Awatar użytkownika
osita
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3480
Rejestracja: 08 mar 2007, 14:22

04 mar 2008, 20:55

aniulek pisze:Skąd ja teraz pączka lub tym bardziej racucha wytrzasnę :ico_placzek: a tak mi się zachciało...

prosisz i masz:
Obrazek
Obrazek

a tu prosty przepis (z http://www.kwestiasmaku.com/kuchnia_pol ... lacki.html)
Przepis na Jabłka smażone w cieście Δ

Jabłka smażone w cieście, przepis najlepszy na racuszki z jabłkami, przepis i zdjęcia na placki z jabłek

• ½ kg jabłek
• 25 dkg mąki
• ¼ litra wody
• 2 jajka
• sól
• olej do smażenia
• cukier do posypania

• Przesianą mąkę wspypujemy do miski, dodajemy wodę i żółtka, dokładnie wyrabiamy łyżką. Ubijamy pianę z białek, dodajemy do ciasta.
• Jabłka obieramy, kroimy w plastry grubości 1 cm, wycinamy gniazda nasienia.
• Każdy kawałek jabłka wbijamy na widelec, zanurzamy w cieście, następnie kładziemy na patelnię z rozgrzanym olejem i smażymy na jasnozłoty kolor.
• Po zdjęciu z patelni posypujemy cukrem lub cukrem pudrem i cynamonem, polewamy miodem lub syropem klonowym.

aniulek
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3286
Rejestracja: 05 gru 2007, 14:16

04 mar 2008, 20:59

osita, no to teraz mnie dobiłaś ,kobieto :059:

[ Dodano: 2008-03-04, 20:04 ]
Zmykam juz ,do jutra....papatki :-)

lidziasc
Wodzu
Wodzu
Posty: 11315
Rejestracja: 09 mar 2007, 23:02

04 mar 2008, 21:40

o jaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa ale pysznosci :ico_olaboga:

mniam mniam :-)

Awatar użytkownika
JustynaiGabi
JEEEST! Przekroczyłem 1000 postów!
JEEEST! Przekroczyłem 1000 postów!
Posty: 1065
Rejestracja: 07 mar 2007, 18:46

04 mar 2008, 22:05

hejko..............
nie zaglądałam bo nie miałam czasu...
mam dla was nowinkę : :ico_ciezarowka:
właśnie sie dowiedziałam...........spóźnia mi się o ok 10 dni..........i dziś zaryzykowałam i............

Awatar użytkownika
emrejan
Zaczynamy gimnazjum!
Zaczynamy gimnazjum!
Posty: 1218
Rejestracja: 26 maja 2007, 21:11

04 mar 2008, 22:06

Osita ty to masz pomysly, na sam wieczor takie pysznosci serwowac :ico_noniewiem: :ico_nienie:

[ Dodano: 04-03-08, 21:13 ]
JustynaiGabi, gratulcje :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

lilo

05 mar 2008, 09:09

JustynaiGabi noooooooooo gratulacje!!!!!!!!!!!!!!! :ico_brawa_01:

BeataW
Wodzu
Wodzu
Posty: 10941
Rejestracja: 07 mar 2007, 13:58

05 mar 2008, 10:19

JustynaiGabi, gratulacje!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Awatar użytkownika
emrejan
Zaczynamy gimnazjum!
Zaczynamy gimnazjum!
Posty: 1218
Rejestracja: 26 maja 2007, 21:11

05 mar 2008, 10:24

dzien dobry

Pustki tutaj

u nas pogoda dzis sie popsula, zimno nie jest, ale ponuro i chyba bedzie padac. W domku roboty nie mam, wiec bedziemy sie nudzic :ico_olaboga:

Awatar użytkownika
kwiatunio
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6675
Rejestracja: 06 mar 2007, 13:31

05 mar 2008, 10:29

JustynaiGabi, moje GRATULACJE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

dzień dobry....
ja wczoraj zaryzykowałam i mała została sama na 0.30 minut jak ja pojechałam po mleko i do sklepu i jak wróćiłam to ładnie sie bawiła :ico_sorki:
dziś sobie pazurki robię,juhu...od paru dni smaruję się balsamem brązującym i musez powiedziec,ze małe efekty juz są a jest to zdrowsze niż solarka i mój A znów zazdrosny sie robi :ico_brawa_01:

lidziasc, a może mała jest zła,że Ją zostawiłaś??i że poszłaś do pracy ...ale to Jej przejdzie ....

gosia888
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6322
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:00

05 mar 2008, 11:51

ej dziewczyny
ja wróciłam w poniedziałek o 23. Tomek super zniósł lot i całą podróż a tak się bałam. Na miejscu był super grzeczny normalnie jak nie moje dziecko. W środę sie przeziębił tam ale wydobrzał w poniedziałek nawet już kataru nie miał a wczoraj znowu. Mam nadzieje ze nic sie nie rozwinie

Ja dzisiaj już w pracy szef sie zdziwił że przyszłam bo myślał że w pn dopiero będę. I się pytał o urlop ja mówię że krótki a on było wziąć dłuższy bo i tak nie ma ropboty w pracy :) No ale jestem już. Pamiętacie to szkolenie o którym wam mówiłam? Będzie od 8-10 kwietnia w Pradze. Jadę z taką koleżanką już hotel zarezerwowany i super że pomyślała o mnie bo nawet w doborze pokoju wpisała dieta bezglutenowa. Super.
Zdjecia dam pozniej bo przy szefie nie chce zgrywac moze pojdzie wczesniej do domu. Ogolnie wyjazd był fajny, Tomek jak już pisałam bardzo grzeczny obkupiłam jego głownie ale i sobie fajny płaszczyk kupiłam. Pieniadze poszły momentalnie jeszcze z siostrą na lotnisku złotówki sprzedawałyśmy. Polaków pełno a w Dublinie to już w ogóle. W mcdonaldzie to po polsku gadają.
Strasznie tam dzieci hartują później pokazę wam zdjęcie dziewczynki. Ja w kurtce Tomek kurtka czapka szalik a dziewczynka młodsza od Tomka w skarpetkach bez rajstop. Chłopczyk młodszy od Tomka w krótkich rękawkach. Nie mówiąc o czapkach. Po prostu ich nie używają. Pogoda troche cieplejsza niż w polsce. A ostatniego dnia śnieg sypał. Paraliż na drogach bo nie przyzwyczajeni do śniegu.

Justyna :ico_szoking: to sie zdziwiłam. wielkie gratulacje. Ale super.

Wróć do „Przedszkolaczki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości