Awatar użytkownika
mmarta81
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7911
Rejestracja: 20 mar 2008, 09:59

18 lip 2008, 22:37

Kupilam butelki AVANTU odciagacz tez mam reczny tej firmy bo siora mi polecila-zreszta przeczytaj na necia so bardzo dobre opinie :ico_oczko:
Z tego co wypisalas nie mam jeszcze termometru do wody-a oliwki chyba nie kupuje bo kurde slyszalam ze wcale nie jest dobrze oliwkowac :ico_noniewiem: lepiej niby jakis balsamik :ico_noniewiem:
No i jeszcze chce kupic ten taki lezaczek bujaczek zeby mloda miec na oku :ico_oczko:

Awatar użytkownika
miszka
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1409
Rejestracja: 29 mar 2008, 11:21

18 lip 2008, 22:48

Kupilam butelki AVANTU odciagacz tez mam reczny tej firmy bo siora mi polecila-zreszta przeczytaj na necia so bardzo dobre opinie
Z tego co wypisalas nie mam jeszcze termometru do wody-a oliwki chyba nie kupuje bo kurde slyszalam ze wcale nie jest dobrze oliwkowac lepiej niby jakis balsamik
No i jeszcze chce kupic ten taki lezaczek bujaczek zeby mloda miec na oku
No ja butelki tez kupilam Avantua,sa swietnie opisane ,jakie dla jakiego dziecka,no i maja smoczki przeciwkolkowe.Odciagarke mam Tomme jakos tam ,ale to byl blad ,moglam kupic tez Avanta.Slyszlam tez o tej oliwce,dlatego kupilam taki specjalny plyn do kapieli dla noworodkow ktory zostawia taka tlusta warstwe i juz nie ma potzreby dodatkowo nawilzac.Ale znasz jakies balsamiki dla noworodkow?Ja jeszcze zapytam poloznej ale moze masz juz cos na oku?

[ Dodano: 2008-07-18, 22:52 ]
-nozyczki
-szczoteczka do wloskow
-termometr do wody
Wiesz co Pati,ja to kupilam w zestawie ,bardzo fajna rzecz.Gruszke do noska tez mam,najwazniejsza jest masc na odparzenia dla niemowlat,to tez sie na popekane sutki stosuje i masc nagietkowa na wysypke,jakby po mleczku wyskoczyla.

Awatar użytkownika
mmarta81
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7911
Rejestracja: 20 mar 2008, 09:59

18 lip 2008, 22:56

masc na odparzenia dla niemowlat,to tez sie na popekane sutki stosuje
:ico_brawa_01: tez ta mam
Ale znasz jakies balsamiki dla noworodkow?Ja jeszcze zapytam poloznej ale moze masz juz cos na oku?
ja kupuje Ollietum i do kapieli tez bo ten Miszka co mowilas to ja tutaj nie widzialam :ico_noniewiem: a to pewnie masz z Polski???No i Miszka powiedz mi witamine D kupilas???Bo ja tak ale nie wiem ile kropelek dziennie dawac chyba 2 ale nie jestem pewna??

[ Dodano: 2008-07-18, 23:06 ]
:ico_spanko: spadm do wyrka :ico_spanko: dobranoc :ico_spanko:

Awatar użytkownika
miszka
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1409
Rejestracja: 29 mar 2008, 11:21

18 lip 2008, 23:08

No i Miszka powiedz mi witamine D kupilas???Bo ja tak ale nie wiem ile kropelek dziennie dawac chyba 2 ale nie jestem pewna??
O wlasnie Martus,slyszalam o tym,ale nie kupilam bo kompletnie nie mam pojecia z czym to sie je :ico_noniewiem: Niestety nie pomoge Ci kochana,bo nie mam pojecia.Moze Twoja siostra poradzi,bo sama jestem ciekawa,tez musze kupic

[ Dodano: 2008-07-18, 23:09 ]
Paaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa :588:

Awatar użytkownika
Agusia1982
Już śmiało chodzę po forum!
Już śmiało chodzę po forum!
Posty: 637
Rejestracja: 06 cze 2008, 17:30

19 lip 2008, 03:39

hej dziewczyny,a ja właśnie sie przebudziłam i nie moge spać :shock: poczytałam troche co pisałyście,też słyszałam o oliwce zresztą sama sie przekonałam że jednak zamiast nawilżać to wysuszała skóre mojej córci,więc kupiłam dla syncia balsam z jonsona zresztą wszystkie mam kosmetyki z tej firmy,ponieważ córce używam od urodzenia i jestem zadowolona,co do gruszki do nosa to jest nie zbyt praktyczna, za to słyszałam i kupilam ze aspirator do noska jest super i praktyczny więc wziełam to zamiast gruszki,a propo termometru takiego do kąpieli też jest nie praktyczny i np.ja go nie stosowałam,ale jak moja córcia sie urodziła to też oczywiscie go kupiłam i leżał bezużyteczny,bo mama powiedziała mi ze najlepiej wode sprawdza sie łokciem i faktycznie,a poza tym z tych wszystkich akcesorii dla maluszka mam juz wszystko,prócz łóżeczka, wanienki oraz przewijaka,ale to juz po przeprowadzce do nowego domu(juz 1.08) :ico_haha_01: i za kilka dni też przymierzam sie do prania tych wszystkich maleńkich ubranek :ico_brawa_01: ale mały daje mi popalić też chyba spać nie może :ico_ciezarowka: ok,na razie to chyba tyle ,napiję sie jeszcze i idę lulu,tzn.spróbuję, :-) pa

[ Dodano: 2008-07-19, 03:45 ]
aha przeczytałam właśnie jeszcze o wit.d,ja z tego co wiem to np.w polsce bez recepty od lekarza tego nie kupicie,i tylko lekarz może zalecić po porodzie dawke i stosowanie tej witaminy,wiem że zimą podaję sie troszke więcej a latem mniej ponieważ świeci więcej słońca i cos tam coś tam,nie wiem dokładnie ale poprzez słońce tej wit.jest więcej,nie wiem jak jest np.tu w norwegii czy podają ją wogóle,ale w polsce jest tak jak napisałam,pozdrowionka

Awatar użytkownika
mmarta81
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7911
Rejestracja: 20 mar 2008, 09:59

19 lip 2008, 10:09

:ico_brawa_01: Witam :ico_brawa_01:
aha przeczytałam właśnie jeszcze o wit.d,ja z tego co wiem to np.w polsce bez recepty od lekarza tego nie kupicie,i tylko lekarz może zalecić po porodzie dawke i stosowanie tej witaminy,wiem że zimą podaję sie troszke więcej a latem mniej ponieważ świeci więcej słońca i cos tam coś tam,nie wiem dokładnie ale poprzez słońce tej wit.jest więcej,nie wiem jak jest np.tu w norwegii czy podają ją wogóle,ale w polsce jest tak jak napisałam,pozdrowionka
ja kupilam w Polsce bez recepty witamine D.Tutaj w Anglli tez jej nie podaja :ico_olaboga: a przeciez ona jest BARDZO wazna :ico_noniewiem: szczegolnie przy pogodzie jaka tu jest :ico_noniewiem:
Zapytam siostry ile dawala i bede dawac na oko przez 2 miesiace zamim dostane paszport i do Polski pojade na kontrole :ico_noniewiem:

Awatar użytkownika
zirca
Jestem najmądrzejszy na forum!
Jestem najmądrzejszy na forum!
Posty: 1570
Rejestracja: 09 mar 2007, 18:59

19 lip 2008, 10:30

oj babeczki....sporo piszecie :ico_brawa_01: doczytałam was juz wczoraj, jak wróciłam z shoppingu, ale nie miałam sily juz odpisywac. Ciekawe tematy sie pojawiły....
co do wagi Erika-moim zdaniem Pati powinna byc dumna że tak cudnego Synka wyhodowała :ico_brawa_01: w jego wadze nie ma nic nieprawidłowego, co z reszta łatwo sprawdzic w internecie. Z resztą-ja i tak nie wierzę za bardzo w te pomiary, bo znam mase przypadków że dziecko okreslane było jako ciężkie, a rodziło się maleństwo. Po prostu długa kosć udowa, nic więcej....
Co do witamin-pierwsze slysze zeby powodowały nadmierny wzrost masy... :ico_noniewiem: a jestem biologiem z dyplomem nauk klinicznych weterynarii, więc raczej bym o tym wiedziała :ico_noniewiem:
To prawda, że nie we wszystkich krajach zaleca się branie witamin, z tego wzgledu że syntetyczne witaminy można przedawkować, a naturalne-nie. Poza tym duża część witamin jest syntetyzowana przez nasza własną flore bakteryjną.
warto jednak zwrócic uwage ,że w trakcie ciazy zapotrzebowanie kaloryczne wzrasta minimalnie, natomiast zapotrzebowanie na witaminy i minerały-kilkakrotnie. I nie każdy potrafi się zdrowo i racjonalnie odżywiać.
Ja biorę witaminy, bo zdaje sobie sprawę że nie zawsze zjadam właściwa porcję warzyw i owoców, poza tym całe zycie mialam anemię, a pierwsze miesiace ciąży wycieńczyły mój organiazm.

....ja już od godziny nie spię, co jest zjawiskiem godnym uwagi :ico_oczko: zwłaszcza że u nas jest teraz 9 :ico_oczko: wszystko dlatego że wczoraj bardzo wcześnie połozyłam sie spać. Męzulec wrócił z pracy i nie odezwał się do mnie nawet slowem, to po co miałam siedzieć? Czasami dociera do mnie jakim On jest cholernym egoistą i jest mi przykro....bo dochodze do wniosku że on jest dla mnie dobry tylko wtedy, kiedy ja mu służę i w ogóle po nogach go całuję...wystarczy że raz powiedziałam, że nie zrobie mu drugiego dania, bo jestem strasznie zmęczona :ico_olaboga: i za tego cholernego schabowego zrobił mi awanturę :ico_olaboga: jestem przerazona i załamana. wczoraj przemyslałam sobie swoje zycie i zrozumiałam że na nikogo nie mogę liczyć. Tylko na siebie. Mieszkam pod jednym dachem z dwoma egoistami-Mężem i siostra. Siostra nawet palcem nie kiwnie w domu. Wczoraj miała wolne, a nawet talerzy po sobie nie umyła. Zrobiła totalny syf w domu i spokojnie wybyła na imprezę... No bo po co ma sprzatać? od tego jest ta idiotka, czyli ja.... :ico_placzek:
Nie no...słów mi brak. Jestem sama. Jak zwykle.

Awatar użytkownika
miszka
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1409
Rejestracja: 29 mar 2008, 11:21

19 lip 2008, 11:41

za to słyszałam i kupilam ze aspirator do noska jest super i praktyczny więc wziełam to zamiast gruszki,
A co to jest Agusia?Moze faktycznie jest to lepiej kupic.Napisz koniecznie,bo wiem jakie problemy z uzyciem gruszki miala moja mama.
Zapytam siostry ile dawala i bede dawac na oko przez 2 miesiace zamim dostane paszport i do Polski pojade na kontrole
Zapytaj Martita ,a mozemy to u nas bez recepty kupic,czy trzeba z Polski wysylac?
ja kupuje Ollietum i do kapieli tez bo ten Miszka co mowilas to ja tutaj nie widzialam
I jeszcze m kochana powiedz czy to Oliteum to plyn do kapieli ,czy moze balsamik tez?

Awatar użytkownika
zirca
Jestem najmądrzejszy na forum!
Jestem najmądrzejszy na forum!
Posty: 1570
Rejestracja: 09 mar 2007, 18:59

19 lip 2008, 11:43

miszka, Oilatum robia wszystko-balsamy, plyny do kapieli...tyle że sa dosć drogie. Ale słyszałam że rewelacyjne, zwłaszcza na podrażniona czy alergiczna skórkę :ico_brawa_01:

Awatar użytkownika
mmarta81
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7911
Rejestracja: 20 mar 2008, 09:59

19 lip 2008, 12:38

,a mozemy to u nas bez recepty kupic,czy trzeba z Polski wysylac?
wiesz co nie wiem bo w Polsce kupowalam ale kupilam 2 wiec jak chcesz to Ci wysle jedno opakowanie bo mi spoko starcz do nastepnej wizyty w PL
Oilatum robia wszystko-balsamy, plyny do kapieli...tyle że sa dosć drogie
dokladnie-ale tutaj nie sa takie drogie bo za duzy plyn do kapieli 8F a to pewnie prawie na rok do takiej malej wanienki starczy :-D
wystarczy że raz powiedziałam, że nie zrobie mu drugiego dania, bo jestem strasznie zmęczona i za tego cholernego schabowego zrobił mi awanturę
no to nieladnie :ico_nienie: :ico_pocieszyciel: nie martw sie Zirca bo masz pelne prawo byc zmeczona a mezowi poradz zalozyc 5kg worek na brzuch i chodzic z nim caly dzien wykonujac wszystkie czynnosci ktore ty robisz-pranie,sprzataie itd :ico_oczko:
A co do siostry to ona mlodsza od Ciebie ?

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość