dorotaczekolada
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6769
Rejestracja: 11 mar 2007, 10:39

01 lis 2008, 10:34

no wlasnie MAti w domy kapci nie nosi... nie wiem czy mu kupic...on w domu w skarpetach biega

Magdalena_82
Wodzu
Wodzu
Posty: 11437
Rejestracja: 07 mar 2007, 13:16

16 lis 2008, 02:25

aniulek pisze:Najważniejsze to te buty w których dziecko dużo chodzi na co dzień,np kapcie.

No mój Anto s też w kapciach nie lubi chodzic, co mu założe, to szybko sie nich pozbywa, chyba musze kupić jakieś z porządnym ("trudnym" zapięciem)

Antoś tez czasem narzeka na ból nóżek, jakiś czas temu zdarzało się że w nocy....ale myślę że mu drętwialy....nie wiem, podczas spaceru tez często marudzi że nie chce chodzić tylko na ręcę, może to podobny problem jak u Gabrysi Aniulki... :ico_noniewiem:

mama_zuzi1980
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5549
Rejestracja: 07 mar 2007, 17:51

21 lis 2008, 12:56

dolaczam do grona mam z dziecmi ktore maja bole wzrostowe. My juz "cierpimy" 4 lata z hakiem. zaczely sie jak mala miala 18 miesiecy. Oczywiscie wizyta u lekarzy, badania wszelkiego rodzaju i co? I nic. Wszystko w porzadku. Moje dziecko ma bole wzrostowe i pozostalo mi to zaakceptowac i nauczyc sie z tym zyc, choc czasem nie jest latwo, jak placze w nocy a ja stoje i masuje jej te noge (bo zazwyczaj boli ja jedna noga a na drugi raz druga, wiec raczej na zmiane). Bola ja zawsze w nocy, ok. 24-2.30 potem spi juz normalnie. Zdarza sie to ok. raz na 2 tygodnie, latem o wiele rzadziej, wiosna bardzo czesto.
Lekarka mowila ze to moze potrwac dlugo, nawet do 10 r z i zeby sie tym nie martwic. Jak juz nie daje rady masowac to daje jej dawke panadolu i po 15 minutach mala spi jak aniol :ico_sorki:

dorotaczekolada
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6769
Rejestracja: 11 mar 2007, 10:39

23 lis 2008, 20:12

ja w koncu kupilam Mateuszowi kapcie sztywniejsze.nawet ich nie sciaga. jakos od 2 tyg przestal narzekac na te nogi.nie wiem czy to przerwa czy juz przeszlo

mama_zuzi1980
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5549
Rejestracja: 07 mar 2007, 17:51

23 lis 2008, 21:02

dorotaczekolada, oby to juz bylo na dobre. :ico_sorki:

Awatar użytkownika
edit53
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2034
Rejestracja: 10 mar 2007, 18:46

04 gru 2008, 19:51

moj mati tez czesto nazekal na bol nog a przewaznie łydek i teraz czasem tez go bola,bol ten promieniowal ze nawet go kolana bolały.najbardziej wieczorem i w nocy potrafil sie obudzic bo bol byl tak silny.tez robilismy badania i naszczescie bylo ok .to te bole wzrostowe i nie jest regola ze bola w tym czy w tym wieku.moga bolec za kazdym razem jak dziecko zaczyna rosnac.ja mu zawsze smarowałam naproksenem lub inna mascia przeciwbolowa i masowalam noi naszczescie mu przechodzilo ale jeszcze do dzis pamietam jak przez pol nocy musialam lezec kolo niego i masowac nogi do puki nie zasnie :ico_olaboga:

aniulek
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3286
Rejestracja: 05 gru 2007, 14:16

04 gru 2008, 20:08

dorotaczekolada pisze:ja w koncu kupilam Mateuszowi kapcie sztywniejsze.nawet ich nie sciaga.

Ja też kupiłam ale Gabi nie bardzo chce chodzić.Był czas że ładnie cały dzień chodziła a teraz od kilku dni mało co .Nie pomagają prośby,zachęty,przekupstwo :ico_wstydzioch: czy grożby :ico_wstydzioch: Już wszystkiego próbujemy a ona uparciuch zdejmuje :ico_olaboga:

dorotaczekolada, oby poprawa była na stałe :ico_sorki:

Awatar użytkownika
blondi-aniak
maniakogadacz
maniakogadacz
Posty: 364
Rejestracja: 07 mar 2007, 17:28

04 sty 2009, 18:28

hej

Ja tez mam ten problem z Młodszym synem.Przed świętami zaczą mi strasznie płąkac w nocy na kolana i rączki.Jutro idę robic badania oby to były tylko te bóle wzrostowe.Starszy syn tez strasznie płakał w nocy na kolana tylko,ze u niego było to ok 1 -2 godziny a młodszy płacze całe noce.Chodzę juz po scianach od niewyspania.Całe noce budzi się co pół godziny i przerazliwie płacze.

dorotaczekolada
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6769
Rejestracja: 11 mar 2007, 10:39

04 sty 2009, 18:46

u nas na razie (tfu tfu) to przeszlo... pomagaly masaze nozek w nocy

Awatar użytkownika
Ania_R
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3237
Rejestracja: 10 mar 2007, 16:58

04 sty 2009, 20:43

Bóle wzrostowe - pomaga masowanie nóżek i ewentualnie Nurofen dla dzieci w syropie. Przerabiamy to co jakis czas - niestety... Ja osobiście też miałam takie bóle nóg jako dziecko i mój mąż, też więc u nas to chyba można powiedziec że to dziedziczne :ico_oczko:

Wróć do „Zdrowie dziecka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość