octavi
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 40
Rejestracja: 07 gru 2007, 20:39

06 lip 2008, 09:01

w pierwszym miesiącu życia pani dr wysłała mnie do neurologa a ten na rehabilitacje bo dziecko tak robiło z powodu przykurczu mięśni spowodowane porodem- cesarką i zadne niestety podusie nie pomagają tylko fachowa rehabilitacja jeżdziłam do 9 miesiąca 3 razy w tyg. z syńciem teraz jest super chodzi tez o to ze reh. zapobiega poem w przyszłości innym ewentualnym powikłaniom np. nieradzenie sonie dziecka z zawiązywaniem butów np., czy potykaniem się i innymi mankamentami rozwojowymi sowodowanymi nierozćwiczonymi mięśniami po przykurczu, ake SPOKOJNIE!!! to nic strasznego poprostu jak trafisz na dobrego pediatre to sam to zauważa i w pore reh. dziecko nie będzie moiało w przyszłości problemów z często banalnymi sytuacjami życiowymi...

mój synio nie chciał pić np. z prawej piersi wrzeszczał, myślałam ze z cycem coś nie tak bo jestem po operacji usunięcia guza, ale wszystko było ok ...

może pójdż do lek. powiedz, że mały ma przykurcz mięśni i zobacz co powie jak oleje sprawe ale spłyci temat to będziesz wiedziała z jakim "fachowcem" masz doczynienia wcześniej może poszukaj w googlach "ZESPÓŁ NAPIĘCIA MIĘŚNIOWEGO U NIEMOWLĄT"

I GŁOWA DO GÓRY NIE ROZPACZAJ - wystarczy tylko we fachowy sposób pomóc maleństwu... :-)

sorry za literówki ale śmigam po klawiaturze, póki mój synio mi na to pozwala czyli śpi :ico_haha_01:

emilia7895
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7551
Rejestracja: 14 maja 2007, 09:41

10 lip 2008, 17:01

dzieki dziewczyny

octavi a po czym mozna poznac ze to przykurcz??
mi sie nie wydaje zeby to byl przykurcz, bo maly normalnie obraca glowke w lewa strone, spi tez czasem na lewej i jak go nosimy to glowke trzyma prosto

Małgorzatka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7230
Rejestracja: 08 mar 2007, 12:27

11 lip 2008, 23:46

O jak dobrze, że trafiłam na ten temat :ico_sorki: bo właśnie maiałam zakładac nowy wątek!

Ja mam też podobny problem z moją córeczką, tyle tylko, że mała tylko i wyłącznie przechyla główeczkę na boki, jak leży na pleckach to nie trzyma jej prosto tylko zawsze ma lekko odchyloną na lewo lub na prawo, nigdy prosto ..tak skrzywiona sobie leży :ico_noniewiem: Bardzo nas to zaniepokoiło. Moja siostra wlaśnie też wspomniała o tym przykurczu ... CZy takie coś to też przykurcz?

bajka
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 4
Rejestracja: 15 kwie 2008, 10:36

20 lip 2008, 10:44

Jesli dziecko przekręca główke główkę w jedną strone ( szczególnie w czasie lezenia na wznak )to najprawdopodobniej jest to tzw. kręcz szyi. Szybka rehabilitacja dużo pomaga , ja z moim 3 miesiacznym miałam 10 serii ćwiczeń ( jezdziłam 2 razy w tygodniu) , bardzo duzo to dało, oczywiscie główka dalej spłaszczona , trzeba pilnowac i w czasie snu obracac dziecko, ( bo pozostał nawyk spania) ale myśle ,że wszystko wroci do normy. Więc pediatra powinien dac Ci skierowanie na takie ćwiczenia ( bardzo fajne sa - taka zabawa z dzieckiem) .

kasiaczek1987
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 84
Rejestracja: 09 lip 2008, 11:57

01 paź 2008, 09:25

ale nie zawsze to ze dziecko preferuje lezenie na jednej stronie oznacza ze ma kręcz szyi, dziecko woli lezec na tej stronie na której był ułozony w brzuchu matki, jesli do 3 miesiąca dziecko nie zaczyna samo odwracać główki na boki albo wczesnie nie da się wogóle przekrecić mu główki to trzeba isc do lekarza, takie zniekształcenia dośc szybko znikają widze po moim dziecku tylko trzeba pilnowac zeby wiecej lezało na wprost lub na przeciwnym boczku

Wróć do „Zdrowie dziecka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość