Dona
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2039
Rejestracja: 27 cze 2007, 08:37

24 lip 2008, 18:10

dzieki, dziewczyny :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki:

Awatar użytkownika
Blanka26
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3583
Rejestracja: 07 mar 2007, 17:37

28 lip 2008, 11:50

pomarańcze u noworodka :ico_szoking: :ico_szoking: :ico_szoking: :ico_szoking:

Awatar użytkownika
Duszka
4000 - letni staruszek
Posty: 4065
Rejestracja: 04 wrz 2007, 17:25

28 lip 2008, 23:04

co to za dziwota? w całej europie jest to popularnne ,chodz do nas mało wiadomości dociera :-) uwierzcie mamuśki nie jesteście w stanie zrobić krzywdy noworodkowi tylko jemu dopomuc jeśli potrzebuje takiej pomocy............. achhhhh te mamuśki nie bujcie sie :-)

Awatar użytkownika
Panna_Joanna
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 47
Rejestracja: 21 lip 2008, 10:01

Pomarańcze??????

04 sie 2008, 16:35

Yyyyy....... szczerze, to pierwsze słyszę, żeby ktokolwiek noworodkowi dawał sok z pomarańczy, wydaje mi się że nie powinno się tak robić, chociażby ze względu na to, że sok z pomarańczy ma bardzo kwaśny odczyn i może podrażniać żołądek maluszka, jestem w stu procentach lepsze będzie jabłko, bo jest mniej inwazyjne i łagodniejsze, można wybrać bardzo słodkie a sok z niego i tak świetnie wpłynie na trawienie brzdąca :-D Lobby jabłkowe górą !!

Awatar użytkownika
Blanka26
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3583
Rejestracja: 07 mar 2007, 17:37

04 sie 2008, 23:12

beatris75 pisze:w całej europie jest to popularnne


ta :shock: :shock: :shock:

Awatar użytkownika
Duszka
4000 - letni staruszek
Posty: 4065
Rejestracja: 04 wrz 2007, 17:25

05 sie 2008, 16:21

[size=150]GABI [/size] w Angli tak podają normalnie lekarz pediatra zaradza matce -też mnie to zdziwiło :ico_szoking: podanie soczku kilka kropelek ,ale musi być oczywiście słodka pomarańczka, u mojej córy w tym przypadku nie sprawdziła sie dalej zaparcie nie mijało kiedy była niemowlęciem ,widocznie zalezy od organizmu nie każdemu może pomóc.

kamisa
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 11
Rejestracja: 12 kwie 2007, 14:57

Re: sposoby na zaparcia u maluszka

30 paź 2008, 15:10

Dona pisze:Pomocy ! czy macie jakis skuteczne metody na zaparcia u noworodka (ma 10 dni), co moze pomóc oprócz przegotowanej wody??? :ico_sorki: :ico_sorki:

U tak małego dzieciaczka to normalne, że nie robi kupki (ja też przeszłam przez to i byłam u kilku lekarzy, ale wszyscy mnie uspokajali, że moje dziecko po prostu wszystko co zjada to wchłania i nic się nie marnuje, ale co się nadenerwowałam to moje). Jeśli jednak bardzo chcesz, to radziłabym ci raczej wodę (np. gerbera, bo ma atest, że dzieci mogą ją pić) a nie herbatki, bo one zawierają cukier. Woda zawsze jest dobra na zatwardzenia. Na pewno nie podawałabym czopków.

Awatar użytkownika
elcia
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 26
Rejestracja: 28 paź 2008, 18:08

Re: sposoby na zaparcia u maluszka

30 paź 2008, 15:31

kamisa pisze:
Dona pisze:Pomocy ! czy macie jakis skuteczne metody na zaparcia u noworodka (ma 10 dni), co moze pomóc oprócz przegotowanej wody??? :ico_sorki: :ico_sorki:

U tak małego dzieciaczka to normalne, że nie robi kupki (ja też przeszłam przez to i byłam u kilku lekarzy, ale wszyscy mnie uspokajali, że moje dziecko po prostu wszystko co zjada to wchłania i nic się nie marnuje, ale co się nadenerwowałam to moje). Jeśli jednak bardzo chcesz, to radziłabym ci raczej wodę (np. gerbera, bo ma atest, że dzieci mogą ją pić) a nie herbatki, bo one zawierają cukier. Woda zawsze jest dobra na zatwardzenia. Na pewno nie podawałabym czopków.


u 10dniowego maluszka to faktycznie nie ma innego wyjścia jak dobra woda mineralna na zaparcia. co do gerbera, to słyszałam, że na zaparcia właśnie mają śliwki suszone w słoiczku, ale to dla starszych maluszków - powyżej 4 mies.

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość