Awatar użytkownika
magda75
Wodzu
Wodzu
Posty: 14493
Rejestracja: 25 mar 2007, 23:26

14 mar 2008, 12:15

dorotaczekolada pisze:Mat jest nadal na piersi nie na modyfikowanym

matko Polko :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

moja juz coraz pewniej chodzi woli chodzic niz raczkowac :-D wszedzie jej pelno nie moze nic lezec jej na drodze :ico_sorki:
wczoraj nabila sobie guza na czole miala stluczke z szafka :ico_olaboga:
ciesze sie od poniedzialku sporo postepu zrobila w chodzeniu :-)

wielkie brawa dla smykusiow za postepy :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

dorotaczekolada
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6769
Rejestracja: 11 mar 2007, 10:39

14 mar 2008, 15:46

magda75 pisze:dorotaczekolada napisał/a:
Mat jest nadal na piersi nie na modyfikowanym

matko Polko
a gdzie tam...tak taniej i wygodniej.no i Mat sie nie da tak latwo odstawic :ico_oczko: a ja pokarmu mam duzo wiec nie narzekam :-)
magda75 pisze:moja juz coraz pewniej chodzi woli chodzic niz raczkowac wszedzie jej pelno nie moze nic lezec jej na drodze
wczoraj nabila sobie guza na czole miala stluczke z szafka
u nas to samo...Mat rzuca sobie pod nogi a potem nie patrzy i sie przewraca.on nie chodzi tylko biega i wiecznie sie wywala labo oc cos obija..

Awatar użytkownika
lala
JEEEST! Przekroczyłem 1000 postów!
JEEEST! Przekroczyłem 1000 postów!
Posty: 1007
Rejestracja: 11 lut 2008, 01:23

14 mar 2008, 18:00

dorotaczekolada pisze:...
ja daje d3,gdzies czytalam ze u nas to nawet do 18 roku zycia powinno sie dawac.Mat jest nadal na piersi nie na modyfikowanym
gdzie ty to wyczytałaś- ja czytałam,że do roku - a jak dziecko urodziło się zimową porą to można jeszcze dwa miesiące dłużej podawać. może wyczytałaś że do 18 miesiąca[ nie pomyliło ci się] z tego co wiem to wiamine d3 podaje się po to,żeby dziecko nie miało krzywicy więc po co dziecku w wieku szkolnym podawać skoro nie miał w dzieciństwie krzywicy to i póżniej nie będzie miał- jeśli się myle to proszę mnie poprawić

Żaba
JEEEST! Przekroczyłem 1000 postów!
JEEEST! Przekroczyłem 1000 postów!
Posty: 1001
Rejestracja: 06 lip 2007, 22:19

15 mar 2008, 00:37

Ja już nie daję d3. Nam pediatra powiedziała, że do roku, bo dziecko zimowe. Poza tym gdzieś kiedyś czytałam, że podaje się tylko przy naturalnym karmieniu, bo mleka modyfikowane zawierają już odpowiednią ilość tej wit.

Awatar użytkownika
scoiattolo84
Mistrz pióra
Mistrz pióra
Posty: 414
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:13

15 mar 2008, 08:34

Dałyście mi do myślenia.. poza tym, że w mleku modyfikowanym jest ta witamina, to jest także w danonkach, którymi mój synek się objada, a nadmiar może być tak samo szkodliwy jak niedobór. Chyba muszę sobie porozmawiać z moją pediatrą.

Czy wyeliminowałyście już smoczek u waszych maluchów? Ja wciąż się uginam i daję mu przed snem..
Zauważyłam coś ciekawego.. Mikuś nigdy nie przepadał za pluszakami. Nie zasypiał przytulając się do misia, czy trzymając w rączkach pieluchę. Potrzebny był tylko smoczek. Teraz, od jakiegoś tygodnia, nieustannie ciągnie za sobą pluszowego kota (dość duży, z nierealnie długimi łapkami :-) ). Nosi go ze sobą wszędzie i nie daje go sobie odebrać. Przytula się do niego, rzuca go sobie na podłogę, żeby się na nim położyć, jak na poduszce. Gada coś do niego, robi mu "cacy, cacy", całuje go. Czy to jakiś okres w życiu dziecka? Do tej pory nie zauważał w ogóle, że istnieje coś takiego, jak pluszaki :ico_haha_01:
Z zabawek najbardziej fascynują go samochody, a tak naprawdę - wszystko, co ma koła. Na spacerze biega za wózkami innych dzieci i pierwsze co robi, to musi dotknąć kół :ico_haha_01: W domu bierze samochodzik i jeździ nim po wszystkich powierzchniach: po stoliku, po wersalce, po kredensie, no i po dywanie oczywiście.. wydając przy tym niezidentyfikowane dźwięki :ico_haha_02: Mój mały rajdowiec :ico_brawa_01:

dorotaczekolada
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6769
Rejestracja: 11 mar 2007, 10:39

15 mar 2008, 10:00

ja czytalam o d3:
dzieci po 4. tygodnia życia niemowlęta donoszone, prawidłowo pielęgnowane, przebywające często na świeżym powietrzu oraz dzieci do 2-3. roku życia - 500 j.m./dobę ,dorośli: 500-1000 j.m./d
ale totez odliczyc trzeba inne pokarmy zawierajace d3.ja karmie piersia wiec nie daje modyfikowanego w ktorym jest.danonkow nie jada czesto.ryb tak samo.bynajmniej nie tyle ile zalecane...poza tym wszystko zalezy od klimatu-u nas nie jest tak slonecznie.wiec poki co daje po 1 kropli d3:)
scoiattolo84, Mat nigdy smoczka nie uzywal wiec nie mam takiego problemu. ale za to usypia przy cycu i tylko przy nim sie uspokaja.. :ico_noniewiem:
pluszaki i inne zabawki sluza Mateuszowi jedynie do wyrzucania z pudel.on nie umie sie niczym bawic.ewentualnie cos co dzwieki wydaje zajmuje go na...2 minuty :ico_olaboga:

Awatar użytkownika
magda75
Wodzu
Wodzu
Posty: 14493
Rejestracja: 25 mar 2007, 23:26

15 mar 2008, 12:45

kazdy mowi inaczej jak podawac wit D3 nie wiadomo kogo sluchac :ico_olaboga:

scoiattolo84 pisze:Czy wyeliminowałyście już smoczek u waszych maluchów? Ja wciąż się uginam i daję mu przed snem..

ja mam spokoj bo moja Gabi smoczka nie ciaga a usypia na rekach przy butelce :-)
a pluszaki to gryzie i wcina puch :-D nie daje jej pluszkow a o lalce z wlosami to wogole nie ma mowy :ico_szoking: wlosow by nie miala a Gabi by sie najadla :ico_szoking:
ale musze ja nauczyc spania z maskotka jak przestanie obgryzac oczywiscie :-D
Daniel usypial sam w lozeczku ze sloniem :-) a ta trzeba na kolankach badz na raczkach usypiac w nocy zasypia sama :-D

Awatar użytkownika
lala
JEEEST! Przekroczyłem 1000 postów!
JEEEST! Przekroczyłem 1000 postów!
Posty: 1007
Rejestracja: 11 lut 2008, 01:23

15 mar 2008, 14:57

magda75 pisze:Czy wyeliminowałyście już smoczek u waszych maluchów?
mateusz od początku nie przepadał za smoczkiem . zasypia mi przeważnie przy cycu lub w wózku

Awatar użytkownika
akerl
Dorastam! Mam 1 ząbek!
Dorastam! Mam 1 ząbek!
Posty: 732
Rejestracja: 16 mar 2007, 19:27

16 mar 2008, 00:17

Filip ciągnął smoka od 3go mca,ale ostatnio trochę podyda,i wypluwa,czasem jak w nocy sie przebudzi,to musze dac,ale i tak za chwile wypluje :-)

dorotaczekolada
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6769
Rejestracja: 11 mar 2007, 10:39

16 mar 2008, 11:48

a mi sie Mat rozchorowal-wczoraj wieczorem dostal goraczke :ico_chory: dostal juz 3 czopki.niby schodzi temp ale znow wzrasta :ico_olaboga: teraz drzemie.jak wstanie i dalej bedzie tak mial to jade do przychodni.niech to szlag.nienawidze jak mi choruje :ico_placzek: no i szczegolnie w weekendy...

Wróć do „Pierwsze kroczki, czyli roczek za mną!”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość