Awatar użytkownika
delfi1
Korona za gadulstwo;-)
Korona za gadulstwo;-)
Posty: 551
Rejestracja: 24 lut 2008, 18:56

04 lip 2008, 17:26

Ja jutro do tesciow na wies jade tez zalicze grilla napewno

[ Dodano: 2008-07-04, 17:15 ]
A moja mamusia wziela dzieciaczki i pojechala z nimi nad wode
hehe ty to masz dobrze..ja bym sobie pojechala nad wode z checia, ale teraz to nie za bardzo nam sie wybierac nie?
To udanego grila jutro:)papa :ico_ciezarowka:

Awatar użytkownika
szkrab
Dorosłem już do Liceum!
Dorosłem już do Liceum!
Posty: 1382
Rejestracja: 21 mar 2007, 16:23

04 lip 2008, 19:25

Co do gruszek ja u Wiki uzywalam takiej z Canpolu z miekka i mala koncowka.Teraz dokupilam Fride i z pare razy uzywalam u Wiki ale nie byla zachwycona, no ale kazdy maluszek inny.Napewno przyda sie tez Sol morska ktora oczyszcza nosek a potem mozna wszystko ladnie wyciagnac :-)

Milego grillowania.Ja sie bycze w domu :-)

Awatar użytkownika
Jagna30
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3396
Rejestracja: 07 mar 2008, 11:08

04 lip 2008, 19:41

delfi1, szkrab, :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki:

Awatar użytkownika
delfi1
Korona za gadulstwo;-)
Korona za gadulstwo;-)
Posty: 551
Rejestracja: 24 lut 2008, 18:56

04 lip 2008, 20:31

szkrab dzieki :ico_sorki: :ico_sorki: :-D
hym sol czyli jaka ona ma byc w plynie sie ja kupuje i jak aplikuje do noska po kropelce czy jak:))
Ja w domku dzis caly dzien :ico_szoking: , ale bywa i tak...

Awatar użytkownika
margarita83
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2038
Rejestracja: 29 lut 2008, 19:50

04 lip 2008, 20:32

Oj dziewczyny jakie wy przygotowane jesteście już. A ja sto lat za murzynami...
Dzisiaj troszkę chłodniej u mnie więc wybrałam się na miasto i zrobiłam małe zakupy ale na nasze wesele. Później zrobiłam zamówienia na mięso i takie tam pierdoły. A po południu pojechałam z przyszłą szwagierką czyli naszą świadkową po sukienkę i buty - oczywiście kupiona została tylko sukienka - wybredna babka z niej ...
Zaczynam się martwić o to wszystko, czy dam radę i czy wytrzymam??? Boję się, że wody mi odejdą w urzędzie :ico_olaboga: :ico_olaboga: :ico_olaboga:
Poza tym moja niunia chyba denerwuje się razem ze mną, często się rozpycha, szczególnie wtedy kiedy ja nie mam już siły - chyba daje mi znak że najwyższy czas odpocząć :-)

Jagna30, trzymam kciuki za Ciebie i maleństwo jak również za to abyście zdążyli ukończyć remont :-)

Awatar użytkownika
Jagna30
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3396
Rejestracja: 07 mar 2008, 11:08

04 lip 2008, 21:42

margarita83, dzieki kochana :ico_sorki:

I nie martw sie wytrzymasz,wszystko bedzie dobrze :ico_oczko:

Awatar użytkownika
sensibel
Dorosłem już do Liceum!
Dorosłem już do Liceum!
Posty: 1384
Rejestracja: 16 mar 2007, 11:01

05 lip 2008, 07:49

delfi, Jako matka polka mogę polecić wodę morską w sprayu disnemar, używam jej nawet i do teraz u Zuzi, ładnie oczyszcza nosek. :-D

Co do kremów to kupiłam Alantan maść i Linomag.
Sudocrem ponoć jest trochę za bardzo wysuszający jak dla noworodka, ale też mam w razie gdyby wyszły krostki. I polecam jeszcze Bepanthen maść na popękane brodawki. Jest naprawde super i bezpieczny dla maluszka, a pewnie na poczatku się przyda jak będziemy karmić :-)

A mój mały właśnie ma czkawkę :-D

Awatar użytkownika
margarita83
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2038
Rejestracja: 29 lut 2008, 19:50

05 lip 2008, 09:19

No dziewczyny najlepiej by było mieć 1/3 apteki w domu dla naszych maluszków. Ale nie dajmy się zwariować. Wszystkie elementy są ogólno-dostępne więc nie bedzie probleu z dokupieniem czegoś w razie godziny "W".

Zresztą sie wymądrzam bo nie byłam jeszcze w aptece i nic nie kupowałam dla maleństwa, ale przyznam sie jak na spowiedzi co kupiłam :ico_oczko:

Miłego dzionka :ico_ciezarowka:

Awatar użytkownika
AniaZaba
Profesor Tik-takologii
Profesor Tik-takologii
Posty: 1795
Rejestracja: 25 mar 2008, 13:47

05 lip 2008, 09:28

ja nie mam do tej pory ani gruszki do noska ani aspiratora, w razie potrzeby psikam solą morską i wyciągam patyczkiem, nie mam nic przeciwbólowego dla dzidzi, jak zajdzie taka konieczność to aptekę mam 150 m od domu. A przed urodzeniem kupiłam tylko linomag. Ze szpitala dostałam pierwsze wskazówki co do pupy, jakie witaminy itd. Mój mąż wtedy latał do apteki 5 razy dziennie :-D

Awatar użytkownika
Gie
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6179
Rejestracja: 07 mar 2007, 14:52

05 lip 2008, 19:52

Berek, Dziewczyny :)

Wpadłam zdać relacje z porannej wizyty u gina :)

Z małą jest wszystko ok (po tych poszerzonych miedniczkach nerkowych od dawna nie ma śladu), jest już oczywiście ułożona główką do dołu, po mojej lewej stronie ma tułów, a po prawej stronie nóżki (kolanka wpycha między żebra, a stópki w żebra po prawej stronie), łożysko w II stopniu dojrzałości, ilość płynu owodniowego prawidłowa :)
Moje Słonko waży już 2778 g, jest pulchniutka i przepiękna, gin powiedział, że rozwija się cudnie, a na podstawie tych wszystkich parametrów - komputerek wyliczył mi, że termin porodu wg usg przesunie się... uwaga, z 5 sierpnia na 31 LIPCA, czyli w dzień urodzin mojego Pana, a ja ją ciągle o to proszę, bo nie ma pomysłu na prezent ;) Ale się dzisiaj uśmialiśmy na tej wizycie...
Acha, moje maleństwo ma piękne włoski, które mają już 9 mm :) Pewnie stąd ta moja zgaga... :ico_oczko: :ico_oczko: do pasa już jej raczej nie zdążą urosnąć (tak mi się ostatnio śniło), ale fajnie, że ma już prawie centymetrowe włosy ;)

Dzisiaj nie robiliśmy już usg 3D, więc nie mamy trójwymiarowych zdjęć :ico_placzek: :ico_placzek: , ale mam fotki buźki małej ze zwykłego usg :)

ponieważ Ona jak zwykle schowana (jak nie w ścianach macicy, to gdzieś w łożysku), to średnio widać, ale już tłumaczę:

tutaj widać prawą część twarzyczki Niuniu, czółko, zamknięte oczko, nosek, pulchniutki policzek, a kawałek niżej jest rączka i paluszki :)

Obrazek

Tutaj widok tak jakby od dołu:

szyjka, bródka, usteczka i nosek :) no i ta rączka kawałek dalej

Obrazek

a tutaj obydwa oczka, nosek i piękne usteczka :)

Obrazek

strasznie żałuję, że to nie 3D, bo pewnie byłoby już świetnie wszystko widać, ale trudno...

serduszko boje miarowo 148 uderzeń na minutę :)
znowu oglądaliśmy wargi sromowe i łechtaczkę - niesamowite :)

jestem bardzo szczęśliwa, wpatrywałam się w te zdjęcia chyba ze 2 godziny po wyjściu z gabinetu :)

Tak więc chyba tyle, jak widać - moj malutki przyrost wagi nie ma żadnego odniesienia do wagi naszego skarbu, wszystko jest ok :)

No i mała ma podobno długie nogi - raczej nie po mnie, bo ja tylko 170 cm wzrostu, ale Pan, to już co innego, bo ma 190 cm :)

Ale nie mogłam się nadziwić, bo jak byłam w 25 tc na usg u tego lekarza, to mała ważyła jakoś niecałe 800 g, a teraz już 2 kg więcej!!! :ico_szoking: :ico_szoking: :ico_szoking: :ico_szoking: Ciekawe ile jeszcze tłuszczyku jej przybędzie :)

Tak więc wg usg jestem dzisiaj w 36 t i 2 dc :)
Może zmienię sobie chociaż w jednym suwaczku :)
Boshe, on już przeskoczył na 9 m-c!!! :ico_szoking: :ico_szoking: :ico_olaboga: :ico_olaboga: :ico_olaboga:

a tutaj fotki brzuszka z wczoraj chyba...

Obrazek

Obrazek

[ Dodano: 2008-07-05, 20:22 ]
acha, chyba przywitam się z LIPCÓWKAMI - na wszelki wypade, ale jakby co - zostaję tutaj z Wami, żeby nie było ;)

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość