hektorka
Korona za gadulstwo;-)
Korona za gadulstwo;-)
Posty: 594
Rejestracja: 07 mar 2007, 23:30

27 paź 2008, 18:16

Kamil również chodzi na paluszkach i troszkę się zaczynam tym niepokoić, nieraz wydaje mi się że robi specjalnie, nie wiem jeszcze zobacze jak nie to trzeba bedzie wybrac sie do ortopedy.
Janiolek Kamillo na roczek ważył 8300 a mirzył 79 cm

Awatar użytkownika
Janiolek
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3084
Rejestracja: 05 sie 2007, 12:58

27 paź 2008, 18:44

Lenka dziś czyli rok i 6 dni: 70cm i 8kg czyli przybyło jej 23 cm i ok 5450g (waga stara więc nie mogę powiedziec z dokladnoscia do 1g)

Awatar użytkownika
aska
Dorastam! Mam 1 ząbek!
Dorastam! Mam 1 ząbek!
Posty: 737
Rejestracja: 22 mar 2007, 00:16

28 paź 2008, 09:55

jeśli mogę doradzić nie lekceważcie chodzenia na paluszkach u dzieci , może to powodować późniejsze wady postawy itp przy najbliższej wizycie u lekarza rodzinnego wspomnijcie o tym bo być może warto by do ortopedy uzyskać skierowanie ,może zaleci wkładki do bucików .Moja Basia znów ciągnęła zawsze lewą nóżkę pomogły ćwiczenia i buciki sztywne za kostkę ( obowiązkowo również w domu !) .

danido
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 3
Rejestracja: 31 paź 2008, 19:19

31 paź 2008, 19:24

witam. moj syn ma na imie tim. przyszedl na swiat w 25 tyg ciazy.. mial 820gram, 34cm, 23cm-obwod glowki. ma prawie 17 tygodni. w szpitalu spedzil 81 dni z czego prawie 8 tyg na intensywnej stacji.. chetnie podziele sie doswiadczeniami, jesli komus mogloby to w jakikolwiek pomodz.. pozdrawiam

doris6
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 25
Rejestracja: 18 lip 2008, 13:34

04 lis 2008, 23:06

Witam Was dziewczyny pytałam miesiąc temu o wczesniaki gdzie zamieścić jakieś pytania nurtujące problemy bo takiego tematu nie znalazłam i zapytałam na ogólnym jedna z Was odpisała moderator że pomyślą o tym temacie i tu lukam od tego czasu minęły 2 tygodnie i jest i bardzo fajnie.
Urodziłam córeczkę Paulinkę w 35 tyg. ciąży. miała 1750g,46cm,29cm główka. Dostała 4 pkt na 8 wg apgara. Poród był ciężki choć tylko 3 godziny trwał. Gdy przyszła na świat pępowine miała obkręcona na szyjce i węzełek zaraz mi ją zabrali do inkubatora. W szpitalu leżałam 3 dni a córeczka zupełnie w innym budynku. Przez te 3 dni niewidzialam córeczki tylko rano i wieczór na obchodzie mówili czy jest dobrze czy zle i od męża wiedziałam o jej stanie. Gdy wychodziłam ze szpitala Paulinka jeszcze była w inkubatorze. Dokładnie przeleżała w nim 7 dni potem samodzielnie przelezła kilka dni a pożniej to ja do niej dołączyłam na oddział pediatryczny by móc spróbować przystawiać pierś. i tak po miesiącu jej pobytu w szpitalu opuściłyśmy go razem ważyła 2400. Zalecenia: Okulista juz bylismy wszystko w porzadku, jutro bioderka, w czwartek rehabilitacja ( opuchlizna na stópkach), audiolog grudzien , i neurolog. a szczepienia to tylko po urodzeniu wzw, pediatra potwierdził że wszystko prawidłowe sa odruchy Paulinki. I grudzien szczepienie ochronne. A przeciw gruzlicy z tego co mówił to na oddział noworodków sie kierować.
To moje drugie dzieciątko! Kamilek w grudniu będzie miał 2 latka to strasznie spokojny chłopczyk noce był przespane a Paulinka zupełna odwrotność co chwilę na nogach . Strasznie fajnie jest gdy przy porodzie jest mąż. Był przy dwóch i przeżywał to razem ze mną. za pierszym razem to trwał poród ponad 8 godzin i więcej było tego strachu niż bólu a gdy teraz rodziła Paulinkę tylko 3 godziny ale cieżkie 3 godziny- zaciśnięte zęby, brak sił , omdlenia a za każdym razem gdy otwierałam oczy to wzrok kierowałam na męża że nie moge go zawieść muszę być silna. Słyszałam tylko zalecenia położnika męża i ten puls jeszcze nie narodzonej Paulinki az wrezsczie gdy przyszedł na salę pan na zielono ubrany tak blisko juz było ze wylądowałabym na sali operacyjnej. ścisłam męża ze nie moge mu nam tego zrobić i poszło. Co do zalecen i dalszych problemów! Jak narazie niepokoją mnie jej stópki w szpitalu miała opchnięte a teraz tylko troszke a ale dalej ma ta jak żabka. Paulinka ma dziś miesiąc i 6 dni waży 2900. i cały czas jest zakatarzona nie pomaga ani woda morska.Jak wy zwalczyliście taką dolegliwość? Pozdrawiam i Dzięki

danido
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 3
Rejestracja: 31 paź 2008, 19:19

05 lis 2008, 11:19

witam. tim tez mial niedawno problemy z katarkiem a do tego, ze ma nie do konca wyksztalcone kanaliki lzowe, katarek "wyplywal" tez tak jakby oczkiem.. mi po0wiedziala lekarka ze mam pare razy na dzien dawac po kropelce soli fizjologicznej do noska albo po kropelce mleczka mstczynego ;) po tygodniu katarek ustal.. tim ma jutro 4 m-ce i wazy 4kg.. pozdrawiam ;)

sandra16
Biegaczostruś na forum
Biegaczostruś na forum
Posty: 212
Rejestracja: 08 mar 2007, 15:14

10 lis 2008, 10:49

ja wam opisze historie z moje2j rodziny.
marcinek przyszedł na świat 26 tyg. w październiku a miał urodzić się w styczniu, ważył 600gram, był tak malutki że mieścił się na obydwu dłoniach, skórke miał przeźroczystą przez którą było widać żyłki- lekarezew nie dawali zbyt wielu szans. Na szczęście sam oddychał i miał wieklą wole i chęć życia. W grudniu wrócił do domu. Rozwija się prawidłowo, jest bardzo bystry i mądry. Teraz ma 4 latka i wszystko byłoby dobrze, tylko że mały nie widzi. przeszedł 4 drogie operacje za granicą ale nie dały rezultatu

Awatar użytkownika
Joanna24
4000 - letni staruszek
Posty: 4260
Rejestracja: 19 mar 2007, 17:31

10 lis 2008, 12:16

Jak czytam Wasze historie to dziękuję Bogu że mój maluszek jest zdrowy.

Awatar użytkownika
aska
Dorastam! Mam 1 ząbek!
Dorastam! Mam 1 ząbek!
Posty: 737
Rejestracja: 22 mar 2007, 00:16

10 lis 2008, 14:40

doris6, ja też polecam sól fizjologiczą u nas sie bardzo dobrze sprawdzała a co do stópek wiadomo jaka jest przyczyna opuchlizny ? jak będziesz u neurologa spytaj również o szczepienia ... niektóre wcześniaki wymagają indywidualnego do tego podejścia zależy wszystko od wagi rozwoju itp.

sandra16, życzę Marcinkowi aby udało się zoperować Jego oczka pomimo wcześniejszych niepowodzeń...

lama321
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 24
Rejestracja: 04 sie 2007, 00:55

17 lis 2008, 20:37

Kacperek urodzil sie w 35tc z waga 2380 gram i 45 cm 8 pkt. apgar.
Oraz Adasia Aniolka urodzonego w 26tc 940gram i 34cm.
Pozdrawiam wszystkie dzielne wczesniaczki i ich mamusie.

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość