Awatar użytkownika
maja
maniakogadacz
maniakogadacz
Posty: 363
Rejestracja: 07 mar 2007, 22:26

tatuaż z henny - uczulenie !!!!!

26 sie 2008, 09:11

Córka 7l, na wczasach zrobiła sobie tatuaz z henny, niestety nastąpiły powikłania w postaci nadżerek i bąbli, skóra piecze i swędzi. Czy ktoś miał podobny przypadek? Jestem już umówiona do dermatologa, ale dopiero w czwartek mam wizytę. Mam maść cutivate, ale nie jestem pewna czy mogę jej użyć. Może sa inne metody łagodzące stan zapalny skóry?

Z góry dziękuję za rady

Awatar użytkownika
AniaZaba
Profesor Tik-takologii
Profesor Tik-takologii
Posty: 1795
Rejestracja: 25 mar 2008, 13:47

26 sie 2008, 09:28

Na pewno nie zaszkodzi picie wapna, ja od razu łykam jak tylko mi coś wyskoczy (a jestem alergikiem)

Awatar użytkownika
Kajunia25
4000 - letni staruszek
Posty: 4709
Rejestracja: 09 mar 2007, 12:08

26 sie 2008, 11:31

maja pisze:Córka 7l, na wczasach zrobiła sobie tatuaz z henny, niestety nastąpiły powikłania w postaci nadżerek i bąbli, skóra piecze i swędzi. Czy ktoś miał podobny przypadek? Jestem już umówiona do dermatologa, ale dopiero w czwartek mam wizytę. Mam maść cutivate, ale nie jestem pewna czy mogę jej użyć. Może sa inne metody łagodzące stan zapalny skóry?

Jeśli piecze i swędzi to polecam Fenistil w żelu, który stosuje się np. na poparzenia słoneczne, czy obrzęki powstałe przy ugryźnięciu owadów ale spytaj jeszcze dokładnie w aptece, lek ma działanie łagodzące i chłodzące.

Awatar użytkownika
madzia22
Forumowy szkolniak!
Forumowy szkolniak!
Posty: 1124
Rejestracja: 11 kwie 2007, 20:14

26 sie 2008, 15:30

Najlepiej doradzą ci babeczki w aptece .Wapno napewno nie zaszkodzi

Aga78
Umiem skakać na skakance po całym forum
Umiem skakać na skakance po całym forum
Posty: 965
Rejestracja: 07 mar 2007, 19:00

26 sie 2008, 22:41

mój młodszy brat (w sumie mały brat :-D ) miał tez takie uczulenie po tym tatuażu, pomógł mu propolis- nie był nawet u dermatologa, ale taki propolis , który się samemu robi ze spirytusem :ico_noniewiem: po kilku przetarciach nim złagodniało i zniknęło

gwiazda_a
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 4
Rejestracja: 16 gru 2010, 15:48

16 gru 2010, 15:57

Ojej.
Przed takimi atrakcjami powinno się chyba robić próbę na małym kawałku skóry. Tak jak z farbami do włosów.

Szczerze współczuję :(

barbara14
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 5
Rejestracja: 27 cze 2014, 12:24

Re:

27 cze 2014, 12:41

Córka 7l, na wczasach zrobiła sobie tatuaz z henny, niestety nastąpiły powikłania w postaci nadżerek i bąbli, skóra piecze i swędzi. Czy ktoś miał podobny przypadek? Jestem już umówiona do dermatologa, ale dopiero w czwartek mam wizytę. Mam maść cutivate, ale nie jestem pewna czy mogę jej użyć. Może sa inne metody łagodzące stan zapalny skóry?
Jeśli piecze i swędzi to polecam Fenistil w żelu, który stosuje się np. na poparzenia słoneczne, czy obrzęki powstałe przy ugryźnięciu owadów ale spytaj jeszcze dokładnie w aptece, lek ma działanie łagodzące i chłodzące.
Na takie zmiany super jest żel Calendeel - zawiera naturalne wyciągi z roślin (nagietek, aloes, inne) - i doskonale łagodzi stany zapalne i podrażnienia

Wróć do „Ogólnie o zdrowiu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość