Awatar użytkownika
arvona
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 113
Rejestracja: 09 mar 2007, 03:03

06 lis 2007, 16:30

ja zaczelam malej dawac w 7 miesiacu. zaczelam od kaszek pszennych firmy hipp i od chlebka. gdybym wiedziala te dwa miesiace wczesniej ze mozna dawac gluten to bym dawala. ale nasza pierwsza pediatra nie mowila mi nic na temat diety malej :| , pozniej wypatrzylam w gazecie, a przy pierwszej wizycie u nowego pediatry dostalismy takie zalecenie zeby podawac gluten.

Awatar użytkownika
Limonka
Nakręcona katarynka
Nakręcona katarynka
Posty: 159
Rejestracja: 07 mar 2007, 23:46

08 lis 2007, 22:46

Odpowiedź na pytanie zadane w temacie znajduje się w wywiadzie, do którego link podałaś.
Proszę pamiętać, że zalecenia i schematy to tylko ramy, które wyznaczają ogólne zasady żywienia dzieci. W tych ramach jest pole dla bezpiecznego indywidualizowania karmienia dziecka.

Ja podałam małemu mannę jak skończył pięć miesięcy. Co z tego, że WHO mnie zapewniało, że cyc to jedyne dobrodziejstwo do 6 miesiąca, skoro po 4 Jasiek przestał przybierać na wadze? Czy podając gluten, funduję mu celiakię? Dziś ktoś uważa, że tak - jutro to odszczeka, pojutrze wymyśli jeszcze coś nowego. Zaczynam luzować, jeśli chodzi o ścisłe wytyczne.

Awatar użytkownika
jagodka24
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 8382
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:05

16 lis 2007, 21:42

ja wlasnie zaczelam małej podawac mala lyzeczke kaszki pszennej do mleczka
a zaczelo sie od tego ze kupilam jej deserek z hippa i nie zauwazylam ze mial wlasnie pszenice
byl od 4 mies
tak wiec zaczelismy ekspozycje na gluten

anitus72
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 40
Rejestracja: 17 cze 2007, 17:20

15 cze 2008, 22:54

Mój synek skończył 9 m-cy i podaje mu na drugie śniadanie posiłek glutenowy (kaszka manna, owsianka) ale ostatnio widzę jakieś zmiany skórne na plecach synka i zastanawiam się od czego. Jakie są objawy nietolerancji glutenu?

Awatar użytkownika
villemo
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 63
Rejestracja: 11 cze 2007, 11:01

14 lip 2008, 22:04

W jaki sposób podajecie gluten?? I w jakich ilościach??

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość