Awatar użytkownika
Kajunia25
4000 - letni staruszek
Posty: 4709
Rejestracja: 09 mar 2007, 12:08

06 sie 2008, 12:18

Jejku Mamcia biedna Juleńka!!!
Skąd ta choroba do niej przywędrowała, do takiego maleńkiego dzieciątka!!!!!
Współczuję Ci naprawdę, jeszcze te ataki mi by chyba serce stanęło kołkiem, dobrze że dążysz do tego by w tej całej nieciekawej sytuacji wszystkiego się dowiedziec i że nie wierzyłaś lekarzom że to przejdzie :ico_szoking: :ico_szoking: :ico_szoking: !!
Obyś szybciutko już wiedziała jaki lek podawac by nie dopuścić do ataków :ico_noniewiem:
Dużo zdrówka dla Was: :ico_buziaczki_big:
Jednak oby to nie była astma :ico_sorki: :ico_sorki:

Małgorzatka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7230
Rejestracja: 08 mar 2007, 12:27

06 sie 2008, 12:43

hej
Wstawiłam ziemniaki, Wojtusia uśpiłam, teraz ide nakrmić Martusie i mam nadzieje, że uda mi się noś napisac, bużki..

A to jeszcze zyczonka:
Obrazek

Awatar użytkownika
Kajunia25
4000 - letni staruszek
Posty: 4709
Rejestracja: 09 mar 2007, 12:08

06 sie 2008, 12:57

Dziewczyny wpadłam na pomysł by z Okazji 1,5 roczku naszych dzieciaczków każda która ma ochotę po krótce napisała taki BILANSIK - czyli co do tej pory jej dziecko się nauczyło (ile mówić, co mówić), ile ma ząbków, ile waży,
+ jak jego rozwój społeczny (kontakty z innymi dziećmi, czy lubi się dzielić zabawkami np. w piaskownicy, jak traktuje starszych, czy bez trudu rozpoznaje członków rodziny czy znajomych itp.),
+ jak rozwój fizyczny (czy pokonuje już schodki samo, jak się bawi "ruchowo", czy umie rzucać piłeczkę lub ją kopać),
+ rozwój emocjonalny (jak reaguje na zakazy, czy łatwo wpada w rozpacz itp.).

Co Wy na to??? To byłaby też okazja na własne przemyślenia i zastanowienie się co do tej pory udało nam się zaobserwować jako matkom :ico_oczko:

Czekam na Wasze opinie :ico_haha_01:

Awatar użytkownika
katelajdka
Obywatel Tik-taka
Obywatel Tik-taka
Posty: 923
Rejestracja: 08 mar 2007, 15:13

06 sie 2008, 13:33

Jestem!! :-D
Przez kilka dni nie miałam czasu zeby zajrzeć do Was, a jak od kilku dni próbuje czytać co pisałyście to ciagle mi sie nawarstwiało! Ale doczytałam!!
Zacznę od tego że w zeszłym tygodniu byliśmy na szczepieniu we wtorek o czy wspominałam. No i w środę było wszystko dobrze, a w czwartek byliśmy całe popołudnie na działce teściów. A w nocy Bartuś zaczał płakać o 1:00, ja do niego podchodzę a on jak kaloryfer taki gorący!! :ico_chory: :ico_szoking: Dodam że nie zdążyliśmy do tego czasu ani minutki zasnąć z mężem, bo inne rzeczy nam były w głowie!! :ico_wstydzioch: :ico_oczko: No więc sprawdzam temp. a tu 38,4. Niby nie tak dużo jak na dziecko i niby nic sie nie dziej ale ja w szoku byłam bo nigdy jeszcze moje dziecko nie gorączkowało!! Daliśmy mu panadol i zabralismy do dużego łóżka, ale nie chciał spać, próbowałam zimnych okładów ale on nienawidzi jak mu się coś do główki daje. Jak bartuś nabije guza to nie ma szans mu cos zimnego przyłożyć, nie cierpi! Takze zimne okłady były niemożliwe... Zasnął o 2:30. Byłam tak zmęczona ze szok. A wstał już o 7:30... :ico_spanko:
Ale tylko rano jeszcze utrzymywała się temp, po śniadanku już spadłą i nie powróciła! Także myśle że na pewno była to reakcja po szczepieniu. Na szczęście! :ico_sorki:
W sobotę bartuś poszedł spać do teściowej a my na impre do siostry!! Skoro dzidziuś już miał się dobrze to postanowiliśmy nie rezygnować z planów! Siedzieliśmy do 1:30!! A spać poszliśmy o 3:00!! Wariaci, tylko jedno nam w głowie!! :ico_brawa_01: :ico_haha_01: Ale Kajunia masz racje, jak są dni płodne to jest wieksza ochota, mimo że bez dni płodnych też są smaczki, hihihi:)) :-D
W niedziele była rodzina ze wsi i tak nam minał weekend.
Co do spanka to bartuś rzeczywiście zaczął kumać że łóżeczko plus ciemno na polku równa sie spanko!! :ico_brawa_01: Jeśli sam nie zasypia wcześniej to o 22:00 idzie do łóżeczka i tak do 15 min zasypia. Ale wczoraj wymęczony zasnął o 20:40 i wyobraźcie sobie że nie zbudził się wcale na butelkę! Ale cholipcia spał bez przerwy do 6:15 ale niestety bo to juz było koniec spanka! Szalał do 11:10! :ico_olaboga: :ico_sorki: Co mu się porobiło że on niecałe 10 godzin śpi i nie chce wiecej?? Ile Wasze dzieci śpią w nocy?? Teraz jeszcze śpi, na szczęście. A ja próbuję się uczyć przed rozmową która mnie czeka w przyszły poniedziałek. Sporo materiału muszę przerowić bo nie pamiętam metod pracy z dziećmi z różnymi dysfunkcjami rozwojowymi....
Postaram się szybko poodpisywać bo nie wiem co znów z czasem bedzie??!!
karolas kobieto zdjęcia piękne, wczasy super sie udały co widać po waszych uśmiechniętych buźkach!! Cudownie! Super że macie juz działkę!!! Strasznie się cieszę ze plany się Wam realizują!! A remoncik mieszkanka to trzymam kciuki żeby szybko minął, niby mały remoncik ale zawzse zawadza! :ico_oczko:
Super że Melcia woła Ci sisi:) Bartuś nie woła ale nie protestuje na nocniczku, ładnie robi, ale cholipka nic nie wola. To ja za nim chodzę jak powalona z sikami w nocniku i wołam "sisisi"!! :ico_brawa_01: PAtrzy na mnie głupio, hihi:))
Co do planów o drugie dziecko to w ciągu najbliższego roku to nawet nie chcę słyszeć o powiększaniu rodziny, hihihi:)) Ale Zdecydowaliśmy ze kiedyś bedzie druga dzidzia! Jeśli chodzi o mnie to i tak sukces!! Teraz chce sie rozwijać zawodowo! A poza tym jak dostane pracę to muszę równorzędnie rozpocząć studia podyplomowe, niestety, także chyba bym się musiała nawet nie rozdwoić a roztroić, hihi:))
Aga widzę ze w nowej pracy dużo obowiazkow, ale trzymaj sie kochana!! Jejku, jak tak piszesz że masz teraz komfort psychiczny z tą opiekunką bo nie musisz sie o nic prosić tylko masz opiekę dla dziecka to normalnie aż Ci zazdroszcze1! Też bym chciała miec kogos bez łaski itd!!
kelly super że się odezwałaś!! Nie mam Ci nic za złe, tylko niestety trafiłaś na mój czuły punkt... :ico_wstydzioch: Bo ja rzeczywiście nie lubię wstawać wcześnie!! Całe życie chodziłam bardzo późno spać to i wstawałam później niż inni, a do dziś jest to dla mnie drażliwy temat jak ktoś mnie o to upominał!
Teraz to już nie chce słyszeć że cos nas może poróżnić!! :ico_sorki: :ico_brawa_01:
Masz racje, jak dziecko wie że matka z przekonaniem coś na nim wyczynia to się na to godzi! Teraz juz zrozumiał ten mój Bączek że nie ma przelewek jeśli chodzi o spanko!!
Ale bedziecie mieć super mieszkanko!! Aż 90 m2 superowo!!!!!!
małgosia, piękne zdjęcia!! Martunia jest cudna!!
Iwona Bartuś tez nie ma potówek wiec Ci nie pomogę, a butki to ma 23 rozmiar. Sandałki kupiłam takie na poczatku lata i teraz juz ma idealne a takie trampeczki to kiedyś kupiłam i czekały a teraz to juz jak jest chłodniej to w nich chodzi.
mamcia zdjęcia przecudne!! Julcia to tak pięknie wydoroślała!! hihihi:):) Taka jest juz dziewczynka dojrzała, nie niemowle1!! A tobie z trwałą jest bardzo dobrze! Tam na zdjęciach z malowania ślicznie widać!! Super odmiana. Dzięki za opisy na naszej klasie!! :ico_haha_01: :-D
myszka barzdo mi przykro z powodu Twojego dziadziusia.... Uściski dla całej rodzinki... Trzymajcie sie w tym smutnym czasie... :ico_placzek:
Lece bo może uda mi się zjeść obiadek bo bartuś jeszcze śpi, jupi!!

Awatar użytkownika
karolas
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2031
Rejestracja: 08 mar 2007, 14:26

06 sie 2008, 13:34

KAJUNIA25 mysle ze to dobry pomysl z tym bilansem;)
Ja mogę chetnie napisac ale wieczorkiem bo teraz tez własnie melcia spi,robie obiadek a pozniej jade do kosmetyczki na tipsiorki ;).Pierwszy raz do niej jade mam nadzieje,ze mi ładnie zrobi,gorzej bedzie jej pokazac znow moje pazurki ups :(,no paskudny nawyk mam i walcze z tym ale ciezko idzie,jak tylko po tipsach udalo mi sie ładnie zapuscic to pozniej od pracy sie połamały i znow klops,coz mam nadzieje ze jakos temu zaradzi i juz:),do wieczorka

Awatar użytkownika
Kajunia25
4000 - letni staruszek
Posty: 4709
Rejestracja: 09 mar 2007, 12:08

06 sie 2008, 14:32

katelajdka: dobrze że temperaturka Barusia poszła już precz :ico_chory: :-D

katelajdka pisze:Ile Wasze dzieci śpią w nocy??

Moja księżniczka aby się wyspać potrzebuje 12, nawet 13 godzin na dobę :ico_spanko: I zazwyczaj tyle godzin przesypia w nocy + jedno nocne karmienie :ico_oczko:

karolas pisze:mysle ze to dobry pomysl z tym bilansem;)

Brawa dla pierwszej ochotniczki :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

Awatar użytkownika
katelajdka
Obywatel Tik-taka
Obywatel Tik-taka
Posty: 923
Rejestracja: 08 mar 2007, 15:13

06 sie 2008, 16:07

Kajunia25, bardzo fajny pomysł z tym bilansem!!
No to ja bede pierwsza:
Bartolinek mało mówi prawdziwych słów. Mówi mama, tata, papapa, babcia, lampa ( ale zniekształcone i brzmi jak MPAAA). Za to potrafi zrobić wiązanke jak jest na coś zirytowany i normalnie jakby przeklinał, leci z koksem, jakby po węgiersku!! Także głównie mówi po swojemu. Ma 16 zębów i waży 14 kg. Ma 85 cm.
- rozwój społeczny:
Bartuś uwielbia inne dzieci, podchodzi do nich, całuje, robi cacy-cacy! Jak widzi ludzi w parku to do każdego chce podejść, stoi przy każdej grupce młodzieży, a do dziewczyn podchodzi i kładzie rączkę na kolanie!! Podrywacz. :ico_brawa_01:
Poznaje wszystkich członków rodziny, ale ma wybrane osoby które go peszą, jak np.pradziadek. Popłakuje jak go widzi. A śmiać mi się chce bo czasem jak przychodzi ktoś kogo bartuś nie zna to zamyka oczy i udaje że go nie ma! Czasem tez tak sie bawimy przy karmieniu, zamyka oczy i otwiera po jednym w szparki i zagląda czy jestem, chichramy się straszliwie!!
- rozwój fizyczny:
Bartuś chodzi po schodach ale jak samodzielnie to na czworakach. Tak normalnie to za rączkę. Jak chodzi to raczej biega więc jest non stop w ruchu. Ale potrafi teraz sie na dłużej czymś pobawić, zdziera sobie nalepki z wszystkiego, rozkleja książeczki i wszystko podważa paluszkiem i pokazuje rzeczy paluszkami. Potrafi rzucać kamieniami alebo próbuje je sobie kłaść na głowę, hihi:)) No i kapitalnie kopie piłkę, potrafi biegac i kopac piłkę jak Ronaldinio no i dlatego ma ksywkę bartolinio!! :ico_brawa_01:
Uwielbia pchać swój wózek i uciekac przede mną, wiudzi że do niego podchodze to tak szybko zaiwania że szok!! :ico_haha_01: Bieda za nim nadążyć!!
- rozwój emocjonalny:
Bartuś od jakiegoś czasu zajarzył ze jak mu czegoś nie wolno to po prostu nie może tego robić. Długo powtarzaliśmy: nu-nu i wreszcie poskutkowało. JAk zdaży mu sie otworzyć lodówkę to jak powiem "nie wolno: to od razu zamyka. JAk zobaczy komórkę to bierze i mi zanosi. Choć czasem jak go coś strasznie korci, jak meble czy włączanie sprzętu to wkurza sie jak mu zabraniamy. Tak uwielbia włączas sobie kino domowe ze szok. Nie przegada mu się!! No i wpada w złość, ale nie rzuca sie na podłogę czy coś z tego. Po prostu placze albo wrzeszczy. Szybko się niecierpliwi, jak mu coś nie wychodzi to właśnie przeklina po swojemu!!
Jak sobie coś upatrzy to jest strasznym uparciuchem... Niczym się go nie zbędzie... Po prostu musze skoncentrować jego uwagę na czymś innym. Choć czasem jest trudno.
Bartuś jest bardzo muzykalny. Jak słyszy muzykę to od rzu podryguje, nuci sobie. Wystarczy ze ja coś nuce to on od razu robi to co ja. Tak dupką rusza ze szok!!
-smaki:
bartus lubi jeść prawie wszystko co mu podaję, ale musi to być prosto ugotowane. Nie lubi jak drugi dzień pod rząd próbuję mu coiś podać. No i nie specjalnie lubi kaszę jaglaną. Ostatnio zrobiłam leczo i tak wcinał ze szok. Troche miał potem "wiatry", hihih, ale nic m,u nie było!! :ico_haha_01: Ale tak na codzień nie je nic smażonego, nic słodkiego za wyjątkiem owocków i chrupeczek lub wafelków takich do lodów. Na śniadanko je chałeczkę w małych kromeczkach i sam sobie bierze po jednym, nie chce żebym mu sama podawała. A ja tylko dodaje np. paróweczke, jajeczniczke czy jakiś serek biały. Kubek niekapek też nauczył się wreszcie sam trzymać choć ciągle sie zdaża że bierze go leń i ciągnie moję rekę do kubka zeby mu podać.
No to chyba tyle! :ico_brawa_01:

[ Dodano: 2008-08-06, 16:14 ]
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

ellepati
Ja wiem wszystko o forum
Ja wiem wszystko o forum
Posty: 685
Rejestracja: 25 sty 2008, 23:09

06 sie 2008, 16:39

Witajcie!
Ja ostatnio jakiego lenia mam straszliwego :ico_wstydzioch: Tylko Was czytam i oglądam wszytskie wspaniałe fotki :ico_brawa_01:

myszka Bardzo mi przykro z powodu Twojego dziadka, trzymaj się w tych ciężkich dla Ciebie dniach. :ico_placzek: :ico_placzek: :ico_placzek:

Moja babcia w zeszłym tygodniu też miała kryzys, jak była u kosmetyczki to zasłabła i erka musiała ją zawieźć do szpitala, okzało się, że zanikały jej funkcje życiowe z powodu spadku elektrolitów :ico_placzek: Jakiś lekarze, złe leki jej przepisał i efekt tego był makabryczny. Naszczęście nie była u sibie w domu ( mieszka sama) lekarz powiedział, że gdyby nie szybka interwecja to mogłoby już jej nie być :ico_placzek: Jak to wszystko usłyszłam to tak mnie serce zabolało że szkoda gadać.

Do tego w zeszłym tygodniu przysłali mi zdjęcia z empiku jedy :ico_placzek: ne 680 sztuk :-) odrazu zamówiłam też sobie albumiki na allegro i też już przyszły i jak zaczęłam wkładać do albmów to się okazało, że mi dużo brakuje fotek i wywołałam jeszcze 300 sztuk, teraz jak przyjdą to będę miała co robić, a fotki są z całego życia Boryska czyli 1,5 roku.

mamcia Cudownie, że już jesteś, Julcia na tych fotkach boskkkaa!!! A ten domek i te widoki nie mogę się napatrzeć i jak pomyślę, że to wszytsko robicie tylko na kilka lat to wierzyć się nie chce :ico_szoking: Dobrze, że w Danii macie takie możliwości :ico_brawa_01: Co do brata to Ci się nie dziwie bo ja też bym się wkurzyła, mój też jest typem gracza uzależnionego od gier komuterowych :ico_zly:
Co do astym to nie mam zielonego pojęcia o tej chorbie, ale trzeba to dokładnie zbadać im wcześniej leczone tym mniejsze objawy chyba są.

Dorotka Wspaniale, że z babcią już lepiej :ico_brawa_01: Niestey zmian w mózgu nie da się cofnąć ale najważniejsze, że jest z wami :-)

olala Szkoda, że musiliście wrócić :ico_olaboga:

katelajdka Wspaniale, że już jesteś :-) Dobrze, że Bartusiowi szybko przeszła ta gorączka :ico_brawa_01: I gratuluję decyzji co do drugiego dziecka :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: Moje dwa szkaraby zaczynają coraz lepiej się dogadywać, dzisiaj np. razem jeździli na jeździku, ale miałam ubaw :) Borys za staremi a Cezar siadał za nim i mówił JEDŹ!! :-D Bedę mocno trzymała kciuki za tę rozmowę o pracę, grunt to naturalność :)

Kajunia Super pomysł z tym bilansem :ico_brawa_01: Borysek śpi 12h w nocy i około 2h w dzień resztę opiszę później bo muszę obiadek wydać :)

Awatar użytkownika
madzia22
Forumowy szkolniak!
Forumowy szkolniak!
Posty: 1124
Rejestracja: 11 kwie 2007, 20:14

06 sie 2008, 19:02

Dziewczyny ja zaraz idę do gina kurde nie wiem co się ze mną dzieje ale stresuje się bardziej niz jak byłam pierwszy raz :ico_placzek: :ico_placzek:
Myszka moje kondolencje pomodle się za twojego dziadka (*)(*)(*)
Mamcia zdjęcia super
doczytam was wieczór jak nie umrę na zawał :ico_oczko:

Awatar użytkownika
qunick
Jestem najmądrzejszy na forum!
Jestem najmądrzejszy na forum!
Posty: 1507
Rejestracja: 07 mar 2007, 16:35

06 sie 2008, 19:43

Kajunia ja też myślę, że to fajny pomysł z tym bilansem. Jak uśpię Ninię to zasiądę. Jurek pojechał z Zuzia na lotnisko po kuzyna i wrócą pewnie w nocy to i tak będę na nich czekać.

A ja wróciłam właśnie z jeżyn czy tam ostrężyn bo wczoraj zbierałam to drugie ale nie wiem które jest które :-D I robię soki oraz powidła! :ico_brawa_01: Jutro ide na urodziny chrzestnej Niny (bez dzieci - hura!)

Aha a jeszcze był u nas dziś odpust i straganów mnóstwo z okropną tandetą i część tego mam teraz w domu... :ico_szoking: m.in. strasznie głośną różczkę jakiegoś wyjca i atrybuty księżniczki - chustę i wachlarz oraz kolejny wiatraczek

Wróć do „Pierwsze kroczki, czyli roczek za mną!”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość