Awatar użytkownika
wisienka24
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2589
Rejestracja: 07 mar 2007, 16:31

19 wrz 2008, 11:48

http://viv.com.pl/special.htm#

cos takiego znalazlam

[ Dodano: 2008-09-19, 11:49 ]
dzialam dzialam bo chce jak najszybciej sie na cos zdecydowac i musze wiedziec co i jak :-D

Awatar użytkownika
Janiolek
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3084
Rejestracja: 05 sie 2007, 12:58

19 wrz 2008, 11:54

wisienka24, super, szkoda,z e ostrołęka tak daleko.

sylwia77
Biegaczostruś na forum
Biegaczostruś na forum
Posty: 204
Rejestracja: 21 mar 2007, 22:31

19 wrz 2008, 12:00

wisienka24 trzymam kciuki za twój biznes!!!!

Mam lekką załamkę bo stan Patryka się pogorszył. Wczoraj musiałam z nim zostać w domu bo gorączka się nasiliła. Zamówiłam wizytę prywatnego pediatry i ona stwierdziła, że Patryk może mieć rotawirusa. Zaleciła podawać smektę i gasto coś tam, tylko, że jest problem bo on leków w płynie nie chce połknąć. Nic nie chciał wczoraj jeść, a na wieczór dałam mu sok jabłkowo-gruszkowy i zaczął robić kilka kup pod rząd. Nie wiem co mnie pokusiło z sokiem. Przez cały dzień było ok to go doprawiłam. I teraz ma cały czas rozwolnienie razem z gorączką. Boję się, że się odwodni i trafimy do szpitala. Już sama nie wiem co mu podawać i co mu faktycznie jest. Czytałam na internecie, że przy rota są wymioty a on nie wymiotuje.

Wczoraj przez 4 godziny nosiłam go na rękach, bo jak tylko go odkładałam to płakał. Normalnie załamać się można. :ico_placzek: :ico_placzek: :ico_placzek: :ico_placzek: :ico_placzek:


Aga78 ty pisałaś, że mieliście rota. Jakie były objawy?? I co podawałaś dzieciom???

Awatar użytkownika
Janiolek
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3084
Rejestracja: 05 sie 2007, 12:58

19 wrz 2008, 12:07

sylwia77, moze jeszcze kup elektrolity w szaszetkach albo ORS z hippa, jak bylysmy w lutym w szpitalu to rota grasował i leczyli dzieci marchwianką, Marchewka dobra bo zatwardza, jak miałas paczke z hippa tam w książeczce jest opisane dzialanie na stolec.

Aga78
Umiem skakać na skakance po całym forum
Umiem skakać na skakance po całym forum
Posty: 965
Rejestracja: 07 mar 2007, 19:00

19 wrz 2008, 14:33

sylwia77, Kochana ale Ci współczuje :ico_pocieszyciel: a szczególnie Patryczkowi, biedactwa :ico_placzek:

daj mu może odgazowanej coli się napić (żeby odgzować to wsypuje się odrobinę cukru)- ponoć jej składniki- zatrzymują wymioty, działają na jelita i zatrzymują biegunkę a też dzięki kofeinie trochę wzacniaja (tylko bez przesady) Julka piła tak ok100 ml przez cały dzień

podawaj coś koniecznie: lakcid, lacidofil, enterol, smecta,
ważne też żeby sole były ok- dlatego gastrolit jest bardzo dobry wystawrczy po łyżeczce co jakąś chwilę, dawaj słone paluszki

może też próbuj wodę z glukozą po łyżeczce jak często się da

ale jak zobaczysz, że jednak robi się taki wiotki (skorka jest taka zwiotczała) to lepiej szpital, bo ja za długo trzymałam Julkę i przesadziłam, do tego stopnia że miała bardzo mało potasu

Objawy: gorączka, gorączka, biegunka i wymioty (ponoć nie wszyscy mają wszystko na raz :ico_noniewiem: )

Trzymam kciuki

a ja jednak pozarażałam dzieciaki i wszyscy mamy katar :ico_placzek:

79anita
Obywatel Tik-taka
Obywatel Tik-taka
Posty: 909
Rejestracja: 07 mar 2007, 18:55

19 wrz 2008, 16:46

Witajcie:)
Ale jesien chorobami sie zaczyna...
Biedny Patryczek moja lekarka nawet nie kazala podawac smekty tylko wlasnie lakcid no a soczkiem to rzeczywiscie nie byl dobry pomysl przy begunce zero surowych owocow i sokow...
Aga o coli to slysze pierwszy raz ale wiesz chyba cos w tym jest bo jak bylo mi niedobrze na poczatku ciazy to wlasnie cola albo fanta pomagala...
Janiolek trzymam kciuki aby badania szybko i sprawnie przeszly i wszystko bylo ok.
Preudenc ale bobrze ze u Tosi wszystko gra z tymi hormonami wy juz swoje przezylyscie i juz starczy...
Wisienko to powodzenia ... stronka fajna najbardziej to bym sama sie powyglupiala na czyms takim zwlaszcza te pilki sumo :ico_oczko: no i warto pobawic sie z Urzedem pracy tylko od zlozenia wniosku oni maja 30 dni na odpowiedz wiec jak sie zdecydujesz to bedziesz musiala poczekac z zalozeniem dzialalnosci...

Aga78
Umiem skakać na skakance po całym forum
Umiem skakać na skakance po całym forum
Posty: 965
Rejestracja: 07 mar 2007, 19:00

19 wrz 2008, 18:09

no no Ula- pomysł Twój coraz bardziej mi się podoba :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

Anita powiem Ci, że ta cola naprawdę jest niezła- na ogół dzieci ją lubią :ico_oczko: na ogół bo mój Adrian nie lubi :-D

Awatar użytkownika
Pruedence
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2325
Rejestracja: 23 cze 2007, 10:57

19 wrz 2008, 19:26

Wisienko Zabawki piewsza klasa, podobnie jak Anita bym sie chętnie na nich sama pobawiła. A jak już otworzysz sój biznes to myślę, ze to bedzie najlepsze mejsce na spotkanie dla nas wszystkich np w wakacje :-D

Sylwia Wydaje mi sie, że nie zawsze musza byc wymioty, a poza tym jest tyle wirusów które objawiaja się tak samo,że nie musi to byc rota.
Ale najwazniejsze, żeby się Patryk nie odwodnił, my w zeszłym roku byłysmy dwa dni na kroplóce w szpitalu własnie przez podobny wirus no i Tosia nic pić nie chciała i wymiotowała.

Janiolek No,ze was puszczaja same to bardzo dziwne :ico_szoking: bo Tosie jak wieźli na głupie echo z żeromskiego to jechała karetką.
Co do uspokajacza to jak nie będa chcieli to powiedz im,zeby jej dali troche chloranu np. po co ma się biedna męczyc. To wszystko zalezy od lekarza.
Wydaje mi się, że jak miala cystygrafie to może nie będa jej dawać cewnika no bo kontrast podany dożylnie powinien się wchonąć i potem wąłśnie wydalać przez nerki i w ten sposób sprawdzą czy obie działają.

A ja jestem zmeczona prze zto,ze w nocy mało spałam, a Tosia niestety znów spi tylko raz :ico_olaboga: więc dziś zdażyłam tylko mieszkanie posprzątać i się obudziła.
Teraz zajmuje się nią marek więc mam chwilke dla siebie.

Awatar użytkownika
wisienka24
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2589
Rejestracja: 07 mar 2007, 16:31

19 wrz 2008, 19:38

Tak szybko tylko napisze: SZYMO CHODZI

Pozniej napisze wiecej

Awatar użytkownika
Pruedence
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2325
Rejestracja: 23 cze 2007, 10:57

19 wrz 2008, 19:46

:ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :-D :-D Dla Szymka!

Wróć do „Pierwsze kroczki, czyli roczek za mną!”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości