Awatar użytkownika
yoanna
Forumowy szkolniak!
Forumowy szkolniak!
Posty: 1178
Rejestracja: 14 kwie 2008, 17:07

18 lis 2008, 17:08

a moje malenstwo po tej szczepionce tak sie rozdarlo ze z placzem dzwonilam do lekarza :/ nigdy jej nie slyszalam tak placzacej - 30 minut tak ze az jej ten jezyczek w srodku gardelka latal :( robila chwilowe przerwy takie 5 sekundowe i znowu :( podobno po szczepionkach tak moga miec, ale ja chyba naleze do tych z bujna wyobraznia i odrazu sobie wyobrazam ze ona niesamowicie cierpi i mam ochote plakac z nia :(

A co do malej to tez skonczyla 6 tygodni i nagle nie sypiam w nocy dluzej niz 3h, a wczesniej nawet 8h raz mi spala!! Zasypiala zawsze kolo 20, 21 max 22, a teraz do 1 potrafi siedziec :(

Awatar użytkownika
miszka
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1409
Rejestracja: 29 mar 2008, 11:21

18 lis 2008, 17:28

a moje malenstwo po tej szczepionce tak sie rozdarlo
Natalia te caly dzien krzyczala po szczepieniu jakby ja ktos ze skory obdzieral.Ale polozna mnie uprzedzala,ze beda ja bolaly nozki,bo tutaj sie szczepi w udo,nawet nie wiem jak jest w Polsce :ico_noniewiem: Do tego dostala 2-w oba uda wiec mialam straszny dzien po tym,az sie boje powtorki za 4 tygodnie :ico_olaboga:
A co do malej to tez skonczyla 6 tygodni
Cos chyba jest w tym "po 6 tygodniu"Bo wszystkie cos tam maja od tego czasu :ico_noniewiem: Oby to bylo przejsciowe :ico_sorki:

Awatar użytkownika
Pati85
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5910
Rejestracja: 08 mar 2007, 18:05

18 lis 2008, 18:26

Ja juz jestem, maly dostal butle i wypil 135 ml i od razu zasnal chcialam go przelozyc do wozka a on juz oczy otwarte, ale mysle, nie nie wezme Cie i zaczelam go kolsysac cos slabo szlo wiec dalam mu smoka i cud zasnal, smoku wybawco :ico_sorki: :ico_sorki:

Ja mam nadzieje, ze jak sie skonczy 3 miesiac to wszystko jakos sie pomalu ulozy. Kupilam malemu herbatke kminkowa i jest o niebo lepiej, nie ma problemu z gazami i robi ladnie kupki, troche sie musi nastekac ale zrobi dzis juz 3 razy zrobil, w tym dwa lepiej nie mowic- az malo co nie zwymiotowalalam :-D

[ Dodano: 2008-11-18, 17:28 ]
Natalia te caly dzien krzyczala po szczepieniu jakby ja ktos ze skory obdzieral.
oj ja tez sie boje, jak moj maly zareaguje po tych szczepionkach, a mamy juz niedlugo 24.11 :ico_chory: :ico_chory: ma byc 6 czy 5 szczepionek w 1 moja mama panikuje, ze to za duzo na raz, ale ja mysle, ze nie ma co sie bac, przeciez nic sie chyba nie stanie, czy mogloby to zaszkodzic, bo teraz tez mam juz pietra :ico_chory: :ico_noniewiem:

[ Dodano: 2008-11-18, 17:31 ]
miszka kochana mam do Ciebie pytanko-bylam u gina i dal mi tabletki antykoncepcyjne, ale wtedy jeszcze karmilam i mialam je od razu brac ale nie wzielam bo skoro powiedzial mi, ze jeszcze nie moge sie przytulac to po co je mialam brac :ico_noniewiem: noi teraz nie wiem czy one sa dobre jesli odstawilam juz malego od piersi, czy sa na tyle skuteczne,, zeby w ciaze nie zajsc, a tabletki nazywaja sie CERAZETTE, acha noi jesli chcialabym zaczac brac to musze poczekac do krwawienia tak czy od razu brac?????

U mnie w koncu okres sie skonczyl, ponad dwa tygodnie :ico_szoking: ale za to raj na ziemii, bez prochow i na jednej podpasce przez caly dzien, tak mogloby byc juz zawsze i mam nadzieje, ze tak juz zostanie

Awatar użytkownika
miszka
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1409
Rejestracja: 29 mar 2008, 11:21

18 lis 2008, 18:43

ma byc 6 czy 5 szczepionek w 1 moja mama panikuje, ze to za duzo na raz, ale ja mysle, ze nie ma co sie bac, przeciez nic sie chyba nie stanie, czy mogloby to zaszkodzic, bo teraz tez mam juz pietra
no Natalia tez miala 6 szczepionek,ale w 2 wkluciach -5 w 1 i pneumokoki osobno :ico_noniewiem:
noi teraz nie wiem czy one sa dobre jesli odstawilam juz malego od piersi, czy sa na tyle skuteczne,, zeby w ciaze nie zajsc, a tabletki nazywaja sie CERAZETTE, acha noi jesli chcialabym zaczac brac to musze poczekac do krwawienia tak czy od razu brac?????
Wiesz Patuniu,mozna brac Cerazette mimo,ze nie karmisz piersia,ale zdecydowanie lepsze teraz kiedy nie karmisz bylyby pigulki dwufazowe,maja dluzsze dzialanie.Cerazette bierze sie bez przerw i trzeba bardzo pilnowac godzin brania bo dzialaja tylko 27 godzi.Ja przeszlam z powrotem na Marvelon jak odstawilam od piersi.Jezeli jednak zdecydujesz sie pozostac przy Cerazette to sa 2 wyjscia,albo cekac do pierwszego dnia miesiaczki,albo,i ja bym tak zrobila,zaczac brac od razu,ale przez 2 tygodnie stosowac dodatkowa forme zabezpieczenia.Mozesz kochana sprobowac,bo byc moze wlasnie Cerazette bedzie Ci sluzyloja po prostu od lat biore Marvelon i chcialam do niego wrocic,bo jestem z nich zadowolona :ico_sorki:

[ Dodano: 2008-11-18, 17:46 ]
czy sa na tyle skuteczne,, zeby w ciaze nie zajsc
jeszcze o tym.|ch skutecznosc okresla sie jako nizsza ,ale tylko dlatego ze poslizg jezeli zapomnisz wziac,moze byc nie dluzszy niz 3 godziny,a np przy marvelonie az 12 godzin.Z tad mowa o nizszej skutecznosci,natomiast jezeli bierzesz naprawde systematycznie ,sa tak samo skuteczne :-D

Awatar użytkownika
Pati85
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5910
Rejestracja: 08 mar 2007, 18:05

18 lis 2008, 18:48

Wiesz Patuniu,mozna brac Cerazette mimo,ze nie karmisz piersia,ale zdecydowanie lepsze teraz kiedy nie karmisz bylyby pigulki dwufazowe,maja dluzsze dzialanie.
no wlasnie kurcze wiem, ale wiesz co ja je juz wykupilam i kosztowaly 30 euro i co ja teraz z nimi zrobie, kurcze za zsybko je wykupilam.
Jezeli jednak zdecydujesz sie pozostac przy Cerazette to sa 2 wyjscia,albo cekac do pierwszego dnia miesiaczki,albo,i ja bym tak zrobila,zaczac brac od razu,ale przez 2 tygodnie stosowac dodatkowa forme zabezpieczenia.
a nic sie nie stanie jesli zaczne np od dzis je brac???? To mowisz bez przerwy brac nie tak jak w tych innych ze trzeba 7 dniowa przerwe stosowac????
A potem juz bez dodatkowego zabezpieczenia nie, wiesz jak je zuzyje to pojde po inne piguly, zeby sie nie martwic, bo teraz bede miala pietra, a w gumkach tak nie lubie :ico_placzek:

[ Dodano: 2008-11-18, 17:50 ]
Z tad mowa o nizszej skutecznosci,natomiast jezeli bierzesz naprawde systematycznie ,sa tak samo skuteczne :-D
kurcze teraz bede miala pietra, bo nie chce na razie zajsc w ciaze, gdzies za rok lub dwa

[ Dodano: 2008-11-18, 17:53 ]
no Natalia tez miala 6 szczepionek,ale w 2 wkluciach -5 w 1 i pneumokoki osobno :ico_noniewiem:
to moze i u mnie tez tak bedzie :ico_noniewiem:

A jak Natalka lepiej juz z buziulka????

Awatar użytkownika
miszka
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1409
Rejestracja: 29 mar 2008, 11:21

18 lis 2008, 18:56

a nic sie nie stanie jesli zaczne np od dzis je brac???? To mowisz bez przerwy brac nie tak jak w tych innych ze trzeba 7 dniowa przerwe stosowac????
A potem juz bez dodatkowego zabezpieczenia nie, wiesz jak je zuzyje to pojde po inne piguly, zeby sie nie martwic, bo teraz bede miala pietra, a w gumkach tak nie lubie
Cerazette,o ile to pigulki,ktore ja znam ,a pewnie tak stosuje sie bez przerw-doczytaj na opakowaniu :-) A pigulke dwufazowa stosuje sie z 7 dniowa przerwa po 21 dniowym cyklu brania :ico_noniewiem: Ja na Twoim miejscu w takim ukladzie wzielabym Cerazette,a potem zmienila,to naprawde dobra pigulka tyle ze wymaga niezwyklej systematycznosci.Mozesz wziac juz dzis z tym ze juz zawsze bedziesz musiala ja brac o tej samej porze wieczorem.Jezeli Ci tak wygodnie to nie ma problemu.Musisz sie liczyc Patuniu z plamieniami miedzy miesiaczkami,tak sie czesto dzieje poki organizm sie nie przystosuje do hormonu,ale potem wszystko wraca do normy.Zdarza sie tez ze w ogole nie dostajesz okresu,ale to tez normalne :ico_sorki:

[ Dodano: 2008-11-18, 17:59 ]
kurcze teraz bede miala pietra, bo nie chce na razie zajsc w ciaze, gdzies za rok lub dwa
Co Ty kochana,spokojnie,byle o tej samej porze,Mowie Ci ,ja w pigulkach juz 13 lat siedze i w ciazy jestem tylko wtedy kiedy chce :ico_brawa_01:
to moze i u mnie tez tak bedzie

A jak Natalka lepiej juz z buziulka????
Mozliwe,powiesz mi po szczepieniu bo bede ciekawa :-D
Buzia juz sliczna,ale mleko hipoalergiczne musi pic bidulka,bo jest podejrzenie nietolerancji bialek :ico_noniewiem: Bedzie klopot jak zacznie jesc stale pokarmy jezeli jej nie minie.Ale musze byc dobrej mysli :ico_brawa_01:

Awatar użytkownika
Pati85
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5910
Rejestracja: 08 mar 2007, 18:05

18 lis 2008, 19:00

Musisz sie liczyc Patuniu z plamieniami miedzy miesiaczkami,tak sie czesto dzieje poki organizm sie nie przystosuje do hormonu,ale potem wszystko wraca do normy.Zdarza sie tez ze w ogole nie dostajesz okresu,ale to tez normalne :ico_sorki:
dzieki, ze mi o tym napisalas, bo na pewno bym sie martwila. raz tak mialam, lekarz mi przepisal Jasmine i po nich caly czas plamilam i stwierdzilam, ze sa nie dobre i je odstawilam

[ Dodano: 2008-11-18, 18:03 ]
Buzia juz sliczna,ale mleko hipoalergiczne musi pic bidulka,bo jest podejrzenie nietolerancji bialek :ico_noniewiem: Bedzie klopot jak zacznie jesc stale pokarmy jezeli jej nie minie.Ale musze byc dobrej mysli :ico_brawa_01:
no to fajnie, ze juz buzka jest sliczna, noo trudno , ze musi pic takie mleko, slyszalam, ze jest niedobre tak???? Oby bylo dobrze, moze nie ma tego uczulenia na bialko. Masz racje trzeba byc zawsze dobrej mysli :ico_brawa_01:

[ Dodano: 2008-11-18, 18:12 ]
Co Ty kochana,spokojnie,byle o tej samej porze,Mowie Ci ,ja w pigulkach juz 13 lat siedze i w ciazy jestem tylko wtedy kiedy chce :ico_brawa_01:
no to dziekuje za pomoc, skoro tak mowisz to Ci wierze, bo ja nie mam pojecia :ico_sorki: :ico_sorki:

Awatar użytkownika
miszka
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1409
Rejestracja: 29 mar 2008, 11:21

18 lis 2008, 19:12

no to fajnie, ze juz buzka jest sliczna, noo trudno , ze musi pic takie mleko, slyszalam, ze jest niedobre tak???? Oby bylo dobrze, moze nie ma tego uczulenia na bialko. Masz racje trzeba byc zawsze dobrej mysli
okropnie smierdzi to mleko,ale jej to nie przeszkadza :ico_brawa_01: Ja gdzies w styczniu sprobuje jej podac znow krowie mleko i zobaczymy wtedy :ico_noniewiem: jeszcze sie boje troche ,bo naprawde byla jak oskalpowana,a tak skonczy 3 miesiace i sprawdze czy to bylo faktycznie mleko-zaryzykujemy :ico_noniewiem:

Awatar użytkownika
Pati85
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5910
Rejestracja: 08 mar 2007, 18:05

18 lis 2008, 19:14

skonczy 3 miesiace i sprawdze czy to bylo faktycznie mleko-zaryzykujemy :ico_noniewiem:
no to sprawdzisz i sie upewnisz, oby to nie bylo to

Dobra ja lece, mezulo przyszedl z pracy i trzeba jesc robic poki maly spi :-D

Awatar użytkownika
miszka
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1409
Rejestracja: 29 mar 2008, 11:21

18 lis 2008, 19:15

no to dziekuje za pomoc, skoro tak mowisz to Ci wierze, bo ja nie mam pojecia
No co Ty Patuniu,jaka pomoc,sama po prostu bralam z 10 rodzajow roznych pigulek zanim dobralam odpowiednie,dlatego sporo o nich wiem :ico_noniewiem: Zawsze sluze w tym temacie pomoca :-)

[ Dodano: 2008-11-18, 18:16 ]
Dobra ja lece, mezulo przyszedl z pracy i trzeba jesc robic poki maly spi
pa!!!!!!!!!

Wróć do „Przedszkolaczki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości