Awatar użytkownika
zuzaz89
Nakręcona katarynka
Nakręcona katarynka
Posty: 178
Rejestracja: 06 lut 2008, 17:37

GrypaŻołądkowaGrypaJelitowaZapalenieWyrostkaRobaczkowego????

19 sie 2008, 18:43

Mój narzeczony od wczoraj rana ma biegunke, wymioty, mocne bóle brzucha, bóle głowy, nudności, brak łaknienia, uczucie ogólnego osłabienia itp. Nie umiemy sami określic co to jest czy grypa żołądkowa czy jelitowa, czy zapalenie wyrostka robaczkowego. Dziś rano wróciliśmy z nad morza do mnie do domu. Mój narzeczony mieszka dość daleko ode mnie, więc byliśmy na jednym pogotowiu i powiedzieli, że mają ważniejsze sprawy teraz, na drugim powiedzieli, że mój partner nie jest zapisany czy nie należy do tej miejscowości cos w tym stylu, że ma jechać do kliniki gdzie jest zapisany, do której należy. A to jest niemożwile, bo to jest daleko, on nie da rady, mój ojciec brat i szwagier są w pracy. Śpi cały spocony i budzi sie tylko kiedy ma biegunke, już mu podałam różnego rodzaju leki, ale nic nie pomaga. Zjadł tylko pół banana i zaraz wymiotywał. Nie wiemy czy to jest zaraźliwe??? Nie wiem dokładnie co mu jest?
Jakie leki mu podać? Na internecie czytałam o takich objawach, to pisało, że natychmiast trzeba z tym iść do lekarza bo to jest groźne. Ręce mi opadają. Pomocy

Awatar użytkownika
zuzaz89
Nakręcona katarynka
Nakręcona katarynka
Posty: 178
Rejestracja: 06 lut 2008, 17:37

19 sie 2008, 20:08

nie nie właśnie wczoraj nic nie jadł, a dziś wymiotywał bananem.

Awatar użytkownika
Aga26
4000 - letni staruszek
Posty: 4158
Rejestracja: 08 mar 2007, 09:40

19 sie 2008, 22:00

Sprawdzonym sposobem na wykluczenie zapalenia wyrostka robaczkowego jest uniesienie i przyciągnięcie prawej nogi do klatki piersiowej. Jeżeli sprawia to duży ból to ja bym stawiała na wyrostek.
Oczywiście nie jest to 100% metoda wykluczająca zapalenie wyrostka.

Ja mimo wszystko stawiałabym na wirusowe zapalenie żołądka bądź jelit. W tym przypadku napewno najważniejsze jest dużo pić (najlepiej wody) Żadnych soków itp rzeczy. Z jedzeniem też bym się wstrzymała (moim zdaniem ten banan nie był najlepszy). Ewentualnie może jakieś sucharki bądź suchą bułkę.

Co do leków to lekarzem nie jestem. Wiem że w przypadku sensacji żołądkowych podaje się Smectę tak jak napisała Gabi bądź Gastrolit. Są to preparaty które zapobiegają odwodnieniu.

Najlepszym wyjściem jednak było by udanie się do lekarza

Awatar użytkownika
Kajunia25
4000 - letni staruszek
Posty: 4709
Rejestracja: 09 mar 2007, 12:08

19 sie 2008, 22:22

Na dolegiliwości jelitowe (grypa jelitowa) sprawdzoonym sposobem jest zaparzone wrzątkiem i odcedzone ziele ostrożenia (dostępne w aptece lub zielarskim) pite kilka razy dziennie.

Awatar użytkownika
zuzaz89
Nakręcona katarynka
Nakręcona katarynka
Posty: 178
Rejestracja: 06 lut 2008, 17:37

20 sie 2008, 15:45

Gabi, Ta smecta pomogła, lekarz mu przepisał też na biegunke proszek, ale tamten jest gorzki, że nie idzie tego pić, a smecta ma nawet dobry smak

Zadzwoniłam wczoraj wieczorem po pogotowie były małe nie porozumienia, bo była wredna baba, ale przyjechali przemili Panowie! Powiedzieli, że w dobrym momencie zadzwoniłam, bo później mogły by być komplikacje.
Dostał 3 zastrzyki i powiedzieli, że będzie miał prze godzine zdrętwiałą nogę. Jest to grypa jelitowa. Dostał 2 pełne recepty, wczoraj jechałam wieczorem to wykupić, bo powiedzieli, żeby jak najszybciej miał te leki. Kazali leki mu zażywac przez 10 dni.
Powiedzieli, też, że jest odwodniony i że ma dziennie wypić przynajmniej 5 litrów wody niegazowanej.

Awatar użytkownika
maja
maniakogadacz
maniakogadacz
Posty: 363
Rejestracja: 07 mar 2007, 22:26

22 sie 2008, 08:19

na dolegliwości żałądkowo-jelitowe bardzo dobry sposób to dużo słonych paluszków i gazowana coca-cola :-D , przyjemność z pożytecznym. Nie pomoże odrazu, ale bardzo skróci czas trwania grypy i biegunki.

Wróć do „Ogólnie o zdrowiu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość