Awatar użytkownika
anza
Jestem najmądrzejszy na forum!
Jestem najmądrzejszy na forum!
Posty: 1559
Rejestracja: 09 mar 2007, 17:28

29 lut 2008, 21:29

chyba wszystkie poszły na matrixa :-D

Awatar użytkownika
GLIZDUNIA
Wodzu
Wodzu
Posty: 16362
Rejestracja: 09 mar 2007, 07:29

29 lut 2008, 21:33

Maya tez juz po kapieli slodko zasnela...kolacji tradycyjnie nie bylo bo jak caly dzionek fajnie zjadala..nawet deserku zjadla duzo...tak przy kaszce naciagala i zygnela przy pierwszej lyzeczce.....wiec jutro zmiana strategi-dostanie na kolacje budyn...jeszcze nie jadla wiec moze zmiana jadlospisu cos tu pomoze....dzis nie mialam juz sily kombinowac ze zmeczonym dzieckiem bo sama z nia jestem....jutro A. mi pomoze :ico_sorki:
u nas ulewa i wiatrzysko.....pogoda jednym slowem do niczego....ide na kolacyjke bo glodnawa jestem.....

Awatar użytkownika
kamizela
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7568
Rejestracja: 24 lip 2007, 17:20

29 lut 2008, 21:43

Ja otworzyłam Karmi :ico_haha_01: ale na Matrixa nie idę :ico_nienie:

zborra pochwal się telefonem :ico_haha_01:

Mój lula od 20.20.

Awatar użytkownika
massumi
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7209
Rejestracja: 09 mar 2007, 14:16

29 lut 2008, 22:03

Ewcik a wy na nowy polujecie?

bo jak nie to poszukaj na aukcjach :ico_noniewiem: np http://www.allegro.pl/item318089653_now ... 007r_.html

GLIZDUNIA, a zmieniliscie Mayi miseczkę... ? Bo coś wspominałaś o nowym komplecie... :ico_noniewiem:

Awatar użytkownika
zborra
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 9819
Rejestracja: 19 kwie 2007, 21:41

29 lut 2008, 22:04

A ja nic nie otwieram i też nie idę na matrixa...wystarczy że mój mąż siedzi przed tv cały dzień...mi się już tym żygać chce!!! nawet pogadać nie ma o czym...beznazdieja...posprzątałam, zrobiłam pranie, zaraz idę prasować...a jaśnie pan siedzi, siedzi i siedzi...
Mała dostała wysypkę na dupci...a właściwie na cipce...kurczę, nie wiem od czego...Może dziadek kupy nie zauważył??? zasmarowałam bepanthenem solidnie, przewietrzyłam...Tak skutecznie że młoda brykała w rajtkach tylko, stanęła i zsikała się na puzzle :-D Teraz śpi...

Telefon mam taki
http://www.allegro.pl/item314199102_now ... sklep.html
zielony,ale w realu nie jest tak bardzo zielony. W sumie kupiłam przez przypadek, bo szukaliśmy telefonu na prezent dla mojej mamy. Przeszliśmy wszystkich operatorów i w końcu został play, najlepsza oferta moim zdaniem. No i wzięliśmy jej fioletowy, mi zielony. Umowa na 2lata, abonament 30zł a w nim 80 minut wymienne na 266smsów do wszystkich sieci i na stacjonarne!!!

Ok, lecę do żelazka, chociaż ono mnie potrzebuje..............................

Awatar użytkownika
GLIZDUNIA
Wodzu
Wodzu
Posty: 16362
Rejestracja: 09 mar 2007, 07:29

29 lut 2008, 22:05

wiecie co,kupilam dzis w pl klepie gazete "twoje dziecko"i poza tym ze kosztowala mnie 3f(co sie rowna pudelkowi sliwek i nektarynek)to jestem zadowolona...pisza o tym m.in. ze 14 miesieczne dziecko nie chce nic jesc i porada lekarza jest taka by przeczekac bo dzici ucza sie rozpoznawac uczucie glodu i sytosci i reguluja sobie posilki...wiec taki akcje sa normalne...wiec moja mala jest na etapie uczenia sie co to glod :ico_haha_01:

Awatar użytkownika
massumi
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7209
Rejestracja: 09 mar 2007, 14:16

29 lut 2008, 22:10

zborra, tylko nie mów, że dałaś za nią 350 zeta :ico_szoking:

GLIZDUNIA, czyli Maya jest ze stycznia, tak?

Awatar użytkownika
GLIZDUNIA
Wodzu
Wodzu
Posty: 16362
Rejestracja: 09 mar 2007, 07:29

29 lut 2008, 22:10

Zborra bardzo fajny i chyba sie oplaca nie?tez wybralabym sobie zielony :-D
ja mam tel. juz poltora roku taki sam...nic specjalnego...i uzywam glownie do wysylania mamie sygnalow zeby poszla na skypa :ico_haha_01: ....nawet nie doladowuje...no moze raz na 4 miesiace...

[ Dodano: 2008-02-29, 21:13 ]
Massumi...no mysle ze mlodsze dzieci tez sie uczą glodu nie? :ico_oczko: :ico_haha_01: ...wiesz tak sobie to tlumacze bo mozna dostac nerwicy przy tym jej wymuszaniu wymiotow....a miseczka jeszcze stara bo dzis nawet spokojnie jadla...myslalam ze problem zacznie zanikac...a tu chyba nie o to chodzi...no chyba ze jej jedzonko nie smakuje...ale kiedys smakowalo...albo sie zbrzydlo :ico_noniewiem:

Awatar użytkownika
kamizela
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7568
Rejestracja: 24 lip 2007, 17:20

29 lut 2008, 22:14

No widzisz Daria jaką masz żadną wiedzy córcię :ico_brawa_01: :ico_haha_01:

zborra ja mam tego Samsunga - czarnego - wzięłam w abonamencie Plus - mam 90 minut darmowych do wszystkich i na stacjonarne (wymienne na sms-y) plus przez rok 90 minut darmowych do Plusa za 55 zł. A jeśli chodzi o sam telefon to dla mnie klapa - robi kijowe zdjęcia, ma tylko jeden sygnał sms :ico_zly: Żałuję, że oddałam moją Motorolę V3 :ico_placzek:

Awatar użytkownika
massumi
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7209
Rejestracja: 09 mar 2007, 14:16

29 lut 2008, 22:17

GLIZDUNIA, zaraz zaraz

Myszka na obiadek kaszkę dostała. Biadoliła, grymasiła i jeść nie chciała. Chociaż mama ją prosiła i tak miło namawiała myszka główkę odwróciła, na jedzenie nie spojrzała.

[ Dodano: 2008-02-29, 21:21 ]
Niechęć do mleka
dr Piotr Albrecht
Mój dziewięciomiesięczny synek dobrze się rozwija i przybywa na wadze. Niepokoi mnie jednak jego niechęć do mleka. Podaję Maciusiowi trzy posiłki mleczne w ciągu dnia i dwa razy dziennie zupę z mięsem oraz owoce. Zup i owoców synek zjada ok. 200 ml, lubi też wszelkie nowości. Mleka natomiast wypija tylko 70-100 ml. Próbowałam podawać mu różne rodzaje mleka, ale to niczego nie zmieniło. Maciek zaspokaja pierwszy głód, a potem odmawia jedzenia. Jak zachęcić go do picia mleka? Czy tak małe ilości mleka nie wpłyną źle na uwapnienie kości lub na stan zębów? Może powinnam dawać mu dodatkowo wapno? Niepokoją mnie też wystające żebra u synka, choć pediatra stwierdził, że taki jego urok. Zastanawiam się, czy zbyt mała ilość wapnia w diecie nie wpływa niekorzystnie na formowanie się postawy ciała.
Myślę, że nie ma powodu do niepokoju. Są dzieci, które nie lubią mleka i takie ich upodobania należy uszanować. Już niedługo będzie Pani mogła wzbogacić dietę syna o inne produkty mleczne - jogurty, twarożki czy ser żółty - i być może to go usatysfakcjonuje, a jednocześnie będzie dostatecznym źródłem wapnia. Jeśli jednak okaże się, że nawet tych produktów nie będzie chciał jeść (chodzi o ilość nieco większą niż 400 ml mleka na dobę), to nic nie stoi na przeszkodzie, żeby podawać mu dodatkowo wapń w syropie. Oczywiście zbyt mała ilość wapnia w diecie dziecka może mieć wpływ na powstawanie wad postawy. Ale proszę pamiętać, że postawa zależy również od układ mięśniowego, a więc ważna jest nie tylko dieta, ale także ruch.

Jeśli chodzi o wystające żebra, to samo odgięcie łuków żebrowych nie świadczy jeszcze o krzywicy. Nie powinno też skłaniać do zwiększania dawki witaminy D do ponad 400 jednostek na dobę, gdyż jej przedawkowanie jest groźniejsze niż niewielki niedobór.

[ Dodano: 2008-02-29, 21:23 ]
Niechęć do zup
dr Piotr Albrecht
Mój dziewięciomiesięczny synek nigdy nie był entuzjastą zup jarzynowych i mięsnych, ale je zjadał. Niestety, dwa tygodnie temu odmówił jedzenia wszelkich zup. Nic nie pomaga: serwuję mu gotowe potrawy, gotuję sama, dodaję różne smakołyki - efekt jest zawsze ten sam. Odwraca głowę i sznuruje usta. Olek jada więc rano kaszkę, owoce, które bardzo lubi, czasami jogurt lub żółtko (jeśli uda się je jakoś przemycić). Nadal karmię go piersią. Co mam robić?
Protesty przeciwko zupie to dość częste zjawisko u nieco starszych niemowląt. Czasem jest to związane z ząbkowaniem, czasem z wyrażaniem własnej woli, czasem zaś z konserwatywnym usposobieniem i niechęcią do zmian. Warto uzbroić się w cierpliwość i spokojnie ponawiać próby, nie wywierając jednak na dziecko żadnego nacisku (bo efekt mógłby być odwrotny do zamierzonego). Proszę się jednak nie martwić, niechęć do zup na pewno nie odbije się na zdrowiu synka.

[ Dodano: 2008-02-29, 21:25 ]
Nie chce już piersi
dr Piotr Albrecht

Są dzieci, które w tym wieku zjadają 4 porządne posiłki na dobę, ale też zdarzają się niejadki. Bardzo często właśnie około 7. miesiąca życia maluchy tracą chęć do ssania piersi, zwłaszcza w ciągu dnia, na skutek ząbkowania lub coraz większego zainteresowania otoczeniem. Ale jeśli przyrost masy ciała dziecka jest prawidłowy, to nie ma powodu do niepokoju. Myślę, że w przypadku synka te cztery karmienia w zupełności powinny wystarczyć. Prosta zasada żywienia małych dzieci to: rano i wieczorem, ewentualnie też w nocy - pierś, a w ciągu dnia - raz mieszanka mleczna, raz kaszka, raz zupa jarzynowa w porze obiadowej, między posiłkami owoce lub soki.

[ Dodano: 2008-02-29, 21:28 ]
i tu z innej beczki, ale może coś w tym jest... chodzi mi o zdenerwowanie Mayi... odnośnie jedzenia...

Wymioty na tle nerwowym
dr Piotr Albrecht

Mój synek, który ma teraz pięć i pół roku, już od trzeciego miesiąca życia wymiotuje w różnych trudnych dla niego emocjonalnie sytuacjach. Co ciekawe, wymiotuje głównie przed takimi zdarzeniami, które powinny być dla niego przyjemne, np. przed zabawą z innymi dziećmi, przed rysowaniem, wyjściem do przedszkola czy pójściem do parku na spacer Jaka może być przyczyna takiej dolegliwości? Czy moglibyśmy temu jakoś zaradzić?
Objawy rzeczywiście sugerują tło nerwicowe. To, że synek wymiotuje przed czynnościami, które lubi, wcale nie wyklucza przeżywania dużego stresu i napięcia. Być może Pana dziecko należy do tych szczególnie wrażliwych, które każdą emocjonującą (także w sensie pozytywnym) sytuację bardzo przeżywają. Myślę, że jest to problem o podłożu psychologicznym, a nie medycznym, dlatego radziłbym zasięgnąć porady doświadczonego psychologa dziecięcego. Mogę tylko sugerować to, co zwykle podpowiadam w podobnych sytuacjach: im więcej uwagi będzie Pan poświęcał temu objawowi, tym będzie się on nasilać, dlatego radziłbym nabrać do całej sprawy dystansu. Większość tego rodzaju reakcji z czasem się samoistnie wygasza w miarę, jak dziecko się rozwija.

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość