Awatar użytkownika
margarita83
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2038
Rejestracja: 29 lut 2008, 19:50

01 lis 2008, 12:01

no nie a w aptece nie idzie kupić ??
Wylacznie na recepte :ico_noniewiem:
Może pójdz to apteki i zapaytaj o mleko. Moja Majka też ma skazę i na początku dawałam jej NUTRAMIGEN świństwo jakich mało, nie chciała pić więc lekarka zmieniła mi na BEBILON PEPTI. Jak jestes na mleku modyfikowanym to może mleko dla alergików chyba z symbolem HR. A lekarza opierdziel albo zmień.
Powodzenia

Awatar użytkownika
mmarta81
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7911
Rejestracja: 20 mar 2008, 09:59

01 lis 2008, 12:54

Miszka :ico_sorki: wspolczuje Ci bardzo ostatnio masz duzo stresow...trzymaj sie dzielnie a wszystko z dnia na dzien bedzie lepiej :ico_pocieszyciel:
Agusia1982 ja tez karmie tylko piersia ale budze mala na karmienie -polozna mi kazala bo mala przybiera rownomiernie ale troszke malo :ico_noniewiem: zobaczymy w poniedzialek jak ja zwazy
generalnie nie budzi sie dzieci na karmienie jesli Ci przesypia 5h to sie ciesz i nie budz :ico_sorki:
Ja od wczoraj walcze z Iga bo ona chyba nagle iecej mleka potrzebuje i cyce nie daja rady z produkcja :ico_olaboga: dobrze ze w ciagu dnia odciagam do butli jak spi bo wieczorem jest glodna na maxa :ico_szoking: dzwonilam do babki z grupy karmienia piersia na ktora chodze i mowila ze to noirmalne miedzy 3 a 6 tyg ze nie mam sie poddawac i karmic jak najczesciej :ico_noniewiem: mam nadzieje ze przeyrzymamy obie ten kryzys :ico_sorki:

Awatar użytkownika
adia26
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2398
Rejestracja: 18 mar 2008, 15:46

01 lis 2008, 15:35

dobrze ze w ciagu dnia odciagam do butli jak spi bo wieczorem jest glodna na maxa
jak odciagniesz to wkladasz do lodowki w butelce z ktorej odciagnelas? a jak potem odgrzewasz ? po prostu do cieplej wody czy jakos inaczej :ico_noniewiem: ja tez odciagne poki spi moze od tego odciagania wiecej mi sie zrobi i nie bede musiala butelki dawac z sztucznym :ico_noniewiem:

[ Dodano: 2008-11-01, 15:01 ]
to prawda ze odciagniety parm mozna prechowywac w temp. pokojowej 12 godzin? :ico_noniewiem:

Awatar użytkownika
yoanna
Forumowy szkolniak!
Forumowy szkolniak!
Posty: 1178
Rejestracja: 14 kwie 2008, 17:07

01 lis 2008, 17:02

Witam Was serdecznie :)

mam pytanie - ile trwa u Was odciaganie pokarmu?

A moja malenka przesypia w nocy nawet do 7h :O ale w dzien czasami potrafi od 5 rano do 21 - spac tylko godzinke i czasem usypia po 10 minut kilka razy a tak to wariujr, steka, je, lezy.. dobrze ze nie pomylily jej sie noc z dniem bo byloby ciezko.. widze ze u Was tes problem z kupka.. ja juz sama nie wiem co robic z tym stekaniem.. daje herbatke koperkowa i pomaga ale mala nie wypija jej duzo (z 20ml) i usypia mi z butelka w buzi.. ale budzi sie z zapelniona piellucha.. a czy Wam tez usypiaja przy piersi?? Dobrze ze mam monitor oddechu bo zmusza do odkladania malej do lozeczka, ale czasem usypia mi po 5 minutach przy cycku, odkladam ja do lozeczka, budzi sie, stęka, karmie znowu, znowu zasypia na kilka minut i robie takie kolko przez 2, 3h..chodzac od lozka do lozeczka, ale pozniej jest mi to nagrodzone bo spi dalej kilka godzin :)

najgorsze jest to ze ja mam nadmiar pokarmu przez podwyzszona prolaktyne wiec nawet jak ciagnie 40 minut to i tak leci i leci i leci.. a wszyscy sie wtracaja i mowia ze mam malo pokarmu skoro usypia albo slaby pokarm i zeby dokarmiac butelka.. no PARANOJA!!! Przez to ich gadanie stresuje sie!! Dokarmiac kiedy piersi tryskaja jak fontanna byloby chyba glupota ;( nienawidze jak wtracaja sie rodzice - lepiej oni niz tesciowie :PPP

Awatar użytkownika
mmarta81
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7911
Rejestracja: 20 mar 2008, 09:59

01 lis 2008, 17:13

jak odciagniesz to wkladasz do lodowki w butelce z ktorej odciagnelas? a jak potem odgrzewasz ? po prostu do cieplej wody czy jakos inaczej
tak odciogam do butelki zabieram odciagacz przykrecam smoka zamykam i do lodowki wieczoram przed pojsciem spac po kapieli Igi zabieram butle z lodowki i pod lozkiem trzymam podgrzewacz z woda-taki aventu wkladam tam butelke i sie grzeje i kiedy potrzebuje to zabieram -dzieki temu nie musze schodzic do kuchni i odpalac garnka z woda-no i wiem ze temperatura mleka jest dobra :ico_sorki: i tak juz codziennie robie :ico_sorki:
teraz chce odciagac wiecej zeby mrozic na czarna godzine :ico_noniewiem: jakas choroba czy imprezka :ico_oczko:
to prawda ze odciagniety parm mozna prechowywac w temp. pokojowej 12 godzin?
w sumie nie wiem ale nie sadze bo skoro w lodowce moze byc kilkanascie godzin na maxa :ico_noniewiem:
Dokarmiac kiedy piersi tryskaja jak fontanna byloby chyba glupota
dokladnie nie mozna sluchac wszystkich na okolo :ico_olaboga: mamy matczyny instynkt :ico_oczko:
Wam tez usypiaja przy piersi??
oj ja juz na to nie pozwalam zazwyczaj bo mala sie nie najada i bym tak w kolko karmila jak Ty a w nocy nie mam na to ochoty :ico_oczko: budze ja jak widze ze przysypia i tyle jeden cycy potem drugi i do wyra :ico_sorki:

[ Dodano: 2008-11-01, 16:15 ]
dziewczyny z UK w sainsburym- czy jak to sie tam pisze :ico_oczko: w tym markecie do wtorku promocja na wszystko dla dziecka-pampersy srodki do pielegnacji itd
na Ollietum nawet po 2 F wiec warto :ico_sorki:

Awatar użytkownika
adia26
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2398
Rejestracja: 18 mar 2008, 15:46

01 lis 2008, 17:17

sumie nie wiem ale nie sadze bo skoro w lodowce moze byc kilkanascie godzin na maxa
w necie to wyczytalam ale zrobie jak ty :ico_sorki: :ico_sorki:

[ Dodano: 2008-11-01, 16:21 ]
dziewczyny z UK w sainsburym- czy jak to sie tam pisze w tym markecie do wtorku promocja na wszystko dla dziecka-pampersy srodki do pielegnacji itd
na Ollietum nawet po 2 F wiec warto [/quot

fajnie macie :ico_sorki: :ico_sorki:
musze u nas tez sie porozgladac ale tu ciagle promocje na Johnsona :ico_noniewiem: ale ja tego nie kupuje :ico_noniewiem:
f

Awatar użytkownika
zirca
Jestem najmądrzejszy na forum!
Jestem najmądrzejszy na forum!
Posty: 1570
Rejestracja: 09 mar 2007, 18:59

01 lis 2008, 17:21

miszka, biedactwo...moze faktycznie to tylko trądzik? :ico_sorki: oby....po co naszej cudnej Królewnie skaza białkowa....koniecznie jednak idź do lekarza pokazać te krostki. nasz Synek miał też takie swiństwo jak miał 4 dni. wszystko przez to, że go przegrzalismy pierwszego dnia po powrocie do domu :ico_wstydzioch:
wygladał tak strasznie, ze az sie popłakałam jak go rano zobaczyłam...najgorzej miał na powiekach, z trudem oczka otwierał :ico_placzek:
położna kazał mi jechać do szpitala na dyzur pediatryczny, upewnić się czy to nie alergia, bo na pleckach, brzuszku tez miał to draństwo. No i kazali sie nie przejmować i faktycznie-po 2 dniach wszystko ładnie przyschło, a teraz czasem wyskoczy mu jedna-dwie krostki :ico_sorki: polecam również posmarować buzię Sudocremem bo ładnie wysusza, dużo świeżego powietrza i pilnować temperatury w pokoju.

U nas koszmarny wieczór i cudowna noc! :-D ślęczałam wczoraj w internecie czytając porady psychologow i mamusiek i złapałłam kilka patentów na Kropka :ico_oczko:
jak sobie kiedyś babki bez netu radziły???!!! :-D :-D
Więc po koszmarnym wieczorze-Alex w ogóle nie spał od 6, tylko płakał, jeczał i nie chciał mi z rąk zejść. Przez to wszystko był tak wycieńczony, że nie mógł zasnąć i cierpiał jeszcze bardziej :ico_olaboga: do tego kilometrowe ulewanie... :ico_olaboga:
Uratowała nas wieczorna rutyna i parę chwytów. O 22 obowiązkowo kapiel, zgaszenie światła i baardzo długie cyckowanie przy śpiewie kołysanek. jak tylko przysypiał, brałam go do odbicia i czekałam naprawdę dlugo zeby upewnic sie ze sie wybekał. Potem połozyłam go do koszyka w spiworku (pod spód podlozyłam zwiniety kocyk zeby główka była wyżej) i nie właczyłam ogrzewania więc było chłodno ale przyjemnie. Smok do buzi i warta...bo wcześniej robiłam błąd że jak tylko zwolnił oddech, wychodziłam z pokoju. No i przeczytałam że to był bład, bo po 5 minutach dzidziuś wybudza sie na chwilę i kiedy widzi ze jest sam, wpada w panikę...a więc poczekałam i faktycznie-otworzył oczka, ale jak mnie zobaczył i poczuł-bo połozyłam mu reke na brzuszku, zasnał głębokim snem. Smoka wypluł i nie robił awantur :ico_oczko:
Spał 3 godziny, obudził sie na cyca. nakarmiłam go w milczeniu, porządnie odbiłam, nie przewijałam. Spał 5 godzin!!! a może spałby dluzej gdyby nie to że po 8 włączyl sie u nas alarm pozarowy, cholera wie czemu.... :-D
wiec jest szansa że zacznie przesypiac noce!!!! :ico_brawa_01:

[ Dodano: 2008-11-01, 16:24 ]
laski kochane-NIE MA CZEGOS TAKIEGO JAK SŁABY POKARM!!!!
Błagam...nie słuchajcie mocherowego pokolenia....

Awatar użytkownika
Agusia1982
Już śmiało chodzę po forum!
Już śmiało chodzę po forum!
Posty: 637
Rejestracja: 06 cze 2008, 17:30

01 lis 2008, 17:28

a mój synek znowu śpi od 12! :ico_sorki: kurcze i nie wiem czy sie cieszyć czy tez nie! do położnej idziemy dopiero w piątek,mam nadzieje że to ok,mama mi mowiła że już sie normuje jego spanie! ale czy ja wiem,nie wiem co o tym myśleć! :ico_sorki: :ico_olaboga:

Awatar użytkownika
mmarta81
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7911
Rejestracja: 20 mar 2008, 09:59

01 lis 2008, 20:36

a mój synek znowu śpi od 12! kurcze i nie wiem czy sie cieszyć czy tez nie! do położnej idziemy dopiero w piątek,mam nadzieje że to ok,mama mi mowiła że już sie normuje jego spanie! ale czy ja wiem,nie wiem co o tym myśleć!
no a w nocy tez Ci tak spi-czy myli dzien z noca :ico_noniewiem: jesli nie to tak jak Ci wczesniej pisalam jak Ci ladnie przybiera to sie niczym nie martw :ico_brawa_01: ciesz sie ze Ci tak pieknie sypia

Awatar użytkownika
miszka
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1409
Rejestracja: 29 mar 2008, 11:21

02 lis 2008, 12:11

Wpadlam tylko szybko poeiedziec,ze teraz bede zagladala duzo rzadziej na forum.W nocy wyladowalismy na pogotowiu bo twzrz Natalki wygladala coraz gorzej,jedna rana normalnie.Trafilismy na oddzial gdzie uslyszalam wyrok-EGZEMA-atopowe zapalenie skory,czyli alergia nie wiadomo na co,moze na wszystko,problem prawdopodobnie do konca zycia.Smarowanie buziu 8 razy dziennie i calego cialka przy kazdej zmianie pieluchy.Swedzi ja to jak cholera a juz schodzi na cale cialko.Nie mam pojecia co ja uczula,powiedzieli ze na pewno nie mleko.Zaczelo sie 3 tygodnie temu od niewinnej krostki,a w ciagu jednej doby zmasakrowalo twarz mojego dziecka.Nie wiem jak bedziemy z tym zyli,na razie siedze i rycze.To zawazy na calym jej zyciu,nigdy nie bedzie miala normalnej skory :ico_placzek: Patrze w te jej piekne oczy i serce mi peka...

Wróć do „Przedszkolaczki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość