Awatar użytkownika
Renia0601
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5742
Rejestracja: 15 lis 2007, 14:27

10 gru 2008, 10:44

na pewno niech tego antywirusa zmieni bo nie jest on za dobry, przepuszcza wirusy. Może np. Kaspersky, ub NOD32? wtedy niech tym atrywirusem przeskanuje cały dysk, może też być potrzeba reinstalacji systemu jeżeli już ten wirus mu się bardzo rozprzestrzenił.

Awatar użytkownika
Renia0601
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5742
Rejestracja: 15 lis 2007, 14:27

10 gru 2008, 14:00

ale możesz jakiegoś triala chociażby narazie wgrać żeby go przeskanować
a jak się nie mylę jest jeszcze bezpłatny AVG

Awatar użytkownika
Renia0601
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5742
Rejestracja: 15 lis 2007, 14:27

10 gru 2008, 16:43

Nie ma za co, mam nadzieję że pomoże :-)
i żadne ważne dokumenty nie są 'zainfekowane'

Awatar użytkownika
Mama_Ania
4000 - letni staruszek
Posty: 4805
Rejestracja: 03 kwie 2007, 14:18

10 gru 2008, 17:24

Ja mam Avast. Jestem z niego zadowolona. Co jakiś czas skanuję "ręcznie", ale on sam nie pozwala wleźć na mój komputer żadnemu paskudztwu. Wcześniej miałam AntyVira i powiem, że nie byłam z niego za bardzo zadowolona.

Awatar użytkownika
Duszka
4000 - letni staruszek
Posty: 4065
Rejestracja: 04 wrz 2007, 17:25

10 gru 2008, 22:58

jeżeli komp da sie włączyć normalnie , to jeśli moge poradzić ,zamiast formatu -proponuje naprawić system -wkładam płytke i hejaaaaaaa , a potem ładnie trzeba zeskanowac np . Avastem , i dobrez po skanie zdefragmentowac dysk lub wszystkie,a co do avasta to i ja go mam i niezamieniłabym go na zaden inny , juz wszystkie antyvirusy miałam i ten najberdziej mnie przekonał ,jesli któraś chce pełną wersje darmową do 2016 roku -wazną :-) (oczywiście skrakowaną) to zapukać na prv tam rzuce linka ,wystarczy kliknąc na to co sie chce jeden raz i już mamy kodzik :-D

Awatar użytkownika
Blanka26
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3583
Rejestracja: 07 mar 2007, 17:37

10 gru 2008, 23:45

cyn.inspiration, działanie programami antywirusowymi nic tu nie da. skoro antywir go przepuścił, to nie pomoże w zwalczeniu wirusa. myślę, że trzeba będzie postawić na nowo system. Trochę roboty z tym, ale nie wiadomo co to za wirus, a skoro mówisz że wysyła dane to może i wychwytuje hasła i ważne dokumenty. ale żeby postawić system potrzeba informatyka z zamiłowania lub zawodu :) jeśli chodzi o antywira ja polecam kasperskiego, niestety jest drogi, ale można ściągać darmową 30 dniową wersję z internetu, po upływie ważności ściąga się znów :ico_oczko: ja mam nortona, kosi jak trzeba, nic się nie przeciśnie, a nawet jeśli to automatycznie skanuje i wywala dziada :-) avast jest do bani

[ Dodano: 2008-12-10, 22:47 ]
ale to trojan jest. więc to nie jeden wirus, tylko nawet setki :ico_olaboga:

Awatar użytkownika
Duszka
4000 - letni staruszek
Posty: 4065
Rejestracja: 04 wrz 2007, 17:25

11 gru 2008, 11:25

avast jest dobry ,nawet bardzooooooo dawniej zmieniałam antywirusy jak rękawiczki wszystkie testowałam i średnio co 3 - 4 miesiace musiałam robic formata bo mi sie zawiruszał :ico_zly: ,a teraz mam od 1,5 roku awasta i ani razu mi wira nie przepuscił, od ponad 1,5 roku nie robiłam formata :ico_szoking: jest czysty ,wiadomo wychodzą wirki mniejsze i trojany przy skanowaniu ,ale wszystko sie idealnie usówa ,a dzieciaki to wszedzie włarzą jak to młodzi troche mi system sie wysypuje powoli bo wiadomo tyle czasu bez formatowania ,a przynajmiej raz lub 2 razy do roku trzeba od nowa jak to mówią informatycy,a my nic tyle czasu :ico_szoking:

Awatar użytkownika
Renia0601
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5742
Rejestracja: 15 lis 2007, 14:27

11 gru 2008, 11:25

no gry napewno straci, a jak tu już delicja napisała to jest trojan, więc im częściej włączasz kompa i coś na nim robisz to możliwe że uruchamiany plik jest 'zainfekowany' więc robi się tego dziadostwa coraz więcej i więcej, więc reinstalacja napewno (nie sądzę żeby naprawa coś dała w przypadku 'koników'). Ale to tylko partycję na której masz system formatujesz a inne naprawdę wystarczy innym antywirem przeskanować i jak dobry anty to wychwyci wszystko. Na świeżym Windowsie scandisc partycji czy nie napaskudził bardziej. I niektóre dokumenty napewno niestety się nie uratuje.

To w poniedziałek będziecie mieć zabawy tak na dwie godzinki myślę, nie więcej :ico_oczko:

[ Dodano: 2008-12-11, 10:40 ]
,a przynajmiej raz lub 2 razy do roku trzeba od nowa jak to mówią informatycy,a my nic tyle czasu
no trzeba trzeba, i defragmentację też by się przydało co dwa-trzy miesiące zrobić.
A jeżeli nie chcecie robić wszystkiego od nowa, czyli format, windows i wszystkie sterowniki i programy co zawsze wgrywacie to polecam program GHOST, jest to program który robi obraz systemu później on zajmuje trochę miejsca ale przynajmniej w razie wszelkich potrzeb można w 10 minut mieć postawiony system.

Awatar użytkownika
Mike
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 5
Rejestracja: 17 sty 2008, 21:07

14 mar 2009, 21:58

BitDefender Total Security 2009... Pełna kompleksowość i pełna kontrola, Avast to się nadaje ale za silną zaporą. W przypadku zainfekowania Avast wiele nie pomaga, wrzuca pliki do kwaranny ale jakoś nie potrafi ich usunąć po restarcie systemu. Wszystkie darmowe wersje oprogramowań są dość okrojone. Darmowy Avast to tylko antywirus ze słabym straznikiem bez firewalla. Sama wbudowana zapora windows to praktycznie żadna zapora. Wirusy wchodzą jak w masło. Jeśli już planujemy zabezpieczyc kompa i mieć spokój polecam Bit Defendera..( generator na priv) Pozdrawiam.

truskawka
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 5
Rejestracja: 30 kwie 2009, 11:55

30 kwie 2009, 12:17

oj ja avasta nie polecam, naknocilo mi sie w kompie kiedy z niego korzystalam. avira jest za to ok.. korzystam z niej juz kilka miesiecy i mam spokoj z wirusami na razie :)

Wróć do „Nasze hobby”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot] i 1 gość