Awatar użytkownika
Henka
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 11
Rejestracja: 09 lip 2008, 13:42

09 lip 2008, 13:54

Mój ulubiony autor to chyba będzie Coelho...czytam namiętnie wszystko co tylko się u nas ukaże :) ale ulubioną książką pozostanie chyba już na zawsze "Filary Ziemi" Kena Folleta - książka o budowaniu katedry...nigdy wcześniej ani później żadna książka mnie tak nie wciągnęła i nie wpłynęła na moje emocje jak ta :)

Awatar użytkownika
emilly1975
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2228
Rejestracja: 11 sty 2009, 11:13

31 sty 2009, 13:20

Uwielbiam P. Coelho. Ulubiona książka to "Weronika postanawia umrzeć". Podoba mi się też książka "Kwiat pustyni" i "Córka Nomadów" Waris Dirie. I polubiłam bardzo książki Stephanie Meyer.

Awatar użytkownika
Kasiusia
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1415
Rejestracja: 22 sty 2009, 12:24

11 lut 2009, 16:08

Robin Cook, cztam wszystko co napisze, już się nie mogę doczekać jego następnej książki.

Awatar użytkownika
niki
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 106
Rejestracja: 02 paź 2009, 14:36

01 cze 2010, 07:56

Wiecie co a ja chyba bardzo polubię Panią Robin McGraw, bo napisała coś co się bardzo dobrze sprawdza w rzeczywistości i może podnieść na duchu, mianowicie poradnik pt. "Co ma do tego wiek?", nastawienie zmienia się o 180 stopni

Awatar użytkownika
aricia
Umiem skakać na skakance po całym forum
Umiem skakać na skakance po całym forum
Posty: 972
Rejestracja: 10 lip 2007, 14:11

23 sie 2010, 16:19

Dopiszę się ze swoją manią fantastyki. Cała seria "Diuna" Franka Herberta, trylogia "Władca Pierścieni" i seria "sagi o Wiedźminie" Bardzo lubię wracać do "Saga Ludzi Lodu" i "Raja". Autorek nie pamiętam niestety, trudne nazwiska norweskie. Do tego klasyka światowej literatury, Szekspir wszystkie dzieła, Czechow, a także dzieła współczesne o tematyce powojennej, "Rozmowy z katem" zmieniły dużo w moim spojrzeniu na świat. Agata Christy tez przypadła mi do gustu. "Wichrowe wzgórza" i "Powrót Heatclifa" to świetny romans. "Małe kobietki" "Duma i uprzedzenie" to moje ulubione klimaty. Ale także "Noce i Dnie" lub "Nad Niemnem" według mnie bardzo wartościowa polska klasyka.

dorotaczekolada
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6769
Rejestracja: 11 mar 2007, 10:39

30 sie 2010, 14:12

"Saga Ludzi Lodu
to napisala Margit Sandemo,czytalam kilka razy. jak i dalsze jej sagi "O czarnoksiężniku" i "O królestwie światła" :ico_oczko:
moja matka namietnie sagi kupuje. czytalam tez "córy życia", "Córka morza" a teraz czytam polską sagę "Rodu z Lipowej" :-D

Patka
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 1
Rejestracja: 07 wrz 2010, 15:04

07 wrz 2010, 15:06

Fascynująco wciągająca książka... "Ogród wiecznej wiosny" C.L. Barrio. Polecam gorąco wszystkim a szczególnie książka dedykowana jest do tych, którzy lubią wielopokoleniowe sagi. Mnie ta książka urzekła :D

Awatar użytkownika
niki
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 106
Rejestracja: 02 paź 2009, 14:36

09 wrz 2010, 09:04

Nick Hornby autor takich książek jak "Był sobie chłopiec", "wierność w stereo" czy najnowsza "Juliet, naga". Książki o życiu, poszukiwaniu własnej drogi,a le napisane z olbrzymim poczuciem humoru.

Awatar użytkownika
euforia
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 10
Rejestracja: 09 wrz 2010, 13:51

09 wrz 2010, 14:26

Hm, widzę, że nie ma tu za bardzo fanek "męskiej" literatury - Bukowski, Hłasko, Tryzna...
Ja bardzo lubię książki pisane przez panów, którzy nie starają się udawać, że patrzą na świat z kobiecego punktu widzenia ;) Nie lubię pretensjonalnych i wymuskanych opowieści, wolę taki szorstki naturalizm i realizm. No ale każdy ma swój gust;)

Awatar użytkownika
aricia
Umiem skakać na skakance po całym forum
Umiem skakać na skakance po całym forum
Posty: 972
Rejestracja: 10 lip 2007, 14:11

17 paź 2010, 11:37

Dorotaczekolada oooo! właśnie Margit Sandemo :ico_brawa_01: pozostałych tytulów niestety nie miałam okazji poczytać.


Euforia Hłasko mi też się podoba, ale musze mieć nastój na ten ciężar. Mimo wszystko trudno mi przy nim się odprężyć. Czasmi dobrze jest przeczytać coś do myślenia żeby się nie cofnąć hehe!

Ostatnio miałam więcej czasu (szpital) i pochłonęłam jedna za drugą: "Tysiąc wspaniałych słońc" - Khaled Hosseini porwała mnie bez thu dosłownie nie mogłam się oderwać, wspaniały przekrój kulturowy, trochę psychologii, zmienność losu i niesprawiedliwość płciowa. Do tego tło współczesnej historii. Gorąco polecam!
"Miłość Lwicy" - Christina Hachfeld - Tapukai coś stylu "Biała Masajka" ale wciagająca kwestia obyczajów afrykańskich i w ogóle zderzenia kultur.
"Miłość w Czasach Zarazy" - Gabriel Garcia Marquez. Zekranizowany ale cieżko mi się czyta, poplątana ironia męska z wzniosłymi uczuciami i cielesną miłością. Śmieszna proza życia obok prawd życiowych. Ciekawa i inna od wszystkich które znam.

Wróć do „Nasze hobby”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość