Awatar użytkownika
martuchafrost
Profesor Tik-takologii
Profesor Tik-takologii
Posty: 1758
Rejestracja: 07 mar 2007, 18:50

02 mar 2008, 23:40

Ivka no włąsnie nie orientuję sie jak to jest w Irlandii :ico_olaboga:
a my dzisiaj autko zakupiliśmy :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: znaczy sie zmieniliśmy na więkksze :ico_brawa_01: bo mieliśmy trzydrzwiówkę, a z małym dzieckiem to jednak cięzko jak trzeba z torbami i wózkiem, dlatego teraz mamy super duży rodzinny samochód renoult scienic :ico_brawa_01:

Awatar użytkownika
emalia30
4000 - letni staruszek
Posty: 4924
Rejestracja: 09 lis 2007, 11:51

03 mar 2008, 00:05

mamy super duży rodzinny samochód renoult scienic
-no to super :ico_brawa_01: -to ile was kosztowala ta zamiana ??ciekawi mnie czy ceny w Polnocnej sa podobne a i jaki rocznik autka jest

uciekam,bo jutro praca i to wycieczka opuszcza wiec bedzie zapierdziel jak nic :ico_zly:

spokojnej nocki kochane

Obrazek

Awatar użytkownika
martuchafrost
Profesor Tik-takologii
Profesor Tik-takologii
Posty: 1758
Rejestracja: 07 mar 2007, 18:50

03 mar 2008, 12:09

Emalia pisałam zmienialiśmy a nie zamieniliśmy :ico_oczko: wiec juz Ci pisze : wtedy mieliśmy peugota i sprzedaliśmy go, a ten kupiliśmy okazyjnie za 840 F ( chciał 900) bo facetowi zależało na sprzedaży ( juz miał w garści inne auto wiec chciał sprzedać) a normalnie te auta chodzą od 1200 F do 1700 F tego rocznika ( 1998) ale mamy full wypas, elektryczne szyby, zamki, lusterka, abs, klima, dwa szyberdachy ( z przodu i z tyłu) i wczoraj jechaliśmy na przejażdżkę jest bosko :ico_brawa_01: tak wysoko sie siedzi i z tyłu są fotele przesuwane ( wiec mozna albo bardziej z tyłu albo z przodu siedzieć, lub powiekszyc sobie bagażnik ) no i co najważniejsze przegląd jest do przyszłego roku wiec spoko :ico_brawa_01:
wógóle facet był niemożliwy: my zajechaliśmy a On dał mi kluczyki, powiedział ze mamy sobie obejrzec i poszedł do domu, wiec go wołam i pytam czy mógłby z moim Jacym wsiąść i sie przejechac a on mi na to :" a po co ja jestem potrzebny???? niech jedzie sam :ico_szoking: " rozumiecie w Polsce takie coś???? ze facet daje kluczyki i idzie sobie do domu ??????????????? :ico_szoking:

[ Dodano: 2008-03-03, 11:11 ]
aha: kiedys jak rozmawiałam z ekarzem z Irlandii to mówił ze u Was chyba są auta droższe czy płacićie podatek od zakupu czy coś???? nie pamietam tego dokłądnie ale coś takiego było

Awatar użytkownika
mikusia1
Forumowy szkolniak!
Forumowy szkolniak!
Posty: 1161
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:10

03 mar 2008, 12:32

witajcie
emalia30, sliczny masz brzusio:))poprostu boski :-D :ico_brawa_01: :-D :ico_brawa_01: :-D :ico_brawa_01:

ivkaJ, ja mam Child benefit,a o Fis sie nieubiegam bo trzeba miec niskie zarobki :ico_placzek:
ale i tak sie ciesze ze cos dostaje bow Pl nic niedostawalam
acha i jeszcze dostaje co trzy miesiace taki dodatek 250euro do 6 roku zycia to jest dawane od razu jak przyznaja ci Child benefit :ico_brawa_01:
tez fajnie

martuchafrost pisze:a my dzisiaj autko zakupiliśmy znaczy sie zmieniliśmy na więkksze

super :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:
my niemamy auta bo i niemamy prawa jazdy :-D :-D
ale moze ajk wroce do Pl to sobie zrobie
ostatnio tesciowa robila i zdala :ico_brawa_01: :ico_szoking:
to co ja niezdam hihi

a unas dzis pogoda nawet nawet slonecznie
musze poszukac dla Wiki kurtki bo niema wiosennej :ico_olaboga:
a wczoraj kupilam jej spodnie(dzinsy oczywiscie)i bluzeczke ale jej sie niepodoba bo chciala jaks inna hihi
i powiedziala ze jej nieubierze :ico_oczko: damy rade

Awatar użytkownika
martuchafrost
Profesor Tik-takologii
Profesor Tik-takologii
Posty: 1758
Rejestracja: 07 mar 2007, 18:50

03 mar 2008, 15:44

Mikusia ale masz nonono zdjęcie w podpisie :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: normalnie szok :ico_brawa_01: jakie boskie :ico_brawa_01:
zrobiłas Wiki to zdjęcie spontanicznie czy sie tak ustawiła?????

Awatar użytkownika
ivkaJ
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 115
Rejestracja: 11 lut 2008, 18:56

03 mar 2008, 15:53

czesc dziewczyny!!!!u nas zima :ico_szoking: sniegiem sypalo, ze swiata nie bylo widac :ico_noniewiem: :ico_noniewiem: :ico_noniewiem: :ico_noniewiem:
mikusia1 pisze:ja mam Child benefit,a o Fis sie nieubiegam bo trzeba miec niskie zarobki :ico_placzek:
ale i tak sie ciesze ze cos dostaje bow Pl nic niedostawalam
acha i jeszcze dostaje co trzy miesiace taki dodatek 250euro do 6 roku zycia to jest dawane od razu jak przyznaja ci Child benefit

mikusia no ja tez to wlasnie mam bo Patryk sie tu urodzil, wiec wszystko jak mówisz automatycznie sie odbylo :ico_haha_01:
ja mojego dzis wygonilam z domu bo ma off. uleglam presji i kazalam mu "szukac pieniedzy".niech sie dowie czy w koncu cos mozemy jeszcze dostawac czy nie, bo nie moge juz sluchac jak mi wszyscy na okolo glowe suszą, ze taka niezaradna jestem i nieodpowiedzialna:"wogole nie myslisz o dziecku!!!"co za teksty :ico_zly: :ico_zly: :ico_zly: :ico_zly: zobaczymy co z tego bedzie.

Bylismy dzis na szczepieniu :ico_haha_01: Patryk byl taki dzielny :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: wogole nie plakal.Teraz troche wypiekow dostal, ale juz chyba wraca do siebuie :ico_haha_01: :ico_haha_01: :ico_haha_01: :ico_haha_01:
dzis pierwszy raz dam mu szpinak, zobaczymy czy mu posmakuje :-D

martuchafrost pisze:a my dzisiaj autko zakupiliśmy :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: znaczy sie zmieniliśmy na więkksze :ico_brawa_01: bo mieliśmy trzydrzwiówkę, a z małym dzieckiem to jednak cięzko jak trzeba z torbami i wózkiem, dlatego teraz mamy super duży rodzinny samochód renoult scienic :ico_brawa_01:
super autko,stoi u nas takie na parkingu idealne dla rodzinki :ico_brawa_01: my nie mozemy sie pozbyc naszego auta, bo nie jest nam wogole potrzebne. Wszedzie mamy blisko, wiec stoi i sie starzeje :ico_noniewiem: moze jak zrobimy mu NCT to sprzedamy.

o przstalo padac :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: ciekawe na jak dlugo :ico_noniewiem:

pozdrawiam buziaki pa

Awatar użytkownika
emalia30
4000 - letni staruszek
Posty: 4924
Rejestracja: 09 lis 2007, 11:51

04 mar 2008, 00:34

witam kochane
ost brakuje mi sil ,wiec rzadko bywam,ale myslami jestem z wami-pamietajcie o tym
w pracy nie dosc,ze zla atmosfera,to wciaz cos pod gorke i poza nia
Ehh moze byc tak,ze moj M. za 5 tyg dopiero zacznie rozgladac sie za praca,bo zabrali mu wydane przez nich samych prawo jazdy pod pretekstem,ze jest podrobione :ico_zly: ,normalnie szkoda slow,daja taki papierek,nawet nie laminuja,wymiar taki,ze w portfelu sie lamie,a pozniej mysla,ze po paru latach bedzie jak nowy
No i czeka moj M. jak mu odesla po sprawdzeniu a pozniej bedzie czekal 4 tyg na specjalne tachografy i wtedy zacznie szukac pracy na tirach,choc szczerze mowiac to nie chcialabym zeby sie znow tam pchal :(
z reguly to praca nocna i niebezpieczna,bardzo meczaca,juz tak prawcowal pare lat i wie czym to smakuje,ta prace co stracil mial wprawdzie na 2 zmiany,ale byl w domu po 2 zmianie juz kolo 23 najpozniej,kurcze,oby sie juz to wszystko poukladalo-martwie sie,chyba bardziej niz on
On nalezy do optymistow,wieje od niego sila,ktora stara sie mnie zarazic,ale to dziala na krotki czas.
Ok. szkoda czasu na marudzenie wam.

ok uciekam spac
spokojnej nocki kochane


Obrazek

Awatar użytkownika
Magda Sz.
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1430
Rejestracja: 23 sie 2007, 13:07

04 mar 2008, 10:50

emalia30, brzuszek cudniasty,rosnie jak na drozdzach :-D a jaki twoj synus juz jest duzy :-D slicznie wygladasz naprawde :-)
emalia30 pisze:Ok. szkoda czasu na marudzenie wam.

kochana marudz marudz po to tu jestesmy zeby doradzic,pocieszyc i zrozumiec :-) na pewno wszystko sie wam ulozy kazdemu zdarzaja sie kryzysy ale trzeba zacisnac zeby i je przetrwac nie ma na to rady :-)
A swoja droga Irole to tepaki :ico_puknij: jak mozna nie rozpoznac swojego prawa jazdy :ico_olaboga:
ivkaJ pisze:Bylismy dzis na szczepieniu Patryk byl taki dzielny wogole nie plakal

:ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: dla Patryczka ze jest taki dzielny :ico_haha_01:
Ivka nie sluchaj tych durnych ludzi,jesli chcieliby pomoc to by powiedzieli gdzie isc i po jakie formy a tak tylko na nerwach dzialaja :ico_zly: najlepiej znajdz prawnika polskiego i sie dowiedz co wam tak naprawde przysluguje,zreszta jak maz wroci z pracy podam ci numer do polskiej prawniczki ktory dostalam od znajomego i zalatwla mu ona Child benefit pomimo ze dzieci tu nie bylo niektorzy mowili ze sie nie nalezy jak dzieci nie byly tu razem z nim a jednak nalezy sie :ico_haha_01: tylko nie jestem pewna z jakiego miasta ona jest ale zawsze cos podpowie przez telefon :-)
mikusia1 pisze:ostatnio tesciowa robila i zdala
to co ja niezdam hihi

a ja zdecydowalam sie ze bede tutaj zdawala :ico_noniewiem: latwiej i taniej niz w Pl do testow juz nawet zajrzalam :ico_haha_01: i nie jest tak zle :-)
emalia30 pisze:ciekawi mnie czy ceny w Polnocnej sa podobne a i jaki rocznik autka jest

auta sa tansze i to nawet sporo Artur kupil tam Honde Acord 2001r w pazdzierniku i teraz jakby ja sprzadawal mielibysmy 2tys e zarobku :ico_haha_01: ale szkoda bo samochod w idealnym stanie technicznym
martuchafrost pisze:rozumiecie w Polsce takie coś???? ze facet daje kluczyki i idzie sobie do domu ???????????????

nigdy w zyciu :ico_olaboga: tutaj chyba ludzie jeszcze sie nie przejechali po prostu i nie zobaczyli jacy inni moga byc podli :-)
A moich synkow cos dopadlo,njapierw Dawidkowi zaczely strasznie oczka ropiec i to tak ze jak sie obudzil to nie mogl do konca otworzyc i dookola byly ulepione,wygladal jak maly wampirek zapuchniete i czerwone,nastepnego dnia Olus to samo tylko na jednym oczku :ico_olaboga: na szczescie mialam kropelki wiec juz schodzi,potem zaczeli kaszlec :ico_olaboga: dziwne to troche ale akurat trafilam na artykul w gazecie ze to Wirusowe zapalenie spojowek i jest zarazliwe :ico_noniewiem: i moze wlasnie wystapic przy przeziebieniu :ico_olaboga: biedne takie te oczka maja :ico_placzek:

Awatar użytkownika
mikusia1
Forumowy szkolniak!
Forumowy szkolniak!
Posty: 1161
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:10

04 mar 2008, 12:05

dzien doberek :-D :-D

martuchafrost pisze:Mikusia ale masz nonono zdjęcie w podpisie normalnie szok jakie boskie
zrobiłas Wiki to zdjęcie spontanicznie czy sie tak ustawiła?????

dziekuje bardzo :-D :-D
to zdjecie czarno biale to spontan na zjezdzalni jak byłysmy a poprostu jest tylko zmniejszylam zeby uchwycic buzke Wiktori :-D :-D
wiki juz teraz niechce sie tak ustawiac do zdjec mowi ze ma ich juz tak duzo ze juz starczy hihi
daltego robie spontany i pstrykam mnostwo zdjec a potem selekcja hihi

emalia30 pisze:Ok. szkoda czasu na marudzenie wam.

marudz marudz tak jak Magda napisala poto tu jestesmy takze wyrzycaj wszystko z siebie i nietrzymaj tego bo to jest gorsze :ico_oczko: :ico_oczko:
wiem cos o tym a na tym forum mozna sie wyzalic i kazda znas doda troche milego slowa i otuchy :-D :-D :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

Magda Sz. pisze:a ja zdecydowalam sie ze bede tutaj zdawala latwiej i taniej niz w Pl do testow juz nawet zajrzalam i nie jest tak zle

tez to slyszalam ale po pierwsze moj angielski niejest taki dobry :ico_wstydzioch: :ico_wstydzioch: a po drugie chcemy troche kasy zaoszczedzic i niepotrzebne nam dodatkowe wydatki :ico_noniewiem: :ico_nienie:

no aj tam namawiam meza zeby juz niedlugo pomyslec o wysslaniu jakiejs paczki do Pl z naszymi rzeczami bo niedamy zwszystkim rady a po drugie potem trzeba bedzie jeszcze kupic inne rzeczy i walizki i bedzei troche wydatkow takze trzeba pomyslec juz troche wczesniej
a znacie jakies Firmy ktore jezdza z Irl do Pl i rozwoza paczki???
boje sie tak brac troche z ogoszenia bo bywa roznie potem nawet paczki nieodzyskam :ico_zly: :ico_zly:

acha i duzooooo zdrowka dla Dawidka i Olusia :-D :-D :-D :-D :-D

Awatar użytkownika
emalia30
4000 - letni staruszek
Posty: 4924
Rejestracja: 09 lis 2007, 11:51

04 mar 2008, 19:22

witajcie

mam do was bardzo wazne jak dla mnie pytanko,a mianowicie moja siostra dzis zrobila test ciazowy i okazalo sie,ze jest w ciazy-dlugo czekali na druga szanse,bo planowali rok po roku i troszke sie im przedluzylo.Pytanie jest czy kobieta w ciazy moze trzymac dziecko do chrztu??
Babcie odradzaja,wiem,ze kobieta np.majaca miesiaczke nie powinna,gdyz w tym dniu jest nieczysta i przynosi to wiele chorob malenstwu i jest to sprawdzone przez moje kolezanki,tak mialam przy pierwszym z chrzestnej wybrabnej padlo na sam koniec na inna,bo miala okres,a teraz znow ta siostra jest w ciazy i wole chuchac na zimne,niz cos sciagac,a w zasadzie dodajac nie przypominam sobie nigdy,bym w kosciele widziala kogos w ciazy trzymajacego jeszcze dziecko do chrztu-czekam na wasze opinie i dziekuje

u mnie bez zmian,nastroj ost czasy wisielczy,zero checi do czegokolwiek

DZIEKUJE WAM WSZYSTKIM ZA WSZELKIE MILE SLOWA I WSPARCIE-TO MILE I CHOC NA CHWILE POMAGA OWSZEM,ALE POZNIEJ JEDNAK POWROT DO CODZIENNOSCI ROBI SWOJE A JA SAMA Z TA BURZA HORMONOW MAM HUSTAWKI NASTROJOW ,KTORE SA POTEGOWANE TYM CO SIE OSTATNIO W KOLO MNIE DZIEJE :-(

Jutro ide do przychodni na badania kontrolne-waga,cisnienie,mocz,bicie serca -norma

srode i czwartek mam wolne,wiec mam zamiar choc psychicznie i zarazem fizycznie od pracy odpoczac

DUZO ZDROWKA DLA MALUCHOW I DLA WAS :ico_sorki:


uciekam jesc obiadek
buziaki dla was kochane
Obrazek

oto co znalazlam na jednej ze stronek o wszelkich obrzadkach:

Wszelkie obrzadki o charakterze magicznym zwiazane z sakramentem chrztu, podobnie jak przepowiadanie dziecku przyszlosci podczas tej uroczystosci, nie sa juz na ogól praktykowane, niemniej jednak niektóre przesady nadal jej towarzysza np. ze,
- podczas ceremonii maluch powinien miec przy sobie monete, a nie bedzie borykal sie z problemami finansowymi
- w pieluche wsypuje sie cukier, by mial slodkie zycie
- jesli maluch dostanie w prezencie lyzeczke, nigdy nie bedzie cierpial glodu
- matka chrzestna nie moze byc kobieta w ciazy, bo to odbiera szczescie jej dziecku

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot] i 1 gość