Awatar użytkownika
Jasnie Pani :)
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2730
Rejestracja: 23 mar 2007, 12:53

Dziwny problem z piciem w nocy...

16 sie 2008, 16:13

Moja Lusia jako noworodek przesypiala calą noc. Trzeba ją bylo no karmienie i przewijanie przebudzac, ale i tak na przewijaku przysypiala. Tak jej zostalo, do mniej wiecej 8 miesięcy. Po tym czasie (kiedy karmienie nocne juz pozegnalismy jakies 2 miesiące wczesniej) zaczeła sie sama budzic w nocy i nie zasypiala ponownie dopóki nie dostala butli z mleczkiem. W wieku ok. 11 miesięcy odmówiła mleczka wogóle (za wyjątkiem tego na kolacje), ale budzila sie dalej, a ustepowala po podaniu butli z piciem (i zeby mi to zadna woda nie była, bo rzuce tą butelką z wodą w mame :/). Na początku dawałam jakies soczki, ale stopniowo rozrzedzalam je z wodą, tak, ze teraz to praktycnie sama woda jest, ale moje dziecko, zamiast pomijac te nocne picia, to sie tak rozbestwiło, ze sie w nocy po 15 razy nawet budzi i pic wola!!! I tak juz od jakiegos miesiąca jest
Taka nocka zjada nam 3 pampersy, rozmiar większe niz potrzebuje, bo wiecej wchłoną i od 0.5 litra do 0.7 litra napoju. Odwodnienie to jej na pewno nie grozi, zwłaszcza, ze ona w dzien jeszcze z 1,5 litra wciągnie

I teraz tak:
1. Czy takie ilosci chlańska sa bezpieczne (nerki? pęcherz?)
2. Co robić, zeby tyle nie pila w nocy
Od razu dodam, ze zamiana tego napoju na wode ne wchodzi w gre. Tak kabinowalam, ze jak wode tam, to nieatrakcyjna smakowo, wiec nie bedzie sie tak czesto na nią budzic, ale wode to ona ma w powarzaniu i ląduje ona na mojej głowie i wielki płacz jest, ze nie ma soczku (chociaż ten soczek to juz sama wooda - tak rozcienczony )

Zdaje sobie jeszcze spawe, ze to wielka potrzeba ssania, a Luska nigdy smoczka nie posiadala, ale przecie teraz go jej nie dam

Awatar użytkownika
secret25
Forumowy szkolniak!
Forumowy szkolniak!
Posty: 1194
Rejestracja: 06 sie 2007, 17:31

16 sie 2008, 19:22

Witaj Jasnie Pani :), nie chcę Cię martwić ale z moim synkiem było,a właściwie nadal jest,to samo.Może nie budzi się 15 razy ale dwa,trzy często mu się zdarza a ma ponad dwa lata :ico_szoking: Z tym,że ja mu daję wodę.
Myslę,że dużo ilość płynów nie zaszkodzi Twojej córeczce bo i tak ją wydali.Szczerze Ci powiem,że nie wiem jak oduczyć dziecko picia w nocy,chociaż zauważyłam,że kiedy Bartuś zje solidniejszą kolację to rzadziej się budzi.Czasem mam wrażenie,ze on jest głodny i piciem oszukuje głód,ale kiedy proponuje mu zamiast wody jedzenie to nie chce :ico_noniewiem:

Awatar użytkownika
Jasnie Pani :)
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2730
Rejestracja: 23 mar 2007, 12:53

16 sie 2008, 20:33

Czasem mam wrażenie,ze on jest głodny i piciem oszukuje głód,ale kiedy proponuje mu zamiast wody jedzenie to nie chce
no własnie ja mam podobne odczucie.... ale mleka ona odmawia o kazdej innej porze oprócz po kąpieli. Pewnie jakbym jej jajeczniczke w nocy zaproponowala, albo zupe to by nie odmówiła :-D :-D Bo to nocnew budzenie zaczeło sie własnie wtedy, kiedy w dzien zaczela mało jesc...
To oczywiscie tylko moja propozycja, zaproponuj córci wodę do picia jednak w nocy, jeśli to rzeczywiscie pragnienie ją budzi, to wypije wodę -
no własnie nie wypije. a wdzien jak jej sie bardzo chce pic to wypije i wode. dlatego jestem przekonana, ze to nie z pragnienia sie budzi.

Ja nie mam nic przeciwko nocnym pobudkom, ale kilkanascie???? w dodatku jak tyle pije, to przewijac ja trzeba dwa razy conajmniej w nocy, a to ją wybudza zupelnie i ponowne zasniecie trwa okolo godzine i z 200 ml płynu :ico_noniewiem:

Dzis w nocy mąz do niej wstawal i nie chcial jej dac butli z piciem, to rano sasiedzi pytali na co Lusia jest chora, ze tak w nocy plakala :ico_noniewiem: (cienkie sciany :ico_haha_01: )

Awatar użytkownika
Aga26
4000 - letni staruszek
Posty: 4158
Rejestracja: 08 mar 2007, 09:40

16 sie 2008, 21:20

Jasnie Pani :), moja Emi uwielbia nocne popijanie :ico_oczko:
Budzi się co prawda 2 góra 3 razy w ciągu nocy ale za każdym razem wypija całego kubka niekapka (czyli ponad 200 ml każdorazowo).
Też pije wodę z kilkoma kroplami soku. Moja Emi jest nieco większa od Twojej córeczki więc sama sobie bieże kubka niekapka i pije. Ja jej tylko na bieżąco uzupełniam :ico_oczko:

Myśle że duże ilości płynu nie zaszkodzą dzieciaczkom :-)

Awatar użytkownika
Jasnie Pani :)
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2730
Rejestracja: 23 mar 2007, 12:53

16 sie 2008, 22:12

Aga26, zwrocilas mi uwage na zrodło problemu! to picie słuzy do zasypiania. luska w ciagu dnia pije z bidona, a w nocy musi byc z butelki :ico_noniewiem: Dlatego mysle, ze o potrzebe ssania chodzi

Awatar użytkownika
Sylwia.O.
4000 - letni staruszek
Posty: 4534
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:17

17 sie 2008, 12:52

Mój Kubuś ma prawie 3 latka i nadal się budzi na picie w nocy. Może nie az tak często jak Twoje dziecko. Mój budzi sie około 3 razy. Napije się i zasypia. Pije wodę i to z tzw "gwinta" hihi. Myślę, że to kwestia przyzwyczajenia a jak oduczyc to poprostu przestac dawać. Będzie to kosztowało kilka nieprzespanych nocek ale bedzie warto. Ja tak oduczyłam cyca w nocy jak Kubus byl maly. Męczylam się 3 nocki i zapomiał o piciu cyca w nopy.
Jeszcze u nas zauważylam że jak maly zje więcej na kolację i bardziej ciężkostrawne to więcej razy pije w nocy.

Awatar użytkownika
kwiatunio
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6675
Rejestracja: 06 mar 2007, 13:31

17 sie 2008, 13:31

jeśli mogę się wtrącić to ja bym oduczyła....ja miałam tak z Julką,potrafiła się budzić co 40 minut i dosłownie zrobić łyka wody i spać dalej :ico_sorki: więc poświęciłam 3 nocki i oduczyłam Jej tego ale słyszałam "że przesadzam i głodzę dziecko(jak oduczałam od jedzenia w nocy jak miała prawie 1,5 roczku :ico_szoking: )

Awatar użytkownika
Izunia
Wodzu
Wodzu
Posty: 15798
Rejestracja: 07 mar 2007, 14:35

17 sie 2008, 20:01

Mój mały też nie mógł zasnąć bez butelki i w nocy też mi się budził po picie. Fakt że wcale nie używał smoka bo nie lubił zamiast tego do spania szedł z butelką...Bardzo obawiałam się tego że jak bedę chciała mu odstawić butelkę to będzie cięzko ale się myliłam. Obyło się bez wrzasków płaczu itp. A dzięki tremu że nie brał na noc butli to nie musiał smpać w pieluszece :) I tak oto przygoga z butlą skończyła się gdy mały miał ok 3 lat...

Wróć do „Zdrowie dziecka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość