caro
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3236
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:11

06 sie 2008, 10:25

czesc brzuchatki, chciałam sie przywitac :-) :-) , jakos nie mogłam wejsc tu przez 2 dni :ico_wstydzioch: , zrobiłam sobie ferie od kompa :-)

ja na obiad dzis mam pieczarkowa z makaronem :-)

z tym Usg to troche mnie zdziwiło :ico_noniewiem: , obowiazkowo owszem sa 3. ale ja i tak miałam wiecej, bo gdy cos budzi nasz niepokój to i tak lekarz zleci dodatkowe :ico_noniewiem:

o wedzonkach owszem słyszałam, ze niby nie powinno sie łososia, ale o makreli to czytałam przeciwnie,ze ma duzo czegos tam dobrego... :-D , no i nie wiadomo w co wierzyc :-D , na szczescie łososia nie lubie, ale makrelke to uhmmmmmm :-D , na mojej ulicy mam wedzarnie i zawsze swierzutka...mniaaaaaaaam :-D

Awatar użytkownika
osita
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3480
Rejestracja: 08 mar 2007, 14:22

06 sie 2008, 11:44

pieczarkowa z makaronem :-)
hmmmm... rzuc przepisem, co??? :-D

zobaczcie co znalazlam w necie :ico_oczko: http://babyonline.pl/ciaza_i_porod_kalkulatory.html
najbardziej mi sie podoba ten o wadze plodu :-D

Awatar użytkownika
magda83
4000 - letni staruszek
Posty: 4364
Rejestracja: 14 wrz 2007, 23:26

h

06 sie 2008, 12:17

Weszlam na ta stronke co podala Osita,tak wiec fajna,zaciekawilo mnie to:)

Awatar użytkownika
tosia
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3342
Rejestracja: 07 maja 2008, 08:51

06 sie 2008, 12:53

Ja na obiadek mialam dziś gołąbki z ziemiaczkami, do tego krokieciki bo zostały z poprzedniego obiadku, a na deserek budyń z owocami i kiesielkiem z owoców leśnych mniam mniam. No i tak się objadłam że aż mi ciężko. Podobno łakomstwo to grzech a ja jestem strasznym łakomczuchem i jeszcze mam z tego radochę :ico_brawa_01:
Osita link super- ale nasz maluszek waży chyba więcej bo już dwa tygodnie temu ważył 354g a kalkulatorek podaje 350g- więc wielki mężczyzna nam się szykuje :)

[ Dodano: 2008-08-06, 12:54 ]
a Osita- ja mam 178cm wzrostu- a Ty to szczuplaczek jesteś :-)

caro
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3236
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:11

06 sie 2008, 13:19

Ja na obiadek mialam dziś gołąbki z ziemiaczkami
Boże ja uwielbiam gołąbki, mniaaaaaaaaaaaaaam

Osita to nie jest skomplikowana zupka, hi hi :-) , ja używam dwóch opakowan pieczarkowej w proszku i 300 g pieczarek :-D :-D

Awatar użytkownika
aniafs
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2783
Rejestracja: 27 cze 2008, 23:30

06 sie 2008, 14:00

U mnie na obiad kopytka z sosem pieczarkowym, a później to napewno ciąg dalszy zapiekanek z masełkiem czosnkowo-natkowym.
Kasia1983 napisał/a:
usg to promieniowanie wiec naświetla dziecko
To nie promieniowanie, a ultradzwięki, które odbijają się od narządów wewnetrzych i wysyłają obraz na monitor, nie naświetlają. Prawdą jest, że nie są obojetne maluszkowi, napewno denerwują go troszkę i pobudzają, udowodniono, że w trakcie badania dzieci są bardziej ruchliwe i niespokojne. Jest to jakis stresik dla nich niewatpliwie. Ja do tej pory miałm 3, ale dlatego że na poczatku miałam bardzo mały pęcherzyk i trzeba było to kontrolowac, brałam też duphaston.
Osita napisał/a:
ale mi smaka narobilas
Osita, nie ma nic prostszego, zwykłe masełko plus posiekany czosnek i natka drobniusieńko, oczywiście sól i pieprz do smaku. Psmaruj tym bagietkę, trochę żółtego serka i zapiecz. Ależ uczta...
Osita napisał/a:
a my dzisiaj idziemy na byki
Ositka, chyba naprawdę wyszła z Ciebie bestia :-D ja bym chyba tam umarła. Ale mój mąż, fanatyk krwawych sprtów miałby na co popatrzeć.
Według tego przelicznika na stronce od Osity,moja obecna waga nie jest niestety optymalną, chociaż nie jestem pewna ile dokładnie ważyłam przed ciążą.Zaszłam bedąc jeszcze w Anglii, tam nie miałam w domu wagi a jak wróciłam i pierwszy raz na wizycie mnie zważono to juz pewnie miałam kilka kg do przodu.
Aha, a my dzis świetujemy półmetek :ico_brawa_01: nie moge uwierzyc jak ten czas goni.

Awatar użytkownika
osita
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3480
Rejestracja: 08 mar 2007, 14:22

06 sie 2008, 16:39

Aha, a my dzis świetujemy półmetek :ico_brawa_01:
no to wielka fiesta :ico_urodzinki: :ico_urodzinki: :ico_urodzinki: :-D na zapiekanki mam chcice, ale jestem tak opchana ze szok :ico_chory: w koncu byl ryz z polskim sosem chinskim - mezu sie smieje, ze moglam juz poczekac do inauguracji olimpiady :ico_haha_01: a na jutro - pomyslu brak :ico_noniewiem: golabki byly niedawno, a zupa ... no nie ma grzybowej/pieczarkowej u nas :ico_oczko: kopytek mezu nie lubi... zreszta, nie mam ziemniakow :ico_haha_01: a nie chce mi sie dzwigac... jutro cos na szybko musze wymyslic bo okazalo sie, ze mam gina jutro a nie za tydzien (dzieki ania, bo zajrzalam do teczki zeby sie upewnic po twoim poscie i zonk :ico_haha_01: ).
Podobno łakomstwo to grzech a ja jestem strasznym łakomczuchem i jeszcze mam z tego radochę :ico_brawa_01:
oooooo, to ja strasznym grzesznikiem jestem :-D wiecie, serio, ratuje mnie chyba fakt, ze slodyczy nie lubie :ico_sorki: malo co cukru uzywam, nie slodze ani herbaty, ani kawy, ciast nie lubie w wiekszosci, ciastek tez nie, ze slodyczy typowych to cuksa zjem (landrynka) ale to w porywach... przejda jeszcze tylko zelki i te "chmurki". Ale jak nie ma, to nie placze :ico_oczko: a z czekolad - tylko gorzka. A! Ptasie mleczko lubie :-D i owoce suszone w czekoladzie. czyli malo pokus na mnie czyha dookola :ico_oczko: za to warzywa i owoce moge jesc w kazdych ilosciach :ico_brawa_01:
nasz maluszek waży chyba więcej bo już dwa tygodnie temu ważył 354g a kalkulatorek podaje 350g- więc wielki mężczyzna nam się szykuje :)
to dane orientacyjne :ico_oczko: zreszta, wiecie, sprawdzalam kilka stron odnosnie zycia plodowego i podaja ze w 22 tc dziecko wazy... i tu rozbierznosci ze szok: od 300 do 500gr :ico_szoking: szacunkowo... kurcze, to naprawde sporo, jak podadza te 500 gr i mamuska ktoras to czyta, a wie, ze jej dzidzi ma np 350 to juz sie martwi... kurcze, lepiej nie czytac albo czytac jednym okiem :ico_oczko:
napewno denerwują go troszkę i pobudzają, udowodniono, że w trakcie badania dzieci są bardziej ruchliwe i niespokojne.
hihiihihi, zarowno carmen, jak i junior przewaznie spali. nie pomaga ani wypicie slodkiego napoju, ani jedzenie ani lizak na pol godz przed badaniem... spia i kropka :-D za to bez usg maly rusza sie jakby skakal na trampolinie, dzis ma dzien cwiczen :ico_haha_01:

[ Dodano: 2008-08-06, 16:41 ]
a! i zobaczcie, jakie to slodkieeeeeeeeee :-D kocyk z danymi naszych dzieciaczkow :ico_brawa_01:
http://www.pledy.pl/index.html
aniafs, no to meza do malagi wyslij ekspresowo - moze zdazy, bo w pn final :ico_haha_01: :ico_oczko:

Awatar użytkownika
aniafs
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2783
Rejestracja: 27 cze 2008, 23:30

06 sie 2008, 20:10

Osita napisał/a:
hihiihihi, zarowno carmen, jak i junior przewaznie spali
Mój za to fikał koziołki jak zakręcony, ledwo co crl gince udało się zmierzyć, i sama zreszta potwierdziła, że dzieciaczki czesto tak właśnie reagują na usg. Ale na nic nie ma reguły, każda ciąża jest inna, kazdy maluszek rozwija się inaczej. Podobnie jest z wagą dzidziów, z pierwszymi ruchami itd. Musimy pamiętac, że te wszystkie dane to czysta staystyka i nie dajmy się zwriować.
Osita napisał/a:
no to meza do malagi wyslij ekspresowo - moze zdazy, bo w pn final
Chętnie i sama bym się z nim wybrała, nie koniecznie na finała ale na jakieś dobre, oryginalne hiszpańskie danko z miłą chęcią :ico_oczko: :-D
Osita, daj znać jak tam po wizycie. A jak Ty tam się wogóle dogadujesz z ginkiem, nie ma problemów??

asika82
4000 - letni staruszek
Posty: 4112
Rejestracja: 03 sie 2007, 10:46

06 sie 2008, 21:48

a my dzis świetujemy półmetek :ico_brawa_01: nie moge uwierzyc jak ten czas goni.
:ico_tort: :ico_buziaczki_big:

Awatar użytkownika
tosia
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3342
Rejestracja: 07 maja 2008, 08:51

06 sie 2008, 22:45

Aniafs - gratulacje!!! :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_prezent: no i Wasze zdrówko!!!
Osita - kocyk superanki - cena też :)

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość