Awatar użytkownika
Kicia10
Papla
Papla
Posty: 771
Rejestracja: 15 mar 2007, 22:36

09 paź 2008, 23:45

Cześć dziewczynki,tęsknił ktoś za mną??
Dziś tylko nadrobiłam czytanie a jutro po odpisuje wam.A dziś napisze tylko tyle że u nas sprawy się trochę gmatwają,nasze mieszkanko okazało się tylko pokojem z łazienką a kuchnia na korytarzu :ico_placzek: Jutro napisze dokładniej o co chodzi bo już dziś późno, trzeba się wyspać bo jutro ciężki dzień.

Najlepsze życzenia dla Nelci i dla Karolinki :ico_prezent: :ico_buziaczki_big: Dużo,dużo zdrówka i radości.

NICOLA_1985

10 paź 2008, 09:21

witam wszystkich!
ulamisiula z tego co wiem na temat urlopu wychowawczego to tak jak na urlopie macierzyńskim jesteś chroniona przez kodeks pracy, osoba przebywająca na urlopie wychowawczym nie może zostać zwolniona a po upływie urlopu musi być przyjęta spowrotem do pracy lecz nie ma pewnosci czy na to samo stanowisko byc moze na podobne lecz nie o gorszych zarobkach - dotyczy firmy ktora dobrze prosperuje
" Od momentu złożenia przez pracownicę wniosku o udzielenie urlopu wychowawczego aż do końca korzystania z tego urlopu stosunek pracy pracownicy podlega szczególnej ochronie. Oznacza to, że pracodawca nie może wypowiedzieć umowy o pracę po złożeniu przez pracownicę wniosku o udzielenie jej urlopu wychowawczego, jeżeli wskazany przez pracownicę termin rozpoczęcia tego urlopu przypadałby w czasie trwania stosunku pracy. Nawet gdy pracodawca wypowiedział już pracownicy umowę o pracę (zanim pracownica złoży wniosek o urlop wychowawczy), to rozwiązanie tej umowy o pracę także nie możę nastąpić, jeżeli termin rozpoczęcia tego urlopu przypadałby w czasie trwania stosunku pracy." - to dotyczy kobiet zatrudnionych na czas nieokreslony.
jesli jestes zatrudniona naczas okreslony urlop wychowawczy konczy sie ostatniego dnia umowy.
Od dnia złożenia wniosku o urlop do dnia zakończenia urlopu - nie można rozwiazac umowy. Wyjątki stanowią: zwolnienie dyscyplinarne, likwidacja lub upadłość zakładu pracy, zwolnienie grupowe lub indywidualne z przyczyn niedotyczących pracowników w firmach zatrudniających 20 lub więcej osób.
ulamisiula super fotki z waszej wyprawy :ico_brawa_01:

mamo zuzi to super ze Nelci podobało sie w przedszkolu :ico_brawa_01: ja raczej poczekam jeszcze troche i moze jak Karolina bedzie miała ze dwa latka to wtedy posle ją do żłobka - zresztą dopóki nie bedzie umiała chodzic to nie ma mowy o przedszkolu i żłobku. na razie mam dwie bebcie do dyspozycji i od stycznia bedzie z nimi przebywac pół dnia.

Kicia 10 miło ze wpadłas, odwiedziaj nas czesciej, co z tym mieszkankiem?? czemu okazało sie inne niz sie spodziewaliscie? to nie oglądaliscie go wczesniej?
dzieki za zyczenia dla Karolinki

u mnie dzis pobudka o 7.30 noc była przespana, tak jakby sie wszystko uspakaja, no ale zeby nie zapeszać.. nie bede za bardzo chwalic..
wczoraj dzien fajny, pogoda super za to dzisiaj cos od rana mgła i nieciekawie.. moze po południu sie rozjasni.
wczoraj pod wieczór mnie nie było bo wybralismy sie z moim S i z Karolcią na pizze na rynek :-D wkoncu jakies wyjscie razem.. juz dawno nigdzie nie bylismy.. mozedzisiaj tez moj S sie postara i cos wymysli :ico_oczko:
a jutro jedziemy do Rybnika muszesobie kupic kozaczki i moze jakis fajny biustonosz z triumpfa.. juz sie nie moge doczekac zakupow :ico_brawa_01:

[ Dodano: 2008-10-10, 09:24 ]
ulamisiula jeszcze co do tego url. wychow. to urlop wypłaca ZUS wiec jezeli rozwiazacie umowe urlop nie koniecznie musi Ci przepaść, raczej bedzie tak że Zus bedzie ci wypłacac pieniązki do konca trwania umowy czyli tak jak masz wpisana date na obowiazującej do tej pory umowie lub jesli masz umowe na czas nieokreslony do konca trwania urlopu.
http://praca.gazetaprawna.pl/artykuly/6 ... zenie.html - tutaj masz wiadomosci o wypowiedzieniach moze znajdziesz co cie interesuje

ulamisiula
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3099
Rejestracja: 17 kwie 2007, 15:17

10 paź 2008, 11:33

NICOLA_22 dziękuję :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki:

Dziś mam super humor :-D Chociaz jest na podworku ponuro i zimno, to ja mam banana na twarzy :ico_haha_01: Udało mi sie sprzedać moje kozaki.Nie były prawie noszone bo kupiłam je i zaraz potem dowiedziałam sie że jestem w ciaży.Założyłam je może ze 3 razy bo są na obcasie a ja z tych co jesli nie muszą to obcasy omijają szerokim łukiem.

Jutro wesele a ja juz od wczoraj przezywam.Nawet w nocy z tego myslenia brzuch mnie rozbolał.Mam nadzieje że będie dobrze, bo powrót na sygnale 30 km i ja za fajerą to mi sie nie usmiecha.A jeszcze w niedziele 1 zajęcia o 8 rano.

Kiciu fajnie ze zajrzałaś.Pisz co tam u Ciebie?Jak mieszkanko i przeprowadzka?

NICOLA_1985

10 paź 2008, 12:24

ulamisiula nie ma za co dziekowac mam nadzieje ze pomoglam chociaz troche :-)

[ Dodano: 2008-10-10, 15:49 ]
już prawie 16.00 a tu pustki.. gdzie Wy sie podziewacie dziewczynki???

eSKa
4000 - letni staruszek
Posty: 4196
Rejestracja: 10 mar 2007, 20:17

10 paź 2008, 18:44

Hej, nie wiem co jest grane ale non stop brakuje mi czasu :ico_olaboga: , zanim się obejrze to juz wieczór i ziewam na maksa :ico_spanko: Jutro wolne to postaram sie nadrobić czytanie i pisanie a dziś jeszce wybieramy się do Obi :ico_noniewiem:

Awatar użytkownika
agnieszka01.04
4000 - letni staruszek
Posty: 4895
Rejestracja: 08 mar 2007, 12:09

10 paź 2008, 18:48

cześć Mamusie :-D

rany mam już dosyć tej jesiennej depresji...normalnie szok jak mi nic się nie chce :ico_szoking:

Ula no to o wychowawczym już wszystko wiesz od Nikolii :ico_brawa_01: bo ja też bym nie umiala Ci pomóc :ico_noniewiem: a wyprawa...no wielka byla :ico_brawa_01: narzeczona fajniutka :-D

co do narzeczonych...

Mamozuzi Jasiu ma konkurencję :ico_szoking: Darek wczoraj siedzi kolo mnie wieczorem jak podczytuje co tam naskrobalyście...usypia prawie...no i czytam Twojego posta i zdjęcie Nell się pojawilo, a on...ooooooo lala lala lala krzyczy i się wyrywa do ekranu :-D także Nell od malego facetów bajeruje :-D chyba polecial Daruś na ten jej język :ico_oczko: no i się cieszę, że w przedszkolu ok, ja też jestem za takim spokojnym przyzwyczajaniu dziecka do nowych sytuacji, chociaż wiadomo, czasem się nie da :ico_noniewiem:

Kiciu opowiadaj co tam dokladnie wyszlo z tym mieszkaniem :ico_noniewiem:

Nikola to cale szczęście, że wszystko wraca do normy i się wysypiasz :-) u mnie to różnie, na ogól nieciekawie :ico_noniewiem: i zgadzam się z Tobą, że potrzebne są takie wspólne wyjścia gdzieś :-) ale my nie wychodzimy nigdzie, bo wiem, że z dwójką moją to bym wrócila zla i zmęczona jak nie wiem :ico_wstydzioch:

u mnie bardzo pomalutku...
niewyspana jestem...
ale dziś przyszla dobra wiadomość...liścik z Revenue, że mam już przyznane rodzinne i tylko teraz czekać na list kiedy kasiurka będzie, fajnie też, bo mam już numer rodzinnego przyznany to mogę sobie zlożyć już na benefity o hausing i counsil :ico_brawa_01:

rany nie wyobrażacie sobie jak mój syn lubi Coca-colę :ico_szoking:
szok, myślalam, że padnę jak przyszedl do mnie z kuchni z butelką i pokazuje, żeby mu ją otworzyć :ico_haha_01: no ale niestety...dostal raz i na razie ostatni...

Awatar użytkownika
Kocura Bura
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5842
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:44

10 paź 2008, 19:54

agnieszka01.04 pisze:rany nie wyobrażacie sobie jak mój syn lubi Coca-colę
hehehe, wiecie, co dobre :ico_oczko: Moja Zuzia zjada ciasto z pizzy, ten chlebek i też jej smakuje :ico_haha_01:

Jak dobrze,że jutro weekend! :ico_sorki: Już dziś nawet! Przed południem wyskoczę na sklepy, a po południu jedziemy do teściów. Tata teściowej jest w szpitalu i pojedziemy go odwiedzić.
Zuzuni wylazła druga czwórka i ma 8 ząbków.

Kicia10, oj to niedobrze z tym mieszkankiem. Pisz, co postanowiliście- to zostaje, czy szukacie innego?

mama_zuzi1980
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5549
Rejestracja: 07 mar 2007, 17:51

10 paź 2008, 21:26

Hej laseczki,
Dzis mialam dosc intensywny dzionek, bo o 9.00 do przedszkola z NEll (byla wniebozwieta, hehe) tylko na godzinke a potem mialam spotkanie z adwokatka (w nocy juz nie moglam of course spac z tego powodu). Poszlo ok. Ustalilysmy front dzialania, i wiecie co sie dowiedzialam_?????? ze ten K***a Kretyn przyjedzie tu na sprawe w sadzie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! No comments!!!!! nie ma kasy aby do dziecka przyjechac a tu prosze, no chyba ze mu pomoc prawna szwedzka placi.... tak chyba jest bo to jest glupie panstwo i tacy kretyni na tym korzystaja..... No wiec bedzie cooool ...... W sumie to mi to wisi czy bedzie czy nie bo sram, na niego ( :ico_wstydzioch: ), ale no zdzwililam sie.... Zreszta to bedzie dopiero za kilka miesiecy.... Skurwiela zalatwie na cacy, jzu sie szykuje :ico_brawa_01: Oby mi sie plany powiodly!!!!

cdn

[ Dodano: 2008-10-10, 21:43 ]
jestem :-) sorki za te przeklenstwa wczesniej, ale czasem tego potrzebuje, jest mi lzej po prostu :-)

Kicia10, jasne ze za Toba tesknilyyysmy :-) Mam nadzieje ze niedlugo znow do nas na czesciej wrocisz!!!!!
NICOLA_22, no jakbym ja miala babcie tu to mala na pewno nie chodzilaby do przedszkola... chodz sa plusy i minusy wszystkiego. JA dzis widzialam maluszki jak lapkami malowaly i stopkami i pomyslalam sobie ze ja bym nie zorganizowala tego Nell , brak czasu, srodkow, nie chce sie potem dziecka myc i sprzatac... Wiec fajnie ze bedzie mogla sie rozwijac w ten sposob w przedszkolu... Choc z drugiej strony tyle zasmarkanych dzieci ze szok a wsrod nich moj zdrowiutki Aniolek :ico_olaboga: ja obstawilam ze w srode bedzie chora a maz ze we wtorek, ciekawe kto wygra ;-)

eSKa, kobieto, wez nie zartuj, wracaj tutaj bo brakuje Ciebie jak nie wiem co :-)

agnieszka01.04, hehehe, no to Jasu bedzie po gebie bil Darusia hahaha :-D
A z tymi wyjsciami, to my czesto wychodzimy ale na swieze powietrze, do knajp zadziej, ale na wakacjach np to codziennie i bylo super. Choc faktycznie dzieci potrafia cisnienie podniesc jak nie wiem co :ico_noniewiem: myslalam ze tylko ja tak mam... :ico_noniewiem:

_Coli moja nie probowala jeszcze i pewnie nie predko sprobuje bo potem bedziemy mieli przerabane :ico_olaboga: bedzie jeczala non stop :-(

Kocurka a z Zuzia jedziecie do szpitala? Ja nie chce cie straszyc ale ja bym nie brala dziecka w Pl do szpitala z powodu wszechobecnego gronkowca ... Ale moze ja przewrazliwiona jestem.... :ico_noniewiem:

NICOLA_1985

10 paź 2008, 22:13

teraz tylko poczytałam wszystkie posty a jutro odpisze bo pozno troche, zmeczona jestem i mykam spać. odezwe się po południu jak wrócę z zakupów. dobranoc wszystkim, miłych snów i spokojnej nocki :ico_oczko:

Awatar użytkownika
Kocura Bura
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5842
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:44

10 paź 2008, 22:25

mama_zuzi1980 pisze:Kocurka a z Zuzia jedziecie do szpitala?
nie, nie! Zuzia zostanie z teściową w Wieliczce,a my jedziemy z teściem do Krakowa do szpitala. Nawet mi nie przyszło do głowy,żeby ją brać. A wogóle to wpuszczają takie małe dzieci w odwiedziny??

Ja Zuzi też nie dawałam coli. Zresztą ona to dziwna jest, bo zdecydowanie woli herbatkę (bardzo wodnistą), a pyszny soczek zdecydowanie mniej. I wędlinkę zdejmuje z kanapeczek ;-) Mięsożerca mały!

mama_zuzi1980 pisze:Skurwiela zalatwie na cacy, jzu sie szykuje
tak trzymać!

[ Dodano: 2008-10-10, 22:26 ]
NICOLA_22, udanych zakupów i chwal nam się po powrocie!

A ja dzis kupiłma taką skrzynkę na "aktualne" zabawki Zuzi, niwielka 45 l. W Biedronce są na promocji, niecałe 22 zł.

Wróć do „Pierwsze kroczki, czyli roczek za mną!”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość