asika82
4000 - letni staruszek
Posty: 4112
Rejestracja: 03 sie 2007, 10:46

06 lip 2008, 17:41

Ale tu pusciutko!!!
A ja własnie czekam na MAgde sz. Wczoraj dotarli całą rodzinką do polski ja zaraz maja nas nawiedzić i zobaczyć mojego maluszka. Ale fajnie !!!! :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

malgoska
Profesor Tik-takologii
Profesor Tik-takologii
Posty: 1756
Rejestracja: 25 sie 2007, 10:10

06 lip 2008, 20:44

...
Ostatnio zmieniony 27 lut 2009, 22:19 przez malgoska, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
AgaSza
Mam Doktorat z forum!!!
Mam Doktorat z forum!!!
Posty: 1642
Rejestracja: 06 mar 2008, 10:54

06 lip 2008, 21:13

malgośka ale jak już zrobią to rondo i drogę to przynajmniej będzie ładniej no i z rondem to chyba bezpieczniej, a narazie musicie się pomęczyć, ja rok mieszkałam przy strasznie hałaśliwej ulicy w Poznaniu, jak się otworzyło balkon, to będąc w pokoju, trzeba było do siebie krzyczeć żeby się usłyszeć-masakra!

Asika to pozdrów Magdę od nas! Kiedyś pisałaś że ona na tak krótko przyjeżdża,a przecież skoro jest od wczoraj i jeszcze ma być tydzień wtedy kiedy ja będę to jest aż trzy tygodnie w sumie-to chyba nie tak źle-nagadacie się za wszystkie czasy! :-)

[ Dodano: 2008-07-06, 21:22 ]
U nas jest taki upał, że ja na nic siły nie mam. Dopiero wieczorem, tak jak teraz, można naprawdę odetchnąć, bo przyjemny chłodek się robi. Deszczu u nas nie było chyba już od 2 tygodni, ciągle żar się leje. U Was też tak?

A dziewczyny chciałam się Was spytać-co robicie po macierzyńskim? Co z maluszkami? Opiekunka, babcia, żłobek czy Wy na wychowawczy? Ja mam dylemat i nie wiem co robić. Tuż po macierzyńskim tj. po 17.08 biorę całe 26 dni urlopu wypoczynkowego a potem na 100% wychowawczy tylko nie wiem ile. Bo ja już 2 lata w domku jestem i juz trochę mi się tęskni do ludzi, a z drugiej strony wiem, że dla takich maluchów to z mama najlepiej. Ewa to mogłaby do żłobka iść bez problemu,ale Kinga? Jakos tak mi szkoda takiego malucha. Z drugiej strony będziemy musieli żyć tylko z jednej pensji + 450 zasiłku wychowawczego - nie będzie lekko. Nie mam nikogo kto mógłby mi posiedzieć z dziećmi, a opiekunka to wcale nie wchodzi w grę, bo do dwójki dzieci to opiekunce bym musiała płacic tyle ile sama zarabiam, to mi się w ogóle nie kalkuluję bo gdzie dojazdy, gdzie jakieś ciuchy do pracy-tylko stracę zamiast zyskać. No i nie wiem właśnie ...

Awatar użytkownika
mamamonia
Gaduła nie do pokonania
Gaduła nie do pokonania
Posty: 532
Rejestracja: 13 sie 2007, 12:55

06 lip 2008, 23:00

Hej,

Jeśli chodzi o pracę, to po macierzyńskim idę na wychowawczy minimum do wiosny. Potem może przedłużę, albo wrócę na trochę i postaramy się o kolejnego bobasa. W przeciwnym razie pensja poszłaby na opiekunkę i paliwo na dojazdy. Wolę ten czas spędzić z córcią, bo nic mi tych chwil nie wróci... :ico_haha_01:

Małgośka ja tez się zastanawiałam właśnie gdzie się podziała Joanna... :ico_olaboga:

My dziś byliśmy na obiadku ze znajomymi, było bardzo fajnie.

Jula zaczęła robić kupki do każdego pampersa praktycznie. Do tej pory robiła 1 co 2-3 dni a teraz 5 dziennie :ico_szoking: Zielone zamieniły się na żółte jak jajecznica (sorry za porównanie) z białymi grudkami.

A oto moje nowe dzieła foto:

Obrazek

I jeszcze zebrało mi się na wspominki:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
AgaSza
Mam Doktorat z forum!!!
Mam Doktorat z forum!!!
Posty: 1642
Rejestracja: 06 mar 2008, 10:54

07 lip 2008, 10:38

mamamonia ale Ty fajne te fotki robisz :-)

[ Dodano: 2008-07-07, 10:42 ]
mamamonia pisze:idę na wychowawczy minimum do wiosny

Wolę ten czas spędzić z córcią, bo nic mi tych chwil nie wróci... :ico_haha_01:

no właśnie ja też chciałam minimum do wiosny żeby już dziewczyna miała roczek skończony. I właśnie z tego samego powodu co Ty-dzieci są małe naprawdę krótko, nawet się nie obejrzymy a zaczną same wychodzić, jeździć na wakacje ... Może jakoś poradzimy sobie z mniejszą kasą.

asika82
4000 - letni staruszek
Posty: 4112
Rejestracja: 03 sie 2007, 10:46

08 lip 2008, 11:20

AgaSza pisze:to pozdrów Magdę od nas
ok nie omieszkam. Magda bedzie w pl 3 tyg ale tydzien nad możem wiec nie za duzo czasu mamy dla siebie tym bardziej,że ja pracuje :ico_zly:

[ Dodano: 2008-07-08, 11:42 ]
mamamonia śliczne te Twoje zdjęcia :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: z ciaży najbardziej wzruszajace, załuje ,że nie mam pod ktg jak Ty. ze ślubu teź ładne, pieknie wygladałaś.

Awatar użytkownika
mamamonia
Gaduła nie do pokonania
Gaduła nie do pokonania
Posty: 532
Rejestracja: 13 sie 2007, 12:55

08 lip 2008, 20:27

Dzięki dziewczyny za mile słowa.

Pusto tu strasznie. Nie ma co czytać!!!

Awatar użytkownika
mika85
Beze mnie to forum nie istnieje!
Beze mnie to forum nie istnieje!
Posty: 1993
Rejestracja: 08 lip 2008, 21:48

moro

08 lip 2008, 21:55

witam
jestem nowa na tym forum...
dreczy mnie jedna niewiadoma.... odruch moro kiedy powinien zaniknac? mam 14 tygodniowego synka a we snie jak go dotkne to potrafi rozlozyc ramiona wzdrygajac (jak moro) ale jak w dzien klasne dłonmi przed nim to tylko oczki mruzy... to ma moro czy nie?
jak to jest u waszych maluszkow? prosze odpowiedzcie bo sie denerwuje! jutro zapisze sie na wizyte u pediatry!
sorki ze bezładu i skladu ale sie denerwuje!

Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Joanna24
4000 - letni staruszek
Posty: 4260
Rejestracja: 19 mar 2007, 17:31

09 lip 2008, 09:57

Witajcie! Ja na momencik. Nie mam czasu Was doczytać a nie chce się teraz wyżalać może później. mam na głowie dwa domy i działke oraz swój ogród no i małe dziecko. Jak znajde chwilke to napisze co u mnie. Malutki rosnie jak na drożdżach. Waży już ponad 6kg.
mika85, mój syn reaguje tak samo w nocy.

Pozdrawiam Was cieplutko i do poklikania.

asika82
4000 - letni staruszek
Posty: 4112
Rejestracja: 03 sie 2007, 10:46

09 lip 2008, 11:18

Mika mój maluch rozkłada tak rączki w dzień i w nocy. Szczerze mówiąc nie słyszałam o tym odruchu i nawet nie zastanawiałam się czy to dobrze czy żle,że tak robi. :ico_noniewiem:

[ Dodano: 2008-07-09, 11:19 ]
mamamonia pisze:Pusto tu strasznie. Nie ma co czytać!!!
oj pusto pusto. Namówiłam moja koleżankę na TT i teraz siedze sobie na grudniówkach i podczytuje :-)

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość