mnie wyslali, bo pozwolenia stalego nie mam mimo ze mezatka to ponizej 24 lat i nie mmoge dostac stalego narazie, w kazdym razie mimo ze idzie do niani, to wiesz ile ja zmiartwien mialam z tym zwiazanych? ona byla juz u paru roznych opiekunek bo jak nasza jest chora to nam urzad zapewnia zastepcza, ale cie powiem ze nieraz sie wyklocalam, bo kazda jest inna np nasza ma serce do dzieci, jest zywa osoba, jest szczesliwa osoba przede wszystkim i bardzo pasjonujaco podchodzi do swojej pracy i usmiecha sie duzo, a Julka raz poszla do takiej co wogole emocji nie pokazuje, nie miala zbytnio na Julke czasu, kiedy ta miala problemy z zasnieciem bo mowi ze kurcze ma 4 innych dzieci w tym samym czasie wiec nie ma mozliwosci skoncentrowac sie na jednym, no ale jakos inne kobiety moga i ja tez potrafilam jak sie opiekowalam 3, a czasem i 5 dzieci. Wiec ja zablokowalismy, rozmawialaismyz urzedem ze nie chcemy by Julenka do niej szla, zreszta ona jak wracala od niej to taka placzliwa byla i smutna ze juz wiedzialam o co chodzi - bo Julenka potrzebuje jednak tego ciepla, a jak ktos ma twarz z kamienia nawet jak sie burzuje w srodku to ja to pewnie razilo. Wiec gdzyby nie nasza opiekunka to niewiem chyba bym zwariowala! I tez ja dalej odwozimy, nie 50 km bo tylko 5 km, ale moglismy wybrac jedna z klatki. Balabym sie podwojnie gdyby Julenka do zlobka musiala isc, bo tam i wiecej dzieci jest, i nie jestem pewna wykfalifikowania tych opiekunke z polski, szczegolnie jak piszesz ze obok was zamkneli jeden zlobek i to przez SANEPID! To bardzo trudna sytuacja w jakiej sie znajdujesz, ale rozumiem stuprocentowo twoje obawy,a teraz jak twoj maz nie jest juz w polsce to i trudniej im w hurtowni, ale to nieznaczy ze musza koncentrowac swoj stress i zlosc na tobie bo ty oczywiscie masz prawo do bycia z corka,a wdodatku nie zawsze masz tak lekko bo jeszcze studjujesz dodatkowo. A nawet jakbys nie studjowala, to najwazniejsze jest to ze powinno sie liczyc twoje zdanie, twoj spokoj, bo masz tylko i wylacznie prawo do zostania w domciu kolejny roczek, i jesli nie wystepuje ekonomiczny problem, to niestety kazdy musi sie pogodzic z twoim zdaniem,a co wiecej nie powinno sie nawet tego dyskutowac, bo tu juz tylko chodzi o ciebie. Musisz sie zastanowic, dlaczego zdecydowalabys sie na powrot do pracy? czy tylko dlatego ze od ciebie tego oczekuja? a zupelnie sie zapomina o dobrze dziecka, i o twoim dobrze, bo moze akurat jako matka, skoro zdecydowaliscie sie na dziecko masz ochote na spedzenie czasu ze swoja corka, na blizsze jej poznanie, moze masz ochote na koncentracje na dziecku ktore przeciez urodzilas. Agatka potrzebuje twojego ciepla, szczegolnie gdy opisujesz ze jest do ciebie przywiazana tak bardzo. Oczywiscie jako pracujaca matka nie odbierzesz jej tej wiezi, ale moze po prostu wspomnienia, i ten czas ktory jest niezbedny, bo zaraz potem dziecko idzie do przedszkola, potem do szkoly, juz nie chce sie przytulac i te chwile odlatuja. jesli w twoim zyciu jedna z najwazniejszych rzeczy jest twoje dziecko, to masz calkowite prawo do pozostania z nia w domciu jesli tylko tak czujesz. Jesli jednak po calym przemysleniu sprawy poczujesz ze jednak warto sie poswiecic dla rodziny, ze moze tesciowie jakos wam pomogli w zyciu, a moze po prostu chcesz im pomoc z serca, bo to twoja rodzina i wrocic do pracy, to wtedy zanim wybierzesz czy dziecko ma isc do zlobka, to najpierw sie zastanow, czy nielepiej zainteresowac sie opiekunka ktora by np przychodzila do domu, jest wiele mlodych studentek co studjuje pedagogike ktore chetnie by sie podjely pracy, jak pamietam ja np pracowalam 4 zl za godzine, to moze malo, bylo to pare lat temu zaczelam jak mialam 15 lat ale niewiem jakie stawki funkcjonuja teraz. A nawet bym polecila faceta ktory sie interesuje pedagogika, bo moge z cala pewnoscia potwierdzic ze faceci na pedagogow to jzu tylko z powolania moga isc, tak ich malo na tym kierunku i wtedy ( wszyscy faceci np z moich studjow ) sa naprawde odpowiedzialni, i dobrzy do dzieci, powiedzialabym nawet ze lepsze od niekotrych kobiet, bo kobiety wybieraja ten kierunek nie zawsze z powolania. jelsi juz sie zdecydujesz na cokolwiek czy zlobek czy opiekunka postraj sie zadan im pytania, zrob liste, jak by zareagowli w danej sytuacji, jak np dziecko placze, a co jakby np dziecko robilo co mu niewolno, i zwroc uwage na kontakt z osoba, czy osoba ci odpowiada, bo jesli mimo to ze ejst kompetennta a kompletnie sie nie mozecie dogadac to to nie jest za dobry sposob na wspolprace! mam jednak nadzieje ze sie wszystko skonczy dobrze, nie amrtw sie klotnia, wszystkie sie klocimy, tylko przemysl sobie wszystkie za i przeciw, i jakie sa mozliwosci i porozmawiaj z mezem przede wszystkim bo on wlasnie teraz u tesciow nie powinnien siedziec, tylko ciebie wspierac, bo to o ciebie chodzi w tej sytuacji. chyba zalezy mu na dobrze twoim? bo co jesli zdecydujesz sie to zrobic mimo swojej woli i bedziesz w srodku sie gryzla? chyba twoj maz by sobie nie zyczyl by ci przyprawic stresow? sproboj z nim pogadac szczerze. :ico_oczko: i na pocieszenie stawiam kawusie!!! :ico_kawa: :ico_kawa: :ico_kawa:

Eva_1977
Korona za gadulstwo;-)
Korona za gadulstwo;-)
Posty: 585
Rejestracja: 12 mar 2007, 19:29

27 lut 2008, 19:25

witajcie kochane...

ja przybiegam do was z goracym i newsami...

[size=134]Dominis wlasnie przed chwilka zrobil swoje pierwsze kroczki !!!!!!
a jak sie przy tym cieszyl... a mnie to nawet lezki polecialy :)
[/size]

Awatar użytkownika
kelly
Gaduła niepokonana!
Gaduła niepokonana!
Posty: 846
Rejestracja: 16 mar 2007, 14:26

27 lut 2008, 21:20

Eva wielkie gratulacje i brawa dla Dominisia

olala katelajdka
ja ostatnio tez wyslalam zdjecia do mamo to ja i tez nawet w 200 sie nie znalezlismy, za to kupa innych dzieci, ktore chyba po znajomosci tam trafily. tym razem nie wyslalam, chociaz jak decyduje data stempla to moze jutro cos wrzuce w koperte?

Awatar użytkownika
olala
4000 - letni staruszek
Posty: 4269
Rejestracja: 19 lip 2007, 20:34

27 lut 2008, 21:33

kelly, chyba masz racje, że dzieci 'po znajomości' tam trafiły, bo większość z nich niczym się nie wyróżniała a nasze dzieciaczki są piękniejsze od tych co wtedy wygrały.

Awatar użytkownika
myszka_g
Jestem najmądrzejszy na forum!
Jestem najmądrzejszy na forum!
Posty: 1554
Rejestracja: 16 maja 2007, 13:44

27 lut 2008, 21:56

Dorota uważam tak samo jak ty masz prawo decydować o tym czy zostajesz w domu to ty podejmujesz decyzje a nie teściowa :ico_zly: każdy jest kowalem swojego losu. A jak nie potrafi sobie dać rady to jej problem. Skąpstwo nie popłaca

katelajdka, Myślałam że padnę słuchałam chyba z 5 razy. Bardzo dziękuje za poprawę humoru. Sukienka na pewno, piękna czekam za zdjęcie jak uda sie ja sprowadzić.

Eva_1977 Gratuluje pierwszych kroczków i wielkie :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:dla Dominika

Jozin z bagien w polskich realiach.
http://www.joemonster.org/filmy/6826/Kaczor-z-bagien

Jozin z bagien

Jadę tędy biwakować Skodą 100 na Orawę,
Dlatego się spieszę, ryzykuję - przejeżdżam przez Morawę. Grasuje tam to straszydło, wychodzi z bagien,
Żre głównie Prażan, ma na imię Józek.

Refren:
Józek z bagien skrada się przez moczary,
Józek z bagien do wioski się zbliża.
Józek z bagien zęby już sobie ostrzy,
Józek z bagien gryzie, dusi.
Na Józka z bagien, komu by to przyszło do głowy,
Działa jedynie i tylko samolot na opryski.

2.

Przejeżdżałem przez wieś drogą na Vizowice,
Przywitał mnie wójt, powiedział mi przy śliwowicy:
Kto dostarczy żywego lub martwego Józka,
Temu dam córkę i pół PGRu.

Refren: Józek z bagien...

3.
Mówię: Daj mi wójcie samolot i proszek,
Józka Ci dostarczę, nie widzę w tym żadnego problemu
Wójt mi wyszedł na rękę, rano wzniosłem się w przestworza,
Na Józka z bagien proszek z samolotu pięknie opadł.

Refren:
Józek z bagien jest już cały biały,
Józek z bagien z moczarów ucieka,
Józek z bagien dostał się na kamień,
Józek z bagien, tu jest już jego koniec!
Dorwałem Józka, już go trzymam,
Dobra każda kasa, sprzedam go do ZOO.

[ Dodano: 2008-02-27, 21:02 ]
ZAGADKA W TYPIE ZNAJDŹ 10 RóZNICObrazek

AHH TEN OSKAR
Obrazek

Awatar użytkownika
Iwona77
Już śmiało chodzę po forum!
Już śmiało chodzę po forum!
Posty: 611
Rejestracja: 07 mar 2007, 22:49

27 lut 2008, 22:11

eva :ico_brawa_01: dla Dominisia
kataledajkapokaz nam ta sukienke jak ja dostaniesz

Dorotka tylko ty mozesz podjącdecyzje, co z Agatką i nikt inny nie powinien tego n tobie wymuszac,rada mamci odnosnie opiekunki jest tez niezlym wyjsciem, jesli juz byschciala pracowac. Pomys;l spokojnie i bez pospiechu co bedzie najlepszym rozwiązaniem. W koncu pracujemy, zeby żyć a nie żyjemy, żeby pracować. Choc ostatnimi czasy luddzie wybieraja ta drugą wersję.

Małgorzatka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7230
Rejestracja: 08 mar 2007, 12:27

27 lut 2008, 23:33

Obrazek

Ja ide spać bo już na oczy nie widze ...

katelajdka Trzymam mocno kciuki, żeby poszło gładko z tą sukienką ... Mam nadzieje, że będziesz mogła w niej się pokazac i nam i gością na weselu...!!!

Eva_1977 GRATULACJE! :ico_brawa_01:
No to teraz ja czekam na te pierwsze kroczki ...

Szkoda, że Iza już do nas nie zagląda ... :ico_placzek: Smutno tak bez niej!

Dorota Wiesz, teściowa niech sobie gada co chce, ale troszkę zaskoczyła mnie reakcja męża, że Cię nie wsparł... Przecież to Wasz decyzja, wasze życie, dziecko... A w sumie to Twoja, bo jestem matką i chociaż by ojciec był najlepszym tatą pod słońcem to nie zastąpi mamy i Agatka będzie boleśnie odczuwac rozstanie. Uważam, że dobrze postapiałaś, zgodnie ze swoim sumiemiem i tym co czułaś- a to sie liczy, naprawdę! Podjęłaś słuszną decyzję i jestem z Tobą. Pomyśl jakbys się czuła gdybyś na siłe poszła do pracy- bo mąz tak chiał, teściowa zrzędziła ... Było by jeszcze gorzej ... Będzie dobrze, najważnejsze, że Agatka będzie miała szczęśliwą mamę przy sobie!
Jeśli dojrzejesz do rozstania i podjęcia pracy, to będzie najodpowiedniejszy moment, nicx na siłe bo to nie wyjście. Przemyśl jeszcze raz wszytsko na spokojnie ...myślę, że podejmiesz dobra decyzj e dla Was wszytskich ...

Eva_1977
Korona za gadulstwo;-)
Korona za gadulstwo;-)
Posty: 585
Rejestracja: 12 mar 2007, 19:29

27 lut 2008, 23:40

ja tak na szybciutko ;0

dziewczynki bardzo wam dziekuje za gratki dla Dominisia...
to byla taka wzruszajaca chwila... ech...

Malgosiu i na Wojtusia przyjdzie pora... zobaczysz, ze szybciutko to nastapi

a teraz uciekam spac... papa kochane
milej nocki dla was i dzieciaczkow...

aga0406
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2444
Rejestracja: 14 wrz 2007, 08:08

28 lut 2008, 09:10

Halo!

Eva Gratulacje dla Dominisia za pierwsze kroczki!!!!!!!!!! :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

katelajdkaczekamy na foteczki tej wymarzonej sukieneczki :-)

Lutówki gdzie wy się podziewacie???????????????? Czy to brak czasu?????

Stawiam na dzień dobry :ico_kawa:

U nas dzień wczorajszy spokojniutki poza jednym przytrzaśniętym szafką paluszkiem :ico_oczko: nawet na spacerek udało mi sie wyjść z Wojtaszkiem :ico_brawa_01:
a dzisiaj dentysta - tylko Wojtuś jeszcze wizyty nie zalicza tak to cała rodzinka będzie się naprawiać.
A wiecie jak mój mąż boi się dentysty hihi aż miło popatrzeć na strach w jego oczach hihi

[ Dodano: 2008-02-28, 09:06 ]
Parę obiecanych foteczek

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

[ Dodano: 2008-02-28, 09:33 ]
I jeszcze filmik
http://s235.photobucket.com/albums/ee29 ... 079DVD.flv

Awatar użytkownika
Kajunia25
4000 - letni staruszek
Posty: 4709
Rejestracja: 09 mar 2007, 12:08

28 lut 2008, 10:33

Hej dziewczyny,
Mam pytanko, Moja Milenka ma CHRYPKĘ i nie wiem co jej mogę podać żeby ją gardelko nie bolało, a dzisiaj lekarz przyjmuje tylko zdrowe dzieci, mam tylko syropek przeciwkaszlowy :ico_noniewiem: Czy któreś z Waszych dzieci to przechodziło??

Wróć do „Pierwsze kroczki, czyli roczek za mną!”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość