Awatar użytkownika
Izunia
Wodzu
Wodzu
Posty: 15798
Rejestracja: 07 mar 2007, 14:35

18 paź 2008, 13:37

Izunia, a jak z wami, wyjezdzacie?
nie puki co nie mamy w planach wyjazdu :ico_oczko:

Awatar użytkownika
manenka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5404
Rejestracja: 13 cze 2007, 16:57

18 paź 2008, 13:58

tycia witaj :-D
dobrze, ze się odezwałaś bo już stęskniłyśmy się za tobą :-D
tak to jest z tym adecco
a co do wyjazdu to szkoda, ze tak wyszło
ale uważam, ze pomysł z wyjazdem męża jest super :ico_brawa_01:
popracuje, znajdzie mieszkanie i nawet kasę na auto odłoży :-D
co do zwrotu to dostaniecie go dopiero w czerwcu a wiec dopiero wtedy możesz na niego liczyć, i nie będzie on za duży może jakieś 3500kr, bo to tak mniej więcej za 2 miesiące pracy wyjdzie :-D
a więc niech mąż wyjeżdża i ciebie ściąga :-D

Awatar użytkownika
martinka
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 8
Rejestracja: 05 paź 2008, 15:13

18 paź 2008, 22:37

Dziewczynki, melduję się :)

Siunia, Manenka - przykro mi strasznie, że te choróbska się przyplątały do Was i chłopaczków :( A kysz, a kysz z nimi!!! Ja się też strasznie boję żeby nie załapać żadnego wiruska, Manenka uważaj też na siebie.

Tyciu, dziękuję dziękuję pięknie za gratulacje :) Czekamy oczywiście na Twoje foteczki. Jeśli chciałabyś poznać moje zdanie odnośnie wyjazdu samego męża do Norge, to jestem troszki sceptyczna co do tej kwestii :ico_noniewiem: U nas sytuacja wyglądała podobnie, mąż miał jechać sam najpierw, ponieważ ja jeszcze pracowałam i chciałam jeszcze zrobić ważny dla mnie kurs na paszporty energetyczne budynków. Ostatecznie zwolniłam się z pracy, a z kursu się wycofałam i pojechałam z moim T. czego do dziś nie żałuję - teraz jestem szczęśliwą ciężaróweczką po pierwszym cyklu pobytu w Norwegii, a w Polsce staraliśmy się 6 miesięcy.Nie wyobrażam sobie wyjazdu męża dłużej niż na miesiąc :ico_nienie: Ale to oczywiście moje zdanie, u was troszki inna sytuacja - z tym samochodem się tak niefortunnie ułożyło, przykro mi naprawdę :(

Wiecie co, u mnie też się pogmatwało :ico_placzek: sądziłam, że dostaniemy umowy na pół roku teraz, że zaraz jak przyjdzie pozwolenie z policji, to z tą umową polecę do Nav-u i złożę wniosek o stały numer personalny i będę miała za darmo lekarza.A tu masz - umowa na 3 miesiące.Nie wiecie, czy koniecznie musi byc co najmniej pół roku umowy o prace do tego stałego num eru i ile mniej więcej się czeka na taki numer?Teraz muszę się pogodzic z tym, że będę jednak płacic za wizyty, no trudno.Może jeszcze mi cos poradzicie jak zrobic.Myśle poprosic szefowa o dłuższą umowe.Zobaczymy.

Trzymajcie się kochane, miłej niedzieli życzę.A zauważyłyście, że Dominisia się od dawna nie odzywa, czy wiecie co u niej?
Papatusie

Awatar użytkownika
siunia
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5366
Rejestracja: 07 mar 2007, 16:12

19 paź 2008, 11:27

martinka, witaj, trzeba miec pozwolenie z policji minimum na pol roku zeby dostac staly nr, raczej innej opcji nie ma.
Kurcze szkoda ze tak was zalatwili tylkoz tymi 3 miesiacami :ico_puknij:
A na nr personalny czeka sie do 3 tygodni.
i co teraz planujesz,?? Nie wiem dostanie sie wam kaska za urodzenie?+ a jak z porodem?
choc chyba do porodu wystarczy ze jestes ubezpieczona. A i slychaj ty na ten D -numer mozesz chodzic do lekarza za darmo, bo przypomnialo mi sie jak ja bylam na poczatku 1 ciazy , to przeciez bylismy tu tylko sezonowo, i nie mielismy stalego nr personalnego, a u lekarza przyjmowali mnie za darmo , wystarczylo tylko pozwolenie z policji.

-a tak swoja droga , to ja tez w polsce rzucilam studia zeby tu sie przeprowadzic, i w ogole nie zaluje :ico_oczko:

A co do chorobsk, to ja mam chyba chlopakow twardzieli bo naprawde ladnie mi choroby znosza, bez marudzenia. :-)

Awatar użytkownika
tycia
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 17
Rejestracja: 11 wrz 2008, 19:53

24 paź 2008, 13:15

cześć kobietki!
juz koniec pazdziernika sie zbliza, a my ciagle szukamy pracy w norwegii :-( i tak sobie pomyslalam, ze moze was zapytam, czy nie slyszalyscie o jakiejs ofercie?
mezus powysylal juz troche maili ale konkretnej odpowiedzi jeszcze nie dostal, a w ciemno nie chce jechac...
bardzo was prosze, wiec dajcie znak co i jak

Awatar użytkownika
siunia
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5366
Rejestracja: 07 mar 2007, 16:12

25 paź 2008, 00:26

tycia,
Witaj
My zbytnio praca narazie sie nie interesujemy, bo mezowie maja a my to narazie w domu .
Ale jak cos zawsze tylko na NAV szukalismy, trzeba trafic , oby jak najszybciej udalo sie wam cos zalapac.

A nas ogolnie malo na kompie, bo dzis zaczelismy przeprowadzke, 1 noc na nowej chatce, no i fajnie ze neta nam sie udalo podlapac od jakiegos sasiada, :ico_oczko:

Awatar użytkownika
tycia
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 17
Rejestracja: 11 wrz 2008, 19:53

25 paź 2008, 14:27

siunia, super ze juz na nowym :ico_brawa_01: !
i jak pierwsza nocka minęła? jakies super sny prorokujace na przyszlosc ?
my pracy i mieszkania szukamy nadal -choc dzisiaj mala przerwa, bo mezus ma cwiczenia ze strazy pozarnej wyjechal. moze troszke od tego odpocznie nabierze sil na dalsze poszukiwania, he he.
manenka, jak sie czujesz? dzidzia szaleje?

Awatar użytkownika
manenka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5404
Rejestracja: 13 cze 2007, 16:57

26 paź 2008, 02:11

tycia, witaj :-D
ja też nie za bardzo mam czas na kompa bo tez u mnie przeprowadzka :-D
a co do pracy to siunia ma racje tylko NAV zostaje, kurcze jak ja bym chciała, zeby wam się udało :-)
a ja sie czuję bardzo dobrze :-D , tak jak od początku :ico_ciezarowka: , Mike fika koziołki w brzuszku :-D fajnie bo czuję, że noszę małą istotkę pod sercem :-D
padam z nóg
dobranoc

Awatar użytkownika
siunia
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5366
Rejestracja: 07 mar 2007, 16:12

26 paź 2008, 09:08

tycia, A w jakim zawodzie twoj maz szuka pracy??
Jesli mozna wiedziec :ico_sorki:

A co do snow, to normalnie juz 2 noc snia mi sie starzy znajomi - z podstawowki, szkoly sredniej ( ale ci fajni) nie wiem co to moze oznaczac :ico_oczko:

Awatar użytkownika
tycia
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 17
Rejestracja: 11 wrz 2008, 19:53

27 paź 2008, 09:58

siunia, znajomi ...hmmm? moze poprostu to pod wpływem "naszej klasy"?
pownie fajnie spotkac sie z nimi chociaz we śnie :-)

a moj maz na początek szuka czegokolwiek, byle sie zalapac, a potam moze zmieni na cos konkretniejszego. ma prwako na wszystko poza autobusem (D), czyli osobowe, cięzarowe, i rolnicze. jezdzil jakis czas po europie cysterna z ADR (czyli paliwa i inne substancje niebezpieczne). papiery na wozek widlowy tez ma. ze spawaniem bardzo bobrze sobie radzi, poza tym jest mechanikiem, ale tylko teoretykiem. jezyk tylko angielski. teraz pracuje jako informatyk, a skonczyl zarzadzanie i marketing. to chyba by bylo na tyle.

w sobote znalazlam ogloszenie z oferta pracy w arendal, zaraz sie dowiemy co z tego wyniknie, bo gosciu podal nr telefonu, wiec zadzwonimy.
dam znak co i jak :ico_haha_01: pa pa

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość